Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:04:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stara grcka - kratka pitanja  (Pročitano 17778 puta)
16. Feb 2010, 16:56:01
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Ako ima koji profesionalac da mi odgovori na pitaja.  jel mi prica drzi vodu.  da malo ispravi pricu.  radi se o jednoj kratkoj prici koju sastavljam.  listao sam google pa sam naisao na vas. .

tema je da su italijani ukrali neku skulpturu grcima i da se ta skulptura danas moze vidjeti na jugu italije.  napoli i rim me najvise zanima.

znaci Stari Grci s otoka rhodosa su plovili ladama i kad su ugledali kopno, sirena se zacula.  taj prvi dio italije koji su otkrili je napoli.  i nazvali su ga novi grad.  taj dio juga italije je od tad znatno uznapredovao.  grci su im i pismo dali.  (ne znam detalje)

poslje tog je romanija uznapredovala i sve to preuzela za sebe.  vodila ratove s grcima. . .  

sad se ti grci vracaju u napoli i kazu: vidi braca! i podu do rima i vise onu skulpturu sto su im ukrali.  (ne znam ime).  zatim vide onu skulpturu s vukom i djecom di sisaju.  a grk na to kaze: e vukova djeca, s cim su vas hranili.

isto tako jel ima koji otok u grkoj da je bas popularan po talijanskom nasljedu bilo koje vrste.  moze i turizam, ili kriminal tema i slicno.


isto tako me zanima pontiak narod u grckoj.  jednog od ovih grka zelim personalizirat u polu grka ili pontiaka.  ali na smijesan nacin.  dobro bi bilo da je i on s otoka.  treba mi par teksotva di se drugi grk zeza na njegov pontiak dijalekt ili slicno.  citao sam da su pontiak narod pametni ljudi. . .  onda mozda obrnuto kao da je pontiiak pametniji od grka.  

i nesto o hrani.  kad su italiji.  oni zele jesti grku ili tursku hranu ne talijansku.

hvala, hvala






IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
jos dva pitanja:

jel ima koji staro grcki horoskop?

i jel grci, pravoslavci imaju istu  kulturu kao katolici kad se idete ispovjedati kod popa.  primjer u filovima kad katolik se ide ispovjeda i ruga se na racun popa jer mu savjetovao nesto sto se ne uklapa u njegov podhvat

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson 
Ako ima koji profesionalac da mi odgovori na pitaja.  jel mi prica drzi vodu.  da malo ispravi pricu.  radi se o jednoj kratkoj prici koju sastavljam.  listao sam google pa sam naisao na vas. .

tema je da su italijani ukrali neku skulpturu grcima i da se ta skulptura danas moze vidjeti na jugu italije.  napoli i rim me najvise zanima.

znaci Stari Grci s otoka rhodosa su plovili ladama i kad su ugledali kopno, sirena se zacula.  taj prvi dio italije koji su otkrili je napoli.  i nazvali su ga novi grad.  taj dio juga italije je od tad znatno uznapredovao.  grci su im i pismo dali.  (ne znam detalje)

Ajd recimo da ti je taj dio povijesno korektan. Što se psima tiče, od Grka su ga preuzeli Etruščani, a Rimljani od Etruščana. Neke razlike koje postoje između grčkog alfabeta i latinice (npr. R/P) posljedica su toga što u to doba još nije postojalo jedinstveno grčko pismo, pa su Etruščani i Rimljani sreli dorski oblik.

poslje tog je romanija uznapredovala i sve to preuzela za sebe.  vodila ratove s grcima. . . 



Citat
isto tako jel ima koji otok u grkoj da je bas popularan po talijanskom nasljedu bilo koje vrste.  moze i turizam, ili kriminal tema i slicno.

Krf je skoro jedini grčki otok koji se nije nikada našao pod turskom vlašću. Do 1797. su bili pod Mlečanima, potom Britancima i od 1864. pripadaju grčkoj. Tamo ima dosta elemenata talijanskog naslijeđa, jedna od njih je i katoličanstvo, naime mala zajedinca grčkih katolika uglavnom je ondje smještena, spominje ih i Crnjanski u "Seobama".


Citat
isto tako me zanima pontiak narod u grckoj.  jednog od ovih grka zelim personalizirat u polu grka ili pontiaka.  ali na smijesan nacin.  dobro bi bilo da je i on s otoka.  treba mi par teksotva di se drugi grk zeza na njegov pontiak dijalekt ili slicno.  citao sam da su pontiak narod pametni ljudi. . .  onda mozda obrnuto kao da je pontiiak pametniji od grka. 

Pontski Grci tj. Grci iz Male Azije doista imaju (ili su imali) dijalekt dosta različiti od ostalih Grka, s obiljem turcizama, no te razlike su posljedica otomanskog razdoblja. Nakon grčkog poraza 1922. u tursko-grčkom ratu uglavnom su preseljeni u današnju Grčku, osobito u Solun i okolicu. Ne znam za otočne pontske Grke, oni su uglavnom živjeli na obali Crnog Mora u okolici Trabzona.


Citat
jel ima koji staro grcki horoskop?

i jel grci, pravoslavci imaju istu  kulturu kao katolici kad se idete ispovjedati kod popa.  primjer u filovima kad katolik se ide ispovjeda i ruga se na racun popa jer mu savjetovao nesto sto se ne uklapa u njegov podhvat

Ne znam za ikakav grčki horoskop, ali i oni su imali čitav niz praznovjerja, pa ćeš neko već naći. Ako ciljaš na osobnu ispovijed (kako to rade katolici) znači samo vjernik i svećenik, mislim da ona u Grka nije raširena kao kod katolika, ali to će ti bolje reći netko od pravoslavaca koji je bio ondje.







IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 106
Zastava Zadar, Dalmacija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Ako ima koji profesionalac da mi odgovori na pitaja.  jel mi prica drzi vodu.  da malo ispravi pricu.  radi se o jednoj kratkoj prici koju sastavljam.  listao sam google pa sam naisao na vas. .

tema je da su italijani ukrali neku skulpturu grcima i da se ta skulptura danas moze vidjeti na jugu italije.  napoli i rim me najvise zanima.

znaci Stari Grci s otoka rhodosa su plovili ladama i kad su ugledali kopno, sirena se zacula.  taj prvi dio italije koji su otkrili je napoli.  i nazvali su ga novi grad.  taj dio juga italije je od tad znatno uznapredovao.  grci su im i pismo dali.  (ne znam detalje)

poslje tog je romanija uznapredovala i sve to preuzela za sebe.  vodila ratove s grcima. . . 

sad se ti grci vracaju u napoli i kazu: vidi braca! i podu do rima i vise onu skulpturu sto su im ukrali.  (ne znam ime).  zatim vide onu skulpturu s vukom i djecom di sisaju.  a grk na to kaze: e vukova djeca, s cim su vas hranili.

isto tako jel ima koji otok u grkoj da je bas popularan po talijanskom nasljedu bilo koje vrste.  moze i turizam, ili kriminal tema i slicno.


isto tako me zanima pontiak narod u grckoj.  jednog od ovih grka zelim personalizirat u polu grka ili pontiaka.  ali na smijesan nacin.  dobro bi bilo da je i on s otoka.  treba mi par teksotva di se drugi grk zeza na njegov pontiak dijalekt ili slicno.  citao sam da su pontiak narod pametni ljudi. . .  onda mozda obrnuto kao da je pontiiak pametniji od grka. 

i nesto o hrani.  kad su italiji.  oni zele jesti grku ili tursku hranu ne talijansku.

hvala, hvala


Rimljani su mnoge grčke skulpture kopirali i upravo prema tim kopijama mi danas i znamo kako su one izgledale, jer su originali davno izgubljeni, znaci kad kazem originali mislim na Grčki klasicni period od 480 BC pa tamo sve do vremena Helenizma i Aleksandra 300 BC... Kao i na kasni arhaični period prije grčkog klasičnog.

Jel se meni čini ili je tvoj cijeli uvodni post više napisan onako za mitove i legende a manje za povijesne činjenice Smiley, uglavnom ja sam ti gore odgovorio baš činjenično... A ako hoćeš onako baš "iz naroda" ne znam jel znas da Talijani i Grci jedno za drugo nerijetko znaju reći: Una fazza una razza, sto bi ti znacilo: ista faca/lice ista rasa.

Naravno da je to dalje od istine da su oni ista faca i rasa, jer glede genetike i haplogrupa malo odudaraju, al radi se o mentalitetu koji to dvoje naroda osjeca danas jedno prema drugome.

Što se tiče staroga Rima, znaci carstva i republike, najviše na nastanak Rima od 509 BC do 476 AD, je utjecala etruščanska i grčka umjetnost, no opet, etruščani su isto bili pod velikim grckim utjecajem tako da kad kazem etruščanski, mislim na etruščansku vrijaciju grčke umjetnosti...

Naravno Etruščani su imali i samo sebi svojstvene osobine, kao npr. gladiatorske igre, to su rimljani od njih uzeli, pa onda za razliku od rimljana, etruščani su ženama davali velika prava... Ako te jos sto zanima opcenito o ovome cijelome razdoblju samo pitaj...  Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2010, 01:55:18 od Dalmatino_CRO »
IP sačuvana
social share
Daniel
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
brzi ste, ali preskocili ste mi bitne elemente. pokusat cu sada drugacije to opisat. inace je uvod u jednu pricu sadasnijice. u sadasnjici su talijani nesto ukrali grcima i grci idu nazad u italiju to vratiti.

uvod nije povjesno bitan, vec mi se treba uklopit na taj nacin da se stvari ponavljaju.

''Una fazza una razza, sto bi ti znacilo: ista faca/lice ista rasa.'' nisam imao pojma za ovo i ovo mi jako puno vrijedi!


umjesto pisma, moze kultura. ne bih spominajo etrusckane.. da ne mjesam dva pojma.

nek bude otok rhodos umjesto krf. sto se tice ti kopija, treba mi jedna jedistvena skulptura (ii slicno) sto se moze vdjeti npr u rimu i da je poznata za siru javnost. jel mate kakv primjer? ako nije s otoka rhodosa, onda moze biti s krfa ako ne is athene.

i ova skulptura vucice kako hrane prve romane. jel mogu u dijalogu se izrazit, kao podivaljali grk kaze: vidi s cim su vas hranili, nije nit cudo sta ste takvi?!


pontiak = imam dva grcka karaktera. jedan je grk a drugi polu turak. sad ne znam jel bi bilo zanimljivo da ovog polu turka nazivam pontiak. i da ga ovaj drugi zeza. treba mi nesto specificno.

isto i za hranu.  u napoliju imamo pice, a ovaj polu turak oce jest tursku hranu

Ako ciljaš na osobnu ispovijed (kako to rade katolici) znači samo vjernik i svećenik, mislim da ona u Grka nije raširena kao kod katolika, ali to će ti bolje reći netko od pravoslavaca koji je bio ondje.  ovo mi je vazno, i ja sam iz krscanstva,,,,ali zelim dodjelit nesto smjesno iz krcanstva njima... jer krscanstvo nit ne spominejm u ovoj prici

etruščani su ženama davali velika prava... Ako te jos sto zanima opcenito o ovome cijelome razdoblju samo pitaj...  daj neki smjesan primjer. ali zelim ih zvati grcima ne etruscanima... zapravo nit nece nit imat imena vec samo kolonija grcka..





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 106
Zastava Zadar, Dalmacija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
brzi ste, ali preskocili ste mi bitne elemente. pokusat cu sada drugacije to opisat. inace je uvod u jednu pricu sadasnijice. u sadasnjici su talijani nesto ukrali grcima i grci idu nazad u italiju to vratiti.

uvod nije povjesno bitan, vec mi se treba uklopit na taj nacin da se stvari ponavljaju.

''Una fazza una razza, sto bi ti znacilo: ista faca/lice ista rasa.'' nisam imao pojma za ovo i ovo mi jako puno vrijedi!


umjesto pisma, moze kultura. ne bih spominajo etrusckane.. da ne mjesam dva pojma.

nek bude otok rhodos umjesto krf. sto se tice ti kopija, treba mi jedna jedistvena skulptura (ii slicno) sto se moze vdjeti npr u rimu i da je poznata za siru javnost. jel mate kakv primjer? ako nije s otoka rhodosa, onda moze biti s krfa ako ne is athene.

i ova skulptura vucice kako hrane prve romane. jel mogu u dijalogu se izrazit, kao podivaljali grk kaze: vidi s cim su vas hranili, nije nit cudo sta ste takvi?!


pontiak = imam dva grcka karaktera. jedan je grk a drugi polu turak. sad ne znam jel bi bilo zanimljivo da ovog polu turka nazivam pontiak. i da ga ovaj drugi zeza. treba mi nesto specificno.

isto i za hranu.  u napoliju imamo pice, a ovaj polu turak oce jest tursku hranu

Ako ciljaš na osobnu ispovijed (kako to rade katolici) znači samo vjernik i svećenik, mislim da ona u Grka nije raširena kao kod katolika, ali to će ti bolje reći netko od pravoslavaca koji je bio ondje.  ovo mi je vazno, i ja sam iz krscanstva,,,,ali zelim dodjelit nesto smjesno iz krcanstva njima... jer krscanstvo nit ne spominejm u ovoj prici

etruščani su ženama davali velika prava... Ako te jos sto zanima opcenito o ovome cijelome razdoblju samo pitaj...  daj neki smjesan primjer. ali zelim ih zvati grcima ne etruscanima... zapravo nit nece nit imat imena vec samo kolonija grcka..

Ima puno primjera rimskih kopija grčkih originala skulptura gdje su nam te kopije jedini prikaz kako je original izgledao, npr. najpoznatije su: Knidska Afrodita, rimska kopija prema Praksitelovom originalu iz oko 340.-330. pr. Kr., mramor, Vatikanski muzej, Rim pa onda Hermes i mali Dioniz, mramor, rimska kopija prema originalu iz 320.-310. pr. Kr.,  Arheološki muzej, Olimpija, Satir, rimska mramorna kopija prema Praksitelu, Kapitolski muzej, Rim itd itd itd...

Ovo sa rimskom vučicom nemoj ni pomislit da ima veze s izradom Grka, to je autenticno rimsko/latinsko djelo koje vuče podrijetlo iz legende da je Romula i Rema dojila vučica zato su ti npr. u Rimskoj Republici i ranom i srednjem rimskom carstvu, legionari imali pored sebe onoga vojnika sa vučicovom glavom preko glave i nosio je zastavu. Inače ne znam jel znas, po rimskoj staroj predaji, rimljani/latini su potomci Eneje, trojanca koji je pobjegao iz Troye nakon sto su je Grci/Ahejci spalili do temelja i onda se naselio sa svojima na podrucije reigije Lazio.

Ako oces neki primjer iz vremena grckih kolonija na jugu Italije "maegna graecia" jesi cuo za Pirovu pobijedu? e pa taj žargon je nastao zbog pohoda rimljana na juznu italiju da ujedine italiju pod rimom, kad su to grci culi, odmah su zvali Pira iz Grčke da im pomogne protiv rimljana, na to je Pir doveo vojsku i pobijedio rimljane, al su mu gubitci bili toliko strašni da je bilo kao da je izgubio tu bitku, zato se zove Pirova pobijeda, bez ikavog znacaja, jer nakon tog velikog gubitka, rimljani su u drugoj ofenzivi lagano grke istjerali iz Italije.
IP sačuvana
social share
Daniel
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
brzi ste, ali preskocili ste mi bitne elemente. pokusat cu sada drugacije to opisat. inace je uvod u jednu pricu sadasnijice. u sadasnjici su talijani nesto ukrali grcima i grci idu nazad u italiju to vratiti.

uvod nije povjesno bitan, vec mi se treba uklopit na taj nacin da se stvari ponavljaju.

''Una fazza una razza, sto bi ti znacilo: ista faca/lice ista rasa.'' nisam imao pojma za ovo i ovo mi jako puno vrijedi!


umjesto pisma, moze kultura. ne bih spominajo etrusckane.. da ne mjesam dva pojma.

nek bude otok rhodos umjesto krf. sto se tice ti kopija, treba mi jedna jedistvena skulptura (ii slicno) sto se moze vdjeti npr u rimu i da je poznata za siru javnost. jel mate kakv primjer? ako nije s otoka rhodosa, onda moze biti s krfa ako ne is athene.

i ova skulptura vucice kako hrane prve romane. jel mogu u dijalogu se izrazit, kao podivaljali grk kaze: vidi s cim su vas hranili, nije nit cudo sta ste takvi?!


pontiak = imam dva grcka karaktera. jedan je grk a drugi polu turak. sad ne znam jel bi bilo zanimljivo da ovog polu turka nazivam pontiak. i da ga ovaj drugi zeza. treba mi nesto specificno.

isto i za hranu.  u napoliju imamo pice, a ovaj polu turak oce jest tursku hranu

Ako ciljaš na osobnu ispovijed (kako to rade katolici) znači samo vjernik i svećenik, mislim da ona u Grka nije raširena kao kod katolika, ali to će ti bolje reći netko od pravoslavaca koji je bio ondje.  ovo mi je vazno, i ja sam iz krscanstva,,,,ali zelim dodjelit nesto smjesno iz krcanstva njima... jer krscanstvo nit ne spominejm u ovoj prici

etruščani su ženama davali velika prava... Ako te jos sto zanima opcenito o ovome cijelome razdoblju samo pitaj...  daj neki smjesan primjer. ali zelim ih zvati grcima ne etruscanima... zapravo nit nece nit imat imena vec samo kolonija grcka..

Ima puno primjera rimskih kopija grčkih originala skulptura gdje su nam te kopije jedini prikaz kako je original izgledao, npr. najpoznatije su: Knidska Afrodita, rimska kopija prema Praksitelovom originalu iz oko 340.-330. pr. Kr., mramor, Vatikanski muzej, Rim pa onda Hermes i mali Dioniz, mramor, rimska kopija prema originalu iz 320.-310. pr. Kr.,  Arheološki muzej, Olimpija, Satir, rimska mramorna kopija prema Praksitelu, Kapitolski muzej, Rim itd itd itd...

Ovo sa rimskom vučicom nemoj ni pomislit da ima veze s izradom Grka, to je autenticno rimsko/latinsko djelo koje vuče podrijetlo iz legende da je Romula i Rema dojila vučica zato su ti npr. u Rimskoj Republici i ranom i srednjem rimskom carstvu, legionari imali pored sebe onoga vojnika sa vučicovom glavom preko glave i nosio je zastavu. Inače ne znam jel znas, po rimskoj staroj predaji, rimljani/latini su potomci Eneje, trojanca koji je pobjegao iz Troye nakon sto su je Grci/Ahejci spalili do temelja i onda se naselio sa svojima na podrucije reigije Lazio.

Ako oces neki primjer iz vremena grckih kolonija na jugu Italije "maegna graecia" jesi cuo za Pirovu pobijedu? e pa taj žargon je nastao zbog pohoda rimljana na juznu italiju da ujedine italiju pod rimom, kad su to grci culi, odmah su zvali Pira iz Grčke da im pomogne protiv rimljana, na to je Pir doveo vojsku i pobijedio rimljane, al su mu gubitci bili toliko strašni da je bilo kao da je izgubio tu bitku, zato se zove Pirova pobijeda, bez ikavog znacaja, jer nakon tog velikog gubitka, rimljani su u drugoj ofenzivi lagano grke istjerali iz Italije.

ti me jedini pratis ode.

od ovih primjera kopija, jedna mi treba da je vecina turista znaju. i ako ima neka prica o njoj da bi je mogao iskoristiti. bilo bi dobro da je s nekog otoka grckog. i da se skulptura nalazi u Napoliju ako ne onda u rimu. OVO mi je jako vazno, jer mi je to prva scena kad dodu u taj grad... gledaju u tu skulpturu i zamisljaju se. jer prica je o tom kako su im opet ukrali nesto ali u danasnje doba.

sto se tice vucice. znaci romani nisu braca grci u ovom slucaju. nisu njihovi izrodi? znaci to ne mogu iskoristiti. onda bar recenicu kao: a vidi ovih poganih... mozda najbolje da rim zaobidem. jer svi glavni talijanski karakteri su iz napolija. jedino sto nema direktna brod iz grcke za napoli, nego preko akone idu za rim itd... ima tu i jedna zenska osoba ona je iz rima. vidis tu bi te zelio pitat jel ima neko mjesto u italijida je ponzato po nekoj pre ljepoj zeni? moze i chicolina...

 "maegna graecia" jesi cuo za Pirovu pobijedu? e pa taj žargon je nastao zbog pohoda rimljana na juznu italiju da ujedine italiju pod rimom, kad su to grci culi, odmah su zvali Pira iz Grčke da im pomogne protiv rimljana, na to je Pir doveo vojsku i pobijedio rimljane, al su mu gubitci bili toliko strašni da je bilo kao da je izgubio tu bitku, zato se zove Pirova pobijeda, bez ikavog znacaja, jer nakon tog velikog gubitka, rimljani su u drugoj ofenzivi lagano grke istjerali iz Italije.

iz ovog mi je jasnija slika. znaci napolitani mogu bit braca... ali romani ne. vidis u cemu je frka, ovim danasnjim grcima s napolitani nesto ukrali..napliane sam iskoristi jer su ponzati po lopovstvu. kad bi stavio rimljane ne bi imalo bas smisla? kad bi ih stavio onda bi slobodno mogao rec ovo za vucicu vidi ove s cim su ih hranili nije nit cudo sta su ovaki... ali mislim da su napolitani zanimljiviji. s tim da na kraju nit nije bitka, vec nitko ne pobjeduje.. zapravo je kopeticija koej bolji. jer ono sto su naplitani ukrali grcima, grci su isto ukrali...

e da gledao sam otoke. mislim da je Corfu najbolji. on mi je cak i prvobitna verzija bio.

e da dogadaj se zasniva na istinitom dogadaju... s otoka... i cak mislim da su bili iz rima ti sto su to pokrali... ali kao sto sam rekao nece se uklopit

znas li sto o muskim imenima? treba mi netko pregledati izabrane nickove.

2 grcka

4 talijanska, a bilo bi dobro da dvojica imaju grcko talijasnska imena

1 lipotica grkinja crnka

1 lipotica italijanka crnka







« Poslednja izmena: 18. Feb 2010, 14:24:39 od nopresenta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
rimljani/latini su potomci Eneje, trojanca koji je pobjegao iz Troye nakon

odakle je to tocno?


nakon sto su je Grci/Ahejci spalili do temelja i onda se naselio sa svojima na podrucije reigije Lazio.

znaci da su grci ipak prvi palili vatru?


« Poslednja izmena: 18. Feb 2010, 14:03:59 od nopresenta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
evo da ti bude lakse razumjeti

pocetak je taj mit ... nisam povjesnicar!

onda ide prica kako su grcki i talijanski imigranti putovali brodom u australiju.. (ovevi) i tamo imam par smjesnih dogadaja...  baziranih na istinitim. jer su moji isli tamo. inace i ja sam od mame katolika i tate pravoslavaca

onda se vracaju kuci

i talijani kao turisti ukradu nesto grcima, i ti grci idu i italiju njih trazit i da vrate svoje (sinovi)


« Poslednja izmena: 18. Feb 2010, 14:20:27 od nopresenta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
pogeledao sam ove skulpture, znaci sve su u rimskim muzejima? koja je osnovica ovih kopija? rimljani su ih ukrali, pa kopirali zatim... u koju svrhu?

i jel mozda ima primjer da se zna tocno iz kojeg otoka je ukradeno? ima nesto s corfua il rohodosa? stavit cu da je grk iz korfua a drugi iz rodosa...

jedino sto me sad muci druga stvar, mit se ne uklapa s napolitancima?! u sadasnje doba, ako stavim da su rimljani ukrali, onda se mit podudara. jedino ako te napolitance koju su ukrali u mitu nazovem rimljanima. imas ideju?!




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:04:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.