Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 81
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Monstruozno! Psu odsečene sve četiri noge!  (Pročitano 69074 puta)
14. Apr 2010, 22:46:34
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Dve devojke u beogradskom naselju Medaković pronašle preplašenu ženku psa kojoj je neko odsekao sve četiri noge! ORKA i "Evropska inicijativa 17" najavili krivičnu prijavu protiv nepoznatog mučitelja.

U beogradskom neselju Medaković, u utorak uveče, dve devojke su pronašle psa koji je puzao na obližnjem parkingu u potrazi za hranom i vodom, jer su mu sve četiri noge odsečene! Pretpostavlja se da je nesrećnog psa unakazio čovek, sekući mu sekirom nogu po nogu!

Prizor koji su ove dve devojke na povratku svojoj kući zatekle na parkingu u ulici Radovana Simića Cige, između brojeva 15 i 40 u beogradskom naselju Medaković II, bio je više nego potresan! Parkingom je puzilo kuče bez nogu, a za njim je ostajao krvav trag!

Krila se ispod kola

- Zatekla sam preplašenu kucu kako se krije ispod kola. Nije htela da izađe pa smo je izvlačili, ali ipak nije pokazala nijedan znak agresivnosti! Kada sam videla da su joj odsečene sve noge, zgrozila sam se! Prepoznala sam ovu ženku jer sam je ranije viđala u tom kraju. Nema vlasnika, ali niko se nije žalio da je agresivna i da napada ljude - kaže za Press Sandra Spoja, aktivistkinja Udruženja za zaštitu životinja "Evropska inicijativa 17".

Kako je ta organizacija već sarađivala sa veterinarskom ambulantom "Artvet" na Bežanijskoj kosi, a i s obzirom na to da je bilo već kasno i mnoge ambulante zatvorene, povređenog psa su kolima prevezli do te ordinacije.

Veterinar Vlada Antić, koji je osakaćenu ženku te večeri primio u svojoj ambulanti, kaže da za 25 godina rada nije video tako stravičan slučaj!

- Noge su odsečene oštrim predmetom, verovatno sekirom! Moguće je da je to uradio jedan čovek, vezavši psa, ili da je više njih to učinilo! Prema stanju rana, noge su ženki odsečene pre oko deset dana. Mahom su zarasle, ali na nekim mestima još krvare. Nije bilo potrebe da rane hirurški obrađujemo, niti da ženki dajemo infuzuju. Noge smo joj previli, nahranili je i napojili. Bila je mirna sve vreme i ležala na operacionom stolu. Noć je provela u našoj ambulanti - zabrinuto govori Antić.

Prema njegovim rečima, na kučetu nije bilo drugih povreda, niti tragova koje bi moralo da ima ukoliko mu je vezanom i svesnom sečena noga po noga.

- Ne mogu da objasnim kako kuče nije iskrvarilo! Da bi se sprečilo krvarenje, trebalo mu je prevezati rane žicom, ili nečim sličnim, ali takvih tragova nema - objašnjava dr Antić.

S druge strane, on ne isključuje mogućnost da je životinja osakaćena nesrećnim slučajem.

- Možda je ženka upala u zamku za lisice i divlje životinje. Međutim, sve četiri noge su joj ravnomerno presečene, a i zamka obično "ne uhvati" sve noge - objašnjava on.

U ambulantu su, kako kaže dr Antić, i ranije građani dovodili pse kojima je čovek naudio, ali ovakav slučaj još nisu videli!

- Zabrinuti sugrađani dovodili su nam pse kojima je neko žicom vezao jezik ili kojima su noge krvarile, jer su bile vezivane lancima. Nisu retkost ni slučajevi polomljenih kostiju i kičme kod životinja - navodi on.

Vlasnik ove ordinacije dr Marko Tanasković kaže da će pružiti utočište ovoj ženki još nekoliko dana, ali se nada da će im se uskoro neko javiti sa željom da udomi nesrećnog psa.

Ženka je, navodi dr Tanasković, stara oko godinu dana i mešanac je. U Udruženju za zaštitu životinja "Evropska inicijativa 17" odmah su je nazvali Mila.

Angažovali advokata

- Ona je dobra kuca, i pored prestravljenosti i bola. Angažovali smo advokata, koji će policiji podneti prijavu za ovaj monstruozan čin! Takođe, štampaćemo plakate sa slikama Mile, da meštane naselja obavestimo da je među njima monstrum koji je u stanju da psu sekirom odseče nogu po nogu - objašnjava Sandra Spoja iz tog udruženja.

Takođe, i Nataša Biorac iz Organizacije za poštovanje i brigu o životinjama ORKA najavila je podnošenje krivične prijave.

- Krivičnim zakonom Republike Srbije, član 269, predviđena je kazna do godinu dana zatvora za počinioce ovakvih dela. Zločin prema životinjama je rani pokazatelj agresije prema ljudima. Od 2006. godine procesuirano je više desetina krivičnih prijava, a u jednom slučaju je presuđena i zatvorska kazna od tri meseca - priča Biorac.

Prema njenim rečima, najveći problem u procesuiranju ovakvih zločina je nedostatak svedoka.

Komšije nisu ništa primetile

Građani koji svakog dana prolaze ulicom Radovana Simića - Cige u naselju Medaković II juče su za Press tvrdili da povređenu ženku nisu videli tamo, niti čuli za nju. Inače, u delu naselja u kome je kuče nađeno uglavnom su zgrade. Vlasnica pekare bila je zgrožena kada je čula za nesrećnog psa.

- Radim u pekari, a živim iza. Nisam videla, niti čula da je u kraju takvo kuče. Deca bi primetila, čulo bi se, neko bi reagovao! - priča ona za Press.

Povređeno kuče nije video ni Nikola Pavlović. Kako svakodnevno više puta prolazi tom ulicom, a i sa terase njegovog stana na sedmom spratu vidi se celo naselje, kaže da ne veruje da bi mu promakao prizor osakaćenog kučeta koje puzi.

Čin upućuje na osvetu

Psiholog Zoran Musterović kaže za Press da ovaj stravičan čin više liči na neku osvetu nego na poriv za mučenjem i iživljavanjem.

- Moguće je da je počinilac neki revoltirani roditelj koji je na ovaj način hteo da se osveti životinji ako mu je ugrozila dete, ali i da na neki način pošalje poruku javnosti. Istina, ovakav čin je veoma destruktivan i nije primeren, ali smatram da nije reč o osobi koja uživa u mučenju. Druga mogućnost je da je nesrećni pas naleteo na grupu adolescenata, koji su puni besa i verovatno pod uticajem alkohola, pa im je tako nešto bila zabava. Takve osobe u detinjstvu nisu razvile normalan osećaj prema životinjama, da ih maze ili čuvaju, već su ih jahali, šutirali, maltretirali... - zaključio je Musterović.






Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Skoro da sam uradio nesto slicno(ali ne psu,njega sam zamalo na mestu ubio),vec vlasniku koji me je napao sto mu sutiram psa(branio sam svoju decu i sebe.)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ау јбт Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Hakuna Matata

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2682
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Meni izgleda nevino, ali otkud znaš možda je kako je droganče napomenuo napala neko dete, pa je neko reagovao  Smile
IP sačuvana
social share




Always follow the WWW rule:
What did you try? What did you get? What did you expect?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Better Call Saul !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1433
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia c5
Nemam komentar vise. Smiley 1

Eskalacija nasilja nad zivotinjama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Па добро нек је и бесна ал бре да јој одсечеш ноге Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

S.P.Q.R.

Zodijak
Pol
Poruke 1608
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 531.2
Meni izgleda nevino, ali otkud znaš možda je kako je droganče napomenuo napala neko dete, pa je neko reagovao  Smile
Tacno tako...
Mene da je napalo neko kuce da imam sekiru pri ruci,mozda mu ne bi ucinio nesto ovakvo,ali bih ga ubio,to je sigurno...Imam blazu fobiju od kucica,a i kucici me mrze (kuce od mog druga laje SAMO na mene,ni na koga drugog),bez ikakvog razmisljanja bih ubio kuce,ali ipak,mozda je ovo malo previse...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Па добро нек је и бесна ал бре да јој одсечеш ноге Smiley 1
Pazi,jeste malo bolesno da to uradis keru,ja sam hteo da psa "iskecicam"(cekicem u vanglu,da se ne muci mnogo),a gazdi da polomim i ruke i noge... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung XYZ1004
Citat
kuce od mog druga laje SAMO na mene,ni na koga drugog

Znas sta Velja Ilic misli o tome?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Ubi ga odma, cemu ovo... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 81
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.