Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Romania defense minister insists country needs used F-16 fighters, European comp  (Pročitano 7065 puta)
28. Mar 2010, 21:23:32
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Kolko je ovakva odluka pametna,procenite sami. Smile

 BUCHAREST, ROMANIA  — Romania's defense minister said Friday the army needs used U.S.-made F-16 jet fighters to modernize its army, earning criticism from at least one European company that claimed the country could be buying junk.

Gabriel Oprea defended a decision by the country's Supreme Defense Council this week to replace MIG 21 Lancer planes with 24 secondhand F-16, saying Romania needs good-quality planes at a member of NATO. The president's office said the country could not afford new planes.

The marketing director in Romania for Sweden's Saab AB, Richard Smith, blasted the proposal, saying the army may end up with "someone else's junk."

Smith said that Swedish company Saab had offered brand new Gripen fighters, with low interest, a generous nonpayment period and 100 percent offset. He urged the defense ministry to send all offers to Parliament for lawmakers to be able to compare before they vote on whether to pass the proposal.

Officials from the consortium that produces the Eurofighter Typhoon also criticized the decision.

Romanian authorities had identified five types of jets to choose from: F-16s, JAS-39 Gripens, Eurofighter Typhoons, F-18s and Rafales.
http://www.sfexaminer.com/economy/romania-defense-minister-insists-country-needs-used-f-16-fighters-european-companies-protest-89265192.html

Romania confirms interest in F-35

March 26: With further detail on its proposed buy of second-hand F-16 fighters from the USA, the Romanian Defence Minister Gabriel Oprea has confirmed that the aircraft are a ‘stop-gap’ measure until the introduction of a batch of F-35 Lightning II Joint Strike Fighters in a bid to bring the Romanian Air Force fully up to NATO standards.

In a statement to the Romanian parliament Oprea said that the 24 F-16s would replace the Romanian Air Force’s fleet of MiG-21 Lancers, bolstered by a further buy of 24 new-build Block 50/52 F-16Cs with the “ultimate goal” of buying 24 F-35s.

The second-hand F-16s to be purchased by Romania from the US Air Force have a remaining lifetime estimated at ten to 15 years (2,500 to 3,500 flight hours per aircraft) and the first will be delivered in 2013 under a $1.3 billion contract.
http://www.key.aero/view_news.asp?ID=1818&thisSection=military
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
То су 25 година стари коришћени Block 25.
Шта рећи.

Добијају их бесплатно али треба да плате ремонт и тако неке "ситнице" и на крају изађе огромна цифра.
« Poslednja izmena: 29. Mar 2010, 02:05:12 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Pa isto bi ih doslo ako ne i vise da uzmu nove Mig 29-tke, stim da bi imali problema sa kompatibilnoscu sa NATO aparatima, ovako se presaltaju pa nemaju problema.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
SAAB im je prošle godine nudio 48 novih Gripena za 2.5 milijardi eura, all inclusive, uz 100% offset-a. Ako bi smo mogli da podelimo to 24 aviona, izašlo bi ih oko 1.7 milijardi dolara, ali uz otvaranje velikog broja radnih mesta u samoj Rumuniji.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
March 26: With further detail on its proposed buy of second-hand F-16 fighters from the USA, the Romanian Defence Minister Gabriel Oprea has confirmed that the aircraft are a ‘stop-gap’ measure until the introduction of a batch of F-35 Lightning II Joint Strike Fighters in a bid to bring the Romanian Air Force fully up to NATO standards.

ova rec sve govori.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
За те паре су могли и боље да прођу.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
pa svako prenaoruzavanje kosta... i na eurofighter bi bilo dodatnoh troskova od onoga sto je napisano.

ovako kad dodje f 35 bice spremni.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
А мислиш да овде неће бити додатних трошкова?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
pa polovnjci prvo da se remontuju i modernizuju... pa naoruzanje, prateca oprema, rezervni delovi, simulatori, obuka pilota i tehnicara u sad. oko milijardu i petsto mil. dolara. pitanje je i priloagocensot aerodrumskih objekata navom avionu.

na kraju ovo se vraca kroz sledecu kupovinu novih f 16 i novih f 35... ti avioni ce samo biti kontinuitet.
naravno pitanje je paketa opreme i naoruzanje koje ce uzeti jer imaju dobru saradnju i sa izraelom koji proizvodi dosta komponenata za taj avion pa mozda budu uzimali i od njih pa tu "ustede" neki dolar.

sta god da su uzeli mnogo bi kostalo... nevazno ko da je proizvodjac... svako prenaoruzavanje je skupo.
opet ofset ce verovatno biti znacajan kroz period od narednih 15-20 god. poljaci su uzeli f 16 ali i hiljade novih radnih mesta je otvoreno u poljskoj.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
nije mi jasno da li 1.3 milijarde $  kostaju samo stari f-16 (prvih 24 ) ili se tu racunaju i onih drugih 24 (block 50-52) . sumnjam da se radi o ovom drugom ,ali rekoh da pitam ako neko zna ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.