Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zatvoreno ostrvo / Shutter Island  (Pročitano 33328 puta)
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
Film je dobar kao i svi ostali Skorsezea  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung 
Мене и није нешто одушевио. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
Nokia 
Prijatno iznenadjena filmom, bolje receno odusevljena  Smile
morate pogledati Smile
IP sačuvana
social share
Love is not love which alters when it alteration finds, or bends with the remover to remove: O no! it is an ever-fixed mark that looks on tempests and is never shaken, it is the star to every wandering bark, whose worth's unknown, although his height be taken...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Film je.. gubljenje vremena  Smile  Posle 15 minuta sam znala o cemu se radi i sta ce biti na kraju .. gledala sam sa drugarom i oboje smo u isti glas rekli istu recenicu  Smile

U principu, prva polovina filma je okej .. druga polovina je .. kupi mi majko top.



Kao prvo film je odlican. A onda ...SPOILER ALERT>>> i ako ti je bilo jasno da je on ludak (da li je?) <<<SPOILER ALERT ili sta god ti je vec bilo jasno, ovo nije onaj kluedo tip trilera poput Scream-a na primer u kome je jedina poenta provaliti ko je ubica (a uz to nikako ne mozes provaliti jer su motivi ubice skriveni do samog showdown-a itd.), vec psiho triler koji sa sobom nosi mnogo vise od toga. Kao da si rekla necu da gledam Kuma jer mi je jasno da ce on na kraju sjebati konkurenciju. O ovom filmu se moze pricati kao o kompleksnoj drami. Mnogi filmovi su proglaseni losima jer nisu vecinski shvaceni, cini mi se da je medju njima i ovaj.
« Poslednja izmena: 14. Sep 2010, 01:15:34 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.215
odlican film, los je samo onom ko ga nije shvatio...
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 63
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson K800i
Film je.. gubljenje vremena  Smile  Posle 15 minuta sam znala o cemu se radi i sta ce biti na kraju .. gledala sam sa drugarom i oboje smo u isti glas rekli istu recenicu  Smile

U principu, prva polovina filma je okej .. druga polovina je .. kupi mi majko top.



Kao prvo film je odlican. A onda ...SPOILER ALERT>>> i ako ti je bilo jasno da je on ludak (da li je?) <<<SPOILER ALERT ili sta god ti je vec bilo jasno, ovo nije onaj kluedo tip trilera poput Scream-a na primer u kome je jedina poenta provaliti ko je ubica (a uz to nikako ne mozes provaliti jer su motivi ubice skriveni do samog showdown-a itd.), vec psiho triler koji sa sobom nosi mnogo vise od toga. Kao da si rekla necu da gledam Kuma jer mi je jasno da ce on na kraju sjebati konkurenciju. O ovom filmu se moze pricati kao o kompleksnoj drami. Mnogi filmovi su proglaseni losima jer nisu vecinski shvaceni, cini mi se da je medju njima i ovaj.

A ko si ti da odlucujes da li je film odlican ili ne ? Pa cak i da si neki najvazniji kriticar na svetu,to bi opet bilo samo tvoje misljenje i trebalo bi tako da napises a ne da ubedjujes ljude u nesto

Inace po meni je film vrlo dobar ( bolji od inception) drzao mi je paznju veci deo,pred kraj je tek malo poceo da smara
« Poslednja izmena: 06. Dec 2010, 18:56:41 od stefanan »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Film je.. gubljenje vremena  Smile  Posle 15 minuta sam znala o cemu se radi i sta ce biti na kraju .. gledala sam sa drugarom i oboje smo u isti glas rekli istu recenicu  Smile

U principu, prva polovina filma je okej .. druga polovina je .. kupi mi majko top.



Kao prvo film je odlican. A onda ...SPOILER ALERT>>> i ako ti je bilo jasno da je on ludak (da li je?) <<<SPOILER ALERT ili sta god ti je vec bilo jasno, ovo nije onaj kluedo tip trilera poput Scream-a na primer u kome je jedina poenta provaliti ko je ubica (a uz to nikako ne mozes provaliti jer su motivi ubice skriveni do samog showdown-a itd.), vec psiho triler koji sa sobom nosi mnogo vise od toga. Kao da si rekla necu da gledam Kuma jer mi je jasno da ce on na kraju sjebati konkurenciju. O ovom filmu se moze pricati kao o kompleksnoj drami. Mnogi filmovi su proglaseni losima jer nisu vecinski shvaceni, cini mi se da je medju njima i ovaj.
Smile

Di Kapriova uloga decenije. U Inceptionu namlatio pare, u Shutter Islandu pokazao sta zna.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Spoiler Alert: Iako je načinjen svaki pokušaj da se ne otkriju činjenice u ovoj recenziji, teško je pružiti jasnu diskusiju o Shutter Island bez odavanja nečega, tako da se čitaoci upozoravaju. Međutim, ukoliko ste pročitali knjigu, nema razloga da se zaustavite ovde...

Šta nije u redu sa Shutter Island? Ovo je pitanje koje se nameće još otkako je studio Paramount Pictures odlučio da pomeri premijeru trilera iz ugodne pred-Oskarovske pozicije u februarsku "pustoš". Ispostavilo se da ništa nije u redu - osim što možda nije materijal vredan Oskara. Kao jedan atmosferičan triler, ovaj film voli da se poigrava sa percepcijama publike i snimljen je sa toliko kompetentnosti da se izdiže iz linearne priče koja je poslužila kao osnova za roman Dennisa Lehanea. Jačina filma, kao i same knjige, leži u tome što gledalac nikada nije opušten sa onim što gleda. A to je zato što je Shutter Island predstavljen iz perspektive nepouzdanog naratora i, kao u takvom, linija između fantazije i realnosti često je toliko zamućena da je lako izgubiti se u pokušaju razlučivanja šta je realno a šta ne. Može se čak reći da je film toliko opterećen pristupom da ne uspeva da se poveže na emotivnom nivou. Shutter Island ukazuje na neke veoma moćne i uznemiravajuće koncepte, ali, uprkos efektivnim performansama glavnih glumaca, psihološki uticaj filma je minimalan.

Godina je 1954, Hladni rat je u jeku, prateća paranoja je u porastu, a crna magija nacističke Nemačke još uvek nije u potpunosti uklonjena. Mesto je ostrvo Shutter, zabit u blizini obale Nove Engleske. Na ostrvu se nalazi bolnica Ashecliffe, azil za mentalno obolele kriminalce. Obezbeđeniji od Alkatraza, ostrvo Shutter garantuje da je jedini način da se izađe ili zvanično puštanje na slobodu ili kao žrtva mora i stena koje ga okružuju. Federalni maršal Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) i njegov novi partner Chuck Aule (Mark Ruffalo), dolaze jednog jesenjeg dana da istraže slučaj zatvorenice Rachel Solando (Emily Mortimer) koja je nestala bez traga. Njeni lekari, Cawley (Ben Kingsley) i Naehring (Max von Sydow), nisu raspoloženi za saradnju, a njihova nezainteresovanost povećava sumnje kod Teddyja da nije sve tako kao što izgleda. Tragovi ga navode na zaključak da on ne istražuje samo nestanak jedne žene, već da je naišao na eksperiment iz Nemačke koji se koristi za razvoj savršenih "Hladnih ratnika".

Iz striktno narativne tačke gledišta, Shutter Island predstavlja odraz svog izvornog materijala. Film nije ni nalik skorijim Lehaneovim adaptacijama, Mystic River i Gone, Baby, Gone, jer je više gotski, atmosferičan i odvojen od realnosti moderne tragedije. Pozicija istorijskog filma omogućava Scorseseovoj stilizovanoj perspektivi da bude efektivna. On doslovno pozajmljuje elemente iz noir filma i uobičajenog horora, što nas podseća pristupu koji je imao Stanley Kubrick kada je snimao The Shining. Malo je verovatno da bi neki drugi reditelj snimio Shutter Island na isti način. Mesto je lik. Olujno vreme je lik. Čak je i glasna muzika lik.

Problem u filmu jeste taj što su centralne tragedije Teddyjevog lika emotivno neme. One počinju (u flešbekovima) sa njegovom reakcijom na koncentracioni kamp u Dahau gde stiže kao član oslobodilačkih snaga i nastavljaju se sa skorijim događajem: smrću njegove žene Dolores (Michelle Williams) u požaru. On je izmučen i progonjen čovek, i te stvari samo počinju da otkrivaju demone koji zaposedaju njegovu dušu. Ipak, možda zbog strukture koja zahteva to, Scorsese čuva gledaoca na distanci i mi posmatramo Teddyja bez saosećanja. Mi shvatamo njegov bol, ali ne doživljavamo ga kao on. I pored sve veštine kojom je Shutter Island snimljen u odnosu na Mystic River i Gone, Baby, Gone, njegov emotivni udar je minimalan.

DiCaprio, koji je postao Scorseseov omiljeni glumac u post-DeNiro eri, pruža još jednu jaku i zrelu ulogu. Odmah po Titanic-u, DiCaprio je dopustio sebi da zaradi malo na talasu uspeha, ali, tokom godina, gravitirao je ka prestižnim projektima i radu sa uvaženim rediteljima (Scorsese, Christopher Nolan, Sam Mendes, Edward Zwick). Da je Shutter Island zadržao svoju prvobitnu premijeru za kraj 2009, DiCaprio bi se sada nalazio u trci za Oskara. Tu je i snažna podrška u vidu filmskih legendi Bena Kingsleyja i Maxa von Sydowa, koji opravdavaju svoju dobru reputaciju. Mark Ruffalo je pomalo neprimetan, ali njegov lik ni nema puno šta da radi. Ostatak glumačke ekipe čine priznati glumci: Emily Mortimer, Patricia Clarkson, Jackie Earle Haley, Ted Levine, John Carroll Lynch, Elias Koteas. (Uprkos dugotrajnim glasinama na Internetu, DeNiro se ne pojavljuje u filmu.)

Shutter Island je zadovoljavajuć za razliku od većine februarskih filmova. Poput svih čvrstih trilera, okupira pažnju i izaziva um. Ipak, lako je razumeti nevoljkost Paramount-a da održi premijeru filma u pik Oskarovske sezone jer nije u potpunosti film kalibra za nagradu. Shutter Island je zanimljiv zbog načina na koji je Scorsese pristupio materijalu, ali na kraju nije ništa više do dobro osmišljenog žanrovskog filma. Pošto je skinuo sa sebe teret očekivanja od Oskara, možda će Shutter Island naći odjek kod publike koja Scorsesea smatra previše "umetničkim". Na kraju svega, ova produkcija se može opisati sa mnogo imena, ali pretenciozno nije među njima.

Presuda: 4/5

(James Berardinelli)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b12pre
mob
Nokia C5-00
Мени се баш свидео  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 5
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Meni se film svideo... Posebno atmosfera... Napetost i neizvesnost kroz čitav film pa čak i da je neko predvideo kraj  Smile ...  Ne razumem zašto kritike na račun Di Kapria? Daleko je on od  glumaca koje volim ali ovde je bio odličan... Recimo da bi u ovom filmu izbacio halucinacije koje ima Teddy Daniels jer se tu ponajviše provaljuje da je upravo on psihički nestabilan i mogući bolesnik... Više bi ostavio prostora za dve mogućnosti i tako završio film... Da ostane pitanje da li je stvarno lud ili da li su ga napravili ludim i zatvorili jer pokušava da dodje do istine?

Ako se dobro razmisli o svemu, vise dokaza imamo za teoriju da je zaista insane.
Mada, realno ne moze se 100 % iskljuciti ni druga teorija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.