2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Australian Open 2010  (Pročitano 14719 puta)
Svedok stvaranja istorije


Правда за Уроша

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19943
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG L5 II
Dokić: Razočarana sam, igrala sam očajno

Javnost u Australiji očekivala je da će Jelena Dokić na ovogodišnjem Australijan openu ponoviti podvig od prošle godine kada je dogurala do četvrtfinala, međutim to se nije dogodilo.

Jelena je lakše nego što se i pretpostavljalo ispala od Alise Klejbanove (6:1, 7:5) ali to je, kako je priznala posle meča, i nije previše iznenadilo.

"Nemam šta drugo da kažem osim da sam igrala očajno i da sam razočarana. Ovaj januar mi neće ostati u lepom sećanju. U neku ruku mi je drago što je ovde sve gotovo, da mogu da krenem dalje. Protiv Klejbanove sam pokušala da se vratim u igru ali sam pravila previše grešaka. U poslednje vreme se generalno ne osećam dobro na terenu. Ne pružam ni 10 posto mogućnosti. Moram da što pre zaboravim učešće na AO", rekla je Jelena po završetku meča, dodajući da će odmarati narednih sedam do 10 dana.

Ona je dodala i da joj je mnogo vremena trebalo tokom prošle godine da se vrati u solidnu formu jer je dugo bila bolesna.

"Mislila sam da ću zato ove godine i na terenu i van njega delovati spremno. Nažalost možda će ova godina biti bolja kada se radi o mom privatnom životu. U narednom periodu ću igrati više dublova, tako da ću se "vrteti" oko terena. Nadam se da ću se vratiti u formu", istakla je Dokićeva.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Гостовања су кева!!! Инострана гостовања су две кеве!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Ej moja Dokicko ti sa jedne budale prešla na drugu i to uduplanu u vidu brace Bikic !
Prvi dan veliko "iznenadjenje" ispadanje Šarapove , nadam se da ovo nije njen odlazak sa teniske scene ...
Što se tice naših moje prognoze su da ce obe devojke jako brzo ispasti 3-4 kolo maksimum , Troicki i Tipsa plafon 2 kola , Nole minimum polufinale a posle ko zna , Ziki sve osim finala neuspeh  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG 
Нереално ми што Ноле не игра на главном терену ноћас.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Nebitno , neka samo pobedi i ne dozvoli da ga prevare kao prošle godine sa terminom da završi kasmo u noc a igra u podne !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung 
Ana bez mnogo problema do 2. kola
Blic online | 19. 01. 2010. - 02:15h | Foto: Reuters | Komentara: 9

Ana Ivanović je uspešno započela učešće na Australijan openu i bez mnogo problema je savladala skromnu kvalifikantkinju Šenaj Peri sa 6:2, 6:3.

 



Anin izlazak na teren Margaret Kort arene je propraćen toplom reakcijom publike, a njihova miljenica je odgovorila na trenutke sasvim solidnim tenisom. Ni nalik igri iz polufinala Brizbejna, Ivanovićeva je brzo preuzela kontrolu, prošetala je protivnicu par puta i upisala jedinicu na semafor.

 


Ana je dugo izgledala samouvereno i smireno, što joj posle nekoliko lepih kombinacija i elegantnih udaraca sa dosta osećaja donelo brejk lopte. Amerikanka je nekako uspela da se odbrani, mada je već tada bilo jasno ko će ispustiti servis. Treći gem susreta je Ana odigrala perfektno i napravila dobar uvod za prvi brejk na meču. Sjajan forhend i jedan miks su joj doneli prednost od 3:1.

 

Međutim, srpska teniserka nije ostala u ritmu već je vezanim greškama na servisu i mreži dozvolila rivalki ribrejk i pokazala svoju ranjivost. Njen govor tela se promenio, loptice su prečesto išle prenisko, a loša odluka linijskog sudije na njenoj novoj brejk lopti je mogla da preokrene meč.
Ipak, Ana ja brzo prekinula raspravu i potpuno se sabrala. Posle nekoliko izjednačenja je nastavila niz brejkova, a nije stala do samog kraja seta koji je trajao nešto više od pola sata. Prilično ubedljivih 6:2 uz jedan kraći pad u igri i relativno mali broj vinera za igračicu kakva je Ana - 7.

 

Nije ih bilo mnogo više ni u nastavku, koji je Ivanovićeva na početku lako kontrolisala. Kratkim servis gemovima uz, za sebe neuobičajeno mnogo kombinacija i promena ritma, Ivanovićeva je održavala pritisak i dočekala je šansu protiv bezopasne Peri već u četvrtom gemu. Povela je sa 3:1, a zatim i sa 5:1.

Međutim, sa druge strane mreže je tada stigla pretnja i dva vezana gema. Pad u igri, očigledna nervoza i novi Anini udarci zakucani u mrežicu su ipak imali cenu od samo nekoliko minuta.

Ivanovićeva je uspela da uz još malo nesigurnosti i po koje loše bacanje loptice odservira za plasman u 2. kolo - 6:2, 6:3 za ukupno 65 minuta igre.

 

Ana će u sledećem meču na AO igrati sa boljom iz duela Zuzana Kucova - Žizela Dulko.
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung 
Tipsarević u 2. kolu, čeka ga Tomi Has
I.Đ. / Blic online | 19. 01. 2010. - 10:12h  10:31h | Foto: AFP | Komentara: 2

Srpski teniser Janko Tipsarević uspešno je startovao na Australijan openu pošto je danas u 1. kolu savladao Amerikanca Rajana Harisona sa 3:0, po setovima 6:2, 6:4 i 7:6.

Ako je suditi po prvom meču na AO, Janko bi u Melburnu mogao dobro da prođe. Protiv Harisona se odlično kretao, pogađao uglove i linije i nijednog trenutka nije osećao pritisak koji mnogi teniseri nose na leđima kada se radi o prvom meču na Gren slemu.

Jankovi navijači su od njega već navikli na maratonske mečeve tako da je jutrošnji protiv sedamnaestogodišnjeg Amerikanca, inače 341. na ATP listi, trajao "samo" dva sata i 46 minuta. Snažniji otpor je Harison pružio samo u trećem setu u kome je Tipsarević imao 3:0 ali je na kraju morao da se "vadi" u taj-brejku. Što se statistike tiče, Janko je imao 61 odsto ubačenog prvog servisa, 10 asova, pet dvostrukih servis grešaka, kao i 10 neiznuđenih grešaka.


 

Tipsarevića očekuje težak meč u 2. kolu jer mu je protivnik neugodni Nemac Tomi Has koji je jutros eliminisao sunarodnika Simona Grola sa 3:1. Tipsarević i Has su do sada igrali dva meča. Srpski teniser je Nemca iznenadio na Vimbldonu 2005. godine, ali mu se Has revanširao 2007. na Mastersu u Parizu.


Eventualnom pobedom nad Hasom, Janko bi izjednačio svoj najbolji rezultat na AO na kojem je 2008. godine stigao do 3. kola.

 

Zahvaljujući Jankovom prolazu Srbija i dalje ima stotpostotni učinak na prvom ovogodišnjem Gren slem turniru. Pre njega plasman u 2. kolo obezbedili su Ana Ivanović, Jelena Janković i Viktor Troicki. Do kraja drugog dana turnira igraće i Novak Đoković a njegov meč protiv Himeno-Travera upravo je počeo.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung 
Jankovićeva savladala prvu prepreku na AO - 6:4, 6:0
Jelena ubedljiva protiv nervozne Nikolesku
Blic online | 19. 01. 2010. - 06:33h | Foto: Reuters | Komentara: 3

Jelena Janković se ubedljivom pobedom nad nervoznom Monikom Nikulesku rezultatom 6:4, 6:0 plasirala u 2. kolo Australijan opena.


 


Početak duela nije nagovestio takav ishod jer je Rumunka veoma lako stigla do prednosti od 2:0. Ipak, Jelena se brzo probudila i uzvratila brejkom koji je otvorio jednu od karakterističnih serija za njene mečeve. Teniserke su ubacivale prve servise, ali nisu uspevale da osvoje poene, pa su kroz more neiznuđenih grešaka, velikih auta i prilično traljavog tenisa upisana tri brejka u nizu.

"Džej Džej" je konačno isekla ritam u sedmom gemu, kada je i preuzela potpunu kontrolu nad susretom - 4:3. Od tada je Jelena samo smireno čekala brojne greške rastrzane rivalke. Nikulesku je nekako napravila još jedan brejk i bar na kratko produžila boravak u prvom setu, ali ni tada trijumf srpske teniserke nije dolazio u pitanje.


 

Jelena je od rezultata 5:4 vezala sedam gemova i ubedljivo stigla do 2. kola gde je očekuje Britanka Kejti O’Brajen, koja je danas lako savladala Patrisiju Majr sa 6:3, 6:3. Dve teniserke se do sada nisu sastajale.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung 
Kako Ana ne baci onu lopticu za servis kako treba? - Tome ne mogu da se načudim nikako...

Lep dan za srpski tenis...
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Правда за Уроша

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19943
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG L5 II
Davidenko: Neću da budem Paris Hilton

Rus Nikolaj Davidenko priznao je da uprkos odličnim rezultatima i pobedama nad Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom u svojoj zemlji nije ni izbliza slavan kao njegove kolege iz vrha svetskog tenisa.

"Nisam Paris Hilton. Ne želim ni da budem takav. Ne želim da budem ni
kao Nadal ili Federer. Njih nikada ne viđate na doručku. Oni sede u hotelskim sobama i zovu poslugu. Meni je bolje da siđem dole, izađem negde, da ne budem toliko poznat", rekao je Davidenko u Melburnu posle pobede u prvom kolu AO.

Davidenku, ipak, prija poštovanje ostalih tenisera.

"Ranije me se niko nije plašio. Sada me se svi plaše što je interesantno. Sada osećam da mogu da pobedim svakoga", istakao je Davidenko, koji je ranije ovog meseca pobedio na turniru u Dohi, a u novembru i na završnom takmičenju sezone u Londonu.

Davidenko je od 2005. godine među 10 najboljih tenisera sveta, iako nikada nije igrao finale nekog grend slem turnira.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Гостовања су кева!!! Инострана гостовања су две кеве!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Правда за Уроша

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19943
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG L5 II
Đoković: Prošle godine sam imao mentalnu barijeru

Novak Đoković je prebrodio probleme u prvom setu protiv Danijela Himeno-Travera, posle čega je njegov prvi meč na Australijan openu bio rutina. Najbolji teniser Srbije je posle meča rekao da je zadovoljan igrom.

"Ovo je prvi meč godine i naravno da je start bio malo slabiji. Moj protivnik je pružio veoma dobru partiju. Uslovi su bili pomalo čudni, lopte su bile nekako spore, a bilo je teško postizati direktne poene. Danijel je veoma brz, pustio je ruku i nije imao šta da izgubi. Mučio sam se u prvom setu, to nije tajna, ali sam posle zaigrao dobro. U celini sam srećan kako sam obavio posao", rekao je Novak.

"Najuzbudljiviji GS u poslednjih pet-šest godina"

Novak je posle meča sa Himeno-Traverom ponovio svoj stav da je ove konkurencija veoma jaka.

"Mislim da je ovo jedan od najuzbudljivjih grend slemova u poslednjih pet ili šest godina. Postoji grupa igrača koja može da stigne do trofeja. Osim dva velika favorita Federera i Nadala, tu smo Marej, Del potro, Rodik i ja, a i Nikolaj Davidenko igra veoma dobro u poslednje vreme. Biće zanimljivo i za nas i za navijače i za sport", rekao je Đoković.

Najbolji teniser Srbije je dodao da oseća da bi ove godine mogao da zabeleži bolje rezultate na grend slemovima nego prošle.
"Na Australijan openu prošle godine sam imao mentalnu barijeru. Prvi put sam bio u ulozi branioca titule, pa je bilo teško boriti se sa pritiskom i očekivanjima. To je potpuno drugi osećaj i tada potpuno nov za mene. Promenio sam i reket, pokušavao sam da nađem pravi i onaj koji mi odgovara. Bile su tu i one priče, da li je trebalo da menjam opremu. Sve to je uticalo na rezultate. Osećam da ove godine mogu da budem mnogo bolji na grend slemovima", izjavio je Đoković.

Nole je istakao da na najvećim teniskim turnirima bitno da se protivnici u uvodnim rundama ne potcenjuju.
"Grend slemovi su drugačiji, igra se na tri dobijena seta, traju dve nedelje. Svakog protivnika moraš da shvatiš maksimalno ozbiljno, naročito na početku jer slabije ranigrani igrači daju sve od sebe, opušteni su i nemaju šta da izgube. Tu se postavlja pitanje da li želiš da igraš svom snagom ili želiš da, uz možda više problema, čuvaš energiju za drugu nedelju. Oba načina su valjda podjednako dobra. Za mene je bitno da budem na terenu. Fizički sam spreman, dobro se krećem i mislim da igram dovoljno dobar tenis da bih mogao da se suprotstavim najboljim igračima na svetu. Sada je zadatak da idem meč po meč", rekao je Novak

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Гостовања су кева!!! Инострана гостовања су две кеве!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.