Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pravila foruma: Predlozite ~ Pitajte ~ Prijavite gresku

Napomena: Ovaj forum sluzi za pitanja vezana za koriscenje foruma, probleme u radu, probleme sa scriptom, greske ili nesto slicno. Ovaj forum ne sluzi da u njemu postavite pitanje o temi koja nije vezana za funkcionisanje foruma poput pitanja u vezi problema sa racunarom, mobilnim telefonom, gde naci ovo ili ono. Za svako od takvih pitanja postoji prikladno mesto i nacin da se pitanje postavi. Pregledajte index foruma i, ako zaista niste sigurni, gde da postavite pitanje, uradite to u forumu [Buvljak ~ Opsta blebetanja ~ Svastara] , a mi cemo zatim temu premestiti gde joj je mesto.

Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde mi nesta kursor?!  (Pročitano 6484 puta)
21. Apr 2010, 18:54:58
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Eee, primecujem da je forum dobio novi izgled (?) medjutim sada u prozoru gde pisem (ili editujem) poruku kursor tastature uopste nije vidljiv??? Jel' ovo ovako i kod drugih forumasa ili samo kod mene? Ja koristim Netscape, identifikacija browsera tehnicki nije tacna u mom slucaju (nije Modzila nego Netscape, mada su srodni po prirodi)... Smiley




Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora lightsoft (Vreme: 21. Apr 2010, 20:04:57)
« Poslednja izmena: 21. Apr 2010, 18:57:02 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Nista u vezi toga nije menjano, ali svakako vazi savet da promenis browser jer prosto to nije jezgro koje danas, nakon svega, ima smisla koristiti. Predji na Firefox, Operu ili Chrome, eventualno Safari. Verovatno si navikao i volis Netscape, ali prosto nije ni bezbedno, a i ne radi u skladu sa sadasnjom situacijom Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Odem ja do lokalnog CD shopa i pitam: "Imate li film Avatar?"
On kaze da ima, te ja tako kupim CD i odem kuci, stavim ga u svoje kucno kino, pokrenem, kad ono kucno kino odgovori sa porukom "Cannot play this kind of file / unsupported format"!?!

   Sta je ovo, pomislim ja, pa tek onda CD stavim i pogledam na racunaru...

   Tako vidim da je decko iz CD shopa narezao film Avatar NE u standardnom DVX / AVI formatu, nego u novom (ili relativno novom) MKV fajl formatu, koji opet - naravno - nije podrzan od strane vecine kucnih kina!

   Sada ja treba da bacim svoje kucno kino i zvucnike koji su dosli uz njega samo zato sto se codec ili "container" za multimediju na trzistu ili bar u tom CD shopu promenio!

   I don't think so...

   Zasto ovo pisem ovde? Pa - ova situacija predstavlja simboliku vezanu za temu Netscape-a i "Gde mi nesta kursor", a ujedno jeste i istinit slucaj sto se mog iskustva sa Avatarom tice!

   Naravno, Avatar jesam odgledao, do duse na racunaru a ne na plejeru, i to tako sto sam skinuo i instalirao najnoviju verziju VLC media player-a, ali to nije resenje tj. nisam zeleo TAKO da ga odgledam (zeleo sam "ugodjaj" na svom kucnom kinu...)

   S tim u vezi ja cu nastaviti upotrebu Netscape-a a resene za nedostajuci kursor na Vasem forumu (u kombinaciji sa upotrebom Netscape-a) bi moglo da bude upotreba obicnog NotePada i opcije Copy/Paste.

   I na kraju - da li zbog napretka i novih stvari zaista treba da bacimo i odreknemo se svega sto smo do sada imali? Novi "GoogleChrome" primera radi NetScape-u nije ni do kolena! Jer - Netscape ima istoriju, tradiciju i stil koji je prihvacen cak i u Micro$oftovom Internet Exploreru, dok je GoogleChrome browser "tek od juce", sa NE-proverenim/nepoznatim "sigurnosnim propustima" i eventualnim "iznenadjenjima" koja tek trebaju da se "ispolje na trzistu"... (?)

   Ipak cu ostati na "sigurnoj" (tj. proverenoj) strani...

Naravno, Vama hvala na odgovoru.
S postovanjem
Brana


« Poslednja izmena: 30. Apr 2010, 19:24:59 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
што је тешко да скинеш оперу или фајерфокс са нета? издаћеш нетскејп? Smile

а можеш и аватар да скинеш са нета и то у ави формату...да не поверујеш Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja predlazem pero, mastilo i pergament... sto je sigurno, sigurno je....
Jos ako se nahvata neki golub za prenos podataka... milina...
« Poslednja izmena: 30. Apr 2010, 23:49:06 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Problem netscapea nije u losoj karmi ili necemu slicnom vec u prostoj cinjenici da je to zastareo i nebezbedan projekat od koga su mnogi digli ruke. To je isto kao da upotrebljavas antivirus ili operativni sistem od pre 10 godina. Niti ima podrske za nove standarde, niti su ispravljene greske koje su kod novih otklonjene.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Sledeci link na Vasem forumu:

http://forum.burek.com/kako-pronaci-odredjeni-film-ili-seriju-preko-rapidshare-a-torrent-a-t396863.html

   nije tako star, a navedeni plugin za koji je receno da je SAMO za FireFox - identicno i bez ikakvih problema radi na (mom) Netscape-u Smiley

   Mozda me niste razumeli - ja ne koristim staru verziju Netscape-a.

   Ja imam zadnju verziju istog  Smile   /My Netscape! /

   Jedan od razloga sto preferiram isti (osim sto jos nisam naleteo na nesto sto on (i dan danas) NE moze da otvori na Internetu) jeste to sto radi identicno na bilo kojoj verziji Micro$oftovog OS-a (kao sto se vidi iz prilozenog na levoj strani - obratite paznju na kojem sam OS-u sada Smiley )

   Nekad sam na Wi95 (Auuuu) nekad na Win98, a vecinom sam na XP-u... A ovo cudo od Browsera radi identicno, bez obzira koji Win sebi butujem. (Za neupucene - samo probajte FireFox na necemu sto je ranije od XP-a - a-a, to nece raditi!)


   U ostalom - stvar izbora. Smiley

   Sto se sigurnosnih propusta tice - nemam podatke iz te oblasti na NetScape. Znam za Micro$oftov Internet Explorer da ima sigurnosne propuste bas u onom delu kOda koji su u skorije vreme razvijali da zakrpe (predhodne) sigurnosne propuste LOL Smiley

« Poslednja izmena: 03. Maj 2010, 18:35:22 od BulmaSoft »
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Oni i jeste samo za Firefox, a Firefox je baziran na Netscape kodu koji je predat Mozilla Fondaciji na koriscenje i usavrsavanje.
Najnoviji Netscape je star najmanje 2.5 godine jer je toliko proslo od kada je i zvanicno "sahranjen" http://browser.netscape.com/ , i nije za upotrebu u danasnje vreme, a to sto nije pokriven testovima sigurnosti nije zato sto je on najsavrsenija stvar na svetu, vec zato sto ga koristi par promila ljudi i zato sto se svaki test nekog starog Firefoxa moze primeniti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
 Kome pričaš kad ima nas radoznalih kao mačke pa moram sad da probam ovo što čovek izreklamira  Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
test[img][/img]

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC00113.JPG
(55.57 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.