Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:49:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: konstrukcija novog visenameskog aviona srbije  (Pročitano 12435 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Dobro uverio si me Smile

A sta je sa UAV-ima, da se upajtosimo sa Izraelcima ili nekim drugim, ili sami Smile Smile Smile (pod uslovom da Bf nece da navuce prsluk sa TNT-om i u stilu mujahedina sve digne u vazduh Smile)

Ili ako ne nista da se manemo vojnih pa pcnemo neke sportske, jeftine itd Smile Smile Smile; ali, dobro, to vec izlazi iz ove teme.

Ne znam, jedino ostaje da nekim cudom izmislimo nesto sto jos niko do sada nije; da se rodi neki novi ali avijacijski Tesla (pod uslovom da ga mi prepoznamo, pa ga potpomognemo, a ne da nam ode u neku zemlju Mordor).

Po svemu sudeci ipak ce PVO i sredstva, oruzja i orudja kopnene vojske biti polje na kome bi nasa vojna industrija ipak imala vise sanse.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Dobro uverio si me Smile

A sta je sa UAV-ima, da se upajtosimo sa Izraelcima ili nekim drugim, ili sami Smile Smile Smile (pod uslovom da Bf nece da navuce prsluk sa TNT-om i u stilu mujahedina sve digne u vazduh Smile)

Ili ako ne nista da se manemo vojnih pa pcnemo neke sportske, jeftine itd Smile Smile Smile; ali, dobro, to vec izlazi iz ove teme.

Ne znam, jedino ostaje da nekim cudom izmislimo nesto sto jos niko do sada nije; da se rodi neki novi ali avijacijski Tesla (pod uslovom da ga mi prepoznamo, pa ga potpomognemo, a ne da nam ode u neku zemlju Mordor).

Po svemu sudeci ipak ce PVO i sredstva, oruzja i orudja kopnene vojske biti polje na kome bi nasa vojna industrija ipak imala vise sanse.

 Smile

Pa dosta "Tesli" je odavno otislo a i neki novi ce sigurno. Inace, danas sa raspolozivim komponentama cak za civilnu upotrebu moze da se napravi mini cruise misile, tako da bezpilotna nije neko cudo. Prave ih vec za civilnu upotrebu i to za potrebe filma, umesto krana i helikoptera, jeftinija, a ne dize tolko prasinu, ne kovitla vazduh
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Zamisljen kao mladji brat Rafala (manji i jednomotorac, uz 10 podvesnih tacaka), razmatrao se da prvi prototip poleti 1992g.   
Uz saradnju sa Francuzima, kao ucesce u procentima, posto bi se u osnovi koristila sredstva koja su namenjena za Rafal.   I prodavao bi se za one zemlje koje ne bi mogle da kupe  Rafal (kako bi to francuzi gledali pitanje je.   
E sad je pravo pitanje kako sve spakovati u mali avion, a uz to da naoruzanje nosi u sebi (u unutrasnjem bombaluku)
Ja bi iskreno voleo novu pticu na nasem nebu, posto su ove sadasnje stare.   
Ali pitanje kolicine bi bilo oko 40 komada, posto je avion i namenjen da zameni lovce i bombardere i jurisnike ondasnje SFRJ.   
Ali to treba platiti po avionu, a sve se svodi na jednu stvar: sta ce mi avioni ako nemam protiv koga da ratujem.   
Posto su svi u partnerstvu za mir NATOu ili nesto trece, pa se sukob ni ne razmatra.   
Imam taj Arsenal pa cu procitati sta je pisac hteo reci, i kao sto rekoh potrebno je zameniti raubovanu tehniku novom, posto se stari zmajevi aviona mogu samo baciti ili u muzej ili da trunu.   
Ima na Youtubu kratak filmic o ovom avionu


http://en.wikipedia.org/wiki/Novi_Avion
http://models.lemut.net/YU-Supersonic/NA.pdf
« Poslednja izmena: 15. Feb 2010, 16:15:21 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Cekaj, a da ne znaju Albanci mozda da ga naprave ili Grci ili Turci? Smile
 Ko je pravio i svoje i po licenci avione na Balkanu osim nas i Rumuna? Sada Turci nesto rade,sklapaju; Rumuni kao da su pukli sa svojom avioindustrijom ( Smile), ostali ne znam, ne verujem da Grci prave ista osim UAV-a...

Prouci malo istoriju. Ne cvetaju uvek ruze ali se zna sta je ko radio i mogao, pa pre ce onda moci da napravi avion onaj koji je taj posao vec znao nego onaj koji ga tek pocinje.

Nismo mi tikva bez korena. Ajmo malo vise samopostovanja, bre! Smile
 Smile

da se nevredjamo... ja sam istoricar...
pravili smo svasta... ali cini mi se da tebi ne ide u glavu da mi nemamo industriju za tako nesto... para jos manje. na kraju da bi pravio avion trebaju ti musterije da ga kupe. posto mi nemamo politicku moc da uticemo na nekoga cisto sumnjam da mozemo nekome i da ga prodamo.za taj projekat mora da se uvozi sve od motora preko naoruzanja do elektronike... koje je onda poeta i praviti ga. na kraju mi za to nemamo ni masine jer sto smo imali nato je spalio u pancevu `99.
a ja i dalje stojim da nasa industrina ne ume ni cizme za vojsku da napravi.

P.S. za sve one koji krenu u pricu da ja pojma nemam... idite do sluzbe za zaposljavanje... bice vam jasno odmah.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
deky81, znam da nemamo industriju, to je OK. U rasulu smo ok. A dokle cemo tako da pristupamo: nemozemo,nemamo, neznamo, nesmemo.

Smemo li barem da razmisljamo i razgovaramo. Ako nesto nemamo ajde da ga stvorimo - od para do cega god hoces. Zasto u startu blokiramo sebe - nije vazan jebeni avion ili nesto drugo, mnogo je vazniji kakav stav imamo. Ako imamo stav da je moguce uciniti nesto, onda imamo nade. Ako iammo stav da je nemoguce, onda ajmo bolje negde na pivkanu ili kuvanu rakiju, kako ko.

P.S: i istoricaru se desi da malkice zaboravi  Smile ali nije to 'o glavu"
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Uostalom, hipoteticki da se opet sve bivse republike udruze, trebalo bi desetak godina da se podigne neka avio industrija, ko uostalom i posle II svetskog rata. Pocetkom pedesetih je jugoslovenska industrija udruzenim snagama pokusala da napravi tenk, da bi tada parirala SSSR-u. Na kraju je i tada napravljeno nesto, neka kopija t 34-ke, medjutim, dobro da je pregrmela paradu, inace moglo je to cudo da se raspadne. Tek kasnije, dosta kasnije se krenulo u proizvodnju domaceg tenka koji je inace bio pola licenca, a tek devedesetih se trebao na osnovi toga da napravi pravi domaci tenk, sto dobro pokazuje sta znaci napraviti takav neki proizvod. Avio industrija je inace do sada nesto najkompleksnije (osim vec space tehnologije) i to mogu sebi da priuste najbogatije zemlje, jer niko se nije jos opario da je napravio fabriku i da je bez pomoci drzave opstao prodavajuci na slobodnom trzistu avione. Cak u civilnoj avio industriji postoje subvencije i olaksice.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
deky81, znam da nemamo industriju, to je OK. U rasulu smo ok. A dokle cemo tako da pristupamo: nemozemo,nemamo, neznamo, nesmemo.

Smemo li barem da razmisljamo i razgovaramo. Ako nesto nemamo ajde da ga stvorimo - od para do cega god hoces. Zasto u startu blokiramo sebe - nije vazan jebeni avion ili nesto drugo, mnogo je vazniji kakav stav imamo. Ako imamo stav da je moguce uciniti nesto, onda imamo nade. Ako iammo stav da je nemoguce, onda ajmo bolje negde na pivkanu ili kuvanu rakiju, kako ko.

P.S: i istoricaru se desi da malkice zaboravi  Smile ali nije to 'o glavu"
Smile Smile

treba biti realan na prvom mestu... da ne ulazim u neku ozbiljniji raspravu. prica o nekom velikom projektu kod nas su masta, i samo to... niti mi imamo para niti mi imamo vise znanja jer smo bar 10 g0d za svetom ako ne i vise.

rakija uvek moze.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
deky81, slazem se. Smile

Pa sta nam je ciniti, sto se avio industrije tice? Da li je bas sve tako crno Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Nazalost, jeste, eventualno ako bi se skupilo nesto za motorne jedrilice i sportske avione, ali i to tesko bez male pomoci drzave. A bezpilotne letelice danas nije tesko napraviti jer dosta komponenata je cak dostupno na civilnom trzistu.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Evo sta rece pre neki dan nas ministar, obratite paznju pred kraj:

http://www.mod.gov.rs/PHPFotogalerija/video_galerija/video_zapis/SAJAM%20-%20IZJAVA%20MINISTRA.FLV

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:49:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.