Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Queer elementi u domaćim filmovima..  (Pročitano 10641 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Budjenje pacova http://www.imdb.com/title/tt0061428/

This is a dark and unsympathetic film about a man that's trapped in this miserable life without any chance to make any meaningful changes. He has quite a few secrets about his past and he is mercilessly haunted by them. He has absolutely no idea how to make his life bearable...

But it's not the main protagonist that we watch. It's the general atmosphere and the ultimate bleakness of the circumstances that surround him. We see the world of terrible poverty, police state paranoia, and the gradual spiritual and moral death of the people in that kind of surrounding. Still, this is a movie that's made in the mid-60's so we can see some things that were banned at the time (and before): political issues in the communist Yugoslavia (pro-Russian Stalinist political prisoners and activists), homosexuals, hookers, alcoholism, crime ...

This year (uh, 2008) movie finally appeared on DVD, I'm not sure but I think it was banned until 90's and then it was shown on TV just a few times, so when I saw the DVD I bought it instantly. But it's still a poor quality in both sound and video aspect. But still it's highly recommended as a important film in the Serbian cinema history.

Ko je gledao film zna na koje scene mislim.
« Poslednja izmena: 08. Apr 2010, 15:14:06 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 101
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.1.249.1045
Kad već ranije pomenuh Milana Jelića, igrao je gej likove kako u Buđenju pacova i Vranama (već pomenutim), tako i u komediiji Bubašinter.. Mada tu više biva uočljiva homofobična sredina koja se ismeva, ali svejedno opet postoje queer elementi Smiley)

A što se tiče Lečića u filmu Dečko koji obećava-.. Sećam se da smo na predavanjima razmatrali njega kada smo govorili o queer elementima.. Možda je to stvarno slučaj da je on samo drug, sportista (okej nek se tuširaju zajedno, nije problem), ali ja ako se dobro sećam poslednje scene u kojoj se berček i lečić zajedno pojavljuju, mislim da me je ona terala da nešto zaključimm..ja sad pod hitno moram ponovo da odgledam film..tolko sam se sa tim zapetljala, a moram da se potsetim o čemu se zapravo radi..
« Poslednja izmena: 08. Apr 2010, 17:54:19 od sasa i milica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
  Lečić od početka do kraja Slobodanu ponavlja "Napraviću ja samuraja od tebe" dok mu na kraju kaže da nikad nije verovao da je peder.On je tu  predstavljen kao skroman momak iz provincije koji je  došao da završi neku škoju i možda tu ostane da živi.Čak i na onom koncertu u SKC-u nije bio publika nego obezbeđenje.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E72
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 08. Apr 2010, 20:29:07
Čak i na onom koncertu u SKC-u nije bio publika nego obezbeđenje.

Čudno. Ja sam tu protumačio da je u neverici zbog Slobodana, ali ne i da je obezbeđenje...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
  Stajao je sa još njih nekoliko ispred publike koliko se ja sećam u odbrambenom stavu.Šta bi uostalom drugo radio čovek takvog profila na takvim koncertima osim da zaradi nešto da bi platio troškove.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E72
Daošao da vidi o čemu peva queer ortak? Smiley
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
  On je to tek na koncertu doznao jer je u međuvremenu baš kao sva Slobodanova bliža okolina izgubio svaku vezu sa njim.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E72
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 13. Apr 2010, 23:20:08
  On je to tek na koncertu doznao jer je u međuvremenu baš kao sva Slobodanova bliža okolina izgubio svaku vezu sa njim.

Pogledao sam tu scenu, i da, na koncertu je saznao, ali što se tiče njegovog rada u obezbeđenju, mislim da je to samo nesiguran zaključak.
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 5
Queer po Guglu znaci peder.Posto sam neuk da li to znaci pederski elementi u domacim filmovima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
  U svakom slučaju Lečić otpada kao Slobodanov "brat".I ja sam sam dosta neuk ali mislim da je moj prethodnik u pravu ali nismo nas dvojica postavili i imenovali temu.U svakom slučaju zna se o čemu je reč.Važan je sadržaj a ne forma.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.