Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: On, deca i - kuvanje?!  (Pročitano 8219 puta)
11. Mar 2010, 13:01:52
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Dakle, ima neka tema na ovu - temu : ) Ima l ovde braće po kecelji i varjači? Dajte hitno neki savet salinkovima, sajtovima... gde mogu da nađem brze recepte. Dobro, supa iz kesice. Dobro pomfrit iz kese. Dobro - staneš kod pizzerije, kupiš, poneseš... al možda bi deca trebalo i kuvao da pojedu. Trebaju mi ZDRAVI, brzi i ne mnogo skupi recepti. Nemojte mi predlagati ženidbu - i tad sam imao varijatu: supa iz kesice, pomfit iz kesice ...  Smile


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 11. Mar 2010, 13:07:35)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
virsle i kajgana, dovoljno sasvim  Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
pogledaj spisak tema i sigurna sam da ces naci gomilu brzih i jednostavnih recepata.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Fala : (
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Ovako... riba...

Oni to vode kao soma, neki to valjaju kao ribu list... a to cudo se zove Pangasius...

Smrznuti fileti mogu da se kupe u svakoj prodavnici i kostaju u 205 do 270dinara za pakovanje od 500gr...

U cemu je caka?

Caka je u tome sto ne mirise na ribu uopste, tako da niti ce kuca da smrdi po ribi, niti ce klinci da se mrste na spomen ribe...

Ova riba je zdrava i niskokaloricna, tako da moze komotno da se jede kilo-dva ucelo Smiley

Moze da se pravi na bilo koji nacin, cak i postoji recept na pakovanju kompanije Mistral... Smiley

Ja je pravim tako sto u teflonski tiganj (ovo je kljucno) sipam kasiku maslinovog ulja (ne extra vergine, posto ono nije za termicku obradu), sacekam da se zagreje i ubacim smrznute komade ribe, pospem ih zacinom C , pokrijem tiganj folijom ili poklopcem... i ostavim da se krcka dok se ne odmrznu...
Onda skinem poklopac i pustim da tecnost ispari... i da se malo zapeku sa obe strane...

Sve to traje nekih 15-tak minuta...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovo deluje super. Čim probam - javljam. Nikad nisam čuo za tu ribu! Ima kostiju? Morska?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
ma Pangasius imaš u Maxiju , frikomov, pogledaj na kesi... i za ime Boga, ubaci malo proteina, ne samo zasićene masti, pileće belo, ćuretina...
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Pangasius je dobar izbor sto se tice brzine pripreme i nacina, ali je kao i recimo oslic, najlosiji izbor sto se tice hranjivih materija - nema ih puno. Ribari kazu - riblji otpad  Smile  Ja je jedem cesto jer mi je lagano da pripremim, a evo kako ja volim:

Znaci strpas ceo filet pangasiusa u teflon koji si prethodno zagrejao na dvojci. Obavezno poklopis. Zajeb kod smrznute ribe je sto u sebi sadrzi oko 30% vode, na tome industrija fino zaradjuje. Okreces povremeni i odmah poklopis, ona ce da se krcka u svoj toj vodi i da fino omeksa. Kad vidis posle deset minuta da nema vise smrznutih delova, skloni poklopac i pusti je da se upece. Videces, zalepi se potpuno za teflon, ali ti neces da gulis po teflonu nego da dodas kasicicu vode u teflon i da snazno prodrmas, da se odlepi. Maslinovo ulje dodajes tek na kraju, kada je riba termicki obradjena, "tek da prodje" po tiganju. Nema potrebe da zapecas ulje, to nije zdravo. Takodje na kraju dodaj i sitno iseckan beli luk (ako podnosis) i pusti samo pola minuta poklopljeno da se udinsta.

Imas fine zacine za ribu u svakom supermarketu pa mozes i njima da malo pospes odozgo filete, ali tek pred kraj spremanja.

E drugi deo (ili prvi, kako ti drago), pecurke sa belim lukom i sargarepom:

Kupis pakovanje sampinjona, operes, ocistis (odseci donje delove stope, nekih 5mm je okej), naseci krupno slobodno, strpaj u tiganj (teflonski) koji si prethodno zagrejao na dvojci. Obavezno posoli pre nego sto poklopis (so brze izvlaci vodu) i pusti da puste sok i da se u nemu krckaju. Za to vreme ocisti dve manje sargarepe - karotne i narendaj ih na rendetu ili na onom secku sto sece sasvim tanke kolutove, svejedno. Ubaci unutra sa sampinjonima. Dodaj mrvu mlevenog bibera i na vrh noza senfa ako imas i sve pomesaj. Pecurkama je dovoljno od 10-15 minuta krckanja na dvojci, sargarepa je ranije gotova pa se za nju ne brines. Ako voda uvri u tih 15 minuta dodaj malo mlake vode da imaju u cemu da se krckaju. Na kraju dodaj sasvim sitno iseckan beli luk i promesaj nekoliko puta i poklopi i pusti da se ukrcka jedno minut. Ako nema soka, ako je sve uvrilo, ti uvek dodaj malo (dve tri kasike supene, da imas soka, on je lep da se prelije preko ribe). Eto.

Sluzis dakle ribu, sa strane sampinjone i malo prelijes ribu sokom od sampinjona.

Prijatno!  Smile
« Poslednja izmena: 23. Mar 2010, 17:24:00 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Hvalaaaaaaaaaaaaaa  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Nema kostiju, nema kozice... cist filet...

Meni odgovara jer je niskokalorican, ali te zasiti... i ono sto je Munka rekla, uvek im ubacis nesto od povrca uz meso...
Jos jedan nenaporan nacin spremanja ribe... bilo koje je u tepsiji, pa u rernu...
Ili uzmes alu foliju stavis meso ili povrce i napravis "kovertu" od folije... pa u rernu...

Takodje... ima i ona varijanta sa gotovim paradajz sosom... prodaju ga u teglama... italijanski proizvod... oko 200dinara je tegla... uzmes teglu sosa, uzmes 500gr mlevene junetine... sve srucis u lonac i kuvas pola sata do 40 min... dok ne ispari voda iz sosa... Smiley
Ako ti je previse skup gotov sos... uzmes pelat (najeftiniji u Maxiju je 90din za 450gr sto je dovoljno), jedan crni luk i sargarepicu... te mlevenu junetinu... proprzis luk i sargarepu, dodas meso i pelat i kuvas dok ne ispari voda... tj. dok se ne zgusne sos... Smiley
Ako imas bosiljka i lovora, ubaci i to... daje poseban smek... Smiley
To moze da ide uz testeninu ili krompir... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.