Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: MKV fajlovi (informacije, obrada, download, pomoc)  (Pročitano 5233 puta)
11. Feb 2010, 15:48:29
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Sinoc sam skinuo film "Sin City" u MKV formatu. Film traje oko dva sata, ima 380 MB, kvaliteta slike i zvuka je u potpunosti ista kao i obicni film od 700 MB (cak sam  uporedio dva filma, laicki gledano razlike bas i nema).

Moze li mi neko o reci o kakvoj vrsti video formata se radi, kojim programima se moze konvertovati" obicni" video clip u MKV format, a da se ocito kvaliteta ne gubi.

A bilo bi super, ako neko zna sajt  gde se mogu skidati ovakvi tipovi video datoteka.

P.S. Pitao sam neke prijatelje o ovim tipovima fajlova, kazu da mozda program Vuze nudi i download MKV fajlova.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung SGH-E630
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


earth is inferno

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung e250
MediaCoder i AviDemux mogu to da odrade, Vuze ili ranije Azerus je bittorrent klijent baziran na java kodu.
Evo ti jedan link za download,
[...]





[Edit by enaB: Pošalji mu link privatno, ovako nije dozvoljeno, pročitaj pravilnik Wink.]
« Poslednja izmena: 11. Feb 2010, 19:14:45 od enaB »
IP sačuvana
social share
ANIMA CANDIDA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
   Najbolju (u smislu najmanje veličine fajla i odličnog kvaliteta video-zapisa) konverziju,za sada,odrađuje običan DivX Pro konverter (opcija "DivX Plus HD"),jer .mkv nije kodek,već kontejner u koji se smeštaju video,audio,titlovi...Veoma dobri su i Daniusoft Media Converter Ultimate ,potom free program XMedia Recode,solidni su i EffectMatrix Total Video Converter HD,OjoSoft...
Filmova (300 Mb) imaš ko pleve,ali nisu svi tehnički ujednačenog kvaliteta.Guglaj "300Mb Movies" i sl.
Ako te interesuje ripovanje u .mkv,neki od pomenutih rade i to.
 
« Poslednja izmena: 12. Feb 2010, 00:26:44 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Nasao sam jedan veoma dobar program za konverovanje fajlova, ima  izbor izmedju AVI i MKV container-a. Zove se Hand Brake. Cak mogu i izabrati zeljenu velicinu fajla a na osnovu toga on sve ostale parametre podesi. Kad konvertujem fajl od 1.2 GB na 620 MB kvalitet je  Smile.

Jedino sto je problem jeste sto je pomalo spor u odnosu na ostale konvertere. Ima li sistem da ubrzam taj porces (video sam na njihovoj stranic FAQ - pa jedan lik pita nesto u vezi "Increasing CPU usage" for Hand  Brake...?

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
Našao si program koji radi pristojno ,ali mu je sporost poslovična (istina,najnovija verzija je još i hitra kakve su prve bile).
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Našao si program koji radi pristojno ,ali mu je sporost poslovična (istina,najnovija verzija je još i hitra kakve su prve bile).

Nisam probavao prosle verzije, dok ne nadjem nista brze (a sa istim opcijama), koristicu HandBrake iako mu treba dosta vremena....jer ne razumem se bas u one frame-ove, bitrate i sl. tako da mi je najlakse upisem koliko hocu MB, on konvertuje a razkika u kvaliteti je najmanja-koliko je to moguce (meni se tako bar cini kad usporedim oba videa)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Motorola 
Igrom slučaja (mahom zbog namere da se prebacim na xvid-sistem,pošto je novi divx prekrupan zalogaj za moj sistem ) poslednja 2-3 meseca isprobah nešto više freeware programa sa mogućnošću konvertovanja u MKV-format i (na moje potpuno iznenađenje,jer takvo stanje nije bilo do pre par meseci ) ,situacija sa istima je toliko dobra da je gre´ota sistem mučiti nekom sumnjivo krekovanom piraterijom,ili kojekakvim kineskim kvazi-konverterima.
Govorim o klasičnom DVD-ripovanju u MKV,odnosno (kao vlasnik Leadtek analogne tv kartice) enkodovanju MPEG-2 fajlova (tj. istih "iseckanih" i očišćenih od reklama pomoću Canopus-ovog MPEGCraft-a,bez rekodovanja)  pomoću x264 kodera i njihovom smeštanju u pomenuti kontejner,uz Nero AAC,tj.Lame Mp3.
Izdvojio bih 4 programa koje se isplati probati/imati :

1) StaxRip  (brz,razumljiv i za novajlije,daje više nego pristojne rezultate MKV/AVI,guta pomenuto "seckano")

        skidanje :  http://www.videohelp.com/tools/StaxRip

2) MeGui (glomazniji,sporiji,zahteva više cinculisanja,daje dobre rezultate,guta pomenuto "seckano")

        skidanje :  http://www.videohelp.com/tools/MeGUI

3) RipBot264 (lep interfejs,jednostavan,pristojna slika naglašenijih boja i pojačanog kontrasta,ne guta pomenuto "seckano")

        skidanje :  http://www.videohelp.com/tools/RipBot264

4) FFCoder (ovaj me je mališa zaista prijatno iznenadio,budući da je u beti,a još nije stigao do verzije 1.0;najbrži;daje fenomenalnu x264 sliku i najbolji i najmanji xvid sa klizačem mrdnutim na 1200 u 2 prolaza)

        skidanje :  http://teejee2008.wordpress.com/ffcoder/  - skinite sve zahtevano,inače neće raditi !

Slobodno ih isprobajte,nećete požaliti !!!    Smile

Napominjem da je raspored sasvim slučajan i ne govori o kvalitetu pomenutih.Na mome se sistemu ovoga trenutka nalaze StaxRip i FFCoder,uz par dodatnih alata .Uživancija !

« Poslednja izmena: 10. Jul 2010, 01:07:54 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Torivoje svaka cast na korisnim informacijama. Meni je potrebna samo jedna informacija  Smile U kojem od ovih programa koje si naveo mogu da upisem koliku velicinu konvertovanog fajla hocu i da mi on to lepo iskonvertuje u MKV sa tom zeljenom velicnom koju sam mu zadao (kao sto se moze u veoma sporom konveroru Hand Brake-u)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Motorola 
Millano,podešavanja su moguća u svima,a to što ti tražiš (unapred određen "gabarit") direktno omogućuje,na žalost,onaj najsporiji i najkomplikovaniji - MeGui ! Ja bih ti,ipak,preporučio da ne "siluješ" x264 takvim veštačkim ograničenjima.Izlazni rezultat (MKV kontejner sa x264/(Nero)AAC ,ili x264/Lame Mp3) će biti najbolji ako mu dopustiš da diše pri ripovanju dvd-ja/konvertovanju videa (ne nosi svaki dvd-film istu količinu informacija,tj. 90 minuta iz 2 različita filma daće MKV-fajlove različite veličine,bez obzira na isti upotrebljeni softver i isto setovan enkoder).Ono što jeste bitno je da sva 4 programa koriste isti,zaista vrhunski,enkoder :
http://www.videohelp.com/tools/x264_Encoder
mnogo bolji od sabraće koja imaju klasičnu instalacionu proceduru.Dakle,ako samo ripuješ,za tebe je odlično rešenje RipBot (njega koriste na mnogim sajtovima sa 300Mb filmovima/serijama),a ako konvertuješ i ripuješ - StaxRip pravi veoma male fajlove sa 2-3 klika.

--------------------------------------------------------------- desetak sati i 2 popijene kafe kasnije... ---------------------------------

Sa druge strane,pošto je u pitanju,pretpostavljam,isključivo MKV sa x264,problem unapred zadate veličine izlaznog fajla se može rešiti pomoću MeGUI Bitrate kalkulatora :

bitrejt kalkulator

i na osnovu dobijenih proračuna setovati x264 Encoder u nekom od odabranih programa !
« Poslednja izmena: 10. Jul 2010, 11:54:42 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.