Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mudre misli, pouke i nauci članova burek foruma  (Pročitano 9733 puta)
02. Feb 2010, 02:33:35
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
E ovako narode:

Želim da se ovoj temi krajnje ozbiljno pristupi i ako je moguće da ima što manje off-a. U ovoj temi bi se citirale pametne, mudre (filozofske) misli, pouke i nauci članova burek foruma. Ono što je na vas ostavilo neki pečat, ono u čemu ste osetili neku magiju. Možete i da date (što je i poželjno) kratko obrazloženje kako ste vi videli taj post.

Jedino pravilo, kojeg bi se pridržavali je to da autor ne sme da citira sam sebe i postavlja ovde.

Inspiracija za ovu temu su:
 - postojanje "najvećih odvala burek foruma"  Smile
 - moja pretpostavka da takvi postovi sigurno postoje i predstavljaju neku lepotu u oku posmatrača

Toliko što se tiče uvoda!
Zamolio bih članove jos jednom da ozbiljno shvate ovu temu  Smile

U sledećem postu ću staviti jedan nauk.

PS Ako baš morate da spamujete (  Smile ) i iskazujete pohvale za neke misli predlažem da se to obavi u temi:

http://forum.burek.com/dijalozi-dilogoi-t424186.html

(filozofsko - religijske diskusije)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Beseda Chelavog  Smile

vidim svi ovde su rodjeni pametni i niko u zivotu nije nista sjebao??
ajde manite se tog stava, decko jeste mozda smotan, i ne razmislja sta pita...ali se trudi i zeli da sazna...
dajte mi deset dana sa njim i deset dana sa nekim ko nema volje da nauci nesto novo i da vidimo ko ce za tih deset dana bolje baratati sa racunarima...
niko od nas nije nista znao, ali je pitao, cackao, igrao se, isto kao i on...i vidi nas sada...

ponasate se kao mala deca...vi znate, a on ne, i hajde da ga kinjimo...
jedno je prijateljski savet, ali napraviste sprdnju od momka...

nema glupih pitanja...ima samo glupih odgovora...
svako od nas moze ispasti glup, ma koliko znao...ali onaj ko pita moze biti samo neupucen...
to sto je uporan po meni mu je samo plus...oni koji brzo dizu ruke nikada nisu nista u zivotu napravili...

ajde malo svi da spustimo loptu i da nastavimo da resavamo probleme kako se koji pojavi...

od mene toliko...


Zadrzao sam pravo da malo izmenim ovaj post (original mozete videti kada kliknete na header post-a. Nadam se da to i pocetnici znaju)

Naime, subjekat je izvesni Lazar, koji ima 12-13 godina i koji dosta cacka oko racunara i dosta toga pita...
Citava situacija me je podsetila na mene, kada sam uzeo prvi racunar (u osnovnoj skoli) - Commodore 64 i krenuo sam da citam knjige na engleskom oko njega (iako sam ga tada jos uvek slabasno znao). Svasta sam kvario, svasta se desavalo. Nije imao ko da me poduci kad nesto zaserem... Ali je jedno ostajalo - znatizelja i glad za znanjem.

Pouka ove citave price bi bila (generalno, gledajuci) i da se mnogi eksperti po mnogim forumima smeju novim clanovima (newbie-sima), ali nikako ne mogu da se sete kakvi su oni bili kada su pocinjali. Chelavi je to video u Lazaru.

Ostatak pustam vama da promislite. Stavio sam u underline stil neke lepe recenice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Beseda Lightsoft-a  Smile

Silvanus...

Moram reći koju reč. Svi smo pomalo sebični - neko manje, neko više, ... Neko je to prevazišao, opet manje ili više ... Može nam biti žao i krivo što je tako, ... ali ... postoji to ali.

Seti se klinačkih dana. Seti se one neiskvarenosti, gde još život nije izgradio razne ograde i prepreke u nama. Seti se kako se nekada od parčeta stiropora, nekog drvceta i papirnate maramice pravio brodić. I bilo je teško odvojiti se od njega. Čuvao bi ga, ne bi dao nikome ...

Ali negde u nekom delu nesvesnog, si znao ... da njegova sudbina nije to. Da on mora ploviti, ... i pustio bi da otplovi.

Ostao bi osecaj iskidanosti od tebe, ali radost, saosećanje s njegovom svrhom, ... čini te presrećnim. Punih srca prihvatas, bez ikakvih ograda njegov put niz reku.

Znaš, opet u nekom delu nesvesnog, da će i neko drugo dete, videvši ga osetiti isto takvu radost i ushićenje. Pa i ako se zakači za neku granu, opet će ga neko pustiti na dalje ... i opet se radovati.

A on će ploviti rekom, ispunjavajuci svoju svrhu ... svoj razlog postojanja. I znao si to, duboko u sebi,  ... znao si kako ne bi bilo toliko radosti i ushićenja, da je ostao s tobom ... i da će ti to parce morske pene pokazati put kojim i ti trebas ići.

I ovaj put, zaboravi na ograde i prepreke u sebi. Vrati se u detinjstvo, kada se sve otvorenog srca prihvatalo, i prilazilo i toj morskoj peni. Vrati se i pusti neka te saznanje iz neke dubine nesvesnog preplavi.


Dragi prijatelju, želim ti radosti i sreće u ispunjenju svoje sudbine ... svoje svrhe postojanja.

 Smile
Takodje cu malo izmeniti ovaj citat (pre svega ubaciti nasa slova da bude sto citljivije). Nadam se da ce svako ko ovo procita osetiti neku magiju u svom bicu. I razmisliti o ovim rečima. Silvanus je otisao sa foruma, dobio je status veteran foruma, a Light besedi. Nadam se da se Light nece ljutiti sto ovo stavljam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Predpostavljao sam da ce se naci neko kome i dlaka smeta, sto je usledilo vec nakon 4-og posta na temi.
( dva su obrisana )

Da razjasnimo neke stvari u samom startu.

Ako se citiranje, ili naznacavanje nekog posta pridajuci mu pozitivan znacaj, tretira kao slihtanje ... onda se stvarno nema sta reci.

U temi se ne traze analize, vec izjave koje bi znacile nesto suprotno od citiranih izjava radi sprdacine, pljuvanja i ne znam cega sve.

Ukoliko neko od Vas nije ovde rekao nesto sto bi se moglo naci u ovakvoj temi ... to je Vas problem.
Ukoliko ste navikli da citirate neciji post, da bi ste popljuvali po njemu ... to je Vas problem.
Ukoliko ne umete da razlikujete slihtanje od odavanja duznog postovanja ... to je Vas problem.
Ukoliko mislite da nema ni jedna izjava vredna na celokupnom forumu, koja bi se mogla naznaciti kao nesto lepo receno ... nemojte ucestvovati.


Bar ce te time izbeci "slihtanje".

Zahvaljujem Vam na razumevanju.  Smile
« Poslednja izmena: 02. Feb 2010, 15:16:50 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Nesto o cemu se na Religijskom delu puno prica. Covek je dosta toga sazeo u stihove ... spojio ceznju i teznju ... nadanje i razocarenje ... tvoje i moje ja ...  Smile


San
Jos jedna java koju moramo da odsanjamo
Dodji moj prijatelju
Pogledaj nas zivot
I okreni kljuc te brave
Jer ovo je kraj svim nadanjima….
pogledaj oko sebe da li vidis nekog nasmejanog
Da li vidis nekog ko je srecan I svoj
Svi snovi su nestali
Jedino ostajemo mi
Da pogledamo gore I da nas slome
Svojim teskim recima, da li ovo postaje svakodnevnica,
ovo plavetnilo prizora koje zovemo svet
Da, mi ucimo o stradanjima I ne zelimo da nam se ponovi
Sve ono sto nam je odmagalo u zavrsnom cilju
Jer mi smo deca placa
Zar ne vidite da smo ostali sami
Zar ne vidite da napolju I bog place
Plasim se za nas … mi padamo u provaliju istog
Identicnog, nema onog ko bi nas trgao
Nema tog cija je glava na mestu
Svi smo ostali na dnu
A pravimo se kao da smo na vrhu
Ali ne… to je samo spoljna ideja koja prati neuspesne
I ponovo  smo tu na starom mestu
Kao da bi mogli nesto postici time sto se vracamo unazad
Zar ne vidite, o svi ljudi ovog sveta da nam nesto fali
Nesto sto ste nam odavno oduzeli
Fali nam radost
Fali nam da smo srecni, ali ne onako filmski
Vec izistinski… zar ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1463
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
KO je dobar sa svima nije dobar ni sa kim !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Wildfire S
Za pocetak, ziv si.. Smiley
Imas pun stomak, garderobu i krov nad glavom, sve ono sto veci deo ljudske populacije nema... nesto od ta tri ili sva tri...

E, sad... posto si vec ziv i materijalno zbrinut, znas da citas i pises, sto te, opet, stavlja u povoljniji polozaj od velikog dela populacije...

Ides u skolu ili si zavrsio skolu, sto znaci da si uspesniji od istog onog dela populacije koji zna da se potpise i to je to...

Imas pristup najnovijim tehnologima, slobodan si da izrazis svoje misljenje, ne plasis se da ce neko da te upuca ili digne u vazhuh kad izadjes iz koce, pa si i sa te strane u bolje polozaju od dobro dela ljudske populacije...

Mogla bih dalje, ali mi se spava... i to mene stavlja u bolji polozaj od veceg dela ljudske populacije, jer se ne plasim ko ce da mi upadne na vrata i da li cu se probuditi ujutro jer u mojoj zemlji ne besni rat, ne postoji represivni sistem ili se nalazimo na podrucju sklonom zemljotresima\erupcijama vulkana\naletima tajfuna...

Sve u svemu.. naspram ostalih 6,5 milijardi ljudi... ti i ja smo veoma srecne osobe, jer ne moramo da brinemo o pukom opstanku, vec mozemo da brinemo i o nasem duhovnom razvoju tipa: sta je to pozitivno u zivotu...



Takođe, imao sam dosta Light-ovih stvarno sjajnih post-ova u bookmarks-u, ali sam reinstalirao sistem i nepovratno izgubio te citate.  Smile Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Ne traži zlato na drugoj strani,ono je tu oko tebe - otkrij ga!
« Poslednja izmena: 03. Feb 2010, 03:43:40 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Neka sada Pavletov i Slobin post. Njihove misli. Njihove mudrosti.

Ali Vas molim, razumite, trebate citirati necije mudrosti. One za koje smatrate da su kvalitetne, da zavredjuju paznju.

Znaci citirati nekog od clana foruma.

Hvala svima.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Cekic je bio banovan 48h. I opet podbada  Smile Onda je dobio opet 48h. I opet podbada  Smile

@Чекић
Otkrio si se na kraju.kao sto to uvek biva. Idi i dalje kod tih sto te uce, pa onda pripovedaj nesto. Ako takvi nose ime Jehove, jadan neka je On kada vas ima za svedoke.

Ti i dalje ne shvatas, mozda i nikada neces shvatiti. Ali sta ces. Samo pokazujes i dokazujes neke stvari koje su vec recene.

Dovoljno si se iskazao, pokazao nam koji je tvoj put. Pa nastavi njime. Nisi uspeo sa svojim uveravanjima, mislis da ces me povrediti tim svojim naklapanjem i pokusajima uvrede ? I dalje ne shvatas da samo ljudi bez argumenata, "udaraju" na licnost. Zar zaista ocekujes da dozvolim sebi da me mizerija ispisana crnim slovima na ekranu povredi ? Mnogo ti i svi oni koji te tako uce, trebate nauciti.

Samo ti otvaraj naloge. Pa onda razmisli, da li je meni lakse sa 2 klika ugasiti nalog ili tebi dok otvoris novi. I umisljaj da je to zbog ne znam cega. Da si samo pravilnik ovog sajta procitao, video bi da je to zabranjeno. I da si ti, najmanja znacajka za mene u svemu tome.

Samo jedna crna slovca, nista vise.


Po meni je ovo dobar nauk. I za udaranje "na licnost", kao i za los primer Cekica. Jer ako vec hoce nekoga da privoli svojoj "bransi" neka svojim primerom pokaze kako se treba ispravno ponasati. Ima tu jos neceg izmedju redova. Citajte. Pa eto.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.