Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:35:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ana Karenjina  (Pročitano 30044 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
ljudi, potrebna mi je pomoc  Smile  Smile Smile

je l' moze neko da mi napise neki tekst na temu:  Slika plemstva na selu i u gradu?!
roman je Ana Karenjina, naravno...


Па ту само треба да подвучеш дјелове романа гдје се приказује живот племства... и да препишеш те слике.  Smile 

п.с. Видим да је тема постављена у фебруару, надам се да си се снашао.
« Poslednja izmena: 06. Apr 2010, 14:01:28 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 
samo da podvuce delove romana ? Smile

svaki taj deo ima bar 20 strana  Smile


btw... tesko onom ko pokusa da ti preprica kakve je boje bila kvaka na vratima koje se Vronski uhvatio  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Мени је Ана Карењина све у свему интересантан роман који треба прочитати. Но без обзира на то мислим да су неки описи као и маргинални догађаји стварно преобимни... (нпр. кошење траве, гдје је мени потребно више врменеа да прочитам како је то изгледало од времена за које су то сељаци обавили итд.)  тј. Толстој их је убацио да заокружи број страница на 1000... или да има више садржаја који је могао да уновчи у новинама, у којима је објављивао роман.  Smile
« Poslednja izmena: 06. Apr 2010, 17:55:44 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 
znaci tu cuci zec ? Smile

svo vreme sam se pitala zbog cega toliko detaljisanje mada je i u ostalim romanima podjednako "tezak".

nikako ne mogu da citam sve te ruske pisce. mnogo su mi teski. jeste da se bave problematikom siromastva i da to ne treba nikako zanemariti ali ne mogu. jednostavno namucim se svaki put .
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
bar znamo u detalje kako je bilo u to doba u rusiji.
za jos 100 godina ce se zahvaljujuci njegovim knjigama znati kako je bilo u rusiji 1800 i neke
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
Ja sam sve te ruske klasike koji su bili "obavezni" u skoli citao sa teskom mukom jer sam mrzeo da citam sve sto nije vezano sa strucnom literaturom, sto nikako ne znaci da citranje takvih dela nije korisno i pametno!

Nase pisce sam na primer citao bez ikakvih dilema i problema ali Ruse nisam mogao da smislim sa onim opsirnim(da ne kazem debelim) delima, danas pak ne mogu da smislim Ruse iz drugih ubedjenja Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Мени нису сви "Руси" исти.

Рецимо, роман Достојевског "Злочин и Казна" сам чистао са великим интересовањем и одушевљењем. Иако је релативно обиман, не могу наћи једну страницу да ми је била досадна. Сва та драма некако те држи да читаш, некако као да се дилеме и проблеми ликове преносе и на самог читаоца. Чим прочитам једно поглавље, не могу да дочекам читање следећег. Раскољников ми је један од најјачих ликова које сам упознао читајући романе.    
« Poslednja izmena: 07. Apr 2010, 00:45:14 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
roman je toliko opsiran jer se u to vreme placalo po stranici, tako da mu je bio cilj da napise sto vise strana.. ne mozemo mu zameriti  Smile Smile

zlocin i kaznu sam procitao i ne mogu da poredim ta dva romana, dostojevski mi je mnogo bolji..
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Samsung 
meni trebaju prvi i drugi deo,da li zna neko gde to mogu da nedjem prepricano ali opsirno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
pa gde ces vise od onoga sto je pouckovic kopirao na prethodnoj strani  Smile
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:35:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.