Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vasilije Kacavenda ~ Vladika iz srpskog Versaja  (Pročitano 47708 puta)
01. Feb 2010, 11:44:32
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Nove fotografije: Vladika iz srpskog Versaja

Striper Dejan Nestorović stavio na „Fejsbuk" nove slike iz raskošnog dvora u Bijeljini, pod nazivom „Srpski Versaj - moj deda kandidat za patrijarha"

Fotografije vladike zvorničko-tuzlanskog Vasilija Kačavende, koji je bio jedan od ozbiljnijih kandidata za novog patrijarha SPC, u društvu stripera i multimedijalnog umetnika iz Novog Sada Dejana Nestorovića, u njegovom raskošnom dvoru u Bijeljini, izazvale su ogromno interesovanje u javnosti. Fotografije je na svoj „Fejsbuk" profil postavio upravo Dejan Nestorović, pod imenom „Srpski Versaj - moj deda kandidat za patrijarha".

Nestorović za Press kaže da ne vidi zbog čega se digla tolika prašina oko toga što je na poziv vladike sa njim dočekao Srpsku novu godinu, jer mu je vladika dalji rođak, i da nije prvi put da ga posećuje. Fotografije je stavio na svoj profil jer, kako kaže, „sve što radi, radi javno".

Duhovno bogatstvo

- Zbog pretencioznog pisanja o mojoj poseti vladici napravljena mi je velika šteta, a vladika se jako nasekirao. Ne vidim zašto se u beogradskim medijima digla tolika frka ako jedna osoba koja je multikulturalna i multimedijalna i ima završena dva fakulteta poseti vladiku Vasilija. Nije mi jasno zašto neki ovu moju posetu stavljaju u pogrešan kontekst, pričaju o glupostima i nekakvim orgijama i kako je „striper bio kod Kačavende"! Nisam išao na dvor da igram striptiz, već sam išao u duhovnu i prijateljsku posetu. Tamo idem već godinama. U bijeljinski dvor došao sam da podržim svog prijatelja, čim sam čuo da je imao pretnje nekih „sitnih pacova" iz Beograda, koji su protiv njegovog dolaska na mesto patrijarha - priča Nestorović.

Kačavenda važi za kontroverznu ličnost, a pogotovo mu se zamera što se za vreme rata u Bosni enormno obogatio i u Bijeljini sagradio luksuzni vladičin dvor, za koji kažu da je luksuzniji od najekskluzivnijih hotela. Nedavno je snimljena fotografija kako u Beogradu kupuje u prodavnici „Hugo Bos". Nestorović staje u odbranu svog rođaka i prenosi da mu je vladika, povodom komentara na bogatstvo dvora, rekao: „Ja ovo, Dejane, neću da nosim u grob!"

- Čovek je jedino bogat u onoj meri koliko je duhovno bogat i koliko stvara! Nije ovde reč o hotelima, već o orginalnim rešenjima i umetničkim delima savremene arhitekture, sa osvrtom na stare stilove. Da, to je malo parče raja na Zemlji i sam gospodin Vasilije je ponosan na to malo parče raja na Zemlji i tako ga sam i zove. Sve će to ostati narodu. A to malo parče se sve više i više uvećava i srpski narod je bogatiji, pored postojećeg manastira u centru, za još dva manastira na samom ulazu u grad. Ogromna crkva, s grandioznim kupolama nalik na one u Sant Peterburgu i Moskvi, izgrađena je sa novim manastirskim kompleksom. Te prekrasne pozlaćene kupole sijaju još iz daljine, pri samom ulasku u Bosnu. Nigde na Balkanu ne postoji „ruska" crkva nalik ovoj. A na nju je ponosan i sam novi ruski patrijarh Kiril, koji je najveći brat i prijatelj vladike Vasilija. Mogu vam reći da je Kačavenda često njegov gost i da me je vladika Vasilije pozvao da zajedno posetimo Moskvu - priča Nestorović.

Dejan Nestorović otkriva za Press detalje posete i malo poznate stvari o vladici Kačavendi. Kaže da je tom prilikom pričao sa njim o izboru za patrijarha. Vladika Kačavenda mu je tada rekao da ako bi on bio izabran „viđali bi ga kako šeta Kalemegdanom, druži se i priča sa ljudima, sedi u poslastičarnici jer sve je to za dobro naroda". Kaže da vladika ima najveću kolekciju džez diskova, mantija i mitri na svetu.

Stvaralački duh

- Gospodin Kačavenda je veoma razigranog i stvaralačkog duha. Na propovedima deluje strog, ali to je odraz profesionalizma i discipline. U suštini je miran, sasluša svakoga, hoće da pomogne, pogotovo novom monaštvu. Veliki je dobročinitelj i nije egoista. Voli poeziju. Veliki je perfekcionista. Savršeno je uredan. Malo ko zna da je pored teologije završio i Pravni fakultet. Rad, red i disciplina karakterišu njegov život. Inače, ima najveću kolekciju džez diskova i ploča iz čitavog sveta. Jako voli da sluša vojvođanske tamburaše, „Deronje" i Harisa Džinovića, uz koga ponekad i sam zapeva uz dobro vino! - kaže Nestorović.

Omiljene su mu palačinke od mladog sira

- Hrana na dvoru je pretežno bogata ribom, morskim plodovima i organskim povrćem, koje gaji pored dvora. Vladika sam priprema oslić kuvan sa limunovim sokom. A od slatkiša, omiljene su mu palačinke od mladog sira sa šećerom, prelivene limunovim sokom - kaže Nestorović.


Kačavenda: Nemam komentar

Episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije nije juče bio spreman da za naš list prokomentariše to što se u poslednje vreme u medijima u više navrata njegovo ime pominje u kontekstu života na luksuzan način:

- Mislite na optužbe u vašim novinama? Ne mislim ništa o tome - odgovorio nam je vladika. (S. D.)

Đorđević: Vladike žive u neskladu sa jevanđeljem

Verski analitičar Mirko Đorđević kaže da mu je žao što novi patrijarh nije smogao hrabrosti da u svom nedavnom obraćanju osudi to što pojedini crkveni velikodostojnici žive „u neskladu sa jevanđeoskim normama". On podseća da je patrijarh Pavle „javno udarao na sjaj i raskoš„, jer je po prirodi bio skroman.

- Video sam da je pre godinu dana jedna revija objavila fotografije o dvorcu u kome obitava zvorinčko-tuzlanski vladika Vasilije. Dvorac se popularno naziva „Srpski Versaj" jer, navodno, ne zaostaje od Versaja u raskoši, već se razlikuje jedino u veličini. Nazvan je i „parče neba na Zemlji". Sve upućuje na raskoš i bogatstvo, a episkop Kačavenda kazao je da on to samo čuva i da njemu pripada samo grobno mesto kod oltara. Pokazivao je sve ono što dvorac sadrži, između ostalog, i svoje skupocene štapove. Ali, nije on jedini vladika koji živi u takvom luksuzu, i većina ostalih vladika ima raskošne vladičanske dvorove i vozne parkove. Oni su, da podsetim, monasi, koji su obukli crninu i zarekli se na siromaštvo. Ali sve zavisi od shvatanja, pa je tako patrijarh Irinej izuzetno skroman, kao i vladika šabački Lavrentije, koji živi u upadljivo skromnom vladičanskom dvoru.Na to ohrabruje njegova izjava u kojoj se prvi put posle mnogo godina pominju gladni i nezbrinuti u Srbiji- priča Đorđević. (S. D.)

ANA MITIĆ

Izvor: Press

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Kacavenda.jpg
(49.12 KB, 400x298)
kacavenda01.jpg
(37.54 KB, 400x266)
kacavenda02.jpg
(30.67 KB, 400x184)
Kacavenda-6.jpg
(40.06 KB, 400x300)
Kacavenda-7.jpg
(39.13 KB, 400x300)
Kacavenda-9.jpg
(44.04 KB, 400x266)
Kacavenda-10.jpg
(37.32 KB, 400x266)
Kacavenda-12.jpg
(45.06 KB, 400x300)
Kacavenda-15.jpg
(34.28 KB, 400x300)
Kacavenda-bez-mantije.jpg
(40.62 KB, 400x300)
kacavenda-Momir-Zubovic.jpg
(37.99 KB, 400x379)
Kacevanda-2.jpg
(53.63 KB, 400x504)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Novi detalji o životu Vasilija Kačavende: Vladika u seks aferi

Najnovije fotografije vladike zvorničko-tuzlanskog Vasilija Kačavende snimljene u njegovom raskošnom dvoru u Bijeljini, na kojima je u društvu rođaka Dejana Nestorovića, stripera iz Novog Sada, naišle su na osudu javnosti


Prema rečima sagovornika Pressa, ove fotografije, koje je Press objavio u subotu, najbolje govore o pravoj slici vladike Vasilija.

Profesor Filozofskog fakulteta u Banjaluci Miodrag Živanović kaže za Press da tvrdi da luksuz vladičanskog dvora u Bijeljini nije ni jedini ni najveći greh vladike Kačavende!


Skandal iz sela Zagoni

- Postoji dosta indikatora prema kojima su mnogi odigrali jednu jako nečasnu ulogu u vreme rata u Bosni, a jedan od učesnika vezanih za ta vremena upravo je i vladika Kačavenda. On je bio povezan sa mnogim aferama iz tog vremena, vezivan je za ratnu huškačku politiku i zloupotrebu položaja. Međutim, pored svega toga, postoje i još nečasnije stvari. Konkretno, mislim da bi morala da se istraži njegova uloga iz ratnih vremena u selu Zagoni pored Banjaluke. Ne znam da li znate da je isti vladika tražio da se svaki novodošli paroh u ovom selu odrekne svoje žene sedam dana kako bi ona došla kod njega! Zbog toga je u ovom kraju bilo i oružanih sukoba. Tako da priča o njegovom luksuznom životu, uz sve ovo, govori da on nema moralni dignitet - priča Živanović.

Predsednik Centra za humanu politiku u RS Momir Dejanović, koji živi na teritoriji Zvorničko-tuzlanske eparhije, upozorava da vladika Vasilije Kačavenda nije jedini predstavnik Crkve koji se odao „srebroljublju i raskoši".

- Značajan deo sveštenstva u ovoj eparhiji je komercijalizovao i gotovo potpuno privatizovao Srpsku pravoslavnu crkvu, otuđio je od Hrista, Jevanđelja, vernika i naroda, odao se srebroljublju i neprimerenoj raskoši. To sveštenstvo je postalo bezosećajno za probleme poniženih, opljačkanih, obespravljenih i beznadežnih građana. Cenovnici kojima se plaćaju krštenja, sahrane, osveštenja potpuno su neprimereni duhu Hristove crkve. Tako da primer vladike zvorničko-tuzlanskog nije jedini, on je samo ilustracija stanja i problema u kojim se nalazi SPC - priča Dejanović.

Vladika Vasilije: Ne zanima me!

Vladika zvorničko-tuzlanski Vasilije Kačavenda odbio je razgovor za Press i nije želeo da odgovori na ove optužbe, niti da prokomentariše fotografije koje je na internetu postavio njegov rođak Dejan Nestorović.

- Uopšte me ne interesuje šta ko priča i to što pišete. Ne želim ništa da komentarišem! I sada ću da prekinem vezu - kratko je izjavio vladika Vasilije.

Niko od vladika SPC nije želeo da komentariše objavljivanje novih fotografija raskošnog zdanja vladike Kačavende. Međutim, rođak vladike Dejan Nestorović kaže da on „nema ništa da doda o svom dedi i prijatelju Vasiliju Kačavendi". Na pitanje Pressa da li je vladika ljut zbog fotografija, on kaže:

- Mi smo se čuli posle svega. I mogu samo da vam kažem da je zaključak tog našeg razgovora zapravo poruka raznim analitičarima da oni mogu da sude o našoj spoljašnosti, a Bog će da sudi o našoj unutrašnjosti - dodaje Nestorović.

Patrijarh Irinej: Estetika, lepota, nije to bitno

Jedno od novinarskih pitanja koje je prošle nedelje upućeno njegovoj svetosti patrijarhu Irineju prilikom njegovog prvog susreta s medijima bilo je i kako gleda na kritike jednog dela javnosti da Crkva ne deli sudbinu naroda i da pojedine vladike žive veoma luksuzno.

- Tu ima novinarskih gledanja i rasuđivanja. Svakako se razlikuju u mnogo čemu, pa i u tome. Da. Neki bi hteli i želeli, ali ništa loše ne čine da svoju eparhiju unaprede... Danas je savremeno vreme, ljudi gledaju red i poredak. Estetika, neka lepota u svemu, nije to ništa bitno, je li - izjavio je patrijarh Irinej.

S. VOJINOVIĆ

Izvor: Press
« Poslednja izmena: 01. Feb 2010, 11:46:23 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 
Citat
Hrana na dvoru je pretežno bogata ribom, morskim plodovima i organskim povrćem, koje gaji pored dvora. Vladika sam priprema oslić kuvan sa limunovim sokom.

Uh ovo bas zvuci primamljivo  Smile
Otisla bih da me ugosti ali se plasim da ce me ''napasti'' u nekoj od odaja ,a gde da odbijem Vladiku ! Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 200
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
Hrana na dvoru je pretežno bogata ribom, morskim plodovima i organskim povrćem, koje gaji pored dvora. Vladika sam priprema oslić kuvan sa limunovim sokom.

Uh ovo bas zvuci primamljivo  Smile
Otisla bih da me ugosti ali se plasim da ce me ''napasti'' u nekoj od odaja ,a gde da odbijem Vladiku ! Smile

Sudeći po nameštaju, vladika očigledno ima ukusa, tako da ... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Nebesko je carstvo velicanstveno al u zemaljskom je sva raja... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 3220
Koja gajba  Smile Smile To mora da napravio od popvske plate  Smile Smile
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
Alcatel 258

Али тамо где се он упутио, не може носити злато...  Smile
« Poslednja izmena: 01. Feb 2010, 23:01:13 od mrly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Али тамо где се он упутио, не може носити злато...  Smile
Pa zar ne vidis da je sebi podigao onaj cardak, onu piramidu da ga u njoj balzamuju, da zivi do vjeki vjekova.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
a Pavle kao nije to znao  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Žena
Poruke 523
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Vladika bas zna da uziva u zivotu, a vidi se i da je veoma skroman covek.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.212 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.