Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Да ли то Б 92 покушава да се допадне Србима?  (Pročitano 4805 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
I dalje je poenta da ti veze nemas o tome kako izgleda ruska kinematografija, ali automatski procenjujes da je "vestice iz blera" fazon...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Superstar foruma


Званични Лоодак ::Бурек:: Форума

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 78747
Zastava Beograd
mob
SonyEricsson k800i
jbt  ..
sa ovim habitom uvek kilometarske rasprave  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
I dalje je poenta da ti veze nemas o tome kako izgleda ruska kinematografija, ali automatski procenjujes da je "vestice iz blera" fazon...

Da, ruska kinematografija je najbolja. Ne znam kako to do sada nisam video. Idem sada da unistim svojih 5000 americkih zaludnih filmova, koji su mi ispravili mozak, pa onda na bicovanje, da se kaznim sto sam ziveo u takvoj zabludi.


Daj molim te. Znam da je tesko neki moj post procitati bez odredjenih predrasuda, u ovom slucaju sa ideoloskim predznakom, ali ipak pokusaj. Ja Ruse volim, verovao ti ili ne, isto koliko i Amerikance, a Amerikance ne volim ni malo (ne bih da upotrebljavam neke teze reci). Znaci apsolutno nemam naklonost ni prema jednima ni prema drugima. Cinjenica je medjutim, da su Amerikanci neprikosnoveni kada je film u pitanju i tu nema nikakve diskusije. Svi ostali su svetlosnim godinama iza njih. Jedini koji su negde na sredini izmedju Amerikanaca i ostatka sveta su po meni Francuzi, koji znacajno odskacu od ostalih kinematografija. Rusi mozda nesto pokusavaju i ako im ide, meni je drago zbog toga, ali sam skoro siguran da su to pokusaji, kao sto pokusavamo i mi i svi ostali nesto da napravimo, ali sve se svodi na to da posle gomile filmova izadje jedan koji nesto vredi, kao sto je to slucaj sa Mi nismo andjeli 2 i tako sve u krug, ili recimo kod Italijana Zivot je lep i tako dalje.

Znaci Amerikanci su neprikosnoveni u filmu, kao sto su Rusi, u odnosu na njih, neprikosnoveni u knjizevnosti i to je jasno svima koji to zele da vide. Sta Amerikancima vredi Hemingvej, kada je on jedan, slucajan primerak dobrog pisca, kada Rusi s'druge strane imaju desetine istih ili jos boljih pisaca. Znaci, svako je najbolji u necemu, a kada je film u pitanju Amerikanci su svetlosnim godinama ipred ostalih.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
I dalje je poenta da ti ne znas nista o ruskoj kinematografiji, pa samim tim ne mozes ni da sudis o njoj. Mozes da kazes kako su neki drugi dobri, a za ove posto nisi cuo i video mozes samo da ocutis ili da nanovo lupis glupost. Da bi mogao da pricas o ruskoj kinematografiji moras da pogledas bar 10ak velikih ruskih filmova, a to sto si pogledao gomilu americkog popcorn djubreta gde se medju 5000 filmova skupi 20 dobrih i 4980 vizuelno spektakularnih, bez price ali sa lepom zaradom, to zaista nije bitno Smiley

Takodje, ne znas nista ni o Francuskoj i Italijanskoj kinematogradiji kad mozes da izjavis neke stvari odavde... ok evropski film nije za svakoga, i nije opste popularan. Ali nisu ni dobre knjige i dobri casopisi. Kurir i Svet su najcitaniji, u drugim zemljama njihovi pandani, to sto neko pravi dobar umetnicki ili edukativni casopis nije preterano bitno.

To je isto kao kad neko prica o tome kako argentinci nemaju pojma u kosarci jer ne znas kako igraju, kakva im je liga, navijaci i sl. I onda oni dodju i izuju sve koji se pojave sa druge strane Smiley

Dakle ti ne znas nista o ruskom filmu i serijama ali ih kritikujes. Mozes ti i dalje da ih kritikujes, ali to ne menja cinjenicu da kao maltene svaki put do sad pricas o stvarima o kojima ne znas nista ili u najmanju ruku ne znas dovoljno za ozbiljnu raspravu.
Jel ti neko brani da pricas o americkom filmu kad si vec toliko odgledao i toliko znas... ne brani ti..
Jel to tema?
Nije.
Jel znas nesto o temi?
Ne znas.
Molim lepo.

Inace, svi su se slozili da su andjeli 2 najgore djubre koje je ikad prikazano u nasim bioskopima i da ga ukrasni papir i sljokice ne cine nista boljim. Kao Andjeli 2 = Jelena Karleusa naseg filma.


p.s. Amerikanci imaju mnogo vise od Hemingveja. Mnogo, mnogo, mnogo vise od njega.
« Poslednja izmena: 19. Sep 2005, 11:13:47 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
I sta sada? Ja trebam kao mnogo da se nasekiram zato sto si mi ti rekao kako ne znam nista o ruskoj kinematografiji i da te ubedjujem da znam? :DHvala na pozivu, ali ne bih se upustao u tako nesto, cak rizikujuci i tako nesto da budem ocenjen kao neko ko ne poznaje rusku kinematografiju. Nadam se da ces me ti ili drugi poznavaoci ruske kinematografije edukovati ovde, tako da ne budem vise neznalica i da bih mogao ujutru sebe da pogledam u ogledalo.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne, ti samo treba da naucis u svojih 26 godina, da ne treba da se raspravljas u vezi stvari o kojima ne znas nista.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ok, ako ti tako kazes. Ja i dalje zeljno cekam da ovde naucim sve sto treba o velicini ruske kinematografije.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
mob
HTC Diamond 2
Mogu zamisliti gde bi Rusima bio kraj da imaju kesha kao Ameri... kakvi bi to filmovi bili...  Smile

Ozbiljno Habbite pogledaj Brata na primer i videtjes sta je vrh film sa malo para  odradjen...
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
A ja zeljno cekam da naucis da koristis google, biblioteke, encikopedije, da izadjes iz kuce nadjes neku kasetu ili dvd.. posto prinositi svaki put zalogaj do usta mogu samo bebama ili retardiranim osobama, a ti nisi ni jedno od navedenog, tebe samo mrzi oko bilo cega da se potrudis.

Ruska kinematografija (kao i nasa) u vreme komunizma, bila je sve samo ne sirotinjska, a i danas je (za razliku od nase).
Poredjenje ruskog filma sa americkim je isto kao i poredjenje Turgenjeva, Tosltoja ili Dostojevskog sa Clancly-jem, Pratchett-tom ili Hawking-om.
I o tome nema sta da se prica, da se vace kadrovi i citati i da se poredi, to pogledas i shvatis ili pogledas i ne shvatis, pogledas i svidi ti se ili ne.... Kao Kum ili Zivot je lep.. za 80% ljudi prvo je gangsterski film sa pucanjem a drugo komedija.. srecom postoji i 20% ljudi koji uspeju bar donekle shvatiti poentu.
Dobar film nije isto sto i saren film sa 30% animacije i 30% pirotehnike, 2 dobre pic*e i jednim manekenom koji spasava svet sekund pre kraja. To je zabava za jedno popodne.
Forest gumpu, Kumu, Philadelphiji, Zelenoj milji ne trebaju automobili koji sami lete u vazduh kad ih okrzne metak ili jos bolje zajedno sa sobom pola grada dizu u vazduh ali vozac prezivi... ali takvi filmovi su vise nego retkost u americkoj kinematografiji.
U evropskoj nisu... pa ni u ruskoj.. oni ne prave godisnje toliko filmova koliko prave ameri, ali zato ce se jako jako retko desiti da gledas los film iz italije, britanije, rusije, francuske... kao i sa serijama... britanska serija ne moze da omane.. dok americke i precesto ubijaju zelju za zivotom
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Stalno se pitam zasto uopste odgovaram na ovakve postove, ali ajde dobro, mozda je to jedna od mojih mnogobrojnih mana. Vec sam rekao da znam da je teso moje postove shvatati neutralno ili se udubiti u njih, vec je mnogo lakse sve sto ja napisem odmah ispljuvati i ni ne procitati 90% onoga sto sam napisao. Meni to ne smeta, ali ipak skrecem paznju na to.

Znaci, ja nemam apsolutno nista protiv ruske kinematografije, kao sto nemam nista da bih voleo posebno holivudsku produkciju. Cinjenica je da u holivudu ima jako puno djubreta, cak bih rekao da je djubre u velikoj vecini, bar u poslednjih nekoliko godina, ali isto tako cinjenica je da je holivud "izmislio" savremeni film i film uopste i da je postavio standarde koje svi, javno ili tajno pokusavaju da dostignu, plasirajuci tezu kako oni to sto rade je unikatno i kako nema veze sa holivudom i naravno kako je holivud djubre i kako su to pop-corn filmovi. Opet i pored cinjenice da u holivudu ima jako puno djubreta, opet postoji jako puno kvalitetnih filmova, kao sto su upravo ovi koje si naveo od kojih su neki, Zelena milja i Forest Gump, mozda filmovi koje najvise volim. Uopste nemam predsrasude niti odbojnost prema nekomj drugoj produkciji, ali kazem da osim par filmova, tipa Zivot je lep, Pod opsadom ili kako se vec prevodi ovaj novi film i Hitleru, cak ima i neki valjda rusko-nemacka produkcija o drugom svetskom ratu i jos mozda pr filmova, nisam video nista sto bi me ostavilo bez daha. Ako Rusi, Nemci, Italijani, bilo ko napravi dobar film ja cu ga sigurno odgledati i reci da je on dobar i bice mi drago sto je jos neko uspeo da napravi nesto sto valja pored Amerikanaca.

Kada je ruski konretno film u pitanju, priznajem da imam izvesne predrasude, ali one nisu nastala bez razloga, vec su Rusi sami krivi za njih. Ja kada sam bio klinac morao sam idem u video klub da uzmem neki normalan film, posto su na tv-u pustali ruske filmove iz drugog svetskog rata od kojih mi je i dan danas muka kad pomislim na njih. Znaci kada sam ja uzimao iz video kluba da gledam recimo povratke u buducnost i slicne filmove, tada sam na tv-u mogao da gledam kako rusi ubijaju nemce i to u odnosu 1:100. Znam da Ruse bas briga sta ja mislim o njihovom filmu, ali to osecanje je obostrano, tako da ako zele da ja stekenm dobro misljenje o njihovom filmu, morace da napravi dosta dobrih filmova i ih plasiraju tako da covek bez velike muke moze da dodje do njih i pogleda ih.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.