Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:15:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se izboriti sa lošim navikama?  (Pročitano 14158 puta)
16. Feb 2010, 13:15:50
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Šta pomislite svako jutro kada se probudite? Mislite o tome kako čete da odete do toaleta, da se istuširate, uključite televizor ili, možda, da uopšte ne ustajete?



Većini ljudi na pamet padaju negativne misli, što bi narod rekao, od ranog jutra. Takve misli su posledice loših navika koje se stiču vremenom. Zamislite čoveka koji svako jutro kada se probudi postavi sebi pitanje: „Da li ću danas da budem srećan ili veoma srecan?“. Može da odgovori na to kako god hoće, potpuno mu je svejedno, ali to pitanje ima pozitivan uticaj na ceo dan. Kako su loše navike stečene, tako mogu i da se izbrišu iz svakodnevice. Potrebno je da ih identifikujete i da se date na posao da ih što pre zamenite novim, pozitivnijim, tj.dobrim.

Šta su to destruktivne navike? Može da se predvidi sa velikom sigurnošću da li ćete biti uspešni, samo ako se prate vaše dnevne navike. Gubljenje je navika kao i pobeđivanje. Vaše dnevne navike diktiraju šta ćete postići. Ako vam posao ide slabo, morate da usvojite nove navike. U koje vreme ustajete? Da li ste svaki dan na poslu? Koliko planova pravite dnevno? Koliko vremena provodite surfujući po internetu ili gledajući tv? Da li stalno učite i obrazujete se o napretku poslovnih veština? Koliko se brinete o svom zdravlju?

Hoćete li da budete savršena osoba i da pratite nekoga kome se divite ili da samo radite minimum onoga što se od vas zahteva? Možete uvek proreći budućnost osobe prateći njene dnevne navike.

Menjajući vaše navike, možete promeniti život. Sigurno ste čuli da se ljudi u vašem okruženju žale da nemaju dovoljno novca, a ni ne pomišljaju da bi možda mogli da rade malo više. Svi se žale na zdravstvene probleme, a neće ni da pomisle da promene način ishrane ili da više vremena posvete vežbanju. Mnogi imaju problema u ličnim vezama i odnosima sa ljudima, a kada bi samo malo promenili sebe, sve bi krenulo na bolje. Da li ih u tome sprečava strah? Većina naših strahova je u našem umu, oni čak nisu ni stvarni. Strah može potpuno da vas unazadi u svim segmentima života. Ali, ne možete imati strah u sebi bez određene doze hrabrosti.

Svaka osoba koja je zaleđena strahom ima u sebi i neverovatnu količinu hrabrosti. Sećate se kada ste učili da vozite bicikli, popnete se, zatim padnete i tako stalno, a strah u vama je sve veći, međutim da li ste odustali? Ne. Nastavili ste i dalje da učite i strah je nestao. Tako je isto i u poslu, najbolji način da pobedite strah je da stalno vežbate i učite. Ako ste suviše uplašeni da pozovete nekog poslovnog saradnika, onaj mali deo hrabrosti u vama će ipak to učiniti. Kada se uplašite pred neki javni nastup, ponovo hrabrost iz dubina stupa na scenu.

Još jedna loša navika koja može da se javi kod vas je ako sanjate suviše male snove. Problem u sanjanju malih snova je u tome što ,ustvari, možete da ih ostvarite. I onda se začudite zašto ste stali u napredovanju, pa zato što ste ostvarili svoje ciljeve. Uvek morate sanjati velike snove, jer sve oko sebe što vidite nastalo je tako što je neko to prvo zamislio i potom se dao u akciju ostvarenja ciljeva. Šta biste rekli na to da posedujete banku i da vam jednog dana dođe čovek i zatraži od vas pozajmicu od nekoliko miliona evra i kaže da hoće da otvori zabavni park i da maskota bude džinovski miš?

Pre nekoliko decenija to je učinio jedan čovek, pogađate ko je to? Naravno, Volt Dizni. Nemojte misliti da se njemu u prvi mah nisu smejali, ali bio je uporan. Nastavite da sanjate velike snove. Nemojte dozvoliti da vaša loša iskustva iz prošlosti utiču na vaše buduće odluke. Svi se prisećaju loših događaja i oni ih drže zarobljenim i nikako ne mogu da krenu napred. Razočaranja bole i nikako ne možemo da ih zaboravimo tako da nas mozak počinje da veruje da će nam se uvek tako nešto dogoditi samo ako pokušamo da nešto učinimo.

Ovo jednostavno nije tačno. Prošlost je samo lekcija koja govori o tome šta smo uradili pogrešno i da to ne bi trebalo da ponovimo. Još jedna u nizu loših navika je pogrešna usredsređenost. Ako mislite da nešto možete da uradite, i ako mislite da nešto ne možete da uradite, u oba slučaja ste u pravu. Ako ste usredsređeni na dobre i pozitivne stvari samo ćete njih privlačiti u vaš život, a ako se fokusirate na ono što može da vam se desi loše, privućićete negativne događaje.

Zar nije bolje usredsrediti energiju na dobre stvari. Uložite vreme u to da saznate šta možete da radite bolje. Nemojte se truditi da vam posao bude što lakši i da se samo provlačite kroz život. Skoro svako to pokušava, ali oni ljudi koji rade na tome da poboljšaju svoje dobre navike,oni su u samom vrhu.

Uzmite parče papira i napišite na vrhu naslov: Ciljevi. Zatim napišite sve što vam padne na pamet, kako hoćete da izgleda vaš život u svim oblastima. Definišite koje vas to loše navike sprečavaju da postignete te ciljeve i dajte se odmah na posao da ih eliminišete i zamenite dobrim navikama. Isto kao kada ljudi napumpaju svoje mišiće uz pomoć tegova svakodnevnim vežbanjem, tako i vi možete da steknete i da očvrsnete dobre navike samo ako stalno vežbate. Probajte, nije teško a rezultati mogu da budu zapanjujući. Svi uspešni ljudi praktikuju ove vežbe, zašto ne biste i Vi.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 4970
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
Još jedna loša navika koja može da se javi kod vas je ako sanjate suviše male snove. Problem u sanjanju malih snova je u tome što ,ustvari, možete da ih ostvarite. I onda se začudite zašto ste stali u napredovanju, pa zato što ste ostvarili svoje ciljeve. Uvek morate sanjati velike snove, jer sve oko sebe što vidite nastalo je tako što je neko to prvo zamislio i potom se dao u akciju ostvarenja ciljeva.

уххх  Smile како сам се пронашао у овом пасусу... треба мало да ... Smile  размислим.
Ал да не буде само на јаким сновима па потом на јаким речима, него и на јаким делима !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
A zasto bih se borio sa losim navikama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mozda slobadidi zna put  Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2010, 12:31:32 od markkko2000 »
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Sve svoje loše navike sam ugušila prostom lančanom reakcijom. Kad sam krenula da rešavam jednu, nakon nje su se sve druge prirodno nadovezale. Sad imam zanemarljiv broj loših navika, ali taman dovoljan da ne budem jedan od onih smarača što plaču za kitovima i jedu suvo lišće.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7269
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Ja sam krenuo da resavam ali mi bas nesto i ne ide najbolje. Smile Valjda nemam dovoljno volje... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Imam ih dosta.
Mogu da ih resim ali nemam volje za to
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Pa da... mogu i ja da zavladam svetom... ali nemam volje za to.

 Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Pa stvarno ih imam mnogo.Nije nemoguce da ih se resim , ali me mrzi i nemam volje.
Ja bar priznajem da ih imam  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
A koji je problem sa ''malim snovima''? Pa bolje je valjda(Naravno ne kazem da je tako, to je samo neki licni utisak), ostvariti se na nekom polju koliko god ti snovi bili mali i dostupni, nego citav zivot juriti nesto sto je van naseg domasaja, i onda jednog dana shvatimo da nista nismo uradili jer smo jurili nesto sto nam je bilo nedostizno ceo zivot i da je sve ostalo samo na tome - sanjanju i mastanju.


To me podseti na Hemingvejeve stihove :

''Jer prostrane smo misli snili
A kraci utabali put''  Smile


Slazem se da treba uvek napredovati ili usavrsavati se, ali u stvarima za koje znamo da u njima mozemo uspeti...U clanku se spominje Volt Dizni - E pa taj covek je jedan u milion, kao i mnogi drugi koji su se izborili za svoje velike snove - Ali to nisu bili obicni ljudi.
Nekako sve manje i manje verujem u ono optimisticno verovanje da covek moze apsolutno sve sto zeli ako se za to potrudi. Lepo zvuci ali da li je stvarno tako?
« Poslednja izmena: 17. Feb 2010, 21:56:17 od osma_putnica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:15:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.