Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:33:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde je Bog usred tragedije  (Pročitano 23096 puta)
Ucesnik diskusija


Гдје престаје логика, ту почиње Босна!

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 184
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson Т250i
неће имати тренутке за одмор и размишљање (што је још једна казна!)[u][/u]
Ah, ovo nikako nije kazna, vec je nagrada. Da se vratimo na Bibliju. Propovednik je rekao: Ko umnozava znanje, umnozava muku. Slicno je i sa razmisljanjem. Zar ne? Tastina nad tastinama, sve je tastina.
П.С. да ли заиста стигне до врха?!
A gde si cula ili procitala da je drugacije? Poenta je da dodje do vrha, pa da se skotrlja do podnozja. Razmisli, nema logike kaznjavati ga tako sto ce ga odgurati do pola brda.
Aps, cast mi je razmeniti s tobom koju rec. Hvala na tome.
Light, cast je moja Smile


Па, добро, Апс, ако ти мислиш да човјек не може наћи задовољство у размишљању и откривању нечег новог, у реду.
Мада, могло би се поставити и питање: Зашто нам је Господ подарио ум уколико није хтио да га и користимо? Па, није ваљда да Он жели да будемо несрећни?! Smile 

А што се драгог нам Сизифа тиче..па..овако: "Он је осуђен да уз високу стрму планину котрља огроман камен. Напрежући се, он вечито обавља овај посао. Кад се приближи врху, чини му се да му је потребно још мало напора па да заврши свој посао, али му тада камен измиче из руку и с буком се котрља наниже, подижући облак прашине. Сизиф се поново прихвата посла. Тако он вечно котрља камен и никад не може да стигне до циља - до врха планине."  (Легенде и митови старе Грчке. Н.А. Кун)



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Ako na ovoj temi pricamo na pitanje " gde je Bog usred tragedije ? " i pozivamo se na Boga koji je definisan
u bibliji onda je kristalno jasno objasnjenje u stihu Isaija 45:7 " Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir
i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to. "

Da, slazem se u potpunosti. I kad sam govorila o ljudima, nisam mislila da mi tu mozemo sta menjati. Sto pre shvatimo da i tragedija, kao i ono sto nam se desava u zivotu, a lepo je, obogacuje iskustvo i stvara od nas drugacije ljude ( bolje ili gore no sto smo bili) manje cemo se razocarati u sledeci postupak nekoga gore ili u njega samog. A vi sto mislite da sve zavisi samo od vas ste ili mladi ili niste jos doziveli neki oblik tragedije, pa se niste ni zapitali gde je bog. Drago mi je i da takvi ljudi postoje, sigurno ste srecni, pa makar bili i u zabludi...
Tako je, sa shvatanjem da je neizmerna cast/privilegija sto smo odabrani da osetimo zivot ne bi bilo nikakvog
razocarenja, ali Bog je morao da stvori coveka koji to nece moci da shvati da bi "ohrabren svojom vaznoscu kroz zabludu o 'slobodnoj volji'/ego-u " mogao da kroz njega kreira ove ljude koji su mu potrebni.
Kada bi covek mogao da shvati da je on proizvod/alat izumro bi globalnom depresijom posto ne bi
u takvom scenariju mogao da pronadje smisao/svrhu zivljenja.
To se lepo moze videti kroz covekov otpor prema ropstvu. A covek je nista drugo nego rob Boziji.
Upravo zato dolazi promena svesti pri kojoj nece vise biti memorije/verovanja/emocija.....
Isaija 65:17 " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "
« Poslednja izmena: 18. Mar 2010, 15:56:17 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Qtek 666
[u]никад не може да стигне до циља - до врха планине."  (Легенде и митови старе Грчке. Н.А. Кун)[/u]
oprosti, draga, nisam poznavalac ovakvih udzbenika, pa nisam mogla pretpostaviti da u nekom ovo pise.
Па, добро, Апс, ако ти мислиш да човјек не може наћи задовољство у размишљању и откривању нечег новог, у реду.
Ne, ne mislim ovo. Nisam to rekla. Rekla sam da onaj ko umnozava znanje, umnozava i muku, tj. slozila se sa propovednikom. Mislim da su najsrecniji ljudi oni koji mnogo ne misle. Zar se ne zapitas nekada zasto ne poznajes nekog intelektualca koji smatra sebe srecnim? Ti mozda i znas nekog? Ja ne... Kad kazem intelektualac, mislim na vrhunske.
 [u]Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "[/
Zar ne mislis da si ga mnogo uprostio?
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: apstrahovana
" Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "
Zar ne mislis da si ga mnogo uprostio?
Takav je stih, to je prorocanstvo, prostije i jasnije od toga ne moze. Odavno je nauka objasnila sta je amnezija, i koji su poznati putevi kojima covekov um do nje dolazi. Sudeci po ostalim prorocanstvima koja
opisuju situaciju koja prethodi tom "amnezija periodu", moja pretpostavka je da ce tu amneziju prouzrokovati
snazan post-traumatski stres.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Karakterisanje Boga od strane coveka u cilju i zbog njegovog sopstvenog  razumevanja je presipanje praznog u suplje  sto bi rekli prava tragedija,pa evo i Ja to da uradim..
Ako je Bog omnoptentan dakle sveprisutan ne samo u ovom univerzumu i vremenu on bi bio sveznajuci
posto zna krajnji ishod svega sto se desava.
Dakle logicno je pitanje sta je njegov cilj ?
Naravno ukoliko podjemo od toga da  je cin njegovog stvaranja njegova jedina kreacija .
Ukoliko se on ne mesa u ljudske afere i ne menja proslost a vec zna rezultat u buducnosti sve je uzaludno.
Iz toga proizilazi zakljucak ,
prvo da on nema cilj i da samo postoji,drugo da kao takav nema karaktera ,trece da nije omnopotentan,
Dakle jedino resenje bi bilo da je on zacetnik samog pocetka Univerzuma i negovo krajno resenje .
A u svemu izmedju toga On se ne mesa
Dakle poput bastovana samo je bacio seme zivota pa ako nesto ili neko uspe uspe ,
a ko god bude uspeo da ga nadje
vratice se kuci.



« Poslednja izmena: 13. Apr 2010, 11:33:10 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:33:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.