Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:25:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Potraga za srećkom  (Pročitano 3053 puta)
28. Jan 2010, 12:26:24
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Svako od nas je barem jednom u životu odigrao igru na sreću ili učestvovao u nekoj nagradnoj igri. Širom sveta, bez obzira na pol, boju kože, veroispovest i socijalni status ljudi svakodnevno učestvuju u igrama koje će im, kako veruju, promeniti život - iz korena

Priča o nagradnim igrama počinje sasvim malim ulaganjem, kupovinom listića za nagradnu igru, slanjem SMS poruke ili kupona. A onda dolazi onaj slatki trenutak iščekivanja i strepnje, maštanja o tome u šta biste uložili dobijeni novac, kako biste se divno vozili u svom novom automobilu ili uživali u dobijenom stanu... Većina učesnika u nagradnim igrama nikada nije osetila slast dobitka. Ali, posle onog prvog trenutka srušenih snova i pomisli „pa dobro, sreća se uvek dešava nekom drugom“, opet biste ušli u istu avanturu, nadajući se da je baš taj put onaj pravi. I tako, od uzbuđenja do uzbuđenja, od razočaranja do razočaranja ili - neočekivane sreće. Igre na sreću popularne su svuda u svetu. Milioni ljudi širom planete svakodnevno uplaćuju tikete i nadaju se da će ostvariti „velike snove“.

Istorija lutrije
Arheolozi su našli dokaze da su se igre nalik lutriji igrale još u doba faraona u drevnom Egiptu. Prvi zapisi o lutriji datiraju iz 200. godine pre nove ere, a sačinjeni su u Kini kada je dinastija Han koristila takse od igara na sreću kako bi prikupila novac za državnu kasu. Zanimljivo je da je novac koji je država zaradila od prodaje srećki, iskorišćen za izgradnju Velikog kineskog zida. Istorijski zapisi kažu da se lutrija igrala i na teritoriji Evrope u vreme Julija Cezara, u 1. veku pre nove ere.
Sigurno je da su razne forme lutrija postojale tokom srednjeg veka, ali o njima nema mnogo zapisa. Prva zabeležena lutrija u Evropi održana je 1446. godine, a organizovao je poznati flamanski slikar Van Ajk koji je kao nagradu davao svoje slike, dok se prve novčane nagrade pojavljuju u Firenci 1530. godine. Engleska je ustanovila lutriju 1569. godine. Lutrija koju je 1612. organizovao kralj Džejms I bila je održana kako bi se sakupio novac koji je uložen za izgradnju prve engleske kolonije Džejmstaun u Virdžiniji (SAD). Iste godine kada su Britanci osnovali svoju prvu koloniju u Americi, na „novom kontinentu“ pojavila se i prva igra na sreću. Bendžamin Frenklin je novac od lutrije ulagao u kupovinu topova koji su korišćeni u građanskom ratu. Od lutrije u Americi izgrađeno je više od 300 škola i 200 crkava, a podignuti su i univerziteti Kolumbija, Harvard, Prinston i Jejl. Novac od lutrije ulagan je i u sirotišta, biblioteke, bolnice, zatvore i sudnice.
Danas u različitim igrama na sreću učestvuje skoro 80 odsto američke populacije, njih oko 210 miliona.

Igre brojki
Evo i nekih statistika vezanih za konkretne brojeve u Irskoj.
Broj 1 do sada je izvučen 524 puta, što znači da je njegovo učešće u izvlačenjima do sada bilo 18,2 %.
Broj 10 je izvučen ukupno 502 puta, pa je u proseku ovaj broj na izvlačenjima bio prisutan u 17,5 % izvlačenja.
Broj 20 je izvlačen nešto ređe, 456 puta, ili u proseku 15,8 %.

Omiljeni brojevi
Britanci najčešće na svojim listićima zaokruže brojeve 38, 25, 11, 31, 44 ili 23 a najređe 20, 41, 16, 13, 21 ili 36. U Evropskoj lutriji stvari su malo drugačije, najčešće se biraju brojevi 50, 37, 19, 12, 14, 1 ili 6, a na listiću se najređe nađu 46, 28, 39, 32, 43, 4 ili 2.

***
Lutrija je u Holandiji ustanovljena 1726. i do danas nije prekidala svoj rad pa se zvanično smatra najsta-rijom lutrijom na svetu
***

Lisa
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S Advance
Postoji istrazivanje koje kaze da je igranje igara na srecu zdravo, i da je bas najzdravije to pozitivno iscekivanje dobitka...

E sad, da li je to propaganda da se ljudi podstaknu vise da igraju ili ima stvaran efekat ne znam...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 
Kockarskie igare su zasnovane na nepovoljnim proračunima, a vrlo često i na prevarama. Jedini koji zarađuje na kocki je organizator kome piksla ne može da izmakne.

Međutim strast kod kocke pravi od kockara adrenalonske narkomane i oni, iako često vrlo inteligentni da shvate kako su prevareni post faktum, u toku samog procesa kockanja nisu u stanju da primete prevaru i da se odupru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Wildfire S
The House always wins!  Smile - Zapamtite to.

Lično, gnušam se svakog vida kockanja. Jedan od razloga za tako nešto je činjenica da mi je deda bio veliki kockar koji je prokockao mnogo. Baš mnogo.
Ali priznajem da u svima nama postoji ta "želja" za kockom.
Robert Winston to objašnjava kao činjenicu da su milionima godina ranije naši preci konstantno birali između rizičnih opcija. Rizikovali su svoj život neizvesno se upuštajući u nove i nepoznate i opasne predele ispunjene opasnim predatorima zarad potencijalne nagrade. Govori o tome da smo svi predodređeni za kocku zbog tih ljudi koji su prihvatali rizike i osvajali teritorije i naseljavali svet. Po njemu, to jedan od razloga zašto moderni ljudi imaju toliko uzbuđenje kockajući se. On je to nazvao - kockarski instikt.
Ljudi koji oranizuju igre na sreću, prave i prhvataju opklade, ili na bilo koji drugi način učestvuju u organizaciji "kocke u širem smislu" vrlo dobro iskorišćavaju taj instinkt.

Znam razne priče o kockarima i njihovim pričama, među svima njima - verovatno mi je najčudnije što postoje ljudi koji na neki način "vole" kad izgube, kad izgube velike pare. Osećaju se živim. Smile
Cela ta skenjanost i osećaj propadanja i znanje da je izgubio dosta onoga što je stekao izaziva ogromne emocije i uzbuđenje da negde duboko u sebi im to na neki način priziva satisfakciju. Nešto poput mazohizma.
Na razne načine se ubija montonija... ovo je jedan od lošijih načina koji nikad neće nestati.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Ja prosto ne verujem u dobitak na kocki. Ne verujem ni u nagradne igre. Niti u bilo kakav vid ''palo mi je s neba'' dobitka.

To može biti i feler, ali mi racio ne dozvoljava da verujem u takve stvari.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Bambi,
nikad se ne zna sto se tice igara na srecu Smile

Edit:
mislim na loto, bingo, greb greb srecke, pa i sms
« Poslednja izmena: 28. Jan 2010, 14:59:14 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Bambi,
nikad se ne zna sto se tice igara na srecu Smile

Edit:
mislim na loto, bingo, greb greb srecke, pa i sms
Znam ja to, ali ipak imam neku blokadu prema svemu tome. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Kao и у свему другом треба имати меру и играти паметно. То значи не упуштати се у класичне коцкарске игре типа рулета, аутомата и осталих машина за извлачење пара. Вероватноћа да ћете добити значајан новац на овим играма је веома мала, док је вероватноћа да ћете изгубити велики новац веома велика.

Треба играти игре попут лотоа, бинга и сличних, које не траже превелика улагања, а могу донети велике добитке. Ипак, не треба се заносити и играти све могуће игре такве врсте, јер се на тај начин мизерна вероватноћа добитка може повећати на исто тако мизерну, док повећање количине уложеног новца може бити значајно.

Неколико колона лотоа седмично не кошта пуно и то није права коцка, јер и ако изгубите (одн. не добијете ништа) тешко да ћете се вадити, што је по мени услов да нека игра буде коцка. И ја бих уплаћивао да редовно не заборавим то да урадим.

Никад се не зна.  Smile
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
 Bambi, ja vala nemam, s obzirom da sam nedavno dobila, ne puno ali s obzirom koliko sam ulozila i previse je Smile naravno, ne igram cesto, samo kada imam osecaj.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Bambi, ja vala nemam, s obzirom da sam nedavno dobila, ne puno ali s obzirom koliko sam ulozila i previse je Smile naravno, ne igram cesto, samo kada imam osecaj.
Uu, super onda za tebe. Eto ipak ima onih koji makar nešto dobiju. Smile

Ja sam nedavno pukom slučajnošću dobila onu greb-greb srećku, na kojoj je bila zamena.
To je bilo pre mesec dana, i još nisam otišla da je razmenim.
Sve kontam - ma šta ima da idem da je menjam, ionako ništa neću dobiti.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:25:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.