Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 13:03:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kriza 40 tih ili nesto drugo  (Pročitano 32355 puta)
06. Mar 2010, 18:14:35
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
prvi put sam na bilo kakvom forumu, jednostavno razmisljao sam da krenem na neke psihoterapije, pa mi je ovo prvo palo na pamet.   .   .    kao pravdam se sto sam ovde.   .   .    problem.   .   .    nisam ga  imao do pre godinu dana.   .   .   
Pre godinu dana sam ostavio cigarete, ugojio se na brzinu preko 15kg, i u tom periodu nekoliko zenskih persona mi je reklo kako izgledam mnogo bolje nego ranije, cak bolje nego ikada, i ocigledno mi je to bila iniciijalna kapisla za ponasanje koje je usledilo.   .   .    Kao u  filmovima, providno i suvise ocigledno, poceo sam da radim sklekove, da trcim, da plivam, da igram zaboravljeni fudbal, da sredjujem zube, da se redovno šišam i krešem bradurinu, da ne ličim više na serpika, da lepo izgledam, da budem interesantan, PRESTAO sam da se zanimam za posao, za suprugu, za privatan biznis kojim se bavim koji je bio u usponu.   .   .    Poceo sam da spavam duze od 4 sata nocu, poceo sam da se osecam odlicno.   .   .    Kao da je u jednom momentu sav pritisak nestao.    To se poklopilo sa tim da sam napunio 40tu.   .   .    Kao da sam poceo da zracim oko sebe i da privlacim paznju.   .   .    prija mi i danas.   .   .    U medjuvremenu moj problem se pojavio pre nekoliko meseci.    Bila je tu 7 godina, nisam je primecivao, sretali smo se svaki dan, poslovno saradjivali.   .   .    Sada je ona prva osoba na koju pomislim ujutru, poslednja na koju pomislim uvece, ceo dan mi je pred ocima, u mislima.   .   .    rekao bih zaljubio sam se.   .   .    Sve ovo ne bi bilo strasno da nemam suprugu, dete, da ona nema troje dece, da se svi medjusobno ne poznajemo i gotivimo.   .   .    kolegijalno, poznanicki.   .   .    I to traje i postaje sve intenzivnije.    Pitanje je dana kada ce da se razbije krcag koji ide na vodu.   .   .    Znam da ću sjebati dve porodice, uništiti živote 4oro dece, 4oro odraslih ljudi.   .   .    Sta da radim, pokusavao sam da je izbegavam, ne ide, kao da sam posle 40 godina zivota nasao onu pravu ljubav, osobu koja mi odgovara u svakom pogledu, svaka rec, pogled, misao, rezon, nacin ponasanja, navike, ne možete da verujete koliko smo slični.   .   .    Znam da je to to, ponasamo se oboje po identicnom sablonu, kao slucajno se nalazimo tamo ovamo, u drustvu, uvek postoji neki alibi, nece biti dobro.   .   .    Ili da dam otkaz i odem iz firme ili da razjebem dve porodice i formiram trecu.   .   .    nisam pametan, ima li neko neki pametan savet.   .   .   
Kriza 40tih, to je to, nesto o tome sam citao po internetu, kažu traje par godina pa prodje, ali dovoljno je dugotrajna da unisti mnogo toga.   .   .    to je to, detetu sam manje potreban, ženi takodje, poslovno sam se što kažu ostvario, što bi rekli sve je u tom smislu, "video sam da znam pa me više ne interesuje".   .   .    počeo sam da se zanimam za padobranstvo, za ronjenje, za skijanje, oću da idem na everest, potpuno sam odlepio, a pored mene je žena koja se smeje tome, i druga koja želi isto što i ja.   .   .    kako i sta raditi.   .   .    pomozite ljudi.   .   .    
hvala veliko
« Poslednja izmena: 06. Mar 2010, 18:57:05 od 40friends »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
Ocigledan primer "krize srednjih godina"... poblesave mnogi od toga... ali dozvoli da iznesem svoj stav:

Imas zenu i dete, tj. porodicu i uz to privatan biznis... I to si stekao do 40-te... Da li bi sve to bacio samo zato sto ti se pojavila bubica za detinjstvom?

Da li je stvarno bitno sta misle sada te sve zenske persone oko tebe ako ti sredjivanjem za njih zapostavljas zenu i dete?

A nemoj mi reci da ih ne volis i da si planirao razvod da bi to bilo bezbolnije, kada se i samim postavljanjem ovakvog pitanja ti zapravo interesujes za njih...

Nemoj da ti monotonija koja se javi s vremena na vreme u zivotu pogresnom odlukom donese brdo aktivnosti koje neces moci da ispratis... i koje ne moraju biti nuzno osvezavajuce...

Potrazi novinu koju ces zajedno obavljati sa porodicom... koja ce usreciti i tebe i njih... koleginicu/drugaricu batali... to se na vreme skace "sa cveta na cvet" a onda se covek ozeni...

To kako to sada ona odjednom "razume" razumela te je i tvoja zena u proslosti verovatno... sto ce reci, i da pokusas nesto sa njom bice prolazno... bas kao i sve u zivotu...

A sa druge strane imas porodicu koja traje, i koja ce trajati niz generacija ukoliko detetu das pravi primer svojom odlukom...

Znam da se u zivotu polazi od postovanja sebe... ali ponekad, staviti sopsteveni interes ispred interesa drugih, sebicno je, i pomalo ljigavo...

Sad si u odraslom "pubertetu"... a on je isti kao i deciji - prolazan i predstavlja jos jednu fazu dokazivanja koliko si zapravo spreman za odrastanje ili da uopste nosis titulu vec odrasle osobe... Jednostavno - koliko si zreo...

I da, konverzacija je resenje svakog problema... popricaj sa zenom o tvom trenutnom "stanju" sto se krize srednjih godina tice... (naravno, predlazem da izostavis osecanja prema trecoj osobi iz price)...
« Poslednja izmena: 06. Mar 2010, 18:37:47 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
.
  Ili da dam otkaz i odem iz firme ili da razjebem dve porodice i formiram trecu.  .  .   nisam pametan, ima li neko neki pametan savet.  .  .  
samo napred sa boldiranim i sve ce biti u redu. ozbiljno, stereotipni brakovi, sacuvati ih po svaku cenu, to je ljudska izmisljotina, i tako na kraju niko nece biti istinski srecan, neki ce samo biti u iluziji a ti nesrecan.
samo napred brate, najozbiljnije tvoja prica me odusevila ko nijedna do sada
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
Jas... daj... zna se kad ljudima ne ide i kada/zasto se rastaju... rasturiti dve porodice zbog neostvarenih zelja iz mladosti, ziveci zivot iz/u proslosti... - nije opravdavajuce...

I sutra sa tom trecom porodicom upasce u to isto... i to samo zato sto problem ne resava, vec bezi od njega... a monotonija i kriza srednjih godina ima da ga drma i ovde i tamo... odlaze neizbezno... a to je - iznalazenje resenja...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
sve za ljubav!
jer ljubav nije odsustvo razuma vec naprotiv jedini pravi razum koji postoji
ne mora da znaci da ce prestati da brine o svom detetu
to sto mu ti predlazes je put kukavice, bitno da je po cvrstom tlu jel. da, puzanje po cvrstom tlu  Smile
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
sve za ljubav!
jer ljubav nije odsustvo razuma vec naprotiv jedini pravi razum koji postoji

 Smile

Ok, ako cemo po tvome... moram da ti uzvratim na ovaj nacin - Ljubav zna ponekad biti slepa... a i tesko da on ima ljubav sa koleginicom vecu nego prema porodici... ono cime moze da se (da prostite) s'ebe jeste - zaljubljenost... koja je u stvari ljubav prema nasoj iluziji neke osobe...

Mozda se on osetio "nevoljenim" time sto ga je zena "spustila na zemlju"... ej, sad se setio u 40godina da skace padobranom i da se pravi mladic... a ima i zenu i dete pored toga... i umesto da brine o njima on poceo da brine o frizuri... Aman... dajte ljudi malo realnosti...

Sad ispada da ga voli svaka sojka koja ce da ga uljujkava u njegovoj sopstvenoj sarenoj lazi (neostvarenim zeljama i sl.) nego vlastita porodica... a ne uzimas u obzir ko moze da dobije a ko i da izgubi od toga...

I ono najvaznije:
Ne, kukavice zapravo beze od svog problema... hrabri se suprotstavljaju istom...  Smile
« Poslednja izmena: 06. Mar 2010, 18:58:05 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Auuuuu matoriii.....kapiram da si se ponovo zaljubio ali sto si poceo da zapostavljas obaveze i firmu to ne kapiram... svestan si da ces mozda propasti? A sto se tice zene u koju si se zaljubio,pitanje da li bi ona rasturila svoju porodicu zbog tebe...to ne mozes da znas ukoliko je nisi pitao...Ako i budete zajedno i razjebete svoje porodice da bi formirali trecu,verujem da ce vas svi prijatelji gledati mnogo drugacije a moze da se desi da prestanu da se druze sa vama...vase porodice su po prici dosta povezane i tu bi nastao opsti fijasko ako dodje do romanse...Po meni je bolje da das otkaz i da prestanes da razmisljas o njoj (tesko,znam) ali na taj nacin ces sacuvati obraz...tebe niko ne sprecava da ides na ronjenje i skijanje ili sta god hoces...po meni bi rasturanje brakova bio extra rizican potez jer ti ne znas koliko bi "opstao" u vezi ili braku sa tom zenom a velika je verovatnoca da ce ti u jednom trenutku poceti nedostajati sadasnja zena i svi zajednicki prijatelji koje sigurno neces vise videti u zivotu jer ces biti osudjen zbog svojih postupaka...razmisli 3 puta pre nego sto ucinis bilo kakav korak...
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
hvala momci na savetima, korisno je. . .  
ozenio sam se sa 24 godine, da pobegnem od roditelja, da živim sa voljenom osobom. . .  nije baš sve bilo kako sam hteo, zamislio, želeo, ovo što sada imam je 30% onoga što sam hteo i nameravao, a imam dovoljno. . .  mislim da se moglo više.  2001 godine sam imao ideju da napravim nesto sto se sada ispostavilo da je fejsbuk, čik pogodite ko me je omeo u toj nameri, sljakao sam 14 sati dnevno//noćno da bih napravio nešto više od života, a pri tom voljena osoba na sve to gleda kao gubljenje vremena - kompjuteri internet itakoto nikom nisu doneli kintu, iz bližeg-daljeg okruženja. . .
ameri imaju izraz za prvu ženu - "starter wife", to je ona koja muškarca dovede do poslovnih, porodičnih uspeha i onda je on ostavi, u ovom slučaju ja delujem sebi kao "starter husband". . . mislim da sam pregoreo u poslu angažovanju i mislim da sad treba da sebi malo učinim. . .  jedina dobra stvar kad imate 40 je sto se u principu ne bojite više za materijalnu egzistenciju. . .  a sto je najgore od svega dete ima gomilu drugara sa razvedenim roditeljima i ne shvata to kao nešto strašno. . .
sve u svemu ipak se bolje osecam sada posle ovog javnog jadanja, sto kazu papir ili tastatura trpe sve. . .  i pogodite sta je novo, moja prijateljica se pojavila na skajpu dok ovo pisem. . .
hvala jos jednom, mislim da mi treba misljenje zenske persone od najmanje 38 godina, udate sa decom, koja mozda zna kako se moja prijateljica oseca . . .  da mi kaze kako se oseca i sta je spremna da uradi. . .  jer sam ja spreman na mnogo. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
pazi druze,jel se secas one price o psu koji je drzao komad mesa u ustima pa je u jednom trenutku video svoj odraz u barici vode pored slivnika na trotoaru i taj komad mesa mu se ucinio vecim.... pa je on ispustio svoj komad da bi uzeo taj veci ali se zajeb'o,izgubio je i jedno i drugo...hocu da kazem da je to sto te drma sad neka vrsta krize i da je to najverovatnije samo iluzija...sad si pun akcija,a sta kad se vratis u "normalu"? da li si razmisljao o tome?
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
tako!
bitno da zavisi od vas dvoje! a ne samo od tebe, recimo ti zaljubljen u idealizovanu nju, a ona u tebe ne. al posto nema sumnje ja cu vam cestitati jos sada! Ajd u zdravlje!  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 13:03:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.