Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:22:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde je Bog usred tragedije  (Pročitano 23149 puta)
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Qtek 666
E, pa ovako. Ja sam pisala rad na temu moje sumanute pretpostavke da je Sizif srecan covek, i uspela da ubedim sve da sam u pravu. Dakle, njemu je dodeljeno da gura kamencugu uz planinu, i da se ona skotrlja dole, pa da uvek i stalno radi sve iz pocetka. To je, slozices se, za svakog coveka tragedija. Sve isto, svakog dana. Potpuno isto, bez i male razlike. Ali, rekoh da sam dokazala da je srecan uz pomoc Kamija i svog otkacenog mozga. Kako? Posla sam od pretpostavke da je sama pomisao da se dodje do vrha dovoljna da ispuni ljudsko srce. A, da ne pricamo o cinjenici da Sizif i stigne svaki put do vrha. Ako apstrahujemo par minuta kada kamen pada, Sizif je sve ostalo vreme srecan. I dok ga gura, zato sto ispunjava sebi dan, i kad ga popne, zato sto je stigao do cilja. A dobija kao gratis i misice Smile
Naravno da zavisi od polazista percepcije, samo me nemoj ubedjivati da smrt voljenih nije tragedija za one koji ostaju.
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Ne mislim te ubedjivati da nije tragedija. Samo zaboravljas na jedno. Bez svesti i osecaja ne bi to osecali kao tragediju. Sled i zakoni univerzuma ne znaju za tragediju. Ponavljam, to sto je za nas tragedija, je normalan sled dogadjaja u u niverzumu. Normalno povinovanje njegovim zakonitostima.
Ljudi se ubedjuju u raznorane stvari. Kao na primer, tama postoji ako nema svetla. Pa po cemu postoji tama? Zato sto mi ne vidimo bez svetlosti ? Postoji i infracrvena i ultraljubicasta svetlost. I jos ceo spektar elektromagnetnog zracenja. Za bubasvabe kada ugasimo svetlo, nije tama. Zato sto one vide veci deo spektra. Pa gde je onda tama ? Ono sto mi osecamo kao tama?
Pa i tragedija gubljenjem bliske osobe ... da li je ? Svakog ce zaboleti. Naravno. A sta ako mi vidimo samo uski deo, kao sto vidimo svetlost, pa zato i sebi predstavljamo kao tragediju ?
Pa i sama prica o Sizifu. Zar nije tadasnje olicenje ljudskih objasnjenja nekih stvari ? Zar se time nije slala poruka ljudima o necemu ? A opet na osnovu te i takvih prica izvlacimo razne zakljucek, kao eto i taj o sreci ?
I opet se sve vezuje za ljudska shvatanja, o coveku i kroz coveka o necemu sto je van njega, opet po njegovom osecaju da je izdvojen od svega .. kao neka zasebnost. A da li smo izdvojeni ?

 Smile
« Poslednja izmena: 17. Mar 2010, 19:15:28 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Qtek 666
Da, ali posto sam covek, tj. jedna vrlo osetljiva zena, ja mogu sve sagledavati samo iz perspektive ljudske, ne univerzalne. Ako smo mi samo stoti deo stotog dela tacke na kugli zemaljskoj, sto onda mislis da imas znanja, prava i snage da sagledavas tragediju iz te perspektive univerzalnog, a ne nase maljusne ljudske? Aj, sad da te vidim Smile
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Zar nije teznja coveka za necim uzvisenijem ? Zar nije teznja coveka da se uzdigne do "nebesa" ? A kako se uzdici ako ne vidis i ne umes da sagledas univerzalnost? Zar zato sto smo samo jedna tacka u svemu tome, uzima nam se pravo da smo ono sta jesmo ?

A zaboravljas na jos jednu stvar. Da smo deo univerzalnosti. Da smo mi u njoj, kao sto je i ona u nama. Da smo samo deo ploce na kojoj je igla, ali to ne znaci da nema ostatka ploce.

Ko nam uzima za pravo da sagledamo i vidimo celu plocu ? Ili je to neko ranije uradio ?
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.18
Pa i jesi ti trilioniti deo kugle zemaljske ali si opet jedno sa zemljom, Suncevim sistemom, citavom galaksijom i celom Bozjom kreaciom. SVe je jedno!

"U istini nema ispravnog i pogrešnog. Nema polariteta za sve što će biti  pomireno u nekoj tački vašeg plesa kroz celinu tela/uma/duha kojim se u ovo vreme zabavljate, izobličavajući na različite načine.

To izobličavanje ni u kom slučaju nije neophodno. Njega je izabrao svako od vas kao alternativu razumevanju celokupnog jedinstva misli koje povezuje sve stvari.

Vi ste svaka stvar, svako biće, svaka emocija, svaki događaj, svaka situacija.

Vi ste jedinstvo.

Vi ste ljubav/svetlo, svetlo/ljubav.

Vi jeste.

To je zakon Jednog.

 ***

Razmislite, ako želite, o tome da je Univerzum beskonačan.

Za to možete pronaći dokaze ili ne, ali možemo vas uveriti da nema granica vama samima, vašem razumevanju, onome što volite da zovete putem, potragom ili vašom percepcijom kreacije. "
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Гдје престаје логика, ту почиње Босна!

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 184
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson Т250i
E, pa ovako. Ja sam pisala rad na temu moje sumanute pretpostavke da je Sizif srecan covek, i uspela da ubedim sve da sam u pravu. Dakle, njemu je dodeljeno da gura kamencugu uz planinu, i da se ona skotrlja dole, pa da uvek i stalno radi sve iz pocetka. To je, slozices se, za svakog coveka tragedija. Sve isto, svakog dana. Potpuno isto, bez i male razlike. Ali, rekoh da sam dokazala da je srecan uz pomoc Kamija i svog otkacenog mozga. Kako? Posla sam od pretpostavke da je sama pomisao da se dodje do vrha dovoljna da ispuni ljudsko srce. A, da ne pricamo o cinjenici da Sizif i stigne svaki put do vrha. Ako apstrahujemo par minuta kada kamen pada, Sizif je sve ostalo vreme srecan. I dok ga gura, zato sto ispunjava sebi dan, i kad ga popne, zato sto je stigao do cilja. A dobija kao gratis i misice Smile
Naravno da zavisi od polazista percepcije, samo me nemoj ubedjivati da smrt voljenih nije tragedija za one koji ostaju.


 Smile Smile Smile  Апс, ово је тако симпатично да је то просто нејвероватно Smile Smile

Важи, хајд` да ми одговориш нешто, молим те.

Дакле, ако је Сизиф од богова кажњен због нечега што је урадио тиме што ће вјечно да гура камен и неће имати тренутке за одмор и размишљање (што је још једна казна!) осим онда кад се тај камен поново котрља доле, а при томе је он, како си ти рекла, срећан упркос или управо због тога, да ли би онда , вођени том логиком, могли да кажемо да би и они којима се деси нека лична трагедија требали да буду срећни јер многи вјерују да су такве трагедије заправо казна за неки гријех?

Можда би и у случају неке конкретне трагедије могли да нађемо много разлога који би људе требало да чине срећнима?

Нпр. можда би се могло рећи да је земљотрес на Хаитију добар за дијете које је остало без родитеља и које је одведено на примјер негдје у Париз у сиротиште јер је, ето, на тај начин добило прилику да види Ајфелов торањ, Јелисејска поља или сл.?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Qtek 666
Draga, ne, nikako. Ja sam samo u par recenica pokusala da rezimiram svoj rad koji je komplesniji i ima 20 strana.
Light, dubok naklon Smile
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Гдје престаје логика, ту почиње Босна!

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 184
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
SonyEricsson Т250i
Ух, добро је....таман помислих... Smile




"A, da ne pricamo o cinjenici da Sizif i stigne svaki put do vrha."

П.С. да ли заиста стигне до врха?!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Aps, cast mi je razmeniti s tobom koju rec. Hvala na tome.  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Qtek 666
неће имати тренутке за одмор и размишљање (што је још једна казна!)[u][/u]
Ah, ovo nikako nije kazna, vec je nagrada. Da se vratimo na Bibliju. Propovednik je rekao: Ko umnozava znanje, umnozava muku. Slicno je i sa razmisljanjem. Zar ne? Tastina nad tastinama, sve je tastina.
П.С. да ли заиста стигне до врха?!
A gde si cula ili procitala da je drugacije? Poenta je da dodje do vrha, pa da se skotrlja do podnozja. Razmisli, nema logike kaznjavati ga tako sto ce ga odgurati do pola brda.
Aps, cast mi je razmeniti s tobom koju rec. Hvala na tome.
Light, cast je moja Smile
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:22:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.