Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 08:30:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đavo zaposeo Vatikan?  (Pročitano 8063 puta)
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
Citat
Imformacija za neimformisane hrist ne postoji.

Како за кога.. у то не треба залазити, ја не дирам твоју неверу, зашто ти дираш моју веру?... Знам да би ти можда било драго да ми укинеш веру, али онда ни елементарна права не поштујеш, нити знаш....многе ствари...

Нећу залазити у дубљу расправу са тобом, јер ја теби не могу приближити Бога, као што га ни ти не можеш од мене удаљити  Smile

Уосталом, ја немам ништа против твога става, то је твој избор, као што је ово мој  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Цитираћу само Христа, у овом случају.... "Судија ће доћи изнедана, и откриће се свачија дела"  Smile
Da li bi bio ljubazan da nam kazes gde se taj citat nalazi ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Ja cu citirati Marka Tvena:

"U raj se ide zbog klime, u pakao zbog drustva."

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Pa Vatikan je stvorio(u mislima ljudi) djavola.
Tako je, katolicka crkva je prva "hriscanska" religija koja je izmislila slobodnu volju/djavola.
( ovim si me prijatno iznenadio )
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Ja cu citirati Marka Tvena:

"U raj se ide zbog klime, u pakao zbog drustva."

 Smile


Претпостављам да је од тога настало оно "У рају је добро, али у паклу је екипа".  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
Цитираћу само Христа, у овом случају.... "Судија ће доћи изнедана, и откриће се свачија дела"  Smile
Da li bi bio ljubazan da nam kazes gde se taj citat nalazi ?

Ја не учим Писмо напамет, већ га читам кад осетим потребу, а ово видех у Молитвенику, где се пише о томе како је најбоље да се човек моли.. нисам сигуран када је то рекао, јер нисам добар познавалац Писма, ипак ја верујем и Светим Оцима, и Цркви у многоме, јер не гледам на све људе који су у Цркви, и у свакоме се трудим да видим оно добро, па иако човек није на месту, можда, нити заслужује да буде ту, он се ипак труди да пренесе предање које кроз цркву иде вековима, стога је понешто погрешно протумачено од Људи.. и многи се удаљише од Цркве, а и многи Лицемери, који су деловали кроз Цркву, допринели су удаљавању Цркве од људи...  Smile

Избор је сваког човека, да ли жели да Верује у Бога или не, и прихвата, или не прихвата Божију Науку... На њу гледа као на бескрајно добро, или бескрајно зло, или је неутралан, али опет је све избор човека, јер на Земљи је Божија Промисао, не Божија Воља... Бог се труди, и жели, због самог човека и његовог добра и спасења, да човек Верује... коначан избор, и право, је наравно на самом човеку..

Али никоме ништа не треба наметати, јер то није добро никако, како Веру у Бога ( а она подразумева и Веру у себе, Људе, пре свега ЉУБАВ, јер Бог је ЉУБАВ...), тако ни веру у смртност душе, и земаљски живот као крај свега, ништавило после смрти..  Smile

едит:

Човек треба пре свега да оствари лични дијалог са Богом у себи, са својом душом, и оним што је добро у њему... па тек онда колективни, колектив је само ту да га евентуално усмери, и да види да није једини...  Smile

« Poslednja izmena: 13. Mar 2010, 10:06:14 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: gagijk

Ја не учим Писмо напамет, већ га читам кад осетим потребу, а ово видех у Молитвенику, где се пише о томе како је најбоље да се човек моли.. нисам сигуран када је то рекао, јер нисам добар познавалац Писма, ипак ја верујем и Светим Оцима, и Цркви у многоме, јер не гледам на све људе који су у Цркви, и у свакоме се трудим да видим оно добро, па иако човек није на месту, можда, нити заслужује да буде ту, он се ипак труди да пренесе предање које кроз цркву иде вековима, стога је понешто погрешно протумачено од Људи.. и многи се удаљише од Цркве, а и многи Лицемери, који су деловали кроз Цркву, допринели су удаљавању Цркве од људи...  Smile

Избор је сваког човека, да ли жели да Верује у Бога или не, и прихвата, или не прихвата Божију Науку... На њу гледа као на бескрајно добро, или бескрајно зло, или је неутралан, али опет је све избор човека, јер на Земљи је Божија Промисао, не Божија Воља... Бог се труди, и жели, због самог човека и његовог добра и спасења, да човек Верује... коначан избор, и право, је наравно на самом човеку..

Али никоме ништа не треба наметати, јер то није добро никако, како Веру у Бога ( а она подразумева и Веру у себе, Људе, пре свега ЉУБАВ, јер Бог је ЉУБАВ...), тако ни веру у смртност душе, и земаљски живот као крај свега, ништавило после смрти..  Smile

едит:

Човек треба пре свега да оствари лични дијалог са Богом у себи, са својом душом, и оним што је добро у њему... па тек онда колективни, колектив је само ту да га евентуално усмери, и да види да није једини...  Smile


Potpuno te razumem zemljace, ti nisi prva osoba koja veruje "Svetim Ocima" i crkvi, koja ti sigurno nije rekla da je Hrist rekao u Matej 23:9 " I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima. "
Ti nemas veru u Boga, nego imas verovanje u SPC i to sto ti njihovi "molitvenici" i "crkveni kalendari"
kazu. Vera u Boga je spoznaja da je Bog kreator svega, a ne da covek nesto stvara.

O iznenadnom dolasku Gospoda Boga ( Oca Hristovog ) Hrist je govorio u
Matej 24 ( Marko 13 i Luka 21 ) takozvani "Govor na Maslinskoj gori" , ne postoje reci koje mogu vise da
docaraju iznenadjenje od ovih " A o danu tom i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do Otac moj sam. "
Samo Gospod Bog - Otac ( koji je po svim znacima rodjen i negde je na Zemlji kao svaki drugi covek ) zna
kada ce nastupiti momenat kada ce svaki covek na ovoj Planeti znati da je On ovde.
" Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg. Jer kao što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onog dana kad Noje uđe u kovčeg, I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg. " " Ali ovo znajte: kad bi znao domaćin u koje će vreme doći lupež, čuvao bi i ne bi dao potkopati kuću svoju. "

Druga stvar je to sto ti kazes " otkrice se svacija dela " i to se odnosi samo na one koji su zivi, posto je Bog samo Bog zivih. " Tada će biti dva na njivi; jedan će se uzeti, a drugi će se ostaviti.
Dve će mleti na žrvnjevima; jedna će se uzeti, a druga će se ostaviti. "
Nikakva " dela se tu nece otkrivati, nego ce jednostavno spaseni preci u vecan zivot u krvi i mesu a ostali ce
provesti 1000 godina ili 1 dan u paklu nemogucnosti umiranja, najgorem mucenju kojem covek moze da se podvrgne. Najgore je kad je coveku smrt jedini oblik spasa, a od smrti ni traga, ni glasa.

Nigde u "hriscanstvu" sto znaci celokupnom pravoslavlju nema spasa, i svi oni kao ti, koji ce biti spaseni
ce baciti verovanja kao vreo krompir iz ruke, kada " Dan Boziji " osvane.

Nemas uopste potrebu da bilo kako citiras bilo sta sto je Hrist rekao kada to nema apsolutno nikakve veze
sa onim sto ti " Sveti Oci " govore. Nastavi da verujes u to sto verujes, posto je to Bozija Volja, ne moze ti se desiti nista sto nije Bozija Volja. Srbin si i posto je po prorocanstvima najverovatnija narodnost
Gospoda Boga, srpski jezik ce ti pomoci da razumes Tog koji ce reci " Pricaj srpski da te ceo Svet razume ! "
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
Много Истина има у ономе што ти пишеш, неке по мени погрешно тумачиш, али то је лични став.. Зашто мислиш да ја откривам све што ми је дато...  Smile

Ако сам ја тај који стварно јесам, а ја видех много, и проживех многе ствари које ниједан човек није, и знам да јесам тај који јесам, мада је то тешко да се схвати, нити прихвати...зашто мислиш да треба много да причам о томе, кад ће то време само показати, уосталом, нек постигнем на земљи онолико колико ми је намењено, мене Небо чека, а анђели и Свети моји иду са мном, и где ја будем отишао, ту ће бити мир, не тамо где иду други људи, а ја знам где ћу ићи, и куда ћу се склањати  Smile

Не желим пуно да причам, јер време ће показати све... кад дође време да сви призову Бога, тј. они који желе живот вечни... до тада, узалуд Бацам бисере пред свиње, јер постадох доста мудрији кроз ове две године, од када све поче...  Smile

Тајне све не зна нико, ко је живео, до ја... Заиста ти кажем... уживај и проводи време како желиш, биће ти по вери твојој , као и свима, иако вам звучим смешно, можда је то и поента, неће бити смешно увек, нити свима, већ ће се само неки радовати, јер плату ће свако добити... Smile

Едит: Иначе, ја не претим, нити делим правду, нити ћу је делити, сваки човек има избор на добро или зло, то је набитније, да верује у ЉУБАВ, и да буде добар и да помаже  Smile

Едит 2:
И ја сам обичан човек, само са вером, и радујем се обичним стварима, као и други, нема разлике, сем Божије Благодати, и смирења и кроткости  Smile

Едит 3:
ево да поделим мисли са Фејса, јер стварно то мислим, нити икад дижем себе, нити славим, већ сам исти као и ви, нема разлике:  Smile

"Мисија је помоћи онолико колико свако може, да други око нас постану Бољи... а Бог ће ценити свачији труд, и неће га заборавити, кад станемо пред њега, јер он зна колико свако од нас може, да тако и ради и делује, да шири Љубав и помаже, да се радује животу..."
« Poslednja izmena: 13. Mar 2010, 14:51:18 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Много Истина има у ономе што ти пишеш, неке по мени погрешно тумачиш, али то је лични став.. Зашто мислиш да ја откривам све што ми је дато...  Smile

Ако сам ја тај који стварно јесам, а ја видех много, и проживех многе ствари које ниједан човек није, и знам да јесам тај који јесам, мада је то тешко да се схвати, нити прихвати...зашто мислиш да треба много да причам о томе, кад ће то време само показати, уосталом, нек постигнем на земљи онолико колико ми је намењено, мене Небо чека, а анђели и Свети моји иду са мном, и где ја будем отишао, ту ће бити мир, не тамо где иду други људи, а ја знам где ћу ићи, и куда ћу се склањати  Smile

Не желим пуно да причам, јер време ће показати све... кад дође време да сви призову Бога, тј. они који желе живот вечни... до тада, узалуд Бацам бисере пред свиње, јер постадох доста мудрији кроз ове две године, од када све поче...  Smile

Тајне све не зна нико, ко је живео, до ја... Заиста ти кажем... уживај и проводи време како желиш, биће ти по вери твојој , као и свима, иако вам звучим смешно, можда је то и поента, неће бити смешно увек, нити свима, већ ће се само неки радовати, јер плату ће свако добити... Smile

Едит: Иначе, ја не претим, нити делим правду, нити ћу је делити, сваки човек има избор на добро или зло, то је набитније, да верује у ЉУБАВ, и да буде добар и да помаже  Smile

Едит 2:
И ја сам обичан човек, само са вером, и радујем се обичним стварима, као и други, нема разлике, сем Божије Благодати, и смирења и кроткости  Smile

Едит 3:
ево да поделим мисли са Фејса, јер стварно то мислим, нити икад дижем себе, нити славим, већ сам исти као и ви, нема разлике:  Smile

"Мисија је помоћи онолико колико свако може, да други око нас постану Бољи... а Бог ће ценити свачији труд, и неће га заборавити, кад станемо пред њега, јер он зна колико свако од нас може, да тако и ради и делује, да шири Љубав и помаже, да се радује животу..."

To je tvoje licno misljenje koje sa ovom temom ili ostalim ljudima koji ga nemaju nema nikakve veze.
Naslusao sam se ego-tripova ( nemoj pogresno da me shvatis, to je samo termin za " Ja ovo, Ja ono ! " ) kao sto je tvoj od mnogih ljudi i svi su zavrsili u grobu, ili prema njemu koracaju.

Vredjas druge ljude poistovecujuci ih sa svinjama, koristeci Hristovu izreku koja sa tvojom situacijom
blage veze nema.

" Ako si ti taj koji jesi...... " Ko si bre ti da uopste kazes nesto kao sto je " proziveh mnoge stvari koje nijedan covek nije ! "
" Andjeli i Sveti tvoji... "  Alo rodjo, o cemu ti pricas ?!?

Ti meni zemljace uopste ne zvucis smesno, nego zvucis apsolutno iracionalno.

Ti znas tajne koje niko ne zna ?

Sta dalje na to treba da kaze racionalista kao sto sam ja ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Eyefil iskuliraj  Smile Sto se kacis za svaki post i osecas se prozvanim.  Smile ako si tako siguran i samouveren, i ostaj smiren.

Ontopic

Djavo je zaposeo Vatikan. Sto jes' - jes'   Smile

Samo je problem sto ni 100 egzorcista ne bi moglo da iskoreni takve demone
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 08:30:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.