Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:03:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa citanjem...!  (Pročitano 12072 puta)
19. Mar 2010, 23:56:22
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1036
Pozdrav,
mozda se vec negde provlaci ova tema, al' nisam uspeo da nadjem.
Elem, imam problem sa mnogo stvari, a to je sigurno vezano za koncentraciju.
Sta se desava - Kada citam neku knjigu, umem da odmaknem dosta i da zapitam sebe da li znam uopste sta sam procitao.  Ili kazem sebi, dobro sad sam koncentrisan, nista me ne ometa.  Posle par redova, eto mene opet kako citam isto.  Knjiga i knjiga sam procitao i toliko istih zaboravio.  Sada da me pitate da nabrojim dva lika iz "Zlocin i Kazna", ne bi znao, a pre mesec dana je procitao.  Ne citam neinteresantne meni teme.
Tako i kada radim vezbe.  Ako nesto radim u seriji po 100 (primer samo:), brojacu do 20 normalno, posle nagadjam da li sam dobro brojao, gde sam stao i sl.  Isto kazem samo ovo i ovo i nista osim ovoga da ne mislim, i nece.  
Isto i sa drustvom, kada je nas vise na okupu, mozak mi stoji u mestu i ne misli, jer suvise toga dopire do mene :)
Jao, ako neko ima ideju sta bi sve to moglo biti, i neki savet da se to ispravi bio bi zahvalan.
22.  godina mi je :)
Laku noc
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 
Tvoj problem može biti neurološke prirode, a može biti i stvar motivacije. Napamet ti ne mogu dati nikakav savet osim da odeš kod lekara da se proveri da li je neurološki problem. Ako nije onda dolaze knjige sa vežbama za super pamćenje i koncentraciju koje mogu da se nabave u knjižarama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1036
mob
Sony 
verovatno prosto nisi zainteresovan , probaj da pročitaš nešto što te interesuje , ako ima tako nešto i pogledaj onda kakva će ti biti koncetracija i da li ćeš zaboravljati ono što si pročitao....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Mozda si od onih sto sanjare i fantaziraju i sede na ladnom betonu po ceo dan. Pa ti je glava u oblacima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Prvo sto mi pada na pamet je demencija... uprkos tome sto si mlad, ne bi bilo lose da te pogleda neurolog i ispita da li se o tome radi. Inace,  istrazivaci iz Britanije su dosli do sjajnog zakljucka da demencija nastaje kao posledica smanjene socijalne interakcije. Kad iz nekog razloga izgubis socijalne kontakte na duze vreme... deo mozga zaduzen za inteligenciju i pamcenje polako gubi svoju funkciju, i javlja se demencija. Valjda je zato uglavnom dobijaju ljudi u poznim godinama (nakon penzionisanja).

Praktican savet bio bi da nakon svake procitane knjige nadjes nekog sa kim ces da prodiskutujes o knjizi. Cak se i meni, iako nemam problem sa pamcenjem, desava da neke (bitne) detalje iz literature previdim... nije to nista neuobicajeno, u odredjenim okvirima. Dakle, razgovor sa  drugarom, rodjakom, bibliotekar(k)om, nekim sa foruma (imas ceo jedan deo posvecen diskusijama o knjizevnosti)... ce ti pomoci da sistematizujes procitano, i onda je vrlo mala sansa da ces nesto zaboraviti.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
pa nema tu šta da se filozofira.... vežbaj memoriju (da si upisao prava, ne bi imao tih problema  Smile)

dakle, memoriši stvari, bilo koje štivo, koristi vizuelne asocijacije, podvlači tekst različitim bojama...
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Nije to ništa strašno. Ja imam mnogo veći problem. Disleksičar sam  Smile
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1036
verovatno prosto nisi zainteresovan , probaj da pročitaš nešto što te interesuje , ako ima tako nešto i pogledaj onda kakva će ti biti koncetracija i da li ćeš zaboravljati ono što si pročitao....

I meni se ovo desava. Citam National Geographic, sve pamtim. Tj vecinu.

Citam za ispit, smor. Mrsko mi citat. Pamtim, ali mi mrsko pamtit.

Prvo sto mi pada na pamet je demencija... uprkos tome sto si mlad, ne bi bilo lose da te pogleda neurolog i ispita da li se o tome radi. Inace,  istrazivaci iz Britanije su dosli do sjajnog zakljucka da demencija nastaje kao posledica smanjene socijalne interakcije. Kad iz nekog razloga izgubis socijalne kontakte na duze vreme... deo mozga zaduzen za inteligenciju i pamcenje polako gubi svoju funkciju, i javlja se demencija. Valjda je zato uglavnom dobijaju ljudi u poznim godinama (nakon penzionisanja).

Stvarno? (kolega medicinar)

Zanimljivo. Ja sam u zadnje vrijeme smanjio broj socijalnih kontakata, slabo izlazim - i ucenje mi slabije ide.

Tako da to sto si rekao drzi vodu.

Ipak, uvijek ja imam veliki broj zanimacija, gitara, razne novine, internet... ali mi kod obaveza koncentracija/motivacija pada.

Ipak imam cimera i s njim pricam.
Starno moram medju ljude, ozbiljnije je nego sto sam mislio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


tko zna kako daleko odlazim...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 18119
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
verovatno prosto nisi zainteresovan , probaj da pročitaš nešto što te interesuje , ako ima tako nešto i pogledaj onda kakva će ti biti koncetracija i da li ćeš zaboravljati ono što si pročitao....

I meni se ovo desava. Citam National Geographic, sve pamtim. Tj vecinu.

Citam za ispit, smor. Mrsko mi citat. Pamtim, ali mi mrsko pamtit.

Prvo sto mi pada na pamet je demencija... uprkos tome sto si mlad, ne bi bilo lose da te pogleda neurolog i ispita da li se o tome radi. Inace,  istrazivaci iz Britanije su dosli do sjajnog zakljucka da demencija nastaje kao posledica smanjene socijalne interakcije. Kad iz nekog razloga izgubis socijalne kontakte na duze vreme... deo mozga zaduzen za inteligenciju i pamcenje polako gubi svoju funkciju, i javlja se demencija. Valjda je zato uglavnom dobijaju ljudi u poznim godinama (nakon penzionisanja).

Zanimljivo. Ja sam u zadnje vrijeme smanjio broj socijalnih kontakata, slabo izlazim - i ucenje mi slabije ide.

Tako da to sto si rekao drzi vodu.

Ipak imam cimera i s njim pricam.
Starno moram medju ljude, ozbiljnije je nego sto sam mislio.

Apsolutno zanimljivo.

To se i meni dešava, inače obožavam da čitam i crtam, i trudim se da bar dobar deo dana provdem na taj način.

Nisam baš ljubitelj ljudi, tako da bih pre ostala kod kuće ili čak otišla do biblioteke, porazgovarala sa
bibliotekarkom i uzela knjigu, a ostatak dana provela sama čitajući.  Smile  Smile

Ako tako provodim i organizujem slobodno vreme dešavaju mi se slični problemi.  Koncentracija mi nije na nivou.

 



IP sačuvana
social share
шš
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Pozdrav,
mozda se vec negde provlaci ova tema, al' nisam uspeo da nadjem.
Elem, imam problem sa mnogo stvari, a to je sigurno vezano za koncentraciju.
Sta se desava - Kada citam neku knjigu, umem da odmaknem dosta i da zapitam sebe da li znam uopste sta sam procitao.  Ili kazem sebi, dobro sad sam koncentrisan, nista me ne ometa.  Posle par redova, eto mene opet kako citam isto.  Knjiga i knjiga sam procitao i toliko istih zaboravio.  Sada da me pitate da nabrojim dva lika iz "Zlocin i Kazna", ne bi znao, a pre mesec dana je procitao.  Ne citam neinteresantne meni teme.
Tako i kada radim vezbe.  Ako nesto radim u seriji po 100 (primer samo:), brojacu do 20 normalno, posle nagadjam da li sam dobro brojao, gde sam stao i sl.  Isto kazem samo ovo i ovo i nista osim ovoga da ne mislim, i nece. 
Isto i sa drustvom, kada je nas vise na okupu, mozak mi stoji u mestu i ne misli, jer suvise toga dopire do mene Smiley
Jao, ako neko ima ideju sta bi sve to moglo biti, i neki savet da se to ispravi bio bi zahvalan.
22.  godina mi je Smiley
Laku noc

Imao sam potpuno isti problem u srednjoj skoli i to se uglavnom desavalo kad sam citao nesto sto me ne zanima. E sad, resenje je da pokusas da ubedis sebe da te to zanima ili da promenis literaturu.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:03:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.