Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:02:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kosmicka zmija - DNK i poreklo znanja  (Pročitano 17793 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Bosch ima centrifugu
Na zalost rec objektivnost ne postoji u realnosti. Svako iskustvo je subjektivno jer fizicki i matematicki drugacije nije moguce. Takodje floskula "zdrav razum" nema nikakve veze sa realnoscu - svaki razum je "nezdrav" po definiciji jer ne moze po prirodi stvari da u potpunosti "shvati" realnost jer jednostavno nema dovoljno informacija o istoj. Realnost koju razum vidi je samo mali deo celokupne realnosti iskustva.

Ako ovo ne shvatas onda mogu da ti nasrtam - mozda ce ti biti jasnije. Ili jos bolje probistri malo knjige iz fizike i hemije i bilogije pa ces videti o cemu pricam
« Poslednja izmena: 23. Mar 2011, 04:55:04 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia Luvmya 520
Na zalost rec objektivnost ne postoji u realnosti. Svako iskustvo je subjektivno jer fizicki i matematicki drugacije nije moguce. Takodje floskula "zdrav razum" nema nikakve veze sa realnoscu - svaki razum je "nezdrav" po definiciji jer ne moze po prirodi stvari da u potpunosti "shvati" realnost jer jednostavno nema dovoljno informacija o istoj. Realnost koju razum vidi je samo mali deo celokupne realnosti iskustva.

Ako ovo ne shvatas onda mogu da ti nasrtam - mozda ce ti biti jasnije. Ili jos bolje probistri malo knjige iz fizike i hemije i bilogije pa ces videti o cemu pricam
Ja potpuno shvatam da su izjave tipa "stvarnost ne postoji" i "objektivnost ne postoji" slucajevi za psihijatriju.
Zato i postoje psihijatri koje svaki drustveni sistem postavlja da se bave ljudima za koje "stvarnost ne postoji".
Svi ludaci u ludnici tvrde da zdrav razum ne postoji i da je to sto oni tvrde stvarnost.

Ti si meni poceo da objasnjavas kako objasnjenje ne postoji. Apsolutno nisi svestan onoga sto pricas.

Svi mi imamo identicna iskustva, to je objektivno, sta mi mislimo o tim iskustvima, kakav stav prema tim iskustvima imamo, odnosno da li se nama to iskustvo svidja ili ne - to je subjektivno.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Bosch ima centrifugu
Pa problem je u tome sto svako iskustvo nije kreirano u objektu nego u subjektu i iskustvo nikada nije samo skup matamatickih definicija objekta nego to pomesano sa umno/emotivnim sklopom subjekta koji ga promatra. Ako ja i ti stojimo jedan pored drugog i gledamo u kamen, postoje sledeci problemi percepcije:

- Iz tvog ugla gledanja kamena izgleda drugacije nego uz mog. Ti nikada nemozes, u datom trenutku, da spoznas kamen na isti nacin kao ja jer fizicki ne mozes da stojis na istom mestu gde i ja.

- Dok gledamo kamen ja se mozda fokusiram na gonji a ti na donji deo kamena

- Ja u tom trenutku razmisljam o sexu a ti o crkvi koja je iza kamena

- Razmisljanje o sexu u meni budi emocije koje su drugacije od tvojih dok razmislslajas o crkvi i samim tim je moja percepcija kamena na emotivnom nivou drugacija od tvoje.

- Cak i kada bi zamenili mesta i ti gledao kamen iz mog ugla a ja iz tvog za vreme dok se mi promenimo i kamen bi se promenio i vishe ne bi gledali u isti kamen. Samim tim istina o kamenu nije samo prostorna nego i vremenska. 

Mi mozemo - statisticki, da opisemo taj kamen priblizno isto ali to nije objektivna istina to su dve limitirane subjektivne istine prezentovane na statisticki slican nacin ali ne apsolutno identican.

Time ti dokazujem da UVEK - percepcija uma moze i jedino moze biti subjektivna i kao takva nikada nije "zdravo razumna". To ti opet pokazuje da ljudski um ne moze spoznati istinu u potpunosti niti ikada moze definisati nesto sto bi se zvalo objektivnom istinom ili realnoscu. Ko sto rekoh mogu i skicu da ti nacrtam da bi ti bilo jasnije ali je ocigledno da se tvoji stavovi ne bi promenili cak i kada bi preko njih preterao sleper sa prikolicom natovared sa weapon-grade plutonijumom.
« Poslednja izmena: 24. Mar 2011, 01:44:00 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:02:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.