Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:17:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kada je Isus ZAISTA rodjen?  (Pročitano 30284 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Malecki I

Biblija je najviši autoritet koji je svet ikada video i imao! Evo šta kaže naš Stvoritelj šta se dogodilo sa telom njegovog Sina Isusa Hrista posle smrti: "Po suboti, u svanuće prvog dana u tjednu, Marija Magdalena i druga Marija došle su pogledati grob.
2 I gle, dogodio se jak potres, jer je anđeo Božji sišao s neba, prišao grobu i odvaljao kamen te sjeo na njega. 3 Izgledao je kao munja, a odjeća mu je bila bijela kao snijeg. 4 Stražari su pred njim zadrhtali od straha i ukočili se kao mrtvaci.
5 A anđeo je rekao ženama: “Ne bojte se, jer znam da tražite Isusa koji je bio pribijen na stup! 6[ Nije ovdje, jer je uskrsnuo, kao što je rekao. Dođite, pogledajte mjesto gdje je ležao! 7 Idite brzo i recite učenicima njegovim da je ustao iz mrtvih! I evo, ide pred vama u Galileju. Ondje ćete ga vidjeti. Evo, rekao sam vam!"(Matej 28:1-7)

Dakle sve ostalo su laži i manipulacija!

 Smile
Matori nema nikakve frke sa vaskrsenjem ( vracanjem u zivot ) Isusa, to je proreceno, Osija 6:2
" Povratiće nam život do dva dana, treći dan podignuće nas, i živećemo pred Njim. "
Sta nije proreceno je "vaznesenje" tela Isusovog u vasionu, kao sto vidis, odnosno bolje da kazem kao sto si citirao "Evo ide pred vama u Galileju" ( posle vaskrsenja ) sto je i Isus naglasio pre hapsenja u Matej 26:32 " A po vaskrsenju svom ja idem pred vama u Galileju. "
Luka ( ucenik fariseja Pavla ) koji je pisao jevandjelje nije spomenuo nikakav odlazak u Galileju nego se
Isus navodno nakon smrti u Judeji ( Jerusalim ) navodno vazneo u Vitaniji ( predgradje Jerusalima ).
Udaljenost Jerusalima od Galileje je preko 100 km.
Evo slusaj sta je rekao u jevandjelju koje je pisao njegov apostol Matej, Matej 28:10 " Tada reče im
( vaskrsnuti ) Isus: Ne bojte se; idite te javite braći mojoj neka idu u Galileju; i tamo će me videti. " U Jovanovom i Matejinom jevandjelju nakon sastanka u Galileji se ne spominje nikakvo veznesenje.
Sto znaci da neko l a z e, ili Isus i njegovi apostoli ili farisej Pavle i njegov ucenik Luka.

Originalno Jevandjelje po Marku ( ucenik apostola Petra ) ne sadrzi u glavi 16 stihove 9-20 oni su naknadno dodati, a ti stihovi govore o "vaznesenju", ni Petar ni Marko naravno o tome nisu znali posto su uveliko bili mrtvi. Ne znam da li znas engleski, ali evo ti link koji objasnjava Marko 16:9-20
http://www.bible-researcher.com/endmark.html
Znaci imas Marko 16:7, isto sto imas kod Mateja " Nego idite kažite učenicima Njegovim i Petru da pred vama ode u Galileju: tamo ćete Ga videti, kao što vam reče. " dalje od tog vidjenja nema nista, nego se spominje vaznesenje.

Bez te lazi i manipulacije fariseja Pavla ( Dela 23:6 ) "hriscanstvo" ne bi postojalo.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
@Malecki I
Aha, na to si mislio. Pomisleh neces valjda pljuvati po nauci a istu koristiti za dokazivanje. Jer taj princip "rada" je dosta cest.

Samo i pre Biblije u sam osvit civilizacije, ovakve kakvu danas znamo, su drugi vec rekli puno stvari koje su usle u Bibliju.

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.86
Mislio sam na poruku ljubavi.

Dokazi koje pominješ pokazuju da su određene ličnosti postojale, da su se neki događaji (ne svi) opisani u Bibliji dogodili. Ali ne i da se sve desilo onako kako to Biblija opisuje.

Poruka Biblije je Božje uređenje, Božje Kraljevstvo na čelu sa uskrsnutim i besmrtnim moćnim stvorenjem-Kraljem, Isusom Hristom, koje će rešiti sve probleme na zemlji i ostvariti prvobitnu nameru našeg Stvoritelja-raj na zemlji i večni život za poslušno stanovništvo u savršenstvu na zemlji!

ti si bas optimistican..

svi problemi ce nestati, bice raj na zemlji bla, bla, bla.. sta ceka do sada?!?! gde je on uopste dok se desavaju sva ova sranja u svetu??


Siguran si ? A sta ako je to laz i manipulacija ? Smile

Siguran sam! Biblija je naučno tačna iako nije naučni udžbenik!

sta covek da kaze posle ovoga? glupost za ginisa
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
gde je on uopste dok se desavaju sva ova sranja u svetu??

''Ispitivač: Na kom denzitetu je sada entitet poznat kao Isus?

Ra: Ja sam Ra. Informacija je bezopasna mada nevažna. Entitet sada izučava lekcije vibracije mudrosti, petog denziteta, koji se naziva i vibracijom svetla. ''
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
@Malecki I
Aha, na to si mislio. Pomisleh neces valjda pljuvati po nauci a istu koristiti za dokazivanje. Jer taj princip "rada" je dosta cest.

Da, današnja nauka samo potvrđuje Bibliju i izveštaje na temelju Biblije. Nemam ni slučajno nameru, niti sam to ikada radio, da pljujem po nauci jer nauka upravo dokazuje neverovatan napredak čovečanstva, što je takođe dokaz velike mudrosti i inteligencije našeg Stvoritelja koja se projektuje kroz stvaralaštvo nas ljudi.

Citat
Samo i pre Biblije u sam osvit civilizacije, ovakve kakvu danas znamo, su drugi vec rekli puno stvari koje su usle u Bibliju.
Smile

Zbunjen sam tvojom izjavom "u sam osvit civilizacije, ovakvu kakvu danas znamo" jer "osvit civilizacije" nije ni slučajno jednak civilizaciji koju danas znamo a još manje je bilo šta ušlo u Bibliju od onoga što su drugi rekli iz vremena današnje civilizacije jer je pisanje Biblije završeno u 1.VNE. Verujem da nisi mislio ono što si napisao, verujem da si napravio grešku.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
ti si bas optimistican..

svi problemi ce nestati, bice raj na zemlji bla, bla, bla.. sta ceka do sada?!?! gde je on uopste dok se desavaju sva ova sranja u svetu??

Obrati paznju na sledecu izjavu: Njoj je temelj nada u vječni život, što ga je Bog, koji ne može lagati, još davno obećao...

Dakle večni savršeni život poslušnog stanovništva u savršenimm uslovima u raju na zemlji nije obećao Boris Tadić ni Tito ni Milošević ni Gandi ni Obama, ni ti, već Bog koji ne može da laže!

Citat
Siguran sam! Biblija je naučno tačna iako nije naučni udžbenik!

ta covek da kaze posle ovoga? glupost za ginisa

Možeš  li da mi navedeš bilo koje delo čiji je autor čovek ili grupa ljudi koje je prisutno na sceni više od 5000 godina protiv koga je vođena neviđena kampanja uništenja, zabrane i sakaćenja i koje je ipak ostalo čitavo i dalje je prisutno na tržištu i to u nedostižnom broju od više od 4 milijarde primeraka na više od 2000 jezika i koga može više od 98% stanovništva da čita na svom maternjem jeziku???

Kad budeš sebi dao odgovor kako i zašto je Biblija tako populrna i zašto je toliko čitana, verovatno će gornja konstatacija koju si izrekao da bude veća glupost za Ginisa!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Malecki I
Da, današnja nauka samo potvrđuje Bibliju i izveštaje na temelju Biblije. Nemam ni slučajno nameru, niti sam to ikada radio, da pljujem po nauci jer nauka upravo dokazuje neverovatan napredak čovečanstva, što je takođe dokaz velike mudrosti i inteligencije našeg Stvoritelja koja se projektuje kroz stvaralaštvo nas ljudi.
Koja to nauka potvrdjuje ovaj "izvestaj" " I kad ih blagosiljaše, odstupi od njih, i uznošaše se na nebo. " ?
Koja nauka objasnjava kako se ziv covek od krvi i mesa sa punim stomakom samolansira u atmosferu
u kojoj boravi 2000 godina i nakon toga se vraca na Zemlju leteci na oblaku ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.86

Citat
Siguran sam! Biblija je naučno tačna iako nije naučni udžbenik!

ta covek da kaze posle ovoga? glupost za ginisa

Možeš  li da mi navedeš bilo koje delo čiji je autor čovek ili grupa ljudi koje je prisutno na sceni više od 5000 godina protiv koga je vođena neviđena kampanja uništenja, zabrane i sakaćenja i koje je ipak ostalo čitavo i dalje je prisutno na tržištu i to u nedostižnom broju od više od 4 milijarde primeraka na više od 2000 jezika i koga može više od 98% stanovništva da čita na svom maternjem jeziku???

Kad budeš sebi dao odgovor kako i zašto je Biblija tako populrna i zašto je toliko čitana, verovatno će gornja konstatacija koju si izrekao da bude veća glupost za Ginisa!

pricamo o naucnom dokazivanju biblije a ne o njenoj rasprostranjenosti...
pa crkva je oduvek protiv nauke, odakle ti sad da je biblija naucno dokazana?

joj da, pa dokazano je da je bog stvorio svet za 6 dana.. i da je bila tamo neka kisa 40 dana bez prestanka koja je pobila celo covecanstvo, samo je njih par ostalo..  kako sam samo zaboravio..

i dokazano je da je na pocetku postojalo samo dvoje ljudi koji su imali tri sina(jedan je pomalo zaboravljen) i da je od njih nastalo celo covecanstvo..
koliko li je samo eva rodila posto je bila jedina zena u tom trenutku  Smile

a oni su ocito bili zrtve incesta, ili nisu bili zrtve, kako god...
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: markoi93
i dokazano je da je na pocetku postojalo samo dvoje ljudi koji su imali tri sina(jedan je pomalo zaboravljen) i da je od njih nastalo celo covecanstvo..
koliko li je samo eva rodila posto je bila jedina zena u tom trenutku  Smile

a oni su ocito bili zrtve incesta, ili nisu bili zrtve, kako god...
"Adam i Eva" su bili prvi ljudski par, prvi covek i zena koji su imali svest/duh, oni nisu bili jedina
kompatibilna covekolika bica, 1 Mojsijeva 6:4 " A beše tada divova na zemlji; a i posle, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovečijim, pa im one rađahu sinove; to behu silni ljudi, od starine na glasu. "
Sto se tice potopa, ne znam da li neko moze da dokaze da se desio, ali je sigurno da niko ne moze da dokaze da se nesto nije desilo, pa makar to bio i potop.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
Citat
Zbunjen sam tvojom izjavom "u sam osvit civilizacije, ovakvu kakvu danas znamo" jer "osvit civilizacije" nije ni slučajno jednak civilizaciji koju danas znamo a još manje je bilo šta ušlo u Bibliju od onoga što su drugi rekli iz vremena današnje civilizacije jer je pisanje Biblije završeno u 1.VNE. Verujem da nisi mislio ono što si napisao, verujem da si napravio grešku.
Za osvit civilizaicje se uzima pojava Sumera. Ne znamo ni za jednu drugu pre nje. A Sumeri su puno vise stvari rekli nego sto je u Bibliji zapisano.

A o tim stvarima, prikladnija je tema:
http://forum.burek.com/biblija-istina-ili-laz-t262206.3240.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:17:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.