Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: IZJAVA - Sudjenje Vojislavu Seselju  (Pročitano 2373 puta)
18. Feb 2010, 22:19:04
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
MEDJUNARODNI KRIVICNI SUD ZA BIVSU JUGOSLAVIJU.
SEKRETARIJAT.




Postovani:
Moja je obaveza upoznati pretresno vece ,cinjenica onako kako ih se ja secam sa ove vremenske distance.
Pocetkom avgusta meseca 1990. God. licno sam ucestvovao u pripremi i realizaciji mitinga Srpskog Cetnickog Pokreta u Malom Zvorniku. Promocija je uredno prijavljena SUP, organu nadleznom u tadasnjoj SRJ , isti je po nasem zahtevu odgovorio pozitivno i odobrio promociju, mitinga SCP-a.Isti je odrzan u domu kulture “17. Septembar,, u Malom Zvorniku.         Sa punom materijalnom i krivicnom odgovornoscu tvrdim da svo vreme priprema za odrzavanje mitinga Vojislav Seselj niti iko drugi nijednom reci nije pomenuo Muslimane, Hrvate ili neki drugi narod. Miting je organizovan kao vid borbe protiv komunistickog rezima, nikako protiv Muslimana i Hrvata. Tadasnja Sluzba drzavne bezbednosti je sve ucinila da dodje do sukoba izmedju pristalica SCP-a i mestana ispred sale. Vazno je reci da je u sali bilo i Muslimana kao sto je cinjenica da je ispred Doma kulture bilo Srba. To je dobro prepoznatljiv metod rada SDB iz tog vremena. Licno sam se u sali doma kulture obratio svim prisutnima zamolivsi ih da izadju mirno i dostojanstveno i da ne naprave ni najmanji incident. Po zavrsetku mitinga ispred doma kulture doslo je do fizickog napada na pristalice SCP-a u reziji SDB-a a sve sa ciljem da dodje do tezeg incidenta  sa smrtnim posledicama da bi komunisticki rezim imao alibi za zabranu SCP-a. Do zestokog odgovora SCP-a nije doslo zahvaljujuci  Vojislavu Seselju. Licno sam  zatrazio od Seselja da se vratimo i napadnemo policiju. Seselj mi je rekao da to nije moguce i da ne mozemo da se vratimo jer bi tako nesto ugrozilo civile ispred doma kulture i Malom Zvorniku.

Pocetkom maja 1991 godine  predsednik u to vreme mesnog odbora Loznica, gospodin Pantelic Slobodan je po nalogu Vojislava Seselja zatrazio od mene da sa vojnicima obezbedjujem miting u Hrtkovcima. Pantelic je rekao da je Vojislav Seselj zatrazio da on to organizuje jer je stanovnistvo vecinski hrvatske nacionalnosti ,a posto se na mitingu  ocekuju ljudi koji ne zive u Hrtkovcima postojao je veliki rizik incidentne situacije sa mogucim tragicnim posledicama. Pitao sam dva puta Pantelica sta je u stvari moj zadatak tamo ako se odlucim da odem.Pantelic mi je rekao da je Seselj  zabrinut i da je zatrazio da se miting obezbedi i odrzi u miru kao i da se po svaku cenu spreci eventualni napad na Hrvatsku populaciju. Nakon tog objasnjenja ja sam pristao da sa vojnicima obezbedjujem miting. Po dolasku u Hrtkovce na improvizovanoj bini rukovao sam se sa Seseljem i pitao ga sta da radim ako krenu incidenti. Rekao je da po svaku cenu zastitim Hrvatsko stanovnistvo.U Hrtkovce sam dosao  sa desetak vojnika koji su bili naoruzani kratkim cevima, u uniformama vojske Jugoslavije jer i jesu bili pripadnici vojske . Na srecu svih nas miting se zavrsio mirno.

Na pocetku rata 1992 godine Pantelic Slobodan je zatrazio(prisutan Zoran Subotic) da u Zvorniku pronadjem Dusana Vuckovica-Repica  i da mu prenesem da se ne moze predstavljati kao clan SRS-a i pricati da se poznaje sa Seseljom. Na moje pitanje sta u tome ima strasno receno mi je da se Repic nedolicno ponasa i da imaju saznanja da je cak i maltretirao zarobljene muslimane.Tu smo napravili dogovor da ja pronadjem Repica i da mu saopstim u ime SRS-a da to vise ne radi.Cak smo napravili i papir ako pozeli da podje u Beograd u centralu stranke sa kojim smo nesmetano mogli proci punktove vojske i policije. Ja sam Repica nakon par dana prilikom susreta u krugu fabrike Alhos obavestio i upozorio. Repic mi je rekao da on nema nista sa SRS. Ja sam o tome obavestio Pantelica a  sta se dalje dogadjalo meni nije poznato.

U Malom Zvorniku uoci rata i za vreme rata nije postojala jedinica dobrovoljaca SRS-a niti SCP-a. Uoci izbijanja ratnih sukoba nas nekolicina koja je vec bila na ratistu u Hrvatskoj dobrovoljno se prijavila sa svojim naoruzanjem u Jedinicu TO u Malom Zvorniku. Oruzje smo dobili od SDS-a iz Zvornika. Zadatak je bio da u slucaju izbijanja rata u BIH, u Zvorniku ta malobrojna jedinica uspostavi mostobran na mostu Kralja Petra Prvog i omoguci nesmetan izlazak civila iz Zvornika. Jedinica je skoro  do pocetka sukoba,a i kasnije bila u komunikaciji  sa ratnim stabom SDS-a u Zvorniku a kasnije uoci izbijanju sukoba stavljena  je i pod kontrolom JNA. Nikada nije moglo doci niti je stiglo ikakvo naredjenje od strane SRS-a i Vojislava Seselja a i da je stiglo ja ga nebi izrsavao. Bilo je, sto sam vec i opisao nekoliko molbi na prijateljskoj osnovi od prijatelja, poznanika iz SRS-a  da se pomogne u odredjenim situacijama. Ja sam procenjivao i po odobrenju pretpostavljenih pomagao ukoliko je to bilo za dobrobit svih. Pri zauzimanju samog Zvornika zatrazio sam od Nebojse Prorokovica da  se jedinica pridrzava pravila i obicaja ratovanja. Znao sam da idemo u sadejstvu sa Arkanovim vojnicima i od njega sam zatrazio da se nasi vojnici ne mesaju ni na koji nacin sa njima, da se ne puca osim u slucaju kada je to neophodno, odnosno samoodbrane. Naredio sam da se po zavrsetku akcije odmah vrate u bazu u Mali Zvornik sto je i ucinjeno. Opste je poznato da je tako i bilo.
Sve ove posleratne godine, na moje zadovoljstvo nisam cuo da je iko od muslimana rekao nesto lose o nama.

Bilo je situacija da se sretnem sa gospodinom Vojislavom Seseljom uoci i za vreme rata i ruku na srce, nikada mi prilikom naseg razgovora nije rekao bilo sta sto bi se moglo podvesti pod mrznju prema drugim narodima . Naprotiv, meni je uvek skretao dobronameno paznju da iznad svega budemo ljudi prema svojim protivnicima.

Napominjem da je jedinica ucestvovala u ratnim desavanjima na vise lokacija u BIH i Hrvatskoj. Ni u jednom slucaju nije bila, ni na koji nacin pod kontrolom SRS i njenog ratnog staba. Nikada samim tim nije ni mogla doci naredba tog staba jedinici a kao sto je vec receno i da je dosla ista se ne bi izvrsavala.



Dostaviti:                                                                                                  Janko Lakic
Pretresnom vecu :                                                                       

Jean-Claude Anttonetti (predsedavajuci)
Frederick Harhoff
Flavia Lattanzi

Tuzilastvu 
Optuzenom:Vojislavu Seselju

  U Malom Zvorniku
22.01.2010                                                                     
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Napomena….
Dosli smo u posed originalne izjave (skracene verzije) Janka Lakica upucenu  sekretarijatu  Medjunarodnog suda za ratne zlocine na prostorima bivse Jugoslavije. Lakic  je od sekretarijata zatrazio da odmah uruci I Vojislavu Seselju primerak izjave. Lakic je sudu ponudio svoja  saznanja,(u dva navrata u zadnjih par godina) u meri u kojoj se istih seca ( predratna I ratna desavanja) . Lakic sumnja da sud zbog postojanja mogucnosti da njegov iskaz pomogne Vojislavu Seselju  isti ne razmatra.  Ukoliko se to pokaze tacnim Lakic sumnja da je sud pristrasan tako sto  pomaze tuzilastvu nerazmatranjem  njegovog dopisa, te  tako direktno onemogucava Vojislava Seselja da dokaze svoju nevinost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.