Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:22:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prezasićeni smo golotinjom  (Pročitano 16617 puta)
21. Apr 2010, 09:48:25
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


 Poneke primere iz sveta, da su deca rodila decu, i stranci su doživeli kao znak za uzbunu, pa tako i stanovnici Srbije, gde se u osvajanju seksualnih sloboda barem za korak kaska. Ili, možda grešimo. Možda Srbi drže korak sa svetom kada je reč o seksu? Jer, gola tela danas su na svakom koraku – na Internetu, u novinama, na bilbordima... Malo je toga nedorečeno, skriveno, tajnovito. Ovu, i još neke nedoumice, za "Život plus" otklanja dr Savo Bojović, ginekolog, androlog i seksolog.
Drastično je pomerena granica kada se stupa u seksualne odnose, Šta je to donelo?
- Deca slučajno otkriju genitalne organe. Dodiruju svoje telo i shvate koji deo je najosetljiviji. U našem je mentalitetu da se, kada se muško dete igra sa genitalnim organima, svi raduju i prave šale na račun toga. A kad se žensko dete igra, onda ga grde i stide se toga. Mentalno i fizički osoba je zrela oko 18. godine i trebalo bi tek tada da počne sa seksom. Ovde niko nije uradio preciznu studiju o tome, ali sigurno da jedan broj kreće sa seksualnim aktivnostima mnogo ranije. Sreo sam nekoliko devojčica koje su zatrudnele u 13. godini. U novim uslovima oslobođene žene svako se utrkuje da na sebi ima modernu, ali i izazovnu odeću, pa se ponekad šokiramo šta sve pokazuju vršnjacima i nama odraslima. Otkrivaju se najlepši i najizazovniji delovi tela, počinje da se mašta o tome koliko je ko uspeo da privuče pažnje, koliko je kome komlimenata podeljeno, koliko je to delovalo pomamno....
Do kakvih poremećaja može dovesti prerano stupanje u odnose?
- Ćelije kod ljudi sazrevaju sa godinama. Jedan lekar radio je ispitivanje u nekim našim krajevima gde se žene prerano udaju. Običaji tih porodica su takvi da najčešće za sina odaberu isuviše mladu ženu, pa seksualne aktivnosti sa snajom počinje svekar. Najčešće je veliki broj tih devojaka, odnosno devojčica, dobijao rak na grliću materice, jer ćelije nisu bile dovoljno zrele, a muškarci imaju mnogo bakterija na polnom organu koje izazivaju upale i druge patološke promene. To je razlog zašto sa seksom treba početi u zrelijim godina.
Kakva pitanja, vezana za seks, vama najčešće postavljaju?
- Ne postoji muškarac koji u toku života barem jednom nije imao seksualni fijasko, to doživeo kao propast sveta i strahuje od sledećeg seksualnog čina. Uglavnom mi dolaze takvi pacijenti, ili muškarci koji uvrte sebi u glavu da imaju mali polni ud. Svaki treći muškarac koji dođe u ordinaciju ima taj problem.
Stide li se mladi i danas da se sa majkom ili ocem konsultuju u vezi nekih nedoumica vezanih za seks?
- To je individualno. U velegradu postoji veliki strah da dete ne krene stranputicom. Sa svih strana vrebaju sve vrste droga, a deca koja uzimaju drogu rano počinju i sa seksom, a ne beže ni od grupnog seksa. Otuda je važno da roditelji objasne deci sve i u vezi droge i seksa, već u 13. ili 14. godini. Kada majka primeti da dete počinje aktivno da priča o seksu, ili ako to čuje od ćerkine drugarice, onda je njen glavni zadatak da je zaštiti. Treba da je uputi da ugradi spiralu.
Da li mladi danas češće menjaju partnere?
- Nema pouzdanih podataka o tome koliko partnera promene do punoletstva, i to me ne čudi. Pitanje je i koliko bi rezultati bili pouzdani, jer muškarčići vole mnogo da se hvale, a i žene to sve češće čine. Imao sam pacijentkinju, studentkinju četvrte godine medicine, koja se mnogo hvalila o svojim seksualnim iskustvima, a zapravo je bila nevina. Rekla je da se njene drugarice hvale seksualnim iskustvima, pa je i ona maštala da je imala mnogo partnera.
Najveća tabu tema je...?
- Danas su nam dostupne informacije sa svih strana, radoznalost uspevaju da zadovolje i muškarci i žene, pa su i mnogi tabui prevaziđeni. Ipak, ponegde se još nisu promenili. Recimo, rođen sam i odrastao u Makedoniji. Kada je trebalo da na tamošnjoj televiziji govorim o seksu, nisu mi dozvolili. Rekli su da na makedonskoj televiziji nema komentara o seksologiji.
Grešimo li kada kažemo da, kada je reč o seksu, više nema senzacije?
- Živimo u vreme seksualne slobode. Gde god se okrenete vidite golotinju – na bilbordima, TV... Jedan broj muškaraca je prezasićen tim golotinjama. A ranije, kada bi se pročulo da u nekom filmu ima golotinje, to je budilo veliku radoznalost, bioskopi su bili prepuni. Danas golotinja nije ništa senzacionalno. Posledica te nezainteresovanosti je i izbegavanje bračne zajednice, pad stope nataliteta... Danas, kada uveče izađu, muškarci sede na jednoj a žene na drugoj strani. A ranije, kada bi se negde pojavila seksepilna dama, svi muškarci bi se oko nje lomili. Sada, pošto su golotinje vidljive, taj model je prevaziđen i imamo manju pozitivnu agresivnost. U SAD žena je preuzela incijativu, ona prilazi i uzima ono što joj se sviđa. I kod nas žene su te koje određuju dužinu druženja. Ako vide da je neko lep ali “prazan”, kažu mu zbogom.
U poređenju sa svetom, kaskamo li ili prednjačimo?
- Sunce igra ogromnu ulogu u seksualnim aktivnostima. Svim pacijentima koji nemaju decu savetujem da svakoga dana bar jedan sat odu u šetnju da bi se izložili sunčevoj energiji. Naše mačke pare se sa mačorima u februaru, a na moru sam video da to rade svakog meseca. Pa, i mi smo na odmoru seksualno aktivniji. Svi narodi koji žive u predelima gde ima dosta sunca više su zainteresovani za seks. Otuda pojava da su naši muškarci i žene temperamentni i zainteresovani za seks.

MALI KONDOMI
Posle istraživanja vlade Švajcarske, koje je pokazalo da su i tinejdžeri između 12. i 14. godine seksualno aktivni ali da ne koriste zaštitu, nedavno su napravljeni mali kondomi nazvani "Hotshot“. To bi trebalo da smanji broj neželjenih trudnoća kod maloletnika, ali i prenošenje polnih bolesti.

SEKS I TIPOVI MUŠKARACA I ŽENA
- Postoje četiri grupe muškaraca i tri grupe žena kada je u pitanju zainteresovanost za seks.
Muškarci
* U prvu grupu muškaraca spadaju oni kojima se život svodi na kuća-posao, posao-kuća. To su karijeristi i oni su najbolji za zeta. Dok ih žena ne “mune” laktom u rebra oni se ne sete seksa.
* U drugoj grupi su oni koji su u braku, zgodni su i poželjni i ne mogu da se odbrane od udvaračica. Na kraju popuste pred nekom preduzimljivom koleginicom, koja ih pozove na večeru i rođendan, ali se brzo vrate kući i ostaju verni porodici.
* Oni iz treće grupe izdvoje malo vremena i para da bi otišli na mesta gde ima lepih žena i poigrali se. Kada sam bio na specijalizaciji u Švedskoj video sam da žene dva puta nedeljno izlaze da slušaju muziku i rade šta god hoće. Nema ljubomore, jer smatraju da je vernost ustvari čuvanje svog genitalnog dela tela, a da maženje i ostalo ne znači neveru u braku.
* Četvrtu grupu čine oni koji od jutra do večeri razmišljaju samo o seksu i kako da nekoga “smuvaju”. Kod mene dolaze samo ovi iz četvrte grupe i to kada im zakaže seksualni mehanizam, i poneko iz treće.
Žene
* Kada je reč o ženama, možemo govoriti o stabilnom, labilnom i indiferentnom stanju. Stabilno znači da se ni za koga ne interesuje, da na ulici ne primećuje ko pored nje prolazi. Žene iz grupe labilnih privlače pažnju, i tu postoje dve podgrupe – one koje flertuju i sve preduzimaju da bi privukle pažnju, ali na kraju ustuknu, kao i one koje ne mogu bez seksa. Indiferentne vole muža i kuću, ali kada muž otputuje a neki muškarac je uporan, upuste se u avanturu da bi se brzo vratile u brak - kaže dr Savo Bojović.

NEŽELJENE TRUDNOĆE
Broj prekida trudnoće u stalnom je opadanju. Godine 1991. obavljena su 34.132 abortusa, a u 2008. "samo" 8.825. Ustvari, toliko ih je prijavljeno, ali dr Jasna Ristić, rukovodilac Centra za informatiku i biostatistiku u zdravstvu, smatra da ih je bilo više. Kako? Ovde je reč o abortusima koji se zvanično registruju u Beogradu, a pretpostavlja se da se većina, dve trećine, obave u privatnim zdravstvenim ustanovama i ordinacijama koje ne dostavljaju zakonom propisan obrazac prijave. Prosek starosti osoba koje prekidaju trudnoću je 31 godina. Uglavnom je reč o ženama koje su u braku (77,4 osto). Na abortus se najčešće odlučuju žene između 25. i 34. godine starosti (47,8 odsto). Žene mlađe od 20 godina zastupljene su sa 3,9 odsto i ovaj udeo se godinama ne menja. Maloletnice čine 1,2 odsto osoba koje prekidaju trudnoću.
- U svetu je problem prekida maloletničke trudnoće veći. Takođe, kada žena ima mnogo dece, ona se u svetu steriliše, a kod nas to zakonom još nije regulisano – ističe dr Jasna Ristić.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Citat
A kad se žensko dete igra, onda ga grde i stide se toga
Ovde sam stao sa citanjem
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Toliko sam sludjen tekstom da ne znam ni gde da pocnem sa analizom svega Smiley 1 Smile

Covek je povezao decje otkrivanje polnih organa sa tinejdzerskom nezeljenom trudnocom   Smile Sta drugo reci osim Smile

« Poslednja izmena: 21. Apr 2010, 15:09:35 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
* U prvu grupu muškaraca spadaju oni kojima se život svodi na kuća-posao, posao-kuća.



Ja se izvinjavam, ali nisam mogao da se suzdržim  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Ovaj tekst me potsetio na jedno veče kad sam se vraćao kući, a iza mene u autobusu priča jedan deda drugom dedi kako je u njegovoj mladosti kad devojka pokaže nogu bilo da se upišaš u gaće, a sad ništa, gole šetaju ulicom  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Motorola 
Ja nesto ne vidim da gole setaju ulicom za mene pojam golo je bez suknje i majice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
Ne znam, nisam ja to rekao ali nije ni daleko od istine, svašta može da se vidi po gradu Smiley
« Poslednja izmena: 21. Apr 2010, 20:05:41 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
Apple iPhone SE 2020
Najbolja su bila ona vremena kada je zenski clanak bio vrhunac erotike... Smile

Sada... gola guzica... muska ili zenska... predstavlja neki standard....  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ma koji standard samo nas izazivaju a nista ne daju    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Standard u smislu uobicajne pojave...

Kada si video devojku koja je zgodna i potpuno pokrivena... jer zna da ima taj neki faktor plus koji cini da je i bez golotinje svi gledaju...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:22:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.