Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:37:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kada je Isus ZAISTA rodjen?  (Pročitano 30328 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Nokia 
vera u NJega je nesto sto greje ljudima srce kako si to makrose lepo rekao.

ja znam da bi se mnogi zadovoljili nekim njegovim dnevnikom , da ga je vodio, u kojem bi sve bilo detaljno opisano .
mada bi se i tada nasli oni koji ne verujuju i koji bi u to sve posumljali  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Pitanje je koliko istorija potvrđuje Bibliski zapis. Konkretno o Isusu su istoriski podaci izuzetno škrti. Zaključci da je Bibliski zapis tačan izvodi se na osnovu podataka o drugim ličnostima. Recimo poznato je da je Pilat živeo i bio na odgovarajućoj funkciji u vreme raspeća. Poznato je da je to bila uobičajna praksa kažnjavanja zločinaca itd. Ali da li je sve to dovoljno da zaključimo da li Biblija daje potpuno tačne podatke o svim tim događajima? Mislim da nije, ali to smatram manje važnim i milim da je nepotrebno dokazivanje autentičnosti na taj način. Ono najvažnije, ono što greje srca ljudi dva milenijuma je poruka koja je poslana. Poruka koja je i danas aktuelna. To je ono što bi trebalo da nas zanima.
Kako god, Isus je ostavio ogroman trag, obeležio je zadnjih 2000 godina. Njegov uticaj vidljiv je i danas.
Dve najveće verske skupine (hrišćani i muslimani) i dalje čekaju njegov povratak.

Da je Biblija naučno tačna nije ni malo teško dokazati, ne znam koliko ti poznaješ Bibliju ali izneću dovoljno dokaza i to iz sekularnih izvora koji potvrđuju tačnost i preciznost Biblije. Jedan od izvora je istorija a zatim arheologija.

Koja je to poruka koja je poslata o kojoj ti poruci govoriš?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Mislio sam na poruku ljubavi.

Dokazi koje pominješ pokazuju da su određene ličnosti postojale, da su se neki događaji (ne svi) opisani u Bibliji dogodili. Ali ne i da se sve desilo onako kako to Biblija opisuje.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Makros_Crni

Dokazi koje pominješ pokazuju da su određene ličnosti postojale, da su se neki događaji (ne svi) opisani u Bibliji dogodili. Ali ne i da se sve desilo onako kako to Biblija opisuje.
Naravno tako je Makrose, a narocito prica o samolansiranju Isusa bez koje "hriscanstvo" ne bi postojalo.
Isusovi ucenici ( svedoci Isusove misije ) Jovan i Matej nisu spominjali nikakvo "vaznesenje" u Judeji.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 78
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Mislio sam na poruku ljubavi.

Dokazi koje pominješ pokazuju da su određene ličnosti postojale, da su se neki događaji (ne svi) opisani u Bibliji dogodili. Ali ne i da se sve desilo onako kako to Biblija opisuje.

Poruka Biblije je Božje uređenje, Božje Kraljevstvo na čelu sa uskrsnutim i besmrtnim moćnim stvorenjem-Kraljem, Isusom Hristom, koje će rešiti sve probleme na zemlji i ostvariti prvobitnu nameru našeg Stvoritelja-raj na zemlji i večni život za poslušno stanovništvo u savršenstvu na zemlji!
« Poslednja izmena: 26. Jun 2010, 19:52:28 od Malecki I »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
Mislio sam na poruku ljubavi.

Dokazi koje pominješ pokazuju da su određene ličnosti postojale, da su se neki događaji (ne svi) opisani u Bibliji dogodili. Ali ne i da se sve desilo onako kako to Biblija opisuje.

Poruka Biblije je Božje uređenje, Božje Kraljevstvo na čelu sa uskrsnutim i besmrtnim moćnim stvorenjem-Kraljem, Isusom Hristom, koje će rešiti sve probleme na zemlji i ostvariti prvobitnu nameru našeg Stvoritelja-raj na zemlji i večni život za poslušno stanovništvo u savršenstvu na zemlji!

Naravno. Neko drugi ce da pocisti tvoje dvoriste.
Zanimljivo je reci za Hrista: 'besmrtnim moćnim stvorenjem-Kraljem'. Mislim da nista dalje ne moze biti od istine. Nije li glavni razlog pada Jehoshue Ben Josepha, njegovo odbijanje distorzije ka moci vladanja drugima koju mu je Juda sugerisao?
Njegova poruka jeste ona Bezuslovne Ljubavi.
I on se nece vratiti, vec ce oni koji diplomiraju u predstojecoj Zetvi biti docekani od strane onih na 4om Denzitetu. Hrist je itekako bio svestan da je ovaj ciklus pri kraju.
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbUT2V5 3.8.0.
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Malecki I
" uskrsnutim i besmrtnim moćnim stvorenjem-Kraljem, Isusom Hristom "
Ti izgleda nisi upoznat sa pronalaskom grobnice koja sadrzi posmrtne ostatke Isusa sina Josifovog, poznatijeg kao " Isus Hrist "


Citat: 1deki
I on se nece vratiti, vec ce oni koji diplomiraju u predstojecoj Zetvi biti docekani od strane onih na 4om Denzitetu. Hrist je itekako bio svestan da je ovaj ciklus pri kraju.
Kojim jezikom ti uopste pricas ?
Kakvi diplomci, kakva zetva, kakav "cetvrti denzitet", kakav ciklus ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://www.youtube.com/watch?v=vTKEnyClayw

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Nokia N70
Gledao sam neki dokumentarni film o tome kako nije samo Isus rodjen 7 januara vec i Horus(bog sunca kod Egipcana),Dionis(bog vina i veselja kod Grka),i jos mnogo njih
http://video.google.com/videoplay?docid=-594683847743189197#
preporucio bih vam da ga odgledate
IP sačuvana
social share
Za krst casni i slobodu zlatnu!
Do pobede,sloboda ili smrt!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Sony xperia
@Red Berect
Baci oko na temu, mozda pomogne u nedoumici:  Smile
http://forum.burek.com/isus-je-u-stvari-horus-egipatski-bog-t466180.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


http://www.youtube.com/watch?v=vTKEnyClayw

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Nokia N70
Iako verujem u Boga,mislim a je vera opijum naroda.
IP sačuvana
social share
Za krst casni i slobodu zlatnu!
Do pobede,sloboda ili smrt!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:37:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.