Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jugostan zaposlenje - navlaka!!!  (Pročitano 50913 puta)
01. Mar 2010, 15:28:29
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Drugar mi je u procesu trazenja posla, pa je naleteo na firmu Jugostan... a ja odlucih da podelim ovo sa vama, kako bi se prica prosirila... sto se vise prica o prevarama manje ih ima, tako da:

Traze menadzere/uposlenike za izdavanje nekretnina. Kazu da je zarada 50% od prve kirije kada nesto izdas, imas obuku u trajanju od 3h  Smile, dobijes bazu podataka nekretnina i radis od kuce... i naravno, izdavanje ide kao alva a zarada ide i do 2000E  Smile

Mada, u nasoj zemlji, ljudi se hvataju za svaku ponudu... a sada evo komentara sa raznih strana o cemu se u stvari radi... izvore ne stavljam posto su u pitanju drugi forumi, blogovi i slicno pa da se ne dozivi kao reklama... ko zeli da se uveri u verodostojnost komentara (vi skeptici  Smile) neka posalje pp pa cu poslati link ako ima potrebe.

среда, 10. фебруар 2010.
Agencija Jugostan je prevara

Pre neki dan sam slučajno naleteo na sajt Extra poslovi na kome je izložena ponuda za potencijalne saradnike od strane agencije za nekretnine Jugostan. Svidela mi se priča i planirao sam da odem sutra kod njih na informativni razgovor ali...

Setim se ja da malo prošvrljam internetom i da saznam još nešto o toj firmi. I saznam da je u pitanju prevara i navlakuša: kada odeš na razgovor, traže ti početnih 50 evra za obuku (koja traje samo 3 sata) a kasnije još 150 evra. Neka hvala, to mi ne treba, takve gluposti sam već prolazio. Kako da povratim tih uloženih 200 evra kada ne znam da radim sa nekretninama? to njih uopšte nije briga, niti me pitaju. Šta da naučim za tih 3 sata nepraktićne obuke? Nosite se smradovi! Ista priča kao u MLM-u: učlani se pa posle moli boga da povratiš ulog, a kamoli da ostvariš neki uspeh u tom poslu. Baš vam hvala, primitivci govnjivi! Marš!

Evo, ovde ima nekih iskustava sa njima:

http://..................................................................

http://www.............................................................

Eto, moj savet svima onima koji traže posao da se ne zaleću već da uvek pre odlaska na razgovor malo izgooglaju po internetu



ПОНЕДЕЉАК, 19. ОКТОБАР 2009.
 Jugostan

Izgleda da je agencija za nekretnine kako bi oni sebe naveli mislila da moze zauvek da zavlaci ljude. Pomenuta agencija koja je imala sediste u Hilandarskoj 4 pa zatim u Olge Jovanovic 6.
Mozete primetiti da cesto postavljaju oglase gde popunjavaju poziciju Samostalni Menadzer saradnik -sve sto treba da uradite je da se prijavite i pocecete da privredjujete MINIMALNO 2000 evra mesecno. Verujem da mnogo ljudi poveruje u ovo pa se zato i prijavi. Sve je organizovano, ne treba Vam iskustvo niti poznavanje Beograda. Dobicete "sfotware" sa bazom podataka njihovim stanova i pocecete da zaradjujete od svoje kuce. Ono sto oni ne pominju u svom oglasu je da treba da platite pocetnih 50 evra i 200 evra mesecno koliko cete izdvajati agenciji.
Ovaj blog sam napravio kako bi ljudi bili svesni u sta ulaze pre nego sto odu na intervju. Ovakvi blogovi trebalo bi da posotoje kako bi ljudi bili medjusobno informisani o prljavim poslovima koji se kod nas rade. Tako je svuda u svetu, tako bi trebalo i kod nas da bude.



Da ne otvaram novu temu pitacu ovde Smiley
Moj otac je pre neki dan bio u jednoj agenciji za posredovanje nekretnina, mislim da se zove jugostan (nemojte me drzati za rec). Oni traze agente saradnike. da skratim pricu ko zeli da radi za njih mora ici na nekakvu obuku koja se placa 50eur. Sta ta obuka podrazumeva ne znam ali se izmedjuostalog dobija baza podataka sa kommpletnom ponudom nekretnina za odredjeni cenovni rang. Zasto odredjeni, pa zato sto agencija na mesecnom nivou naplacuje neku vrstu provizije od vas. Primera radi uzmete ponudu stanova za izadavanje sa mesecnom kirijom 200-300eur. To znaci da dobijate bazu iskljucivo sa takvim nekretninama, a vasa mesecna obaveza prema agenciji je u tom slucaju 200eur. S druge strane vi od svakog ugovora dobijate polovinu iznosa prve kirije. Znaci ako izdate nekom stan cija je prva mesecna kirija 200eur, zakupac vam daje 100eur.
Prvo sto mi je jako cudno jeste to pocetno ulaganje, jer u ovoj sveopstoj krizi zahtevati od nekog da vam unapred placa i ima neke izdatke, a da ne zna da li ce uopste makar njih moci da pokrije malo je sasavo. Drugo bi bilo pitanje za poznavaoce te struke da li da sugerisem ocu da se upusta u tako nesto ili da se ipak okusa!?? Koliko je tesko iznajmiti nekretninu nekom, koliko skrivenih troskova ima jer ce se ipak raditi od kuce, koristiti kucni tel. i sl.!??
U najgorem slucaju moze se platiti tih 50eur za obuku i prvi mesec odreci 200eur koje se daje agenciji sto je ukupno 250eur. Znam da za mesec dana ne moze nista spec. da se u finansijskom smislu desi za mene ali opet da se radi 2-3 meseca i da vam iz dzepa ode 3x200eur nije nimalo mala stvar. Eto, ako neko ima neki savet neka me prosvetli!
adresa sa koga je skinut ovaj post je: http://www....................................



Potrosac je rekao:
Evo ovako, bio sam na razgovoru u toj pomenutoj agenciji i sve je onako kako si napisao. Meni je bilo sumnjivo to sto traze pocetnih 50 evrica za obuku *kao*, a onih 200 evrica mesecno ako nastavis da saradjujes sa njima placas im, a ako ne - nikom nista. Uglavnom na gubitku si u startu 50 evra...
Kada sam pitao curu koja je to lepo sve ispricala (koja je inace bila ,,tiptop skockana,,), moze li tih 50 evra da se odbiju od prve realizacije,odgovorila je ostro ne - kaze to su neki njihovi troskovi obuke (pitam se bas koji ) koja inace traje dva do tri dana.
Nadam se da sam bar malo razjasnio.
p.s. Kada je sve to ispricala lepo sam napustio objekat i sam se smejao u putu *kao neki ludak...
pozdrav
adresa sa koga je skinut link je : ....................................




Odgovorila: Pet Okt 23, 2009 11:46 pm 

Agent za agenciju Jugostan

E,ovako.
Danas sam bila na razgovoru za posao agenta u agenciji za nekretnine Jugostan.Bave se iskljucivo posredovanjem u iznajmljivanju objekata.
E sad,cela prica mi je cudna zbog sledeceg. . .

Agent pocetnik treba da prodje obuku koja traje 3h i pri tom placa deo clanarine od 50e,a ostatak od 150e istekom mesec dana od zapocinjanja posla.Za tu clanarinu dobijes pristup bazi podataka sa kompletnom ponudom stanova za odredjeni rang.Radi se samostalno,od kuce + terenski deo posla,naravno.
Moja zarada bi bila 50% od prve stanarine izdatog stana,a kasnije kada vise nisi pocetnik i kada pocnes da radis i sa objektima cija stanarina je veca od 350e,100%,odnosno 150% u zavisnosti od visine stanarine.Kazu da pocetnici za prvih mesec dana izdaju 8-15 stanova i da zaradjuju i do 2000e!!Agencija nista ne uzima,oni se izdrzavaju od clanarina agenata.
Klijente pronalazis sam oglasavajuci se na netu,halo oglasima,stampi,flajerima. ..

Naravno,niko vam ne garantuje da cete ista iznajmiti i zaraditi,a pare naravno ne vracaju.

Meni je to malo sumnjivo,da ti nekom placas da bi radio,moglo je to biti i drugacije organizovano.

Da li je neko od vas radio za njih i kakva su vam iskustva?
I kako vam se ovo uopste cini?




Odgovorila: Pon Feb 08, 2010 7:58 pm 

Ja imam lose iskustvo sa agencijom Jugostan, radila sam mesec i po dana i nista! Imala sam puno klijenata, smarala se po gradu (po snegu, najgoroj hladnoci, kisi), angazovala se maksimalno i nista nisam zaradila, jer su stanovi koje sam im pokazivala (iz baze podataka) blago receno rupe! Posle tri-cetiri-pet gledanja, ljudi me otkace i odustanu od saradnje sa agencijom. Bacila sam tih 50 eura, pare za telefon, internet, prevoz, provela previse vremena ulazeci u podrume pune budji i bubasvaba...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Citat
Pregledavajuci forume nailazim na razna misljenja kako pozitivna tako i negativna ali uglavnom od osoba koja nisu imala iskustva u agenciji Jugostan. Da li ima nekog konkretno  ko je imao iskustva ili radio u ovoj agenciji?

Ako za tebe nije iskustvo da odes licno na "razgovor" za posao i da ti kazu ovo sto sam napisao, onda ti savetujem da odes, kada cujes ovo sto ovde pise ti prihvatis, platis 50 evra za obuku, dobijes bazu i javis nam za koji mesec kako si prosla. Moze?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Noiv utisak jednog od kandidata:



Ja sam danas bio na info razgovoru u pomenutoj agenciji i uglavnom prica se ponavlja kao iz prethodnih postova. Da ne bi ste nasedali na takve price pomenucu samo ono najbitnije, receno je da se podaci o novim stanovima koji se izdaju dobijaju preko logovanja na neki njihov sajt koji na webu ne postoji ali se nalazi, dalje se kaze da treba da dostavite svoju IP adresu kako bi mogli da se kasnije logujete na isti sajt, sto je meni odmah bilo smesno jer uobicajeno IP adrese su promenljive, retko je da neko ima fiksnu IP adresu koja se placa koliko znam oko 4000 din. mesecno. Dalje se prica da se u bazi podataka mesecno nalazi oko 1000 stanova za izdavanje, sto je po mom misljenju realna stavka ako pokupite sve oglase iz novina, ovo znam iz mog podstanarskog iskustva koje je 38 godina odnosno ceo moj zivot u Beogradu. Realno od tih 1000 stanova oko 10% je stvaran i sa realnom cenom i ti isti stanovi se izdaju brzinom svetlosti, a vi potencijalni menadzeri da bi ste dobili svoj deo kolaca trebalo bi da se bijete sa vec postojecim menadzerima i agentima kojih ima na hiljade. Aj da kazemo i da postoji ovih 1000 stanova, vasa sansa u ovom poslu je ravna nuli. Moj vam je savet, ne bacajte svoje vreme i novac uzaludno.

08. МАРТ 2010. 17.55
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Мени је занимљиво како су одмах дошли на форум да говоре како није превара. Још отворили два налога која се као распитују о томе и закључују да није превара (и то пар пута наглашавају).  Smile

Сада нема дилеме да је превара. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Duplo golo:

1) Dodje prva "nezavisna" osoba, tek registrovana, da se raspita ali ne koristi postojecu temu gde se kaze istina da je prevar, vec otvara novu da se navodno raspita.

10 minuta kasnije dodje druga nova da hvali agenciju, a ova onda sto je otvorila temu da pita je u roku od 2h nasla ortakinju koja tamo radi i zna da nije prevara. A do malopre nije imala tu drugaricu.\

HAHAHAHAHHA  Smile Smile Smile :


2) Da ne ponavljam da je totalno maloumno ocekivati da poverujemo da osoba koja se bori za svaki kvadrat/dinar poziva druge da joj uzmu deo kolaca i umanje zaradu.

Ajde sto ste prevaranti, ne bi bili prvi... ali sto se ocajni prevaranti, to je druga stvar.

 Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Konkurs agencije Jugostan za radno mesto Samostalni saradnik - menadzer nije prevara !

Ja sam Katarina,samostalni saradnik-menadzer agencije Jugostan.       Moram da priznam da sam malo zatecena sa ovom temom  koju je doticni Coolrunner zapoceo i vidim da je bas
osetljiv na svaki moj komentar.        Pretpostavljam da je iz neke konkurentne agencije za izdavanje stanova zato sto se grcevito trudi da okalja agenciju u kojoj radim uspesno vec godinu dana.              

Primetila sam da se ovde daju netacni i neprecizni komentari i sire dezinformacije tako da sam resila na svaki netacan komentar da dam objasnjenje:

- netacan komentar:i .            .            .            ti isti stanovi se izdaju brzinom svetlosti, a vi potencijalni menadzeri da bi ste dobili svoj deo kolaca trebalo bi da se bijete sa vec postojecim menadzerima i agentima kojih ima na hiljade.             Aj da kazemo i da postoji ovih 1000 stanova, vasa sansa u ovom poslu je ravna nuli.             Moj vam je savet, ne bacajte svoje vreme i novac uzaludno.            .              Objasnjenje:

Tacno je da se brzo izdaju stanovi i to ide u prilog menadzerima agencije Jugostan zato sto dobijaju informacije o
stanovima mnogo ranije od svih ostalih agencija u gradu a da ne pricam koliko samo kaskaju osobe koje hoce individualno da nadju stan uz pomoc oglasa.       Agencija Jugostan radi od 2000 godine i stekla je reputaciju u gradu toliku da ima dosta u ponudi ekskluzivnih stanova koji se ne mogu naci u oglasima ili drugim agencijama.              Ovi uslovi daju menadzerima agencije Jugostan veliku prednost u odnosu na druge.              

- netacan komentar: .            .            .            dalje se kaze da treba da dostavite svoju IP adresu kako bi mogli da se kasnije logujete na isti sajt, sto je meni odmah bilo smesno jer uobicajeno IP adrese su promenljive, retko je da neko ima fiksnu IP adresu koja se placa koliko znam oko 4000 din.             mesecno.            Objasnjenje:

Svaki menadzer koji pocne da radi u agenciji Jugostan moze da koristi promenljivu Ip adresu i  nema obavezu da placa fiksnu IP adresu zato sto tu postoji tehnicko resenje.            

- netacan komentar:.           .           .           U najgorem slucaju moze se platiti tih 50eur za obuku i prvi mesec odreci 200eur koje se daje agenciji sto je ukupno 250eur.           Objasnjenje:

Svaki menadzer ima obavezu placanja 200 evra na ime pristupa bazi stanova,s tim sto ne mora sve da isplati u startu.         Na pocetku rada placa samo 50 evra i moze da radi mesec dana.       Na kraju meseca placa preostalih 150 evra samo ukoliko zeli da nastavi sa radom.       Ako ne zeli nije u obavezi da plati i tu se stopira saradnja.       Sto znaci da u prevodu svako moze da se isproba da li je za ovaj posao za samo 50 evra.       U principu menadzeri drugi deo rate od 150 evra ne placaju iz svog dzepa vec od naplacenih agencijskih provizija.           
Bila bi laz kad bih rekla da se svi menadzeri pocetnici pronadju u ovom poslu ali ko se pronadje tesko izlazi iz njega jer vrlo lako se dolazi do interesantnih zarada na mesecnom nivou.       Agencija Jugostan se trudi da svakom pocetniku pruzi kompletnu obuku  sve dok se ne osamostali i u cilju joj je da stekne sto veci broj stalnih menadzera sa kojima ce imati dugorocnu saradnju.            

- netacan komentar.          .          .          navlakuša: kada odeš na razgovor, traže ti početnih 50 evra za obuku.          .           Objasnjenje:

Informativni razgovor je neobavezan i nista se ne placa u prvom kontaktu sa agencijom gde mozete da postavite sva pitanja koja Vas interesuju.          Posle informativnog razgovora se odlucujete da li zelite da udjete u saradnju ili ne i onda se tek ugovara termin obuke.       Placanje iznosa od 50 evra se vrsi na ime prve rate za pristup baze koja se daje vec za vreme obuke a sama obuka je besplatna.          

- netacan komentar:.          .          .          Da ne ponavljam da je totalno maloumno ocekivati da poverujemo da osoba koja se bori za svaki kvadrat/dinar poziva druge da joj uzmu deo kolaca i umanje zaradu.          
Objasnjenje:

Ovaj komentar je upucen licno meni i evo o cemu se radi: Prvo,u pitanju je izuzetno veliki "kolac" koji ne mogu sve da pojedu menadzeri agencije Jugostan kao i sve ostale agencije odnosno u ovom gradu ima mnogo stanara i podstanara i taj broj se povecava iz dana u dan zato sto mnogi iz unutrasnjosti
dolaze za Beograd trazeci bolji posao i bolji zivot.       To ide u prilog agencijama za izdavanje.       Mnogi klijenti odnosno potencijalni zakupci-stanari ne budu smesteni zato sto agencije fizicki ne mogu da postignu sve da usele i zbog toga je jos otvoren ovaj konkurs agencije Jugostan za radno mesto Samostalni saradnik-menadzer.       Onog momenta kada dodje do zasicenja konkurs ce biti zavrsen.        Kada bi doslo do prezasicenja agencija bi samu sebe unistila tako da ona vodi racuna o tome.       Povecanje broja menadzera u agenciji utice na spustanje cene baze stanova koja se placa na mesecnom nivou.        Moje kolege menadzeri koji duze rade od mene placali su pre tri godine ovu istu bazu 1000 evra,pre dve godine 500 evra,prosle i ove godine 200 evra i ide se ka tome da se smanji cena koja se placa za bazu stanova kad se ukazu uslovi za to sto ide u prilog svakom menadzeru.    


Primetila sam da se pogresno tumaci to da se placa radno mesto Samostalnog saradnika u agenciji Jugostan.Ne placa se radno mesto vec usluga koriscenja baze stanova koja se svakodnevno azurira sa unosom novih stanova.

U agenciji Jugostan postoje dve pozicije:

1) pozicija:Samostalni saradnik-Menadzer

2) pozicija: Agent nekretnina

Svako ko je zainteresovan za ovaj posao a nepoverljiv je  moze da proba kao Agent nekretnina gde nema nikakve obaveze placanja i na taj nacin moze da stekne realnu sliku posla.

Razlike izmedju ove dve pozicije su sledece:

1) Samostalni saradnik- menadzer obavlja:


a) kancelarijski deo posla koji se obavlja u  sopstvenom stanu(klijenti ne dolaze u
stan već je isključivo kontakt putem telefona dok se obavljaju ugovaranja)


b) terenski deo posla koji obavlja agent nekretnina angažovan od strane menadžera ili obavlja sam menadžer(stvar izbora).


2) Agent nekretnina obavlja iskljucivo terenski deo posla i ide sa klijentima na ugovorene terene od strane menadzera.

Razlika u zaradama izmedju ove dve pozicije:

Zarada samostalnog saradnika- menadžera je cela agencijska provizija koja je u iznosu od 50% od prve
mesečne kirije(npr.ako je cena stana 400 evra onda je zarada menadžera
po realizaciji 400 x 0.50 = 200 evra.Ukoliko je menadzer angazovao agenta za terenski deo posla,u tom slucaju od tih 200 evra isplaćuje se agent nekretnina 30% odnosno 60 evra).

Realan iznos u toku meseca je 8 do 15 realizovanih(izdatih) stanova.

- Ukoliko je menadzer realizovao(izdao) sam bez agenta 10 stanova sa cenom od 400 evra u toku meseca

njegova zarada je 400x0.50=200 x 10 stanova=2000 evra

- Ukoliko je menadzer realizovao(izdao) sa agentom 10 stanova sa cenom od 400 evra u toku meseca

njegova zarada je 400 x 0.50 x 10 stanova - (2000 x 0.30=>deo koji se isplacuje agentu)=1400 evra

- Ukoliko je agent realizovao(izdao) 10 stanova sa cenom od 400 evra njegova zarada je 400 x 0.50 x 0.30=600 evra
       

Nadam se da sam razjasnila bar nesto,ako imate jos neka pitanja najbolje da dodjete na informativni razgovor u agenciju Jugostan bez ikakvih obaveza jer ipak je ovo malo osetljiva tema i ne moze da to objasni neko ko nije u ovom poslu.          

Pozdrav,
Katarina

« Poslednja izmena: 16. Mar 2010, 21:49:59 od katarina855 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Чим се тражи новац да би се уопште почео посао, свако нормалан ће посумњати на превару.
Ево, ја сам 100% сигуран да је превара.

Мало вам је што варате оне јаднике који дођу из унутрашњости, наплаћујући им позамашне провизије за давање нетачних спискова лоших станова, него бисте још да повећате зараду варањем на нове начине.

Немојте тражити новац за запослење, па ће вам људи поверовати. Нико није сисао весла.

И сам сам се некада преварио отишавши у агенцију за издавање станова где сам платио 50е и за то добио папир, на коме су били станови из хало огласа, од којих је половина цена приказано мањим, а неки бројеви телефона су били нетачни.

На тај начин нисам нашао стан, већ касније преко неких пријатеља. Агенцију сам заборавио, била ми је мука више од њих, али пар мојих колега није, отишли су и тражили новац назад. После расправе ови су звали полицију, која је њих двојицу испратила до улаза у зграду.

Најцрње је што су такве преваре код нас легалне.

Савет свима који траже стан: Немојте никада отићи у агенцију која тражи новац унапред, превариће вас.
« Poslednja izmena: 16. Mar 2010, 08:57:53 od NennadS »
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
Ajde sto ste prevaranti, ne bi bili prvi... ali sto se ocajni prevaranti, to je druga stvar.

Лоше иде бизнис. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 339
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ovo me podseca na "Biznis klub Fenix".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
HTC One
Evo ismejah se ovolikom trudu.  Smile

Ja iz suparnicke agencije.  Smile Kazem, isti komentari svuda. Jos da me ljudi sa foruma ne poznaju, mozda bi i poverovali da se bakcem sa izdavanjem i navlakama.  Smile

"Doticni Coolrunner" nema nikakvu korist od ovoga osim sto ne podnosi lesinare koji bi zaradili na ocajnim ljudima koji bi sve ucinili da dodju po posla.

I samo ukratko, posto se moje reci reinterpretiraju u free-style maniru:

1) Ispade Jugostan najjaca firma, pre svih ima info o stanovima, posluje ko zna od kada, verovatno ima i porodicni grb iz 18. veka kao Karici... i oni jedini konstantno traze menadzere i jedino se ya njih os svih agencija kaze da je prevara... pa sta li je po sredi majku mu. (sad ce odgovor - mi imamo toliko stanova da ne postovi nesto poptun dovoljnog broja menadzera).  Smile

2) Niko nije rekao da placas 50 evra razgovor, vec da to nigde u oglasu za posao ne pise, vec sve te bajne i kitnjaste stvari i cifre, ne bi li se ovce navukle, a kada neko ulozi svoje vreme da dodje tamo makar i na 10 minuta (a vreme jeste novac) tek onda sazna da planirate da mu uzmete meru.  Smile

3) Placa se od agencijske provizije tih 150 evra? Pojasni od koje provizije, od cega. Jel cela prva kirija ide agenciji ili pola? Ako pola ide stanodavcu a pola menadzeru (kao sto je navedeno u oglasu) pa on od tih zaradjenih para plati tih 150 evra, onda to nisu pare od agencijske provizije vec od njegovih licnih para koje je zaradio u skladu sa uslovima naznacenim za radno mesto koje su nudi.  Smile

4) Nigde se ne kaze da li su ovih 200 evra o kojima je rec jednokratna naknada ili mesecna u vidu "clanarine" za pristup bazi podataka.

Da vise ne gubim vreme, sustina - treba vam posao, odete platite 50 evra... tek onda saznate kakva je uopste baza stanova, da li cemu vrede, da li ste za taj posao i slicno. Ako ste spremni da date pare na nevidjeno, da rizikujete sa minimalnim sansama za uspeh, samo izvolite.

Mada, vi ste hteli da zaradite a ne da plaitte, zar ne? Ako mozete da se razbacujete, vama posao nije ni potreban.  Smile





Zaboravih da nesto naglasim... u odgovoru na moje pisanije stoji "... nije prevara". Ja bih se tu malo ogradio i rekao da kada kazem prevara ja ne mislim na prevaru u klasicnom smislu. Ja cu priznati da oni sve rade po zakonu i da sa te strane nema sta da se zameri.

Ono o cemu govorim je navlaka. Nepotpune info u oglasu, nepominjanje da moras da platis, a zatim avansnom placanje, unapred, za nesto sto ne znas kako ce ti ici.

A iskustva velike vecine (sto je jedino relevantno u odnosu na 1 ili 2 "menadzera") govori da ta vecina napuni dzepove agenciji a od posla nista.

P.S. Jbt, danas sve neki menadzeri. Koristis bazu podataka, tabanas po gradu da pokazujes stanove i ti si menadzer. Ranije postojali trgovacki putnici, sada su to menadzeri-komercijalisti... a tabanaju od jedne do druge trafike ne bi li prodali proizvod. Menadzer za polise osiguranja... ceo dan vrtis telefone kao sekretarica i pokusavas da priodas proizvod.

Jos malo ce cistac da postane menadzer uredjenja javne povrsine.  Smile
« Poslednja izmena: 16. Mar 2010, 14:43:16 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.