Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sistem vrednosti i lazni sistemi vrednosti  (Pročitano 24449 puta)
28. Mar 2010, 22:16:13
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Zivot coveka je jedini sistem vrednosti koji postoji, sve ostalo su lazni ili nepostojeci sistemi vrednosti
koji su posledica covekovog verovanja u lazna "bozanstva" sta god ta "bozanstva" predstavljala, od neceg nematerijalnog pa sve do samog coveka.
Verovanje u lazno bozanstvo je donelo sve lazne zakone koje postuju oni koji to moraju.
Religija je izmislila moral koji je doneo zakone koje postuju oni koji ne veruju religiji, bas kao sto su oni koji nemaju veze sa religijom stvorili ono sto koriste oni koji veruju religiji.

I bas kao sto zivot coveka postoji samo sada i ovde, posto je covek to sto jeste samo sada i ovde,
tako i istina - rec o onome sto postoji u zivotu coveka postoji samo sada i ovde.

Svi lazni sistemi vrednosti su sistemi verovanja i ne mogu se medjusobno negirati odnosno nadvladati.
Recimo nauka ne moze da negira/nadvlada religiju niti religija moze da negira/nadvlada nauku.

Tu situaciju svi vidimo ali niko ne zeli da se sa tom situacijom pomiri i prestane sa medjusobnim napadima, debatama, raspravama. Ocigledno je da covecanstvo nema mogucnost prekida rata i zivota u miru.

Ko moze da objasni da sistem vrednosti kojem pripada/u koji veruje nije lazan ?
Da li ima nekoga ovde ko ne zastupa lazni sistem vrednosti ?
« Poslednja izmena: 28. Mar 2010, 23:26:06 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Kako zivot moze biti sistem vrednosti  Smile  Smile  Smile Svako ko ima razuma ce shvatiti da ovo ne postoji (na ciji vas ovo stil podseca  Smile   Smile )

Citat
sve lazne zakone koje postuju oni koji to moraju.
Aha. Znaci, imaju i neki koji to moraju  Smile

Citat
Religija je izmislila moral koji je doneo zakone koje postuju oni koji ne veruju religiji
Ma jeste. Moral je doneo zakone  Smile

Braaate  Smile Procitajte (ko je uspeo da procita uvodni post  Smile ) par puta ovu recenicu  Smile
(ispade da oni koji ne veruju religiji postuju zakone koji proizilaze iz nje same  Smile Smile Smile )

Elem, ti nikako da ukapiras da je sve tvoje pisanje ovde zasnovano na nekom (izopacenom ili ne, nismo mi ovde da sudimo) religijskom osecaju koji imas!

Citat
Da li ima nekoga ovde ko ne zastupa lazni sistem vrednosti ?
Kako nema  Smile Evo, Master Coda i ja  Smile                 







Smile )

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Kako zivot moze biti sistem vrednosti  Smile  Smile  Smile Svako ko ima razuma ce shvatiti da ovo ne postoji (na ciji vas ovo stil podseca  Smile   Smile )
Samo covekov zivot, ne bilo koji zivot. Zato sto se sistem vrednosti nalazi samo unutar covekovog zivota. Ostala ziva bica nemaju sistem vrednosti nego instikte i nagone koji ih odrzavaju u zivotu.
Da li ti vidis neku drugu vrstu koja iz okruzenja ove Planete uzima sve sto smatra vrednim, ili uzima samo ono sto
joj priroda daje ?

Citat
Aha. Znaci, imaju i neki koji to moraju  Smile
Naravno ima onih koji moraju da cekaju na zeleno svetlo da bi presli ulicu, a ima i onih koji to ne moraju.

Citat
Ma jeste. Moral je doneo zakone  Smile
Pa na osnovu cega je kreiran krivicni zakon ? Da li su zakon kreirali ljudi koji nemaju "moralne norme" ?
Citat
Braaate  Smile Procitajte (ko je uspeo da procita uvodni post  Smile ) par puta ovu recenicu  Smile
(ispade da oni koji ne veruju religiji postuju zakone koji proizilaze iz nje same  Smile Smile Smile )

Elem, ti nikako da ukapiras da je sve tvoje pisanje ovde zasnovano na nekom (izopacenom ili ne, nismo mi ovde da sudimo) religijskom osecaju koji imas!
Pa odakle dolazi "ne radi ovo ili ono" nego iz religije ?
Ko je izmislio da je covek kriv/odgovoran za nesto nego religija ?

Koji to "religijski osecaj" ja imam ?
U koje to bozanstvo ja verujem i kome sam ja rekao da veruje u neko bozanstvo ?

Citat
Kako nema  Smile Evo, Master Coda i ja  Smile                 
Ne znam ko je "Master Coda" i sta on zastupa, ali ti definitivno pokazujes verovanje u ego sistem.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46875
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Нема лажног и правог система вриједности. Односно, за сваког систем вриједности оног другог може бити лажни, а његов прави и обрнуто. 
« Poslednja izmena: 29. Mar 2010, 17:57:07 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Нема лажног и правог система вриједности. Односно, за сваког систем вриједности оног другог може бити лажни, а његов прави и обрнуто. 
Znaci ti zelis da kazes da ne postoji stvarnost koja vazi za sva ziva bica ?
I gde ti u onome sto sam rekao vidis subjektivan stav, sta od toga sto sam rekao nije istina ?
Ti ne vidis zivot i smrt kao univerzalni zakon osnovnih vrednosti ?

Po tvojoj "logici", kada ja kazem " Covekov zivot je jedini sistem vrednosti " ti mozes da kazes da je to lazni sistem posto je dovoljno da ti to kazes, posto " pravi sistem vrednosti - ne postoji ".
Zanemarujuci cinjenicu da je potrebno da si ziv da bi bilo sta rekao.
Za tebe nije vazno da li si ziv ili nisi ?
« Poslednja izmena: 09. Apr 2010, 21:25:59 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.4
Zivot coveka je jedini sistem vrednosti koji postoji, sve ostalo su lazni ili nepostojeci sistemi vrednosti
koji su posledica covekovog verovanja u lazna "bozanstva" sta god ta "bozanstva" predstavljala, od neceg nematerijalnog pa sve do samog coveka.
Verovanje u lazno bozanstvo je donelo sve lazne zakone koje postuju oni koji to moraju.
Religija je izmislila moral koji je doneo zakone koje postuju oni koji ne veruju religiji, bas kao sto su oni koji nemaju veze sa religijom stvorili ono sto koriste oni koji veruju religiji.

I bas kao sto zivot coveka postoji samo sada i ovde, posto je covek to sto jeste samo sada i ovde,
tako i istina - rec o onome sto postoji u zivotu coveka postoji samo sada i ovde.

Svi lazni sistemi vrednosti su sistemi verovanja i ne mogu se medjusobno negirati odnosno nadvladati.
Recimo nauka ne moze da negira/nadvlada religiju niti religija moze da negira/nadvlada nauku.

Tu situaciju svi vidimo ali niko ne zeli da se sa tom situacijom pomiri i prestane sa medjusobnim napadima, debatama, raspravama. Ocigledno je da covecanstvo nema mogucnost prekida rata i zivota u miru.

Ko moze da objasni da sistem vrednosti kojem pripada/u koji veruje nije lazan ?
Da li ima nekoga ovde ko ne zastupa lazni sistem vrednosti ?


Celokupan komentar: Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile



A sad u delovima:

Zivot je sistem vrednosti Smile Smile Smile zivot stvara sisteme vrednosi. Covek postoji samo ovde i sada  Smile Smile Smile Smile sta svake sekunda ja sam nestao pa se opet stvorio Smile Smile Smile. Mi smo deo manerije koji se neprestano krece kroz vreme i prostor. Ti oces da kazes da se svakog trenutka iznova stvara svemir to znaci da se u svakom trenutku desava veliki prasak Smile Smile Smile Smile Smile Smile.

Da su bogovi izmisljeni jesu ali ako su izmisljeni to znaci da postoje kao neki drugi vid materije Smile. Koji do velikog praska nece znaciti nista, ali kad se desi novi veliki prasak sve ce se izmeniti. Izmisljena bica ce promeniti oblike PS: Moja razmisljanja i pretpostavke.

Nauka je ista kao religija  Smile Smile Smile Smile Smile Smile. Nauka se bavi onim sto se desava, a religija imaginarnim
IP sačuvana
social share
Im a Gamer i have Many lives
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Sistem vrednosti bi po meni trebalo da se gleda u odnosu na drustvo i kulturu jer je sistem vrednosti nesto sto se obicno gradi kroz drustvo i kulturu jednog naroda.Naravno da svako od nas ima svoj sistem vrednosti ali kada se uporedjuju oni se ne gledaju jedan u odnosu na drugi vec svaki od njih u odnosu na celokupni drustveni sistem vrednosti

Zbog toga se ne moze reci da je jedini sistem vrednosti coveka njegov zivot jer se, pa cak i da je unikatan u odnosu na sve druge,  gradi u njegovom odnosu sa drustvom i kulturom njegovog naroda.Ono sto je nama prihvatljivo kao pojedincima ili drustvu kao vrednosni sistem u nekom drugom drustvu i kulturi ili pak u nekom drugom vremenu je potpuno neprihvatljivo.Zato i ne postoje pravi i lazni sistemi vrednosti vec je to sve stvar kulture i drustva
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: stojan111 II


Celokupan komentar: Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile



A sad u delovima:

Zivot je sistem vrednosti Smile Smile Smile zivot stvara sisteme vrednosi. Covek postoji samo ovde i sada  Smile Smile Smile Smile sta svake sekunda ja sam nestao pa se opet stvorio Smile Smile Smile. Mi smo deo manerije koji se neprestano krece kroz vreme i prostor. Ti oces da kazes da se svakog trenutka iznova stvara svemir to znaci da se u svakom trenutku desava veliki prasak Smile Smile Smile Smile Smile Smile.

Da su bogovi izmisljeni jesu ali ako su izmisljeni to znaci da postoje kao neki drugi vid materije Smile. Koji do velikog praska nece znaciti nista, ali kad se desi novi veliki prasak sve ce se izmeniti. Izmisljena bica ce promeniti oblike PS: Moja razmisljanja i pretpostavke.

Nauka je ista kao religija  Smile Smile Smile Smile Smile Smile. Nauka se bavi onim sto se desava, a religija imaginarnim
Bez obzira koliko smajlija ti postavio, sve sto si rekao nema nikakve veze sa onim sto sam ja rekao.
Zivot je jedina vrednost koju ima materija.
Zivot coveka postoji samo sada i ovde, sta tu nije jasno ?
Jel' ti postojis u situaciji koja se jos nije desila, u situaciji koja se desila, ili postojis u situaciji koja se desava ?
Ti ne shvatas razliku izmedju onoga sto ti jesi i materije u kojoj se nalazis.
Vreme i prostor ne postoje, materija u kojoj se nalazi zivot ima molekularni sastav koji ne moze da se nalazi u necemu sto ne postoji. Postoje mnoge materije kroz koje se krece zivot coveka sa kiseonikom kao
najvaznijom.
Nedostaju ti elementarna znanja o tome sta je covek, njegovo okruzenje i njegov odnos sa okruzenjem.
Nigde nisam rekao da je nauka ista kao i religija, nego da se svodi na isto, bajka koja nikome nije spasila zivot. Lazni sistem vrednosti koji se prodaje bas kao i religija. Lazni sistem vrednosti koji zanima samo neke ljude, koji nema nikakve veze sa pronalascima koji takodje zanimaju samo neke ljude.
Religija se takodje bavi onim sto se desava i ima najveci uticaj na sve sto se u toku covecanstva desavalo.
Ne postoji nauka koja nekome govori sta da radi a sta da ne radi.
Citat: marko 284
Sistem vrednosti bi po meni trebalo da se gleda u odnosu na drustvo i kulturu jer je sistem vrednosti nesto sto se obicno gradi kroz drustvo i kulturu jednog naroda.Naravno da svako od nas ima svoj sistem vrednosti ali kada se uporedjuju oni se ne gledaju jedan u odnosu na drugi vec svaki od njih u odnosu na celokupni drustveni sistem vrednosti

Zbog toga se ne moze reci da je jedini sistem vrednosti coveka njegov zivot jer se, pa cak i da je unikatan u odnosu na sve druge,  gradi u njegovom odnosu sa drustvom i kulturom njegovog naroda.Ono sto je nama prihvatljivo kao pojedincima ili drustvu kao vrednosni sistem u nekom drugom drustvu i kulturi ili pak u nekom drugom vremenu je potpuno neprihvatljivo.Zato i ne postoje pravi i lazni sistemi vrednosti vec je to sve stvar kulture i drustva
Ovo nije tema na kojoj se iznose misljenja koja vaze za tebe, mene ili bilo koga drugog, nego ono sto
vazi za sve. Svako mora da bude ziv da bi bilo sta rekao tako da je covekov zivot jedini uslov za bilo
kakvu informaciju, sto ga cini jedinim sistemom vrednosti.
Uopste nije bitno sta mi mislimo, znamo, u sta verujemo, jedino je bitno da smo zivi. Zato svi ostali sistemi vrednosti i jesu lazni zato sto nisu stvarni za sve.
"drustvo" i "kultura" su takodje lazni sistemi vrednosti koje naturaju oni koji imaju tu mogucnost, a prihvataju oni koji nisu imali mogucnost da te lazne sisteme vrednosti odbace.
Zivot je osecaj prisutnosti i on je jedinstven bas kao sto je jedinstveno sve ostalo sto postoji.
Uslovi zivota svakog coveka su identicni, bez obzira na kom delu Planete se covek nalazio.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.4
E aj odo ja sa ove teme sa tobom se ne vredi nastavljati Smile
IP sačuvana
social share
Im a Gamer i have Many lives
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
E aj odo ja sa ove teme sa tobom se ne vredi nastavljati Smile
A koga to boli briga da li ces ti biti na ovoj temi ili neces ?
Nemas nista racionalno da kazes, zato na ovoj temi ne mozes ni ucestvovati.

To i jeste udobnost ovog laznog elektronskog sveta, nemas odgovor i pobegnes, a da niko ne zna ko si ti.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.