Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:15:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li verujete da su stedljive sijalice stetne?
Da
37.5%  (3)
Ne
62.5%  (5)
Ne interesuje me, koristim samo obicne!
0%  (0)
Ukupno glasova: 8
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stedljive sijalice i zdravlje  (Pročitano 4607 puta)
28. Jan 2010, 13:49:35
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3470
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson K800i
Ne pronadjoh ni jednu slicnu temu na forumu! Ako sam neku prevideo, slobodno spojite!  Smile
Da li postoji negde u nekoj knjizi, na net-u dokazana stetnost stedljivih sijalica (Fluorescentnih sijalica (CFL)) po coveka???
Toliko smo preplazvljeni svakavim vestima, kako treba stedeti energiju, kako EU zabranjuje sijalice od 100W (pa su Nemci opustosili radnje i stvorili zalihu obicnih sijalica  Smile), pa se nadje neko da kaze kako stedljive sijalice uticu na rak, glavobolju, raspolozenje, sterilnost i jos svasta nesto!
Jedino sto stvarno znam da stedljive kineske sijalice ne pruzaju pun snop svetlosti i zato jesu lose po vid coveka, ali postoje i valitetnije koje imaju pun snop svetlosti! Ali opet, to nema veze sa zdravljem coveka!

Stoji da su buducnost LED sijalice, ali dot'le, sta raditi!  Smile
IP sačuvana
social share
Ja volim samo sebe
Svog predivnog sebe
Ja volim samo sebe
Svog jedinog sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S Advance
Većina kompaktnih fluorescentnih sijalica [CFL], koje se promovišu kao način za smanjenje potrošnje energije, sadrži malu količinu žive, visoko toksične materije. Pojedini naučnici i ekolozi strahuju da će najveći deo pregorelih sijalica završiti na deponijama smeća. Živa je verovatno najpoznatija po uticaju na nervni sistem. Takođe, može oštetiti bubrege i jetru, a u većim količinima može biti smrtonosna....

Izvor: RTS nedelja, 1. april 2007.

Nazalost, ova vest ne postoji vise u celosti, s obzirom da je izbrisana sa zvanicnog sajta RTS-a a nisam uspeo da im pronadjem arhivu...

U sustini, ja mesam to "fluroscentno" sa onim klasicnim "zelenim" punjenjem (opet, ispravite me ako je to isto) koje se nalazi na onim zvezdicama koje se lepe po plafonu, pa i po nekim satovima kako bi se dobio efekat svetlenja u mraku... za to "zeleno" sam cuo dosta vise puta i od dosta razlicitih izvora da je stetno i da zraci... (mada, sta ne zraci u danasnje vreme)...

A za ovo tvoje, jedino da proguglas malo ili nam das neku sliku za pocetak (bare meni, da vidim na sta ciljas)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3470
Zastava BG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
SonyEricsson K800i
Ma, ziva moze da bude problem jedino ako neko razbije sijalicu! Ako se pravilno reciklira (sto jeste skupo), nema problema!

A za ovo tvoje, jedino da proguglas malo ili nam das neku sliku za pocetak (bare meni, da vidim na sta ciljas)

Ne znam kakvu sliku da ti dam! Znas sta su stedljive sijalice, bas se mnogo prica o njima! Pa pokusah ja da izguglam nesto, ali u tome i jeste problem sto su svi tekstovi rekla-kazala, nigde ne mogu da nadjem neko zvanicno objasnjenje doktora ili naucnika!
« Poslednja izmena: 29. Jan 2010, 13:53:53 od Dragan, Beograd »
IP sačuvana
social share
Ja volim samo sebe
Svog predivnog sebe
Ja volim samo sebe
Svog jedinog sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S Advance
Wow, naplasi me sa tim silnim uzvicnicima...  Smile

Citat
Znas sta su stedljive sijalice, bas se mnogo prica o njima!

Ne znam bas na koje ciljas (osim na ove klasicne neonke i one malo izuvijane), niti se kod mene bas nesto prica posebno o tome ali ni to nije bas toliko cudno s obzirom da ovde kod nas imamo celu trafo stanicu maltene u dvoristu pa mozemo i da se ku**imo sa ovim obicnim...  Smile

Ako nadjem nesto dodatno, javljam... do tada... pozdrav...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:15:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.