Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Policija gledala kako učenika tuku do smrti  (Pročitano 10190 puta)
18. Jan 2010, 11:51:08
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Tragičan epilog obračuna dve grupe mladića u Boru
Policija gledala kako učenika tuku do smrti
Dejana Stojanović | 17. 01. 2010. - 00:15h | Komentara: 243

Milan Ljubisavljević (15), učenik osmog razreda Osnovne škole “3. oktobar” u Boru izgubio je život u masovnoj tuči koja se preksinoć u ovom gradu dogodila ispred noćnog kluba “Monca”.

Policija je posle ove tragedije uhapisla i uz krivičnu prijavu priveli istražnom sudiji Višeg suda u Zaječaru T.M.(19) i B.M.(16), iz Bora.
– Ćerka me je probudila i saopštila da su tukli Milana. Odmah sam ustao i krenuo do lokala da vidim o čemu se radi. Tamo sam zatekao gužvu, policijsko auto i vozilo Hitne pomoći. Užurbano sam krenuo u Hitnu službu i čim sam uočio da ambulantnog vozila nema ispred zgrade, pretpostavio sam da je reč o ozbiljnijim povredama. Kada sam došao do trijažnog odeljenja borske Opšte bolnice, po zbunjenom izrazu lica vozača ambulantnih kola sam pretpostavio da mi je sin ozbiljno povređen, ali sam se potajno nadao da je živ. Nekoliko minuta kasnije, doktorka je izašla i saopštila mi da je Milan preminuo. Od šoka nisam mogao da stojim na nogama. Nisam mogao da prihvatim činjenicu da mog Milana više nema – kroz suze govori otac Živosav Ljubisavljević.
Po rečima rođaka nastradalog mladića, policija je stigla na mesto događaja dok je tuča bila u toku.
– U policiji su rekli da interventna služba nije mogla ništa da vidi od trske ispred ulaza u klub. Ali je nečuveno da niko nije reagovao. Tek nakon što se gužva razišla, jedan od radnika obezbeđenja prišao je Milanu i pokušao veštačkim disanjem da ga osvesti – govori ogorčeno Dragan Anđelović, stric nastradalog mladića.
Povodm tvrdnji rođaka nastradalog mladića da policija nije reagovala, načelnik Odeljenja kriminalističke policije Zoran Milijić je izjavio: Tuča se odigrala u samo nekoliko minuta, a i objekat ispred koga je došlo do krvavog obračuna grupe momaka je ograđen trskom. S obzirom da na ovim mestima ima više od hiljadu dece i omladine, policijski službenici nisu sve vidno mogli da proprate.
U porodici još kažu da je nastradali mladić skočio sa betonskog stuba kako bi se izvukao iz mase koja se besomučno tukla. Nakon toga je ostao da leži, gde su, po rečima porodice, dečaci brutalno nastavili da ga šutiraju po telu.
– Umesto da sinu pripremam odelo za maturu, ja uskoro idem na njegov pogreb. Dete je ležalo a oni su ga šutirali, i pri tom niko nije reagovao. Ovo je sramota. Da je neko kojim slučajem možda blagovremeno reagovao, Milan bi možda bio živ – jeca Bogica Ljubisavljević, Milanova majka.



Pretnje pre tragedije
Kako pričaju rođaci preminulog mladića, povod krvavog obračuna je najverovatnije ranija svađa između Milana i još jednog dečaka, aktera tuče. Po njihovim saznanjima, Milan je sve vreme dok se nalazio u klubu pio guaranu, dok je dečak s kojim se potukao u pripitom stanju došao u klub.
– Milan se nedavno požalio kod kuće da ga jedan od momaka koji su ga tukli već ranije uznemiravao i pretio mu. Svi su oni bili stariji od njega, idu u srednju školu – kaže Tijana Ljubisavljević, sestra nastradalog Milana.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Sahranjen dečak koji je pretučen na smrt u Boru
Neću se smiriti sve dok se ne pohapse ubice mog sina
Dejana Stojanović | 18. 01. 2010. - 00:02h | Foto: D. Stojanović | Komentara: 24

Penaestogodišnji Milan Ljubisavljević, koga je na smrt pretukla grupa mladića u bašti noćnog kluba „Monca“ u noći između petka i subote, sahranjen je juče u 14.30 na Novom groblju u Boru u prisustvu više hiljada građana.

Živoslav Ljubisavljević, otac nastradalog Milana (15), rekao je u kapeli pred početak opela da se neće smiriti sve dok policija ne uhapsi sve one koji su brutalno prebili njegovog sina do smrti i dok se tačno ne ustanovi šta se zapravo desilo te kobne večeri. Ljubisav je novinarima rekao da on ne veruje u priču policijskih službenika koji tvrde da od trščane ograde ispred noćnog kluba nisu uspeli da vide grupu mladića koja se tukla ispred noćnog bara „Monca“.
Na poslednjem ispraćaju svoga sina Živoslav je smogao snage da pročita kratak oproštajni govor u kome je rekao: „Ponosan sam, sine, na tebe. Bio si uzorno i čestito dete, uzoran sportista, đak i drug...“
Tuga je juče okovala Bor. Porodica, rođaci, prijatelji, školski drugovi i drugarice, nastavnici došli su da isprate do večne kuće Milana, koji je zverski pretučen na smrt od svojih nešto starijih sugrađana.
Kako „Blic“ nezvanično saznaje iz izvora bliskih istrazi, rezultati obdukcije pokazali su da se učenik osmog razreda OŠ „3. oktobar“ ugušio od velike količine krvi, prouzrokovane povredama koje je zadobio u masovnoj tuči.

Pripadnici Policijske uprave u Boru i dalje intenzivno rade na rasvetljavanju ove tragedije, a za sada privedena su rođena braća T. M. (19) i B. M. (16) i uz krivičnu prijavu predati su istražnom sudiji. Njima se stavlja na teret krivično delo „nanošenje teških telesnih povreda sa smrtnom posledicom“.
- U klubu se ništa neobično nije dešavalo. Dva radnika obezbeđenja bila su na gornjem spratu, jedan na srednjem kod ulaza u klub, i još jedan od radnika na donjem spratu. Sigurno je da bi neko od nas primetio da je bilo svađe između mladića unutar kluba - kaže Dejan Novaković, jedan od radnika obezbeđenja koji je nekoliko minuta pokušavao veštačkim disanjem pomogne nesrećnom dečaku.
Klub je bio prepun što je uobičajeno vikendom.
- Slučajno sam pogledao kroz prozor i video grupu koja je stajala oko mladića koji je nepomično ležao na zemlji. Na pitanje šta se desilo, niko mi nije odgovorio. Uočio sam da povređeni nema puls i da ne daje znake života. Viknuo sam da neko pozove Hitnu pomoć. Instinktivno sam u tom momentu krenuo sa pokušajima da ga veštačkim disanjem i masažom srca osvestim. Sećam se da je neko u tom trenutku prokomentarisao: „Ovaj je gotov“. Na momente je dečak duboko uzdahnuo i ja sam se ponadao da sam uspeo da ga osvestim. Ali odmah nakon toga je ponovo prestao da daje bilo kakve znake života. Imao je malu posekotinu na čelu i krv na usnama - govori uzbuđeno Novaković, prisećajući se tragičnog događaja.
 
U isto vreme na mesto nesreće stigli su i Hitna pomoć i policija. Radnici Hitne službe Zdravstvenog centra Bor pokušali su na licu mesta da reanimiraju nesrećnog dečaka. Uočivši da on ne daje znake života, hitno su ga transportovali do borske Opšte bolnice.
Po rečima Gorana Joksimovića, načelnika hirurgije i zamenika upravnika Opšte bolnice u Boru, nesrećni dečak je u vreme kada je dopremljen u bolnicu bio bez vitalnih znakova života.
- Milan je stigao u nesvesnom stanju, bez pritiska, pulsa, bez znakova disanja, sa raširenim zenicama. Dežurni lekari su se reanimacijom uz nekoliko pokušaja trudili da povređenog mladića povrate u život, ali se svaki pokušaj završio neuspešno. Jedino što su lekari u tom momentu mogli da učine jeste da u dva sata nakon ponoći konstatuju smrt nesrećnog Milana - rekao je Joksimović.
Po rečima Zorana Milijića, načelnika Odeljenja kriminalističke policije PU Bor, na mestu gde se dogodila tragedija postoji stalno dežurstvo policije, jer preko puta noćnog bara „Monca“ nalazi se i drugi noćni bar „Harizma“ gde gotova sva deca i omladina izlaze. On je rekao da se na tim mestima okupljaju na hiljade mladih i da policija nije u mogućnosti da sva dešavanja isprati, a pri tom je lokal ispred koga je nesrećni Milan nastradao ograđen trskom, što je bio razlog zašto policajci koji su bili u blizini nisu videli grupu mladića koji su tukli ispred noćnog bara „Monca“.

 

Prijave protiv vlasnika lokala

Lokal ispred koga se desio tragičan slučaj poznat je u javnosti od pre par godina kada se u njemu desila pucnjava u kojoj je Dejan P., član specijalnih jedinica „Kobre“ koji je bio i deo obezbeđenja predsednika Srbije Borisa Tadića, hicima iz pištolja teško ranio dvojicu pripadnika obezbeđenja tog kafića, zbog čega je jedan od njih ostao nepokretan. Nakon što je pucao u ove ljude, Dejan P. je pobegao sa lica mesta i hicem iz istog pištolja izvršio samoubistvo na livadi nedaleko od tog noćnog kluba. Pre nekoliko godina je i policija uhapsila jednu osobu koja je pokušala da u isti lokal unese i aktivira dinamit. Kako smo saznali u Policijskoj upravi u Boru, postoje odranije prijave protiv vlasnika lokala gde se desio tragičan slučaj i konobara koji tu rade zbog služenja alkoholnog pića maloletnim licima.
- Zbog prijava za točenje alkohola maloletnim licima vlasnik lokala je ranije bio prekršajno kažnjen. Takođe, postoje prijave za remećenje javnog reda i mira osobama koje su se u ranijem periodu tukle ispred ovog lokala - rekla je portparol Policijske uprave Bor Tatjana Božilović.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 29198
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Lumia 930
Na žalost ovakvi događaji se sve češće odigravaju u školama, diskotekama, klubovima i parkovima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Страшно ми је жао овог детета.
Оно што ме интересује је одговор на питање:"Шта ће дете од 15 година, у 8.разреду основне школе у ноћном клубу?"
IP sačuvana
social share
"За мене постоји само путовање путевима који имају срца.  Туда ја путујем, и једини достојан изазов је да се тај пут пређе сав, до краја.  И туда путујем, гледајући, гледајући без даха. "

Дон Хуан
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Alcatel 258
Такво време да деца од толико година излази... шта ћеш.
Мене само брине у шта расту наша деца, и ја сам се газио кад сам био клинац, ал брате никад се нико није осакатио. Имали смо да кажем неку самилост и поштовање и кад смо тукли и добијали батине, по оној визити не ради другом што не би волео да се ради теби.
Не знам само шта имају у главама пичке које се прикључе гажењу 15 на 1, такви мангупи "шутачи" који прилете да само неког исципеларе су ми најгора појава у животу коју сам видео. Ја би за то давао већу казну него главним актерима туче. И онда кад из обести и не знања убију неког, можда ће схватити колико вреди живот, кад га проћердају у неком дому или затвору...

Почивај у миру момче.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Sony 
Страшно ми је жао овог детета.
Оно што ме интересује је одговор на питање:"Шта ће дете од 15 година, у 8.разреду основне школе у ноћном клубу?"
Ja kad sam bio 8. razred se nisam kretao po takvim mestim , a doduše ni danas ih ne volim...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Страшно ми је жао овог детета.
Оно што ме интересује је одговор на питање:"Шта ће дете од 15 година, у 8.разреду основне школе у ноћном клубу?"
Ja kad sam bio 8. razred se nisam kretao po takvim mestim , a doduše ni danas ih ne volim...

jbg... ja sam počeo u prvom srednje... i nikada nisam pravio ništa...
« Poslednja izmena: 18. Jan 2010, 14:59:39 od radulac »
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Ми смо, у осмом разреду, играли стони тенис или билијар у гаражи, нису нам падали на памет изласци.
И није тачно да су сада "другачија времена"...времена су иста, људи су другачији.

IP sačuvana
social share
"За мене постоји само путовање путевима који имају срца.  Туда ја путујем, и једини достојан изазов је да се тај пут пређе сав, до краја.  И туда путујем, гледајући, гледајући без даха. "

Дон Хуан
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.16
Ми смо, у осмом разреду, играли стони тенис или билијар у гаражи, нису нам падали на памет изласци.
И није тачно да су сада "другачија времена"...времена су иста, људи су другачији.



Pa kakve, jbt, ima veze sto je izasao decko? Znaci da je imao 23 i da su ga prebili na smrt to bi bilo "normalno"? Pa bez obzira koliko ima godina i gde kod se neko uputi, kapiram da nema pravo neko da te ubije...ili mozda gresim?! Za ovakve stvari treba uvesti drakonske kazne. Dozivotna robija za sve ucesnike a po koja godinica za posmatrace. Dovidjenja i prijatno, probajte ponovo u sledecoj inkarnaciji... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 6300
Туга. Треба да одговарају сви актери туче, а и пандури да буду кажњени, нек им лепо одузму од плате. Јбг, таква су времена дошла, у дискотеке излазе све млађа и малђа деца.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.