Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:51:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rogozarski Ik-3 AZ model 1/72  (Pročitano 12403 puta)
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
o pozdrav za velikog rusioca mitova i neprikosnovenog novosadskog maketara! Smile pa reparacija je bila potrebna jer se dobar deo uzduznih rebara nije ni video na levoj polutki trupa,a kazu da ih je bilo na ik-3?mozda nova urbana legenda? Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

06.jpg
(114.88 KB, 660x464)
8.jpg
(163 KB, 700x592)
« Poslednja izmena: 07. Apr 2010, 23:13:41 od st.george2 »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
Pre nego sto bez ikakvih razloga padnu teske reci valja podsetiti da je na zakljucanom topicu bilo govora o "Czech Master Resin" maketi dok se ovde radi o AZ plasticnoj maketi koja mozda nema bog zna kako vesto uradjena rebra ali bar ne pise za svaki treci deo "build from scratch".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 37
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
o pozdrav za velikog rusioca mitova i neprikosnovenog novosadskog maketara! Smile pa reparacija je bila potrebna jer se dobar deo uzduznih rebara nije ni video na levoj polutki trupa,a kazu da ih je bilo na ik-3?mozda nova urbana legenda? Smile

O pozdrav za meni nepoznatog Svetog Djordja ( ili samo nisam provalio ko je od meni poznatih srpskih maketara iza nicka St.George, ).

IK-3 zaista nije imao uzduzna rebra trupa. Jednostavno, jer takav termin ne postoji u avijaciji.
To sto se vidi na trupu su uzduznice (drveni stringeri) i pricvrsceni su na metalnu resetkastu konstrukciju trupa da bi se na njih lepila platnena presvlaka. Omotani su keper trakom a platno je lepljeno i prosivano na te uzduznice.
Preko toga je isla jos jedna traka od keper platna, koja je pokrivala te savove od sivenja presvlake. Na to je isao Capon lak , koji sluzi za zatezanje platna, pa prajmer pa onda boje za kamuflazu.

Obe slike koje si postavio verno prikazuju strukturu uzduznica i njihovu formu, jedini je problem sto je na obe slike sunce u zenitu i imas divne senke koje ih  bas lepo isticu pa si nehotice preterao sa efektom.

Ako ponovo procitas moj prethodni post, nisam rekao da uzduznica nema, nego da nisu tako jako naglasene, ( rekao sam "preterane"), ali ko sam ja uopste da o tome sudim, tvoja maketa, tvoj lepak, pa udri ...

Uostalom, imas u ekipi raketnog naucnika koji je neprikosnoveni citac senki i mrlja, pa neka ti pojasni.

Happy modeling!



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Mislim da ste oboica u pravu: uzduznice (Yasig hvala na pravom nasem terminu Smile) nisu toliko istaknute, sto je i razlog da se mucim sa smirglanjem ovih novododatih, ali i Stgeorge2 je potpuno u prvau za potrebu tog dodavanja, jer je odlivak bas nezgodno na samo jednom mestu napravio te uzduznice nevidljivim. Tako sigurno nije moglo biti na pravom aparatu sem u slucaju da neko nije obilno lepio neke suvisne povrsine platna pa time pokrio ove linije. U svakom slucaju ja sam se odlucio za popravku (koja ni malo nije jednostavna tj. pipava je), koju sada treba izgurati do kraja tj. napraviti sve to jednako malo istaknuto kao i na suprotnoj strani. Kazem, pipavo!
Najbolje bi bilo kada bi proizvodjac ispravio tu gresku u izradi, ali svejjedno, interesantno je, a verujem da je lakse raditi plasticnu nego rezinsku maketu, pogotovo za "mladog" kakakv i sam jesam Smile

A sto se tice senki. Pa, svetlo je mocna stvar, nekad istice svaku mrvicu, a nekad nista.
 Smile
« Poslednja izmena: 14. Apr 2010, 15:47:50 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Posle duze pauze mali pomak napred. Uzduzna rebra (uzduznice) sam nekako popravio, pa smirglao -hmh, hmh! Nisam bas najsretniji, ali mislim da ce to da odradi svoje. A, poceo sam i sa radom na kokpitu - nadam se uskoro burnijem razvoju dogadjaja Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IK-3uzduzReb sL.jpg
(194.99 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 1d1L.jpg
(190.8 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 2d1L.jpg
(192.91 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 3d1L.jpg
(156.81 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 4d1L.jpg
(144.24 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 5d1L.jpg
(145.37 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 6d1L.jpg
(140.49 KB, 768x1024)
IK-3kokpit 7d1L.jpg
(155.78 KB, 768x1024)
IK-3kokpit 8d1L.jpg
(140.01 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 9d1L.jpg
(159.33 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 10sL.jpg
(183.51 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 11d1L.jpg
(201.93 KB, 1024x768)
IK-3kokpit 12d1L.jpg
(137.01 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Haouf! Smile, opet se teglim kao premlaceni iguanodon Smile Smile Smile Malo boje iznutra, lepljenje bunkera tockova...
Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IK-3kokpitAlPedal 1sL.jpg
(187.01 KB, 768x1024)
IK-3kokpitAlPedal 2d1L.jpg
(191.86 KB, 1024x768)
IK-3bunkTockova 2d1L.jpg
(186.59 KB, 1024x768)
IK-3bunkTockova 3d1L.jpg
(190.79 KB, 1024x768)
IK-3bunkTockova 4shL.jpg
(155.28 KB, 1024x768)
IK-3bunkTockova 6shL.jpg
(166.37 KB, 1024x768)
IK-3bunkTockova 5sL.jpg
(145.75 KB, 1024x768)
IK-3bunkTockova 1sL.jpg
(190.66 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
evo moj je posle dva puta skidane boje konacno dobio svoje ruho!idemo dalje...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSCN0875.jpg
(186.18 KB, 800x600)
DSCN0876.jpg
(173.89 KB, 800x600)
DSCN0877.jpg
(176.22 KB, 800x600)
DSCN0878.jpg
(189.86 KB, 800x600)
DSCN0881.jpg
(171.17 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
SonyEricsson C702i
 Smile Smile Smile
Svaka cast fino napredujete... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia N70
Bas se obradujem kad vidim neku novu temu,sa novom maketom,ili kad neko okaci slike...

Alal vera momci! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Aaaaaah! Stgeorge2 rasturio si ga poput vepra u oboru. Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Mocno, prelepo, svaka cast! Smile

Samuraj77  :flower:hvala za ono "napredujete iako bi se to za mene moglo tek, uslovno primeniti, sasa92  :flower:hvala na podrsci

Evo i mog daljeg "poskakivanja slonice" od napredovanja Smile
 - petljam nesto sa bojom unutrasnjosti, nema prave u ovoj radnji sto mi je blizu, pa sam uzeo neku plavo-sivu ali nije ista.
Onda sam uradio neki crni redak premaz preko (alla 'wash'), kao da izgleda pohabano-hm,hm,hm Smile Smile Smile, moracu ipak da nadjem pravu boju;
zatim zalepih dekal na instrument tablu, mislim da ga treba jos premazati mat lakom da legne bolje (ono, vidi se pod mikroskopom, ali neka, treba sve da bude cakum-pakum Smile);
krila sam zalepio - malo je nezgodno sto nema onih okruglih zljebova i cepica pa da tacno znas gde staje, ali i ovako ide - ivica je parametar. Morao sam da nabudzim gomilu stezaljki i stipaljki da bi lepo uhvatilo;
obojih i ledjnu plocu u kokpitu, crne delove na pedalama...
sve se sada susi - sledi kupovina prave boje (ako stignem sutra), izrada kajseva i sklapanje kokpita i celog trupa i svih krila; potom kabina, pa zastita, a onda git-smirgla (nadam se samo malo), pa onda color shema... Ajd pomozi Boze, trebalo bi to da se relativno brzo odigra, jer ulenjio sam se, nema vise stajanja  Smile banzaaaaiiiiii! Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IK-3unutBocnoSivPlav d1L.jpg
(195.6 KB, 768x1024)
IK-3instrTabla d1L.jpg
(175.1 KB, 1024x768)
IK-3lepljKrila 1sL.jpg
(172.48 KB, 1024x768)
IK-3lepljKrila 2sL.jpg
(182.42 KB, 1024x768)
IK-3LedjPloca1 d1L.jpg
(143.67 KB, 768x1024)
IK-3LedjPloca 2d1L.jpg
(169.25 KB, 1024x768)
IK-3pedalCrn 1-2 d1L.jpg
(167.14 KB, 1811x1358)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:51:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.998 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.