Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:56:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde je Bog usred tragedije  (Pročitano 23098 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7

Gde si recimo u onome sto sam ja rekao video da ja kazem kako "telo ne moze bez duha" ?!?

ocoravelo se ili alchajmer vata  Smile . nijesi li napisao da kad covek umre ,duh se vraca bogu ...  Smile .poshto se telo onda raspadne i vishe nije zivo ,zakljucak je neminovan  Smile

Citat
Zivotinje i covek koji nije imao duh/rec/svest su zive duse ( tela ) bez duha.

kako su onda te zivotinje zive ,kad nemaju duh ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: bf_109_g_6
ocoravelo se ili alchajmer vata  Smile . nijesi li napisao da kad covek umre ,duh se vraca bogu ...  Smile .poshto se telo onda raspadne i vishe nije zivo ,zakljucak je neminovan  Smile
Objasnio sam sta znaci "vracanje duha Bogu", objasnio sam da je duh nesto sto covek ima za vreme Kreacije, sto je 6000-7000 godina. Sve je to nauka overila i moze biti jasno svakome ko ima tu mogucnost.
To je deo biblijskog prorocanstva ciji je poslednji deo nestanak duha coveka i to je nesto na sta ukazuje
i biblija i sva ostala prorocanstva koja govore o kraju svesti koju covek danas ima.
Citat
kako su onda te zivotinje zive ,kad nemaju duh ?  Smile
Pa isto kao i sto je covek bio ziv milionima godina dok duh u obliku reci/jezika nije dosao u coveka.
Duh je svest o zivotu, dusa je zivot. Zivotinje i biljke nemaju svest o zivotu ali imaju zivot.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
ochigledno ti nedostaje mnogo praktichnog znanja o zivotu . da si video nekad zivotinju koja umire shvatio bi da ona itekako ima svest o tome shta joj se deshava .preporuchujem ti da se manje bavish jevrejskim glupostima i da izadjesh malo u prirodu ,pa ce ti neke stvari postati jasnije  Smile .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
ochigledno ti nedostaje mnogo praktichnog znanja o zivotu . da si video nekad zivotinju koja umire shvatio bi da ona itekako ima svest o tome shta joj se deshava .preporuchujem ti da se manje bavish jevrejskim glupostima i da izadjesh malo u prirodu ,pa ce ti neke stvari postati jasnije  Smile .
Bez " prakticnog znanja o zivotu " ne bi ni mogao da shvatim da je ono opisano u bibliji.
Zlo, tragedija koja je opisana u bibliji se odnosi na coveka, zivotinja nema svest o tome sta je zivot, sta je smrt, sta je zlo, sta je dobro, zivotinja ima dobar i los osecaj, to je ocigledno.
Bibliju jesu pisali jevreji, ali se samo jedan njen deo odnosi samo na jevreje, a to je "Mojsijev zakon" koji je odredjivao kako ce jevreji da zive, sta ce da jedu a sta nece itd., i prorocanstva koja govore kako ce Bog da ih kaznjava.
Sve cime se ja bavim je "prakticno znanje o zivotu", a ono ne poznaje rasu ili narodnost.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Bosch ima centrifugu
SMatras da ovaj svet nije ludnica i da se u njemu sve zna - par pitanja:

- zasto postoji patnja

- zasto se ljudi ubijaju izmedju sebe

- zasto ubijaju ostali zivi svet oko sebe

- zasto toliko ;judi umire od gladi

Nas izbor baziran na nasoj percepciji kreira ovaj svet - nema druge kreacije do one koja ide kroz nas. Svako zivo bice u univerzumu zna razliku izmedju dobra i zla kao sto zna zakon uzroka i posledica. Rekao bih svi osim ljudi. Zbog toga sto ne razumemo bazicne zakone univerzuma mi zivimo u ludnici jer nam je ludnica u glavama. Iz zbunjenog i uplasenog coveka ne izlazi nista osim suludih ideja i patnje koju stvara kako sebi tako i drugima.

JA ti rekoh jedared - blago tebi kada zivis u tako lepom univerzumu.

Sa druge strane kakakv god ovaj nas svet bio on je savrsen jer drugaciji ne moze biti - jer jedino tako zbunjeni i uplaseni covek moze da nauci da razume i voli - kada vidi posledice sopstvenih kreativnih delanja.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
 The Creator, the gods, Evil, and the Manipulation of Humanity (u mom potpisu) možda će dati jedan od mnogo odgovora. Na žalost priča je na engleskom ali vredi svaku minutu.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
SMatras da ovaj svet nije ludnica i da se u njemu sve zna - par pitanja:

- zasto postoji patnja

- zasto se ljudi ubijaju izmedju sebe

- zasto ubijaju ostali zivi svet oko sebe

- zasto toliko ;judi umire od gladi

Nas izbor baziran na nasoj percepciji kreira ovaj svet - nema druge kreacije do one koja ide kroz nas. Svako zivo bice u univerzumu zna razliku izmedju dobra i zla kao sto zna zakon uzroka i posledica. Rekao bih svi osim ljudi. Zbog toga sto ne razumemo bazicne zakone univerzuma mi zivimo u ludnici jer nam je ludnica u glavama. Iz zbunjenog i uplasenog coveka ne izlazi nista osim suludih ideja i patnje koju stvara kako sebi tako i drugima.

JA ti rekoh jedared - blago tebi kada zivis u tako lepom univerzumu.

Sa druge strane kakakv god ovaj nas svet bio on je savrsen jer drugaciji ne moze biti - jer jedino tako zbunjeni i uplaseni covek moze da nauci da razume i voli - kada vidi posledice sopstvenih kreativnih delanja.
Ovaj svet nije ludnica, ludnica je deo ovog sveta, a odgovor na tvoja pitanja je ekstremno jednostavan, a on je - Zato sto je tako moralo da bude, da nije ne bi bilo tih stvari koje si naveo.
Ali zbog cinjenice da ne pate svi, da svi ne ubijaju druge ljude ili ostale zivotne forme, da
svi ne umiru od gladi. Nemoguce je fizicki generalizovati ljude, svi koji to rade, ukljucujuci tebe
imaju pogresnu informaciju o stvarnosti, a niko, pa ni ti ne moze napraviti inteligentan zakljucak ako nema
tacnu informaciju.
Kao sto ti rekoh vec nekoliko puta, mi smo duhovna bica koja su proizvod tela nasih bioloskih roditelja,
mi nemamo izbor, "nase" telo ga ima, mi ne vodimo sebe u smrt ili ubijamo druge, to radi "nase" telo.
Ti i ja ne zivimo u razlicitom svetu, emocije "tvog" tela te sprecavaju da vidis svet onakav kakav jeste. Covek je pogresno formulisao emocije, osecaje koje stvara emotivna misao, ljubav nije emocija, ona je osecaj zasnovan na racionalnoj misli.
Tvoja recenica koju sam podebljao je apsolutni paradoks, posto je prosto neverovatno ne primetiti koliko je nekim ljudima dobro ono sto je za neke ljude zlo i obrnuto. Da ne govorim o onima za koje fizicka smrt nije zlo, nego nekakav "pit stop" u procesu zivota.
"Svi osim ljudi" ?!? Pa ljudi su jedina vrsta zivota na ovoj Planeti koja zna sta je zivot a sta je smrt, dok je svaki zivi organizam opremljen sistemom za borbu za zivot. Svinja ne skici pred klanje zato sto zna sta je smrt, nego zato sto nece da umre, pa joj je taj krik uz opiranje jedino sa cim je priroda snabdela.
Svinja ne zna da je svrha njenog postojanja kobasica, sunka, krmenadla, slanina.....
Svest i ljubav nemaju aposlutno nikakve veze sa strahom koji je posle verovanja ( koje je osnovna ljudska emocija, na kojoj su izgradjene sve ostale ) najjaca emocija.
Citat: taxtex
The Creator, the gods, Evil, and the Manipulation of Humanity (u mom potpisu) možda će dati jedan od mnogo odgovora. Na žalost priča je na engleskom ali vredi svaku minutu.
Ta nebuloza od price je zasnovana na iluziji da su svi ljudi isti. Samo mi nije jasno zasto ti koji su pravili tu pricu sebe ne smatraju "slepima", kada vec tvrde da su svi ljudi isti ?!?
Svaki pokusaj jednog coveka da drugom coveku "otvara oci" je aposlutna iluzija.
Istina/Hrist je lepo rekao sta ce da uradi onima koji su ubedjeni da su " neko i nesto ", Jovan 9:39
" I reče Isus: Ja dođoh na sud na ovaj svet, da vide koji ne vide, i koji vide da postanu slepi. "

Ti si toliko konzumiran zamislju da je neophodno ljudima govoriti da menjaju svoja shvatanja stvarnosti da je
to neopevano. Imas neku zdravu svest o tome sta je levo a sta je desno ( sta je istina a sta je laz ) ali je ona
mikro u odnosu na intezitet tvoje zelje da drugi treba da vide to sto ti vidis.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Bosch ima centrifugu
Pre nego i pokusam da te shvatim moraces i sebi i meni da razlucis jednu cinjenicu - sta je JA. KAzes covek nema izbor njegovo telo ga ima - znaci covek nije telo. Takodje si konfuzan sa pojmovima duh i dusha. Jednostavno pitanje sta je covek? Pa odatle da krenemo dalje - mozda i do znacaja tragedije u covekovom zivotu.

A i da te citiram

"Svaki pokusaj jednog coveka da drugom coveku "otvara oci" je aposlutna iluzija."

Kolko ja vidim ti osapunjah pokusavajuci upravo to - da nam preneses sitinu - tvoju istinu - zasto?

Jedna mudra knjiga kaze - onaj koji propoveda drugima radi to jer je njemu samom potrebno da nauci lekciju koju propoveda. Ako nesto znas nemas zelju da ubedjujes druge u to. Samo nesigurnost u sopstveno znanje te gura da poducavas i propovedas drugima nebili sam shvatio stvari koje nerazumes.
« Poslednja izmena: 07. Feb 2010, 12:45:24 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Pre nego i pokusam da te shvatim moraces i sebi i meni da razlucis jednu cinjenicu - sta je JA. KAzes covek nema izbor njegovo telo ga ima - znaci covek nije telo. Takodje si konfuzan sa pojmovima duh i dusha. Jednostavno pitanje sta je covek? Pa odatle da krenemo dalje - mozda i do znacaja tragedije u covekovom zivotu.

A i da te citiram

"Svaki pokusaj jednog coveka da drugom coveku "otvara oci" je aposlutna iluzija."

Kolko ja vidim ti osapunjah pokusavajuci upravo to - da nam preneses sitinu - tvoju istinu - zasto?

Jedna mudra knjiga kaze - onaj koji propoveda drugima radi to jer je njemu samom potrebno da nauci lekciju koju propoveda. Ako nesto znas nemas zelju da ubedjujes druge u to. Samo nesigurnost u sopstveno znanje te gura da poducavas i propovedas drugima nebili sam shvatio stvari koje nerazumes.
Govorim ti samo ono sto jeste, nemam apsolutno nikakvu kontrolu nad tvojim shvatanjem, pitas me, dajem ti odgovor.
Ocigledan primer da ja nemam aposlutno nista sa tvojim shvatanjem je tvoje ponavljanje pitanja
" sta je Ja " a rekao sam ti da je "Ja" osecaj prisutnosti u telu bioloskih roditelja, bas kao sto je njihovo
"Ja" osecaj prisutnosti u telu nasih deda i baba....... i tako sve do prvog coveka koji je bio u telu njegovih
roditelja koji nisu bili kao on.
Malo je neverovatno da ne mozes da shvatis da je tvoje telo u stvari deo tela tvog oca
( spermatozoid ) koji je poprimio neke karakteristike tela tvoje majke i da si ti duh koji je rezultat te fizicke kombinacije. To su tako elementarne, jednostavne i nadasve shvatljive stvari koje bi trebalo da znaju svi koji znaju kako dolazi do reprodukcije kod coveka.
Covek je duh kojeg telo u kojem se nalazi, ( a nije njegovo ) vodi u smrt, ako tvoje telo ne umre onda ces ti postati tvoje telo, koje vise nece imati duh. Duh je rec/frekvencija, a dusa je zivot/energija.
Znaci duh ti je svest o dobrom ili losem, sve ostale frekvencije koje shvatas mogu samo da budu dobre ili lose.
Duh se pojavio da bi covek kreirao ove ljude koji postoje i ovo sto su kreirali ljudi koji su postojali.
To je jedina svrha i zadatak duha, duh postoji samo dok postoji kreiranje necega.
Coveku nije potreban duh da bi uzivao u zivotu kada nista ne kreira.
Ja govorim istinu koja vazi za sve koji znaju sta je istina, ne postoji "licna istina", istina nema vlasnika, i oni koji propovedaju ne govore istinu, nego neistinu.
Nije mi jasno gde si ti video da ja ubedjujem nekog u nesto ?
Da li ja govorim nekome sta da radi, ili sta da ne radi, sta da misli ili sta da ne misli ?

Ja nekoga ubedjujem da nije pao sa Marsa nego da je deo tela svojih roditelja, koji je postao telo ?
Ja nekoga ubedjujem kada kazem da je zivot - osecaj prisutnosti i da je smrt apsolutni nestanak tog osecaja ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7

Bez " prakticnog znanja o zivotu " ne bi ni mogao da shvatim da je ono opisano u bibliji.
Zlo, tragedija koja je opisana u bibliji se odnosi na coveka, zivotinja nema svest o tome sta je zivot, sta je smrt, sta je zlo, sta je dobro, zivotinja ima dobar i los osecaj, to je ocigledno.
Bibliju jesu pisali jevreji, ali se samo jedan njen deo odnosi samo na jevreje, a to je "Mojsijev zakon" koji je odredjivao kako ce jevreji da zive, sta ce da jedu a sta nece itd., i prorocanstva koja govore kako ce Bog da ih kaznjava.
Sve cime se ja bavim je "prakticno znanje o zivotu", a ono ne poznaje rasu ili narodnost.


 ponavljash neke prazne floskule ,koje sa realnoscu nemaju veze  Smile . nabavi psa ,pa cesh videti da on dobro zna i da je ziv ,da oseca kad je bolestan i kad ce umreti ,da zna shta je dobro a shta loshe za njega ali i za njegov copor . koliko mu njegove intelektualne sposobnosti dozvoljavaju ,on zna chak i shta je dobro za tebe kao njegovog gazdu . pas nepogreshivo zna razliku izmedju lesha i zivog stvora i nisu mu potrebne lazne i izmishljene definicije o tome "shta je zivot"

 shto se tiche tih pricha o nekom apsolutnom dobru ili zlu ,to je opet shuplja pricha koja ni nema veze sa biblijom ,jer se i u starom i u novom zavetu tvrdi da ce samo jednoj odredjenoj grupi biti dobro (jevrejima ,vernima ,spasenima i.t.d....) dok ostale cheka "skrgut zuba "  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:56:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.