Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Raketno naoruzanje Srbije - stanje i perspektive  (Pročitano 25603 puta)
12. Feb 2010, 02:40:05
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Zakljucih kako o ovome gotovo da nista ne znam, pa reko da stavim da malo razglabamo. Pretpostavljam da smo nekada imali vise, ali kakvo je stanje danas, da li je nesto bolje od vazduhoplovstva ili... Smile Smile Smile

Bilo bi lepo da ovde nabrojimo i predstavimo sve vrste raketa (od velikih sistema) do onih sa ramena, ne znam vise ni kako se koji zovu.

Evo postavljam ovu mocnu fotografiju 4 Neve (ili se ceo sistem zove Neva Smile Smile Smile) za pocetak (cini mi se da je ovo najvece sto imamo, ili gresim Smile)
Gledao sam po forumu ali ova tema  (izricito o nasim raketama) nije nikad bila. Pa izvolte. Smile

Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Neva 3.jpg
(543.55 KB, 2048x1536)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia N70
Ovo sam ja hteo da pravim sa kmilosem 992 u 1:1  Smile Smile Smile

Zakljucili smo  daje to u skorijoj buducnosti nemoguce! Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2010, 14:45:09 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Evo nadjoh malo informacija: mi imamo 2560 raketnu brigadu i to je to. Mislio sam da imamo vise, ali ko sam ja pa da tako mislim, mozda nam je to i dovoljno. Smile Smile Smile

evo jos fotki raketa sistema Neva.

izvori:
http://www.mycity-military.com/Avijacija-i-PVO/Formirana-250-rbr-PVO.html

http://pvo.guns.ru/index.htm
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

32617494cm4.jpg
(39.46 KB, 512x367)
Lans.rampa 5P73,pozadi - SNR-125.jpg
(168.67 KB, 1152x864)
NEVA1 s.jpg
(151.64 KB, 1024x768)
Neva 1.jpg
(112.62 KB, 800x600)
Neva 2.jpg
(115.03 KB, 800x600)
ssa52908tr8.jpg
(100.61 KB, 800x600)
ssa52910xc2.jpg
(134.2 KB, 800x600)
ssa52911xh5.jpg
(117.94 KB, 800x600)
ssa52912ic5.jpg
(107.77 KB, 800x600)
Zenitnaja raketa 5V27U 1.jpg
(90.78 KB, 800x600)
Zenitnaja raketa 5V27U 2.jpg
(81.09 KB, 800x600)
Zenitnaja raketa 5V27U 3.jpg
(92.57 KB, 800x600)
Zenitnaja raketa 5V27U 4.jpg
(101.01 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Nesto iz jedinica, postoji i na linku koji je dao Papalu, a nazalost vise nemam neke koje je Rapidshare izbrisao, ali cu probati da nadjem:

http://rapidshare.com/files/149149502/Raketasi.zip
http://rapidshare.com/files/180583492/Grad_raketasa.avi

Ovaj drugi ima i aktivnosti 250. raketne, ali i pricu o prvom coveku koji je oborio avion topom - Radoju Raki Ljutovcu. Obaranje se desilo 30. septembra 1915. godine.

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D1%98%D0%B5_%D0%89%D1%83%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%86

Citat
Pripadnici artiljerijsko-raketnih jedinica protivvazdušne odbrane 30. septembra obeležavaju Dan roda kao sećanje na prvo obaranje neprijateljskog aviona u Srbiji
« Poslednja izmena: 12. Feb 2010, 16:35:00 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
 kad ste vec pomenuli sisteme Neva i  Kub , postoji jedan veliki problem sa kojim se suochava nasha PVO ,a koji se gotovo nikako ne spominje . naime , zalihe raketa za ove sisteme ne samo shto se polako smanjuju ,vec i postojecim raketama istiche rok trajanja poshto hemijske komponente koje chine raketno gorivo vremenom gube svojstva .

 kod nas vishe ne postoji nijedna fabrika koja bi mogla da proizvede odgovarajuce gorivo ,a nove rakete se ne proizvode (proizvodnja u zemljama bivsheg SSSR je odavno ugashena) .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Нисам сигуран, проверићу, али чини ми се да Нева има барутно пуњење, које би у принципу Милан Благојевић - Лучани могао да произведе.

Иначе у Београду постоји приватна фирма ЕдеПро која производи ракетно гориво (додуше за ракете ваздух ваздух).


http://www.yugoimport.com/forum/viewtopic.php?f=163&t=2069
« Poslednja izmena: 12. Feb 2010, 18:30:33 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Hm!? Smile Smile Ako je to tacno, onda je to nezgodno.
bf_109_g_6, koliko su pouzdane takve tvrdnje Smile

Toliko se prica o avijaciji, o tome kako je skoro nestala itd, a niko da se zapita da nije i PVO u slicnoj situaciji.

Uostalom, celokupna vojska se nasla u gadnoj situaciji, pa verujem i PVO (logicno), ali ipak je proslo 10 godina od NATO bombardovanja. Da li se ipak stvari pomeraju? Razmislja li se o nekim nabavkama novijih sistema, ili pak rezervama dosadasnjih? Smile Smile Smile

Da, broj raketa i njihova ispravnost i funkcionalnost je dosta vazna stvar! Smile
 Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2010, 18:30:52 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
kad ste vec pomenuli sisteme Neva i  Kub , postoji jedan veliki problem sa kojim se suochava nasha PVO ,a koji se gotovo nikako ne spominje . naime , zalihe raketa za ove sisteme ne samo shto se polako smanjuju ,vec i postojecim raketama istiche rok trajanja poshto hemijske komponente koje chine raketno gorivo vremenom gube svojstva .

 kod nas vishe ne postoji nijedna fabrika koja bi mogla da proizvede odgovarajuce gorivo ,a nove rakete se ne proizvode (proizvodnja u zemljama bivsheg SSSR je odavno ugashena) .

To je ogroman problem o kome svi cute,dok  glavonje u vojsci to mnogo ne zanima. Smile
Imas li informacije,kolko jos mogu da se zadrze rakete u aktivnoj upotrebi. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Neva, Kub, i jos 4 sistema S-300 (Novi Sad, Beograd, Kragujevac i Nish)  i resili smo nas PVO sistem... stim da se u buducnosti kupe jefitniji fighteri zbog finansijske situacije... i da se postojeci sistemi Neva i Kub modernizuju...

IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Na Nevi su izvrseni neki zahvati i vec sam postavljao link ka tome, za nju nema zime koliko znam ni po pitanju raketa.

http://www.paluba.info/smf/sistemi-pvo/domace-modifikacije-rs-%27neva%27/


Koliko sam cuo po forumima (sto ne mora da bude tacno, niko se iz vojske nije zalio cak ni u neformalnim razgovorima sa mojim kolegama gde umeju da kazu svasta) problem je donekle sa Kubom, zato su i vrsili ono jedno ispaljivanje na Pasuljanama, radi testiranja i jos uvek se drze, ali je to nesto problematicniji deo. Ne znam da li se rakete jos proizvode, ali ako se uzme u obzir da se ozbiljne modifikacije ovih sistema jos uvek rade i u samoj Rusiji ali i u Poljskoj i drugim drzavama verujem da se i za to moze naci resenje.

Uradjena je analiza stanja u RV i PVO i problemima, ne zna se puno o tome, ali otprilike po javnim nastupima  glavna je zamerka to sto vecini MIG-21 (skoro svim) resursi isticu vec 2012. uci ce se zbog problema nabavke aviona naverovatnije u produzenje resursa ne samo G-4 vec i Orlova, i sto se nemaju fnansije za novi avion. Vojska odradjuje sto je do nje i sve analize i razgovori treba da budu zavrseni u toku godine oko nabavke, ali ostaje pitanje para. Mada, nema sanse da bilo sta bude brzo dok narod strajkuje na ulicama, rastrgli bi bilo koju vladu koja bi to odlucila.

PVO je jos u solidnom stanju i ne zabrinjava koliko avijacija, ali zahteva da se uskoro krene u obnovu.

Sto se tice PVO analize su (valjda) zavrsene, za to jos treba najmanje para i kako je General Zivak najavio krajem godine ce se uci u proces nabavke sistema PVO ali to moze i da potraje jer to podrazumeva razlicite procedure, tenderske i druge, dovoljno je videti koliko to zna da se oduzi i u drzavama koje imaju puno novca i po godinu-dve (ako ne i vise), pregovori umeju da budu teski. Mora se razraditi (ako se kupi) sistem uvodjenja novog naoruzanja u PVO, obuka posada, postepeno uvodjenje u sistem RV i PVO itd. sto moze da potraje takodje godinu - dve do pune operativne upotrebe.
 
Opet, sledece nedelje  cu za ovo poslednje dobiti pouzdanu informaciju dali ce se stvarno ispostovati ili ce biti "odlozeno za neko bolje vreme".

@aleksa

Edepro je spinof kompanija Masinskog fakulteta u Beogradu (kao i mnoge u svetu), inace projektant rakete Alas. Imaju iskustva u razvoju motora na tecno gorivo za rakete na bazi motora za Dvinu i Volhov:

http://www.edepro.com/ProductsLiquidPropellantTRM3500.html

Problem sa Kubom je sto on koristi ramjet motor, koliko se secam (potrazicu kasnije po netu), sa kime imamo relativno malo iskustva u istrazivanju.
« Poslednja izmena: 12. Feb 2010, 21:12:10 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.312 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.