Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:28:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: da li ce put kroz vreme biti moguc

Glasanje završeno: 21. Dec 2010, 23:38:21

da
63.9%  (23)
ne
36.1%  (13)
Ukupno glasova: 33
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: put kroz vreme  (Pročitano 22729 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
jedna stvar me impresionira... npr. jedan od najvećih umova u istoriji, Ajnštajn, utvrdio je i matematički dokazao, da je brzina svetlosti konstanta i da se nikada ne može postići. i onda dođe neki Srbin, srednjoškolac (ili student, nije bitno) i izjavi - "putovanje kroz vreme je moguće, pročitao sam na ufo.com! " . Stvarno ima neverovatnih ljudi...
Sta znaci "matematicki dokaz" ? Kada je neko nesto dokazivao matematikom ?
"1+1=2" ne postoji u materiji, ne postoji izvan covekove maste.
Taj jevrejin je rekao da "vreme, prostor i gravitacija ne postoje izvan materije" sto je apsolutna neistina, posto
ne postoji dokaz postojanja tih reci u materiji.
Sve sto postoji u materiji ima molekularni sastav, koji je molekularni sastav "vremena, prostora ili gravitacije " ?

IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
super, i ovaj je pametniji od najvećih fizičara, i to samo zato što je fizičar - Jevrejin... stvarno si ... intelektualac...

naravno da 1+1 postoji u materiji. ako imaš jedan atom + jedan atom, to su dva atoma.
« Poslednja izmena: 24. Jan 2010, 10:20:30 od radulac »
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
super, i ovaj je pametniji od najvećih fizičara, i to samo zato što je fizičar - Jevrejin... stvarno si ... intelektualac...

naravno da 1+1 postoji u materiji. ako imaš jedan atom + jedan atom, to su dva atoma.
A sta je pogresno u nazivanju Ajnstajna - jevrejinom, ili Teslu - Srbinom ?
Gde sam ja rekao da Ajnstajn ne govori istinu zato sto je jevrejin ?
"1+1=2" je ustvari  "1.0+1.0=2.0", a u prirodi je sve singularno/jedinstveno, atomi su deo molekula i to o cemu ti govoris su samo teorije a ne istina.
Da bi covek ziveo/funkcionisao nisu mu potrebne bajke o atomima ili matematika, tako da je nauka religija koju
praktikuju samo neki ljudi, bas kao sto je slucaj sa religijom koja nije nauka.

Zasto mi neko ne odgovori na pitanje koji je molekularni sastav "vremena, prostora, gravitacije", ako postoje ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
nije pogrešno, samo ne vidim potrebu da to ističeš, jer je potpuno irelevantno. molekularni sastav prostora je sve ono što si učio u školi, plus mnogo stvari koje nisi učio. Vreme, nema molekularni sastav, niti igde piše da sve
mora da ima molekularni sastav. Kao npr. energija. To da su atomi samo teorije a ne istina, je glupo i komentarisati. šta je onda istina ? da ništa ne postoji ?!
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
nije pogrešno, samo ne vidim potrebu da to ističeš, jer je potpuno irelevantno. molekularni sastav prostora je sve ono što si učio u školi, plus mnogo stvari koje nisi učio. Vreme, nema molekularni sastav, niti igde piše da sve
mora da ima molekularni sastav. Kao npr. energija. To da su atomi samo teorije a ne istina, je glupo i komentarisati. šta je onda istina ? da ništa ne postoji ?!
Kao i narodnost/krvna pripadnost svakog drugog coveka, Ajnstajn je prvo jevrejin, pa onda sve ostalo i to ne da je irelevantno nego je veoma relevantno. Nisam ucio u skoli nikakav "molekularni sastav prostora". Energija je materija i materija je energija. Istina je u postojanju oblika, forme, situacije, "atomi" su teoretski deo molekula koji sacinjavaju te oblike, formu, situaciju. Kada je covek video da je sve deo necega sto nikada nece moci da sazna onda se zaustavio na tom nivou do kojeg je dosao  tu se zakucao i ni makac. Neki ljudi su pomislili da covekov um moze sve, pa su skontali da su se zeznuli. To je kao nedovrsena prica koja nema nikakav znacaj, posto ne vodi nikuda.
Istina je da ti postojis i funkcionises, a kako se to desava nikada neces saznati, ne samo ti nego niti jedan drugi covek. Tebi je bitno da si srecan a ne kako je do tog osecaja doslo.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Mitsubishi 111
super, i ovaj je pametniji od najvećih fizičara, i to samo zato što je fizičar - Jevrejin... stvarno si ... intelektualac...

naravno da 1+1 postoji u materiji. ako imaš jedan atom + jedan atom, to su dva atoma.


a ti radulac si bas upucen. kako tvrdis da brzina svetlosti nije moguca ma daj nelupaj gluposti. Svi smo glupi samo ste ti i jos neki najveci umovi u istoriji pametni rekobiti mrs da nije protiv pravila chata pa ti necu reci, a ovo za ajnstajna si izmislio procitaj okacio sam temu ajnstajnova teorija relativiteta pa da vidimo ko je u pravu, a brzina svetlosti je vec 100 puta postignuta tako da nam ne gine nova fizika ali dok je ne bude bilo zadovoljicemo se i sa ovom pa je moramo postovati a ne misliti da smo mi najpametniji kao ti radulac
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
axaxaxax, ovo bi išlo u "odvale" ali nije smešno... jbt koliko si ti neobrazovan i neupućen.... je li, a ko je postigao brzinu svetlosti ?! tvoja pamet ?  Smile

brzina svetlosti ne može da se postigne, genijacu, jer ppribližavanjem toj brzini (što je na prvom mestu nemoguće, jer ne postoji motor koji bi postigao 1 posto) energija se pretvara u masu. o tome govori teorija relativiteta. znači da, kako bi se neki objekat približavao brzini svetlosti, sva njegova energija bi postajala masa, a ubrzanje bi bilo sve manje.
« Poslednja izmena: 24. Jan 2010, 13:08:34 od radulac »
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Mitsubishi 111
nije pogrešno, samo ne vidim potrebu da to ističeš, jer je potpuno irelevantno. molekularni sastav prostora je sve ono što si učio u školi, plus mnogo stvari koje nisi učio. Vreme, nema molekularni sastav, niti igde piše da sve
mora da ima molekularni sastav. Kao npr. energija. To da su atomi samo teorije a ne istina, je glupo i komentarisati. šta je onda istina ? da ništa ne postoji ?!
Kao i narodnost/krvna pripadnost svakog drugog coveka, Ajnstajn je prvo jevrejin, pa onda sve ostalo i to ne da je irelevantno nego je veoma relevantno. Nisam ucio u skoli nikakav "molekularni sastav prostora". Energija je materija i materija je energija. Istina je u postojanju oblika, forme, situacije, "atomi" su teoretski deo molekula koji sacinjavaju te oblike, formu, situaciju. Kada je covek video da je sve deo necega sto nikada nece moci da sazna onda se zaustavio na tom nivou do kojeg je dosao  tu se zakucao i ni makac. Neki ljudi su pomislili da covekov um moze sve, pa su skontali da su se zeznuli. To je kao nedovrsena prica koja nema nikakav znacaj, posto ne vodi nikuda.
Istina je da ti postojis i funkcionises, a kako se to desava nikada neces saznati, ne samo ti nego niti jedan drugi covek. Tebi je bitno da si srecan a ne kako je do tog osecaja doslo.


izvinjavam se i tebi i forumu ali gluplju izjavu u zivotu nisam cuo nauka prica za bebe kao religija ma daj nikad necemo saznati kako priroda funkcionise time se godinama bave veci umovi od tebe (neki poput mene Smile) a ti se nasao pametan da kazes da su oni svoj trud protracili i da je materija izmisljotina racu ti samo jedno pametnim mogu i trebaju da se prave pametni a ne takvi kao ti ovo za 1+1 jeste tacno ali matematika nije ona sluzi samo kao pomocna nauka da bi nam olaksala druge tako da ja verujem u sve ostale prirodne nauke sam nje iako je najvise koristim ali u njoj su sve tretpostavke i sve je nemoguse. Zato ako nadjes nesto iz fizike sto nije tacno a ti kazi pa da dobijes nobelovu nagradu
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Mitsubishi 111
axaxaxax, ovo bi išlo u "odvale" ali nije smešno... jbt koliko si ti neobrazovan i neupućen.... je li, a ko je postigao brzinu svetlosti ?! tvoja pamet ?  Smile

brzina svetlosti ne može da se postigne, genijacu, jer ppribližavanjem toj brzini (što je na prvom mestu nemoguće, jer ne postoji motor koji bi postigao 1 posto) energija se pretvara u masu. o tome govori teorija relativiteta. znači da, kako bi se neki objekat približavao brzini svetlosti, sva njegova energija bi postajala masa, a ubrzanje bi bilo sve manje.

ja sam brzinu svetlosti postigao kod mene u garazi. mala sala naravno izvini moja greska sad sam nasao i tekst o tome
« Poslednja izmena: 24. Jan 2010, 13:12:56 od stojan111 »
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
za jedan sekund si prešao 300 hiljada kilometara ?!  Smile (ili za milisekundu 300 kilometara)

jbt pa kolika je ta garaža ?!

izvini ti, ali već sam provalio da baš mene voliš da "pecneš"  Smile

dobro si rekao ovom kolegi iznad
« Poslednja izmena: 24. Jan 2010, 13:13:59 od radulac »
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:28:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.