Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zbog cega razlicita muzicka misljenja vode svadji?  (Pročitano 32361 puta)
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
na forumu da u stvarnom zivotu ne.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Ne, mislim, to uzdizanje kroz muzicki ukus nije vrijedno komentarisati; to je samo jos jedan od nacina davanja kosmoloske vaznosti samom sebi uporedjujuci se sa 'inferiornim muzickim stilovima'.
Da nije zalosno bilo bi komicno.

I nevjerovatno, ali svi ti koji te gledaju zabezeknuto kad kazes da slusas nesto sto oni ne slusaju su redovno neshvacene mukice koje pokusavaju naci svoje mjesto pod suncem. I interesantno, ja nikad dosad nisam srela nekog fana narodnjaka koji pljuje po r'n'r ili jazzu. Vecina ih kaze 'ne volim to, ne svidja mi se', ali niko me nije ubijao u pojam s pogledom 'jao kako si glupa'. -_-

IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Ovaj, a tek zbunjenost kada kazes da slusas sve i svasta  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Mislim da je zgrazavanje jednako u oba slucaja samo sto su reakcije drugacije.

krmecak ce za metalca da kaze kako mozes to drndanje da slusas nista ne razumem ili gledaj kakav je odvratan slusa metal, metalac ce za krmecaka da kaze da je glup  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N-shurnaest
Grandovci i fensatji su chobani, to treba odstraniti iz drushtva. The End.
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S Advance
@Marco V, vidis, i sam kazes da pravis vidnu razliku izmedju pesme i muzike, odnosno u sustini izmedju reci i melodije... i to je recimo tvoj stil, tvoj ukus, ali ono sto ti trazis, nalazi se samo u pojedinom pravcu (ne znam da li je to tehno/house, ne razumem se bas najbolje, a znam da mi je ortak pricao da je jedan samo muzika a drugi ima i text, a mozda je to napomenuo i za neki treci pravac pa sam ja pobrkao, tako da se izvinjavam ako sam pogresio) i operi.... i tu nema niceg loseg...

Ali isto tako moras da shvatis da upravo tako kako tebi ta muzika deluje "unistena/prenatrpana" recima, neko tu muziku bez texta dozivljava "unistenom/nepotpunom" i evo nas opet na pocetku... sto ljudi sto cudi...

Ja samo kazem da je glupo meriti inteligenciju po onome ko sta slusa (da, naravno, bilo je reci i da su inteligentniji oni sto slusaju betovana, pa zasto ga ne bih slusao i ja, bar toliko da kazem da ga slusam pa da se "pravim" pametan) jer jednostavno ne moze se suditi po tome...

Moze se ispitati eventualno opsta kultura i neki nivo obrazovanja (poznavanje vrste pesama, nazive rok bendova i grupa) ali to je potpuno nova sfera posmatranja dogadjaja.

I da ti ne ostanem duzan na odgovoru, ne, ne stvaram nikakvu sliku o osobi koja nesto slusa (pre povezem stil oblacenja sa muzikom jer se neki pravci tako i izdvajaju) ali ako mi je osoba ok lik, zasto bi muzicki ukus bio prepreka svemu tome...

To cak nije ni bitno a kamo li presudno...

Uostalom, pomirite se sa tim ako vec niste... Veselja bez narodne muzike jos dugo dugo necete videti...

P.S. Samo za primer, ti najveci rockeri/metalci/hip-hoperi, prvi se smore i napiju po narodnim veseljima da se na kraju oni i najlepse provedu... uostalom, cak i ove strane zurke se zavrsavaju narodnim pesmama... jbg, pokazalo se dobrim "udracem" za kraj...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Nokia 
Citat
Ali isto tako moras da shvatis da upravo tako kako tebi ta muzika deluje "unistena/prenatrpana" recima, neko tu muziku bez texta dozivljava "unistenom/nepotpunom" i evo nas opet na pocetku... sto ljudi sto cudi...
100 ljudi 100 cudi, al ako je muzika umetnost onda tih 100 ljudi ne moze imati podjednako ispravno misljenje o muzici.
Citat
Ja samo kazem da je glupo meriti inteligenciju po onome ko sta slusa (da, naravno, bilo je reci i da su inteligentniji oni sto slusaju betovana, pa zasto ga ne bih slusao i ja, bar toliko da kazem da ga slusam pa da se "pravim" pametan) jer jednostavno ne moze se suditi po tome...
Nece glup covek postati pametan tako sto ce slusati "pametniju" muziku. Ako narod voli djubre onda mu treba dati djubre, al ajde bar da nazovemo to pravim imenom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 5530
Zastava Novi Sad - Petrovaradin
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Sony xperia tipo
Где ви уопште налазите те људе који су толико ограничени да слушају само један правац у музици?  Smile
Ја једва да умем да их набројим или разликујем, а не да ограничим себе тако што ћу слушати само песме одређеног жанра, или одређених извођача...  Smile

Али, можда је то зато што сам ја неинтелигентна.  Smile
Ја сам ипак одрасла певајући песме Драгане Мирковић и Лепе Брене.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Wildfire S
Ovaj, a tek zbunjenost kada kazes da slusas sve i svasta  Smile

Zbunjenost? Pre bih rekao iznerviranost.  Smile
Ljudi ne voli kad im kažem da slušam sve živo i Tošeta.

Ali to je istina.
Na mojoj playlisti postoji stvarno mnogo žanrova i podžanrova.
Slušam ono kako se osećam u datom trenutku.
Ne želim sebe da ograničavam u jednom smeru ko konj s onim na očima i da se sputavam na bilo koji način.

Jedino kad dođu ovakvi pajseri (ja to tebi War odmila, toliko smo zajednog prošli pa znam da se nećeš uvrediti Smile  Smile )
Grandovci i fensatji su chobani, to treba odstraniti iz drushtva. The End.
Onda mi se javi inat i tvrdim da je Grand verovatno najbolja muzika do sad, sklop starog i novog.  Smile
Starog tradicionalnog etno zvuka i novog modernog i tehički revolucionarnog zvuka sve zajedno povezano u harmoniji koja izaziva one najlepše i najružnije emocije u čoveku, jeste da...  Smile
 Smile

Živi i pusti druge da žive.


Btw, nekome je i ovo muzika.
http://en.wikipedia.org/wiki/Noise_%28music%29
Ja to lično ne kapiram al' to i dalje nije razlog da ne treba da postoji.




Kad ne bi bilo slušalaca ne bi ni postojala.
Ponuda i potražnja.


Imali smo temu o tome, pa smo se umalo na njoj poklali.  Smile


Sećam se te teme.
Nadajmo se da ovde neće biti klanja i da smo nešto naučili od tada... ili ćemo morati ponovo da radimo domaći.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia 
Mislim da je zgrazavanje jednako u oba slucaja samo sto su reakcije drugacije.

krmecak ce za metalca da kaze kako mozes to drndanje da slusas nista ne razumem ili gledaj kakav je odvratan slusa metal, metalac ce za krmecaka da kaze da je glup Smile

Ali drugo je kada ti nekog procenjujes i ocenjujes na osnovu toga sto slusa(na nekom dubljem nivou, ne pricam o prvom utisku i onoj prvoj misli koja nam prostruji kroz glavu o nekome ) a drugo kada pomislis ''Ma daj, kako to mozes da slusas..?'' Mislim, nije meni jasno kako ljudi mogu mnogo stosta da slusaju ali sigurno necu misliti o njima da su debili na osnovu toga.

@Goa, jer to ta tema?Ja nesto ne nadjoh one silne rasprave....Mozda je bila jos jedna?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.