Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:10:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kosmicka zmija - DNK i poreklo znanja  (Pročitano 17927 puta)
20. Jan 2010, 03:09:35
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Sony xperia
Knjiga:
"Kosmicka zmija - DNK i poreklo znanja", autor Jeremy Narby

O autoru
Jeremy Narby odrastao je u Kanadi i Švicarskoj, studirao povijest na Sveučilištu u Canterburyju te doktorirao antropologiju na Stanfordskom sveučilištu. Dvije je godine živio u peruanskoj Amazoni i proučavao Ashaninca Indijance i njihove metode korištenja šumskih prirodnih bogatstava.
Od 1989. Narby radi za Nouvelle Planete, neprofitnu organizaciju sa sjedištem u Švicarskoj. Oženjen je i ima troje djece.


Iz knjige:

U ranim 80-ima, zahvaljujući razvitku sofisticirane mjerne opreme, skupina znanstvenika pokazala je da stanice svih živih bića odašilju fotone u mjeri od oko 100 jedinica na sekundu po četvornom centimetru površine. Pokazali su također da je DNK izvor ove emisije fotona. Tijekom iščitavanja sa zaprepaštenjem sam doznao da se valna duljina na kojoj DNK odašilje te fotone točno podudara s uskim spektrom vidljivog svjetla: »Njezin spektralni
raspon kreće se od najmanje infracrvene (na otprilike 900 nanometara) do ultraljubičaste (do ot prilike 200 nanometara)«.
Bio je to ozbiljan trag, ali nisam znao kako ga pratiti. Nije bilo dokaza da je ono što šamani vide u svojim vizijama svjetlost što je emitira DNK. Nadalje, tu je i temeljni aspekt emisije fotona u koji nisam mogao zahvatiti. Prema istraživačima koji su ga mjerili, ona je takve slabosti da odgovara »intenzitetu svjetlosti svijeće udaljene
oko deset kilometara«, ali ima »iznenađujuće visok stupanj koherencije, u uspo redbi sa svjetlom s tehničkog područja (laser)«.
Kako ultraslabi signal može biti visoko koherentan? Kako se svijeća u daljini može uspoređivati s »laserom«?
Nakon što sam o tome naširoko razmišljao, počeo sam shvaćati da koherentnost biofotona ne ovisi toliko o intenzitetu svog protoka, koliko o njegovoj pravilnosti. Kod koherentnog izvora svjetla količina emitiranih fotona može varirati, ali emisijski intervali ostaju konstantni.
DNK odašilje fotone s takvom pravilnošću da znanstvenici uspoređuju taj fenomen s »ultraslabim laserom«. Toliko sam mogao razumjeti, no još uvijek ne i uočiti koje implikacije to ima na moje istraživanje. Obratio sam se svom prijatelju znanstvenom novinaru, koji mi je odmah objasnio: »Koherentni izvor svjetla, kakav je laser, daje dojam jasnih boja, sjaja, te utisak hologramske dubine«.
Objašnjenje koje mi je dao prijatelj pružilo mi je bitan element. Detaljni opisi halucinatornih iskustava uzrokovanih ayahuascom bez odstupanja spominju jasne boje i, prema autorima studije o dimetiltriptaminu: »Subjekti opisuju boje kao jasnije, intenzivnije i dublje zasićene od onih koje vidimo pri normalnoj svijesti ili u snovima: 'To je bilo poput plavetnila neba nad pustinjom, ali s drugog planeta. Boje su bile deset do stotinu puta zasićenije'«.
Bilo je to gotovo predobro da bi bilo istinito. Visoka koherencija emisije fotona iz DNK objašnjavala je blistavost halucinatornih slika, kao i njihov trodimenzionalni, ili hologramski, aspekt.

Na temelju ovih povezanosti nisam mogao zamisliti neurološki mehanizam za svoju hipotezu. Molekule nikotina ili
dimetiltriptamina, sadržane u duhanu ili ayahuasci, aktiviraju svoje povezane receptore koji pokreću kaskadu elektrokemijskih reakcija unutar živčane stanice, što dovodi do stimuliranja DNK i, osobito, do njezinog odašiljanja vidljivih valova, koje šamani doživljavaju kao »halucinacije«.
Tu se, mislio sam, nalazi izvor znanja: u DNK, koja živi u vodi i emitira fotone, kao što vodeni zmaj riga vatru.
Ukoliko je moja hipoteza točna, i ukoliko ayahuasqueroi u svojim vizijama vide fotone koje emitira DNK, moralo bi biti moguće pronaći vezu između tih fotona i svijesti. Počeo sam tragati za njom u literaturi o biofotonima.
Istraživači koji rade na tom novom području emisiju biofotona uglavnom smatraju »staničnim jezikom« ili oblikom
»nesupstancijalne biokomunikacije između stanica i organizama«. Tijekom proteklih 15 godina proveli su dovoljno ponovljivih eksperimenata da se može vjerovati kako stanice koriste ove valove kako bi usmjerile svoje unutarnje reakcije, jednako kao i da bi komunicirale medu sobom, pa čak i s organizmima. Na primjer, emisija fotona pruža komunikacijski mehanizam kojim se može objasniti na koji način milijarde individualnih planktonskih organizama surađuju u rojevima, ponašajući se kao »superorganizmi«.
Emitiranje biofotona može popuniti određene rupe u teorijama ortodoksne biologije koja se fokusira isključivo na molekule. Na ovom novom polju propitivanja istraživači će ipak imati još mnogo posla oko toga da uvjere većinu svojih kolega. Kako su istaknuli Mae-Wan Ho i Fritz-Albert Popp, ideju o stanici kao čvrstom sustavu mnogi biolozi nalaze teško zamislivom, »s obzirom da tek rijetki od nas imaju biofizičko predznanje potrebno da bismo znali
cijeniti implikacije«. No, to nije pomoglo mojoj potrazi za vezama između fotona koje odašilje DNK i svijesti. Nisam pronašao nikakvu publikaciju koja bi se bavila ovom vezom ili, u tom smislu, temom utjecaja nikotina ili dimetiltriptamina na emisiju biofotona.

Tako sam odlučio nazvati Fritz-Alberta Poppa u njegov sveučilišni laboratorij u Njemačkoj. Bio je toliko ljubazan da posveti svoje vrijeme nepoznatom antropologu koji provodi opskurnu istragu. Tijekom razgovora potvrdio je velik broj mojih dojmova.
Završio sam pitajući ga je li razmislio o mogućoj vezi između emisije fotona iz DNK i svijesti. Odgovorio je: »Da, svijest bi mogla biti elektromagnetsko polje koje tvori zbir tih emisija. Ali, kao što znate, naše poznavanje neuroloških temelja svijesti još uvijek je vrlo ograničeno«.
Jedna stvar me pogodila dok sam prolazio kroz literaturu o biofotonima. Gotovo svi eksperimenti koji su provođeni da bi se mjerili biofotoni uključivali su upotrebu kvarca. Još 1923. godine Alexander Gurvich primijetio je da stanice razdvojene kvarcnim zaslonom uzajamno utječu na svoje multiplikacijske procese, što nije slučaj kada je zaslon metalni. Zaključio je da stanice emitiraju elektromagnetske valove putem kojih komuniciraju. Trebalo je više od pola stoljeća da bi se razvio »fotomultiplikator« sposoban mjeriti ova ultra-slaba zračenja; spre mište ovog uređaja također jenapravljeno od kvarca.
Kvarc je kristal, što znači da ima izuzetno pravilan raspored atoma koji vibriraju na vrlo stabilnoj frekvenciji. Te ga
karakteristike čine izvanrednim prijemnikom i odašiljačem elektromagnetskih valova, zbog čega se kvarc obilno koristi u radio-aparatima, satovima i većini elektroničkih tehnologija.
Kvarcni kristali također se koriste u šamanizmu širom svijeta. Kako piše Gerardo Reichel-Dolmatoff: »Kvarcni kristali, ili translucentni gorski kristali, igrali su veliku ulogu u šamanističkim vjerovanjima i praksama mnogo puta u povijesti i u mnogim dijelovima svijeta. Često su nalaženi u prethistorijskim kontekstima, spominju se u mnogim ranim izvorima, bili su važni u alkemiji, vještičarenju i magiji Staroga Svijeta i još se koriste u mnogim tradicionalnim društvima. Među američkim Indijancima šamani i iscjelitelji koriste gorske kristale za liječenje, proricanje i u mnoge druge svrhe, a za njihovu drevnu uporabu u obje Amerike zna se iz arheoloških izvješća«.

-------------------------------------

Za zainteresovane, o istrazivnjima Fritz-Albert Popp-a i ostalih naucnika iz oblasti kvantne fizike i biologije:
http://forum.burek.com/index.php/topic,334099.0.html
Ujedno, spajajuci informacije iz ovih triju knjiga, mozete doci do nekih zakljucaka ...
Treca knjiga na koju mislim:
http://forum.burek.com/holografski-svemir-t484756.html

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
JeremyNarby-Kozmic... (1356.24 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Mitsubishi 111
super tema  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Istina je u nama,i zove se sloboda!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 58
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung S5200
Odlichno  Smile
IP sačuvana
social share
Look deep,deep into nature,and then you will understand everything better. - Albert Einstei
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 350
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Ekstra
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


još uvek za tobom ludak

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 7938
Zastava Пало Алто
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
LG g5
Ujedno, spajajuci informacije iz ovih triju knjiga, mozete doci do nekih zakljucaka ...  - rado cu ih procitati samo reci ima li kakav red koju treba pruv procitati ili kako hocemo
IP sačuvana
social share
Facebook community manager

Burek filmski magazin No.1
Burek filmski magazin No.2

* - Remember Remember The 5th Of November, The Gunpowder, Treason and Plot.
* - I Know Of No Reason, Why The Gunpowder Treason, Should Ever Be Forgot.
* - Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
* - Istorija dokazuje da istorija može da dokaže sve.
* - Sky is the limit.
* - Postoje ljudi kojima su potrebni ljudi da im budu potrebni.
* - Ono što volimo da mislimo o sebi i ono što zaista jesmo retko kada imaju išta zajedničkog.




Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Rekao bih prvo ovu, Polje:
http://forum.burek.com/index.php/topic,334099.0.html
Zatim, Holografski Svemir:
http://forum.burek.com/holografski-svemir-t484756.html
Jer se u ovdasnjoj knjizi autor poziva na izvore, nalaze i ljude iz prvih dveju. U ovoj trazi i pomoc u razresenju i objasnjenjima nekim koja su u ovoj knjizi izneta.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
The Spirit Molecule

" DMT-hemijska skracenica za ,,nn-dimethyltryptamine”, koji sadrze vise zivih organizama. DMT je sintetiziran prvi put 1931 god. od hemicara Manske iz dvije biljke: ,,Mimosa hostilis'' i ,,Piptadenia peregrina''. DMT se nalazi kako u biljkama, takodje i u pecurkama i zabama.
Prema najnovijim istrazivanjima americkog naucnika-psihijatra, Rick Strassman, ovaj molekul DMT je kljuc koji otvara vrata za izvanredne dozivljaje, izlaske iz tijela i UFO- otmice, itd! On je krajem 1998.god. vrsio ispitivanja na psihodelicno dejstvo DMT. Naravno da se susreo sa ogromnim teskocama, jer bas ta najvaznija substanca stajala je na listi zabranjenih sredstava u USA! Svaki covjek ima u svom organizmu DMT, isto kao u mnogim biljkama, a DMT je jako halucinogeno sredstvo! To je jedina substanca koja je zakonski zabranjena a svako ljudsko bice je ima. Znaci, svi smo u sudaru sa zakonom! Vjerujem kad bi religije i politicari mogli i to malo srecne substance-DMT, iscijedili bi iz nas!!
Strassman je uspijo da savlada sve zakonske i policijske barijere, i strucno uspijo da zavrsi ispitivanje sa DMT. Interesovanje za ovaj molekul, pocelo prije desetak godina od cuvenog americkog pisca i naucnika Terence McKenna, koji je istrazivao reakcije ,,ayahuasca’‘-najpoznatijeg juznoamerickog halucinogenog napitka. Ovaj napitak se pravi od dvije vrste biljaka, prvo od puzavice ,,Banisteriopsis cappi”, koja sadrzi 5-NEO-DMT, i druge biljke ,,Psychotria viridis”, koja sadrazi ,,harmala alkaloiden”. Ovo magicno pice ne moze da se pravi
samo od jedne biljke, mora uvijek sa obadvije napomenute, jer hemijska reakcija nastaje sa kombinacijom DMT i harmalom.
Kako su Indijanci saznali da ih treba kombinovati, do danas je ostala tajna! Ayahuaska je poznata u Juznu Ameriku hiljadama godina. Koristi se za vise namena, kao spiritualno sredstvo za vidovitost-telepatiju, medicinu, za astralna putovanja, i dusevna opustanja. A sto je najinteresantnije i najzagonetnije, McKenna tvrdi da ayahusca vodi dusu u neku vrstu laboratorije, gdje nam neka cudna nepoznata bica daju informacije i znanje o zivotnim pitanjima! Slicno misljenje ima i shvajcarski antropolog Jeremy Narby, koji misli da se ona ,,intelegentna bica’‘ koja se pojave prilikom ,,tripa’‘, da su to bica iz nasih molekula! Ustvari nepoznati svijet iz naseg mikro svijeta!!! On smatra da je nasa DNA intelegentna, i da samo sa uzimanjem ayahuasce i aktiviranjem DMT, mozemo stupiti u kontakt sa tim mikro svijetom!
Narby je experimentisao u laboratoriji sa nekoliko kolega, McKenna direktno u dzungli Amazone sa indijanskim ,,samanima’‘, i obadvojica su imali iste vizije, kao i indijanski samani!
Strassman je dosao do zakljucka na kraju istrazivanja, da DMT otvara vrata ka drugim tajenstvenim i nepoznatim svjetovima i dimenzijama.
DMT se nalazi u nasem mozgu u zlezdi izmedju dvije polovine mozga, tkz. ,,krvnim barijerama’‘, i sluzi za filtriranje krvi, prije nego se smjesti u nasem mozgu, i kroz taj prces lucenja te tecnosti iz zlezda, stvara se ,,spiritualni molekul’‘, koji je poznat u mnogo kultura, kao ,,trece oko’‘ ili ,,tron duse’‘! Ova zlezda razvija se u tkivu od futusa za sedam nedelja ili 49 dana, a to je vrijeme za reinkarnaciju prema budistickom ucenju, u njihovoj knizi ,,Tibetanska knjiga mrtvih’‘ i u egiptaskoj ,,Knjiga mrtvih’‘.
U experimentima sa DMT, vecina ucesnika dozivljava realnu ,,klinicku smrt-izlazenje iz tijela’‘ i susrete sa ,,UFO i kidnapovanje’‘! Taj osjecaj je tako stvaran,...realan,.da mozemo sa sigurnoscu tvrditi da vecina onih koji tvrde da su ,,bili oteti od UFO’‘, treba im vjerovati, jer tom ubjedjenju doprinosi reakcija DMT u mozgu! Ta reakcija u mozgu, nije fantazija, san, nego se desava stvarno, realno, tako da je nemoguce objasniti onima koji to nijesu iskusili! Jedna realnost, gdje se vizualne slike, ponekada i muzika i glasovi, i intelegentno bice koje sa nama razgovara, i bezvremensko stanje izgledaju realni kao svakodnevni zivot!
Strassman je sa njegovim istrazivanjem dosao do vrata ,,novih spiritualnih dimenzija’‘, i sa zagonetkom,..da DMT imaju ne samo ljudi i biljke nego i zivotinje! I ostavio nam ogroman zadatak da se pitamo,....odakle smo, ko smo, sta je cilj naseg zivota i smrti, i sa nadom da ce se proucavanje u spiritualnom pravcu razvijati vise i dalje, sa nadom da budemo srecniji!
Po pitanju ove materije, procitajte knjigu od pisca Rick Strassman, DMT: The Spirit Molecule. (Izdavac:Park Street Press, 2001). I publikacije od Jeremy Narby, The Cosmic Serpent."



« Poslednja izmena: 10. Jun 2011, 14:17:40 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Nokia Luvmya 520
Dvije je godine živio u peruanskoj Amazoni i proučavao Ashaninca Indijance i njihove metode korištenja šumskih prirodnih bogatstava.

 »Da, svijest bi mogla biti elektromagnetsko polje koje tvori zbir tih emisija. Ali, kao što znate, naše poznavanje neuroloških temelja svijesti još uvijek je vrlo ograničeno«.
On smatra da je nasa DNA intelegentna, i da samo sa uzimanjem ayahuasce i aktiviranjem DMT, mozemo stupiti u kontakt sa tim mikro svijetom!

Sva sreca sto je Jeremy ostao priseban pa je svu tu njegovu pricu nazvao t e o r i j o m .
Ljudska svest ( jedina na Planeti ) je vezana za rec koja je frekvencija ( izvan nje nema svesti )
 i za cije prepoznavanje nije potrebno aktiviranje halucinogena u nasem organizmu.
Nijedna halucinogena supstanca poznata coveku nije promenila coveka u bilo kakvom obliku i formi, niti je donela bilo kakve promene u svesti coveka.

"DMT - molekul duha" je roba koja ima jako puno kupaca.

IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Nije tačno. Ja sam kao tinejdžer bio teško skenjan, redovno depresivan, nisam imao samopoštovanja, ništa me na svetu nije bilo interesovalo, a pečurke sa psilocibinom su mi posle jedne seansa sve to izlečile, odma. Em imam samopouzdanje, em se teško nerviram, em me skoro sve interesuje... ma skoro sve neuroze nestale.

Toliko su imale pozitivan efekat da je skoro osećam da je moja dužnost da drugima ispričam o mom iskustvu.

Psilocibin u sebi inače sadrži DMT.
« Poslednja izmena: 18. Mar 2011, 00:28:50 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Bosch ima centrifugu
I tako si ti Cvijo zavrsio na bureku.... Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:10:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.14 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.