Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:37:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ..izdavačke kuće???  (Pročitano 4448 puta)
02. Apr 2010, 13:18:57
Ucesnik diskusija

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 101
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.1.249.1045
khm, nisam našla nigde prethodnu temu, ako postoji.. Zanima me, koliiko je teško danas objaviti knjigu, bilo da je u pitanju poezija, proza, eseji, drame? Je li jedina opcija pobediti na konkursima koje gradske biblioteke organizuju i na taj način objaviti knjigu? Šta je sa velikim izdavačkim kućama danas? Umiru ili žive? Kako doći do njih i ponuditi im nešto dobro? Negujemo li domaće stvaralaštvo, ili se objavljuju samo epski romani, strani pisci? Kakav je vaš stav o onome što se danas može naći u knjižarama? U moru lošeg postoji li nešto dobro? Klasici se prodaju po trafikama, zašto?

Široko, ali za svakog po nešto.. Pišite.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson w200
Koliko mi moje skromne informacije o temi govore, relativno je jednostavno objaviti knjigu ako ides na sufinansiranje, tj. da se ti izdavac dogovorite pa da snosis deo/pola troskova. Najlakse je naravno kad ti kompletno finansiras  Smile ali...to nije to, iz mnogo razloga. (osim ako ti je zelja da pred komsilukom kazes da imas knjigu) Najpre, ako ti delo imalo vredi, po bilo kom osnovu, (okrenuto specificnoj trzisnoj grupi ili vrlo komercijalno, ili pak kandidat za neke nagrade) moci ces postici nekakav povoljniji dogovor sa izdavacem.
Konkursi...hm, ja sam u fazi slanja na svakakve konkurse, pa cemo videti sta ce od toga da ispadne. Ali ja njih koristim samo da bih dobio eventualnu povratnu kritiku, a koliko ce mi to pomoci da sutra objavim knjigu...ne znam.
Laguna je velika i uspesna izdavacka kuca ( u N.S. u centru otvorila knjizaru da se smrznes  Smile) ali su uzasno komercijalni. Mozda da pokusas sa nekim malo manjim, kao sto i ja planiram, ali najpre moras znati sta ti to do djavola pises  Smile jel to neki zanr ili glavni tok, poezija ili proza i sl. pa spram toga da biras i izdavaca. Poezija se naravno slabije prodaje, a strani pisci naravno imaju prednost. (od nekoliko ljudi koje smatram pametnim sam cak cuo izricito "Ne citam domace pisce")
Jbg, sve ovo i mene ceka jednom, posto se kanim da objavim knjigu. Ja sam planirao direktno da stupim u kontakt sa izdavacima, preko mejla ili telefona, pa sta bude.
Knjizare uglavnom prate trendove, i forsiraju varijacije Da Vincijevih kodova, sto mi se ne dopada. Ali uporan orac po knjizarama uvek nadje nesto.
Prodaja po trafikama je realnost, cak mislim da i osvajac NIN-ove nagrade izlazi na trafikama, ali sta da se radi, zakon trzista.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


hodac sivih cesta

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.1.249.1064
na laguninom sajtu imate uputstvo za predaju rukopisa...

Zbog sve većeg broja rukopisa koji pristižu u našu redakciju, objavljujemo sledeći pravilnik:
Da bi bio zaveden kao pristigao u redakciju i tako se našao u konkurenciji za objavljivanje, potrebno je da rukopis bude poslat ili predat u štampanom formatu na adresu: IP LAGUNA (za urednika domaće proze), Bulevar kralja Aleksandra 62, 11000 Beograd, ili u vidu jednog vord fajla na i-mejl adresu info@laguna.rs. Neće biti razmatrani rukopisi poslati u više fajlova – zasebne fajlove rukopisa uvek je pre slanja neophodno staviti u jedan zajednički.

Neophodno je dostaviti potpisanu sledeću izjavu: „Slažem se sa Pravilima za konkurisanje za objavljivanje rukopisa u IP Laguna.“ Osim potpisa, uz izjavu je neophodno priložiti i Jedinstveni maticni broj autora (JMBG).

Da bi ušao u konkurenciju za objavljivanje, rukopis mora biti pisan u jednom od sledećih žanrova (po prioritetu): roman i zbirka pripovedaka. IP Laguna pre svega objavljuje originalne, ranije nepublikovane romane koji zadovolje njene koncepcijske i estetske kriterijume. Objavljivanje zbirke priča ili već štampanog romana je moguće samo ukoliko se proceni da bi to nosilo poseban interes.

Neće biti razmatrani rukopisi ispod 250.000 karaktera dužine.

Zbog srazmerno velikog broja pesničkih rukopisa koji pristižu u redakciju, napominjemo da ne objavljujemo knjige poezije.

Zbog srazmerno velikog broja već odbijenih rukopisa kod IP Laguna koji ponovo pristižu u redakciju, napominjemo da takvi rukopisi neće biti ponovo razmatrani za objavljivanje, bez obzira na eventualno unesene izmene u odbijenu verziju.

Rukopisi i diskovi se ne vraćaju.

Neophodno je da autor uz štampani rukopis odnosno vord-fajl priloži svoju i-mejl adresu kako bi ga operativni urednik najdalje četiri meseca od datuma zavođenja rukopisa kao pristiglog u redakciju, uz kratko obrazloženje obavestio o odluci.

Od trenutka u kojem mu je odbijen rukopis, tokom sledećih godinu dana nijedan drugi rukopis koji bi autor u međuvremenu eventualno poslao u IP Laguna, neće biti razmotren za objavljivanje.
IP sačuvana
social share
One life
One love
One club

Pride of London

Chelsea F.C.
Edit by shone83: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
u jeeeee...

nisam nikada ozbiljno razmišljao da pišem knjigu, ali kada sam video da je Ivana Mihić objavila dve (  Smile ) odlučio sam da kad-tad to i uradim !
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson w200
nisam nikada ozbiljno razmišljao da pišem knjigu, ali kada sam video da je Ivana Mihić objavila dve (  Smile ) odlučio sam da kad-tad to i uradim !

Legija je napisao desetak, pise i Isidora Bjelica, Radusinovicka, Basalo...stvarno bi rekao covek da to moze svako  Smile
Ocigledno je lep osecaj nazvati sebe piscem.

@ vincent88, video sam taj pravilnik, lepo je sve to objasnjeno, no ljudi bi hteli da cuju o stvarima kakve se ne mogu procitati u zvanicnim pravilnicima. Pominjana Laguna je najkomercijalnija, ali je zato verovatno i najveca, sa najjacom marketinskom masinerijom. (uostalom, oni objavljuju Ivanu Mihic, visestruko netalentovanog stvora, i Vanju Bulica, tezga -novinara, Biseri i tako to.) Ne kazem da su drugi izdavaci imuni na drek, ali svakako bi trebalo proceniti koliko ti takva politika izdavacke kuce odgovara, gledajuci na to sta pises. A mnogi to ne rade, npr. ta gomila koja salje knjige poezije Laguni. Poezija se tesko prodaje, Laguna sa tim sto se teze prodaje nece da radi. A ti da su i malo ozbiljni, raspitali bi se o tome pre slanja rukopisa. Napisati delo nije ni pola posla, ove druge stvari su cesto podjednako bitne, ako ne i bitnije.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


hodac sivih cesta

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.1.249.1064
U pravu si za to sto kazes, ali nisam ja pokusavao da ti nametnem lagunu vec sam video da ima uputstvo pa da pomognem... najbolja namera   Smile
IP sačuvana
social share
One life
One love
One club

Pride of London

Chelsea F.C.
Edit by shone83: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson w200
Ma skontao sam ja nameru odmah, izvini ako je izgledalo da se nesto ljutim  Smile Voleo bih da sto vise ljudi da misljenje o ovome.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 101
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.1.249.1064
..da me saruuman nije obavestio, ne bih znala da se moja tema prilično razvila u poslednjih par dana..
elem, pitanje ssam postavila jer me zanima, i hvala na iscrpnim odgovorima.. na žalost, za sada nisam u mogućnosti da napišem roman.. možda jer sam po prirodi perfekcionista, a možda jer za te stvari treba mnogo mnogo iskustva.. elem, pokušala sam par puta i odustala posle polovine romana..
pesme pišem, i znam koliko je to neprofitabilno, bar u odnosu na romane koji se češće kupuju odnosno prodaju. Pa na kraju krajeva, i sama sam jedna od tih kojji će se odlučiti pre za neki roman, osim ukoliko nemam preporučenog pesnika. Studiram dramaturgiju, i trenutno sam potpuno u tim vodama. Dakle, pišem oko pet drama godišnje, scenarie za filmove, eseje, a na kraju krajeva i pesme za svoju dušu. Žao mi je što sam pripovetke potpuno zanemarila, ali tako to ide..U poslednje vreme se razmišljam da počnem da pišem za decu.. Kako to ide? Zašto se drame ne objavljuju? osim onih prastarih 'misao i reč' knjižica, i jednog kompleta knjiga sa antičkim dramama i čini mi se kornejevim 'sidom', ja nisam ništa drugo našla u knjižarama..da, znam da je drami mesto na sceni, ali prosto imam utisak da će vreme takvo kakvo je pregaziti velike dramske pisce.. kad ste poslednji put pročitali Šekspira, Čehova, Euripida? da ne pominjem Bihnera, Brehta, Rasina, Korneja, Ibzena..
Sve sami klasici, a šta je tek sa savremenom dramom? šta je sa našom dramom?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Skeptik,cinik & slobodni mislilac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
SonyEricsson w200
Poštovanje za sve što pišeš.Znam jako malo ljudi koji stvaraju, i uvek mi drago kada čujem da se neko zamlaćuje sa takvim stvarima  Smile
Mislim da je ključ u tome što si napisala "i sama sam jedna od tih kojji će se odlučiti pre za neki roman, osim ukoliko nemam preporučenog pesnika" Rekao bih da je cela čitalačka publika takva: svašta hvalimo, ali ako nešto uzmemo to na kraju najčešće bude roman. Zbirke pesama, drame koje si spomenula su predmet interesovanja baš retkih retkih...negde sam čak pročitao da zapravo postoji predrasuda da se drame ne čitaju, već gledaju. I dobro si primetila da su u pitanju najčešće klasici - vreme ne da će pregaziti, već izgleda da je već pregazilo dramske pisce. Ali, vreme kruni mnogo i od romana, koji je u povlačenju i opadanju (nadam se nedovoljno brzom da ja doživim nestanak cele te priče) Opet, možda sve to tako treba; npr. par ljudi koje online znam po nekim forumima žali zbog zamiranja radio-drame. Ali, po meni nije realno da se sada pojavi neki "novi talas" u radio-drami: ona je svoje odslužila u pred-TV eri i sad može tako sporadično da se pojavljuje kao trud nekih pojedinaca, da ne kažem zaluđenika  Smile Možda je slična stvar i sa dramom uopšte, a mi smo samo stekli pogrešan utisak da se nešto loše dešava.
"pišem oko pet drama godišnje, scenarie za filmove, eseje, a na kraju krajeva i pesme za svoju dušu" nadam se da si te romane započinjala pre svega ovoga  Smile Sad već verujem da nemaš vremena da se ozbiljnije posvetiš romanu. Nema to toliko veze sa perfekcionizmom, jednostavno kakvoća romana je donekle direktno srazmerna uloženom vremenu u njega.
Sad su me zainteresovali dodatno i ti scenariji...srpski (i ne samo srpski) film plače za dobrima.
A što se pisanja za decu tiče, tu sam totalni duduk: nikad nisam razmišljao o tome. Znam da je Kreativni Centar najjači tu, i Euro - Đunti se takođe gura, možda još neko...To je specifično tržište, i ne jedan pisac koji se bavio time je rekao da je najteže pisati za decu.
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:37:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.