Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 06:18:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve je samo puka iluzija  (Pročitano 20504 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Sony xperia
@nofx0023

Super, znaci nepotpisani autor teksta ( ili ja to nisam uspeo da nadjem mozda je zalutao u svojim "kvantnim" objasnjenjima ), kritikuje kako oni pogresno interpretiraju principe kvantne mehanike i fizike u celini ? Samo me interesuje koje su njegove/njene kvalivikacije iz obrazovanja. Da li je neko ko se bavi kvantnom fizikom, teoriski fizicar/ka, cistac/ca, ... ? Koliko je u dodiru sa istrazivanjima iz kvantne fizike ?
I jos blog .. pa i Sloba ( bez uvrede, ne mislim nista lose ) ima blog, da li je to relevantno i pokazuje kako drugi nisu u pravu ?
Jednom recju, koliko je kompetentna ta osoba da govori o tako necemu ? Kompetentnija od ucesnika u filmu:

- David Albert, Professor&Director of Philosophical Foundations of Physics Columbia University .. autor of "Time and Chance" and "Quantum Mechanics and Experience"
- Joe Dispenza, Doctor of Chiropractic Medicine Life University .. bavi se fiziologijom, neurohemijom, neurofiziologijom i genetikom
- Amit Goswami, Professor of Physics, University of Oregon .. autor mnogih knjiga, izmedju ostalih "Self aware universe" and "Physics of the Soul"
- John Hagelin, Professor of Physics and Director of the Institute of Sciencs , Technology and Public Policy Maharishi University, bavi se teorijom teorijom ujedinjenja sila u kvantnoj fizici, ima 100-inak radova a najpoznatiji po Supersimetriskoj i ujedinjujucoj teoriji polja
- Stuart Hamerof, professor Anesthesiology an Psychology, and Associate Director of Center for Conclousness Studies at the University of Arizona
- Daniel Monti, Director of the Mind-Body Medicine Program at Thomas Fefferson University

i da ne navodim na dalje, a ima ih jos ... titule doktorata nisam navodio. Oni znaci pogresno interpretiraju ? Ne znaju sta pricaju ?

O onim damama ne bih, jer film je za siroke narodne mase, pa se i sa te tacke moze gledati na njihovo ucesce.

I da, lako je postaviti link ka necemu, ali se treba imati i svoje misljenje i koliko toliko poznavanje necega da se o tome i govori, i uz to i proceni koliko je relevantnosti u necem napisanom.  Smile


« Poslednja izmena: 03. Apr 2010, 17:54:21 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
LG G2
Moje lično mišljenje je da je kvantna mehanika jos uvek mlada nauka u pogledu na druge(Niels Bohr je tek 1922 dobio nobelovu nagradu zbog doprinosa u razumevanju atoma i kvantne mehanike) I još mnogo toga treba da se istražuje zato ne bih žurio sa zaključcima.

Citat
- David Albert, Professor&Director of Philosophical Foundations of Physics Columbia University .. autor of "Time and Chance" and "Quantum Mechanics and Experience"

Evo šta je dotični rekao o tom filmu.
link
Citat
David Albert, a professor at the Columbia University physics department, has accused the filmmakers of warping his ideas to fit a spiritual agenda. "I don't think it's quite right to say I was 'tricked' into appearing," he said in a statement reposted by a critic on "What the Bleep's" Internet forum, "but it is certainly the case that I was edited in such a way as to completely suppress my actual views about the matters the movie discusses. I am, indeed, profoundly unsympathetic to attempts at linking quantum mechanics with consciousness. Moreover, I explained all that, at great length, on camera, to the producers of the film ... Had I known that I would have been so radically misrepresented in the movie, I would certainly not have agreed to be filmed."

"I certainly do not subscribe to the 'Ramtha School on Enlightenment,' whatever that is!" he finished. Albert provided Salon with an excerpt from a piece he's writing on the subject, in which he says, in part, "I'm unwittingly made to sound as if (maybe) I endorse its thesis."

The ironic thing is that the film makers tell us quantum mechanics is oh-so-mysterious and can’t be explained - and then they explain it.

Samo se seti citata Ričarda Fejnmana "Ako misliš da razumeš kvantu mehaniku, ne razumeš kvantnu mehaniku"

Film sam gledao ali davno, meni je previše "New age"-i

I da, to što neko ima Dr ispred imena ne mora da znači da je autoritet na tu temu. Seti se samo Đonatana Velsa .

« Poslednja izmena: 03. Apr 2010, 19:41:00 od nofx0023 »
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Vidim ja da ce i ovo da se zavrsi sa "verujem" ili "ne verujem".
Mozda bi trebalo svaku temu na ovom delu foruma zapoceti sa anketom i pitanjima:
1. verujete
2. ne verujete
3. ne verujem dok ne dokazes

Ja evo verujem. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Sony xperia
Jasno mi je sto hoces reci. Naravno da je to jos mlada disciplina i da ce mnoge stvari tek biti razotkrivene. A koliko vidim da David Albert nigde ne porice ono sto je rekao. A sam autor filma, ako se na njega misli o interpretaciji, to je drugo. Ono sta su ucesnici rekli u filmu, je tako kako je. Ni jedan od njih nije rekao nesto pogresno niti je pogresno interpretirao.
Kako ce neko to preneti, to je vec stvar montaze. A mene u ovom filmu to ne interesuje, vec stvari izgovorene od ljudi od autoriteta. Kako ce ih neko uklopiti u nesto, ne zanima me. Mene interesuju stvari koje oni iznose. I ako to ima neku kritiku, ok, voleo bih da o tome procitam, a o kritici kako je film i zbog ceka tako uradjen, ... pa nekoliko puta rekoh da se dostignuca kvantne fizike koriste i u sajentologiji, New age-u, ovi sto im se javljaju navodni alieni ... Svako od njih moze interpretirati po svom nahodjenju.
Npr, Michael Kaku, slab autoritet ? Covek popularise i predstavlja kvantnu fiziku sirokom auditorijumu. Kako ce se to preneti, i u kom stilu, ... to je vec druga prica. Ima i o njemu tema:
http://forum.burek.com/fizika-nemoguceg-michio-kaku-t459358.html
Citat
Samo se seti citata Ričarda Fejnmana "Ako misliš da razumeš kvantu mehaniku, ne razumeš kvantnu mehaniku"
Smile Hehe,da, pa i za samu teoriju superstringa, sami fizicari se nadaju da ce biti premija ako uspeju kroz 100-inak godina da ukapiraju bar mali deo.

Edit
Citat
I da, to što neko ima Dr ispred imena ne mora da znači da je autoritet na tu temu. Seti se samo Đonatana Velsa .
Zato ih nisam ni stavljao.  Smile
« Poslednja izmena: 03. Apr 2010, 23:46:36 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.4
Pozdrav sa novog profila to sam ja rekao bar 10 puta sa dodatkom onoga o evoluciji materije.   Svaka cast za temu svidja mi se.   Ako je pitanje da li verujem verujem.
« Poslednja izmena: 07. Apr 2010, 20:17:04 od stojan111 II »
IP sačuvana
social share
Im a Gamer i have Many lives
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
Sony xperia
Hm, ne bih da nastavljam zapocetu polemiku, ali fizicari se slazu s duhovnicima, a njihovi nalazi se koriste u fulmovima ....




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+

Па ја уопште не видим како ико може са сиурношћуишта о овоме било шта тврдити. Могуће су обе варијанте, и да јесте и да није.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Meni to stvaranje sopstvene realnosti ne zvuci toliko moguce jer ako ja imam jednu realnost a na primer Light drugu ta realnost samo vazi dok se ja i on ne sretnemo, jer dve realnosti u jednoj dimenziji ne mogu da opstanu, jedna mora da srusi drugu.
Drugo ako stvaram svoju realnost, koliko imam moci da stvorim nesto?  Ne mogu tek onako iz mozga da napravim kucu. ... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia Luvmya 520
Sve je samo puka iluzija


Svemir je beskonačan vibracijski spektar kozmičke energije u kojem plutamo, kako mi, tako i naša iskustva.

Mi smo bića, Duh ili energija, Oblaci! Mi dolazimo na zemlju sa iskustvima koja kao ljudi imamo, betonski pod ili mramorne stepenice su takođe iluzorna iskustva. Ništa u svemiru nije čvrsto! Uglavnom, mi hodamo ili stojimo na praznini. To je teško za razumjeti ...

Budući da je ljudsko biće podvrgnuto snovima ili iluziji, solidnosti nema nigdje, osim što mi svoja iskustva doživljavamo kroz snove! Mi kao ljudske duše premještamo se i plutamo unutar univerzalne energije kao što je Beskrajna Svjetlost. Mi smo svi kozmička energija ili bića. Solidnosti postoje samo u snu - ne u stvarnosti ...

Ljudska bića su polu-nezavisni beskrajno tanki vibracijski aspekt "kozmičke svijesti" u toku beskonačnog sna ili u toku Beskonačnog Spektra vibracijsko Energetskih Svjesti. Nema solidnosti u ovom okruženju. Postoji samo san univerzalne svijesti u kojem svi postojimo kroz različite energetske gustoće...
Naprotiv, veoma je lako razumeti da niko ne moze da razume svrhu ovoga sto je ovde napisano i sta je postigao taj koji je to napisao.
Citat
Sada, zašto je Isus navodno je rekao:
Ja i Otac smo Jedno?
On je to navodno rekao zato sto je sve sto je on rekao identicno sa onim sto je bilo receno u starom zavetu, da su sve reci koje je Isus izgovorio vlasnistvo njegovog Oca, Isus je u duhu identican sa Ocem.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Sony xperia
Meni to stvaranje sopstvene realnosti ne zvuci toliko moguce jer ako ja imam jednu realnost a na primer Light drugu ta realnost samo vazi dok se ja i on ne sretnemo, jer dve realnosti u jednoj dimenziji ne mogu da opstanu, jedna mora da srusi drugu.
Drugo ako stvaram svoju realnost, koliko imam moci da stvorim nesto?  Ne mogu tek onako iz mozga da napravim kucu. ... Smile Smile
Pokusacu natenane da obrazlozim. Samo vremena da nadjem.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 06:18:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.