Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 16:02:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa Wireless konekcijom  (Pročitano 14209 puta)
22. Jan 2010, 13:01:36
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1825
Zastava Bosna i Hecegovina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung Galaxy S4
Pozdrav forumashi!
Koristim laptop HP 550 na poslu.Instalirao sam juce Win 7 i sve je super osim konekcije na odredjenu mrezu.Imam 4 mreze i na 3 se mogu konektovati bez problema osim na jednu na koju bih trebao, jer mi je njen ruter najblizi i signal je odlican.Probao sam sa razlicitim driverma(i za xp i za vistu) svaki se instalira bez problema i konektujem se na druge mreze,a li na ovu nikako.
E sad, na mrezama na koje mogu da se konektujem postavljena je enkripcija WPA-PSK, a na mrezi na koju ne mogu je postavljena WPA2-PSK. Moze li to biti problem?  Smile
Sjecam se da sam imao nesto kao fix za WPA2-psk na racunarima na kojima nema da se izabere ta enkripcija u postavkama mreze.
Da li je neko imao slicnih problema?


13:27---
edit
Upravo sam probao sa wireless USB adapterom koji radi na drugom racunaru i opet ne mogu da se konektujem na mrezu na koju moram...  Smile
« Poslednja izmena: 22. Jan 2010, 13:27:53 od Vitto »
IP sačuvana
social share
"Remember, remember the 5th of November, the gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone 4
Win7 ne bi trebalo da ima taj problem... dok XP ima i on je resen kroz SP3 odnosno SP2 i zakrpu za WPA2...

Da li si do sada imao neki drugo OS na tom laptopu i da li si sa njim mogao da se konektujes na tu problematicnu mrezu?

Mozda sama kartica ima problem sa WPA2, mada ako ne gresim, to je stvar software-a, a ne hardware-a Smile
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1825
Zastava Bosna i Hecegovina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung Galaxy S4
Imao sam XP, mislim SP2, na tom laptopu i nisam imao problema sa tom mrezom.
Probao sam drugi Wireless adapter i isto, tako da ce prije biti da je softverski problem.
IP sačuvana
social share
"Remember, remember the 5th of November, the gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Desire
a jel ti prijavi zasto ne moze da se konektuje? jer koliko ja znam to su sigurnosne mere i koje traze nesto da ukucas da bi se ulogovao na mrezu, tako je, barem, kod mene. i cim ukucam pravu rec, on se uloguje i ne trazi mi vise.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1825
Zastava Bosna i Hecegovina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung Galaxy S4
Znam na sta mislis, Security key, to je ok, jer kad ukucam pokusa da se konektuje...i tako do besvjesti, a ne moze da uspostavi dijagnozu problema.
IP sačuvana
social share
"Remember, remember the 5th of November, the gunpowder treason and plot. I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
Ljudi pomagajte imam problem.... Uzeo od druga acer travelmate 5720 i pozalio mi se da je imao brdo virusa u kompu, instalirao antivirus i ocistio, ali nakon nekog vremena ne moze da koristi wireless net u kuci....
Koji problem, konekcija se uspostavi, dodeli IP adresu ali speed 0.0, nema nikakvog protoka, ja uzeo ajde kazem da preinstaliram sistem, sve sredim i opet isti problem i posle formata diska....

Ne razumem, na bilo koju mrezu kartica radi, konektuje se ali nema neta ni za lek, da kojim slucajem nije neki problem do kartice ili.....

Unapred zahvalan na brzom odgovoru!!!![color=Red]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Sta kaze na ipconfig ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
Ne razumem bas pitanje... Na lap topu se dodeli IP adresa... npr: 192.168... bla bla bla... Sto znaci da je u IPV4 protokoli namesteno da je auto IP   e sad nisam pokusao da ukucam adresu sa kompa mada mislim da bar je tako praksa pokazala da nakon instalacije windowsa, kartice drivere sve radi bez ikakvog podesavanja...
Mreza nije zakljucana i da jeste probao sam sa par njih i isti problem....

Da komij slucajem ne treban to da kucm u Run?
kao npr. msconfig?
« Poslednja izmena: 16. Apr 2010, 09:12:12 od djosavl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
HTC 
U run kucas cmd pa lupis enter
Pa kucas ipconfig /all
« Poslednja izmena: 16. Apr 2010, 09:37:18 od ivicaspas »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
OK, posto sam trenutno na poslu, nisam u mogucnosti da to ucinim... Reci mi samo uratko sta time dobijam, i na sta treba da obratim paznju?

Jos jednom puno hvala...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 16:02:22
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.