Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kinezi osmislili voz koji nikad ne staje na stanice (video)  (Pročitano 12172 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ma ima nekih poluhelikoptera i poluavioncica al nema onih iz futuristickih romana sa nekom antigravitacijom. A kod ovih danasnjih je problem da ajde leti autoputem u koloni pa zakoci kad je zastoj  Smile
Mislim, mozda u buducnosti naprave neke vakum cevulje i tuda provlace vozove na magnetnom jastuku nekim brzinama od po 500 km/h al to je naravno daleko
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

S.P.Q.R.

Zodijak
Pol
Poruke 1608
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 531.2
Sa ovom tehnologijom koju posedujemo mogu se praviti vozovi koji idu vise od 2000km/h
al eto..."skupo je"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pa moglo bi se napraviti samo sto je preskupo (treba dosta energije za otpor vazduha na toj brzini) em je nesigurno, da spici voz od 250 tona sa tom brzinom, bilo bi ko da je palo deset Tomahavka
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
A ti bas znas da je skupo,tesko za odrzavanje,neisplativo i neprakticno  Smile
pa,da,znas,buduci da mi je to buduca struka,i jedna od stvari kojima se bavim skoro ceo zivot,ono kao-znam...  Smile

i opet,kao neko ko se bavi time vec dugo i ko je video dosta toga,ponavljam da je ovo ubedljivo najtuplja ideja za koju sam cuo sto se transporta tice.

a ako mislis da sam ja nekompetentan(btw,nisam video da si ista konkretno obrazlozio,ili argumentovano objasnio),slobodno pitaj bilo kog transportnog inzenjera,tehnicara,koordinatora,konsultanta,ma cak i obicnog dispecera-svi ce ti reci isto.

jel ima jos nesto nejasno?
« Poslednja izmena: 20. Apr 2010, 16:20:56 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Hjk, u redu, ali da li iko ima iskustva sa ovakvim konceptom? Smile Smile Smile
 Zar ga ne bi trebalo prvo ozbiljno razmotriti sa svih strana. Malo mi je suvise brzo to odbijanje. Ja, iskreno, nisam se ni udubljivao mnogo u ovu ideju, kad porazmislim, tu bi trebalo razraditi to naleganje na voz i pricvrscivanje na njega, ali to mi izgleda izvodivo pomocu kompjuterski kontrolisane naprave.
Koliko vidim, kod ovog koncepta je poenta u tome da ljudi ulaze i izlaze iz voza a on se ne zaustavlja. Ako jos pretpostavimo da je voz na nekoj vrsti kruzne linije, onda je to dosta zanimljivo. Umesto da se ceka voz, ljudi su stalno u pokretu - ulaze u kapsule na stanicama, zatim verovatno silaze u voz i borave u njemu do trenutka kada ulaze ukapsulu koja ostaje na trazenoj stanici. Ostaje samo da se vidi kolika je prometnost kroz sam voz, jer ljudi koji sidju u voz moraju na kraju da odu ka nazad da bi usli u kapsulu koja ce stati na stanici (posto se ona krece lagano ka nazad nakon sto je putnici isprazne, kako bi ostavila mesta za kapsulu koja dolazi na sledecoj stanici).
Kapsula koja se "kaci" na voz i ona koja "silazi" sa njega, rade to istom brzinom. Unutar kapsule osecaj je isti poput postepenog ubrzavanja ili kocenja u nekom vozilu, na pr. metrou.

Usteda je u vremenu usporavanja i ubrzavanja kod klasicnog prevoza, a to je ujedno i usteda energije.

Ne znam, valda treba verovati Kinezima, sigorno imaju razloga za ovakve ideje. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

S.P.Q.R.

Zodijak
Pol
Poruke 1608
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 531.2
A ti bas znas da je skupo,tesko za odrzavanje,neisplativo i neprakticno  Smile
pa,da,znas,buduci da mi je to buduca struka,i jedna od stvari kojima se bavim skoro ceo zivot,ono kao-znam...  Smile

i opet,kao neko ko se bavi time vec dugo i ko je video dosta toga,ponavljam da je ovo ubedljivo najtuplja ideja za koju sam cuo sto se transporta tice.

a ako mislis da sam ja nekompetentan(btw,nisam video da si ista konkretno obrazlozio,ili argumentovano objasnio),slobodno pitaj bilo kog transportnog inzenjera,tehnicara,koordinatora,konsultanta,ma cak i obicnog dispecera-svi ce ti reci isto.

jel ima jos nesto nejasno?
Koliko god se ti razumeo u ovo,ja stojim pri svojem...
Ako si video sliku prototipa prototipa necega,ne znaci da je skupo,tesko za odrzavanja,neisplativo i neprakticno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 988
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Kada sam prvi put procitao, delovalo mi je interesantno, a sto sam duze razmisljao o ovome, deluje mi kao ideja koja nije bas toliki pomak. Ali dobro.

Sto se tice prakticnosti i isplativosti, ne postoji bas puno informacija iz kojih mogu da se izvuku zakljucci. Pod pretpostavkom da ukoliko takav projekat dolazi do izvrsenja, sigurno da je morao da prodje, tj da bude u skladu sa postojecim propisima i standardima koji su zakonom dati, kao i reviziju, tako da bi verovatno sve bilo opravdano.
Ne verujem da se poslovi u Kini sklapaju u kafani kao kod nas. Smile Mada Smile
Finansijska konstrukcija sigurno mora biti opravdana, o tome da ne davim.

A sto se motiva tice, mozda kinezi imaju krizu u zeleznici, pa oce da pridobiju nazad putnike. Neka je samo to. Lupam. Ne znam, mozda su kinezi po prirodi entuzijastican narod, pa ce ih ovo pogurati. Kao, kako je super, jupi!
I could care less Smile
I dan danas mislim, tvrdim, da kada je McDonalds prvi put otvoren u ns-u, vecina mase isla tamo samo zato sto su posle pranja ruku mogli da ih suse susilicom, dok im nije dojadilo.

Licno, nisam nesto preterano odusevljen ovim. Kao ni uopste takvim idejama.

"Jeste, tacno je da milioni ljudi na svetu umire od raka, side i gladi. Ali ja cu svoj zivot posvetiti lubenici, napravicu je bez kostice. Jer pljuckanje kostice dok jedes lubenicu, to mora da prestane!"

I na kraju, recimo da sam neki budza koji treba da odobri ili odbije ovaj projekat, saslusao bih sta imaju da kazu. Mozda me prijatno iznenade.
IP sačuvana
social share
Moras malo vise da ispratis lik i delo... covek je u najmanju ruku poseban Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
LG Frizider
А јелте, база овог страшила је исто воз тј воз који носи вагоне на грбачи, је л има неких путника у том "магаре" возићу испод ил ето тако само тутњи неки беспилотни нинџа воз и купи ове вагончиће?

По овом клипу, ово не да нису разрадили него везе нема са животом, празни воз који може да покупи лупам 1000 путника вози једно вагонче од 40 и кусур и то је као кул до јаја. Ниђе везе мени ово нема. Мислим ОК, има ту неке форе симпатично је све то, можда чак има и потенцијала али ово што скарабуџише на клипу није ни за концепт идеју анимираног филма са Шиљом и Микијем.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 7710
А јелте, база овог страшила је исто воз тј воз који носи вагоне на грбачи, је л има неких путника у том "магаре" возићу испод ил ето тако само тутњи неки беспилотни нинџа воз и купи ове вагончиће?

По овом клипу, ово не да нису разрадили него везе нема са животом, празни воз који може да покупи лупам 1000 путника вози једно вагонче од 40 и кусур и то је као кул до јаја. Ниђе везе мени ово нема. Мислим ОК, има ту неке форе симпатично је све то, можда чак има и потенцијала али ово што скарабуџише на клипу није ни за концепт идеју анимираног филма са Шиљом и Микијем.

procitaj ostale postove sto sam pisao kako bi mogao da kupi putnike i da ih izbacuje...zbog ovoga vise se i ne isplati pisati po forumima u nadi za nekom ozbiljnom diskusijom svi samo pljuju po projektima koji su drugciji od onoga sto se naviklo...over and out zbogom zohari
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
LG Frizider
Citat
Gondola koliko sam ja skontao uopste nije sredstvo transporta nego nacin na koji se ulazi u voz. putnici na stanici udju u gondolu koja kad se zakaci za voz ima neka vjerovatno vrata ispod sebe tako da putnici sidju u voz a gore se popnu oni koji hoce da izadju na sledecoj stanici.

Ovo, e da, sad deluje daleko logicnije Smile Dobro zoharu sto se srdis evo cu izljubim prvog kineza na ulici kad ga budem sreo sto im oskrnavi projekat milenijuma sram me bilo..........
« Poslednja izmena: 01. Maj 2010, 01:00:03 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.