Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biblija je starija nego što se mislilo?  (Pročitano 8392 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ja stvarno u tome ne vidim nista bozansko vec bas iskreno ljudsko, ocesaje iz dubine ljudskog bica.


Људске особине су и да краде, да лаже; буде себичан, похлепан, љубоморан, горд, заједљив... Ал баш то што си назначио као из "дубине људског бића", јесте то божанско које је предмет религије.




Danas bi trebalo uvesti bar jos pet.

11. Ne Siluj
12. Ne Psuj
13. Postuj i ne zagadjuj prirodnu okolinu.
14.
15
 

Довољна је само: Љуби ближњег свога као самог себе.

 
« Poslednja izmena: 14. Apr 2010, 18:39:02 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
HTC One
Gde pise da je to istina i da svi ljudi to zele? Uvek mi se gadio stav (ne odnosi se na tebe) da bi ljudi bez zakona i kazni bez problema ubijali, krali, silovali i ostalo.

Uvek ima takvih, ali su u manjini, ostali ne bi.

Mozemo mi sada 100 godina da drvimo o pristupu ljudskoj prirodi i suprotstavljenim stavovima Tomasa Hobsa po kojem je covek coveku vuk i svaki covek je rodjen los i Dzona Loka koji sa druge strane tvrdi i objasnjava da je svaki covek rodjen dobar.

Sustina je da su zakone napisali/smisli ljudi pa tako i zapovesti. Ovaj deo o ljudskoj prirodi i tome kako bi se ko ponasao je samo razvodnjavanje sustine teme i udaljavanje od istine.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Pa religiozni ljudi bi onda prvi trebali da kazu" Svi su ljudi braca"

Ljudi se bre mrze
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Pa i jesu braća , to i kažu a mrze se neljudi.
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Apple iPhone SE 2020
Najveca koncentracija negativnih osecanja je u porodici...
Pored ovih ostalih prodjes... i zaboravis razlog srdzbe... ali u porodici... stalno cesanje rane i nalivanje ulja na vatru...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Довољна је само: Љуби ближњег свога као самог себе.

Da, ovo je najblize Zakonu Jednog.

Zakon Jednog, seansa 16, 31.01.1981.

Ispitivač: Možete li mi reći nešto o poreklu Deset zapovesti?
 
Ra: Ja sam Ra. Deset zapovesti slede zakon negativnih entiteta koji su utisnuli informacije u pozitivno orijentisane celine tela/uma/duha. Namera je bila da se informacija imitira, odnosno da se prikaže kao pozitivna, zadržavajući negativne karakteristike.

Ispitivač: Da li je to učinila Orionska grupa?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.

Ispitivač: Sa kojom namerom su oni to uradili?

Ra: Ja sam Ra. Namera Orionske grupe je, kao što je pomenuto, osvajanje i porobljavanje. Oni to čine tako što pronalaze i osnivaju elitu i primoravaju druge da služe tu elitu putem takvih zakona koje ste spomenuli i drugih, koje je taj entitet dao.

Ispitivač: Da li je primalac bio pozitivno ili negativno orijentisan?

Ra: Ja sam Ra. Primalac je bio ekstremno pozitivno orijentisan i privučen nekim pseudo-pozitivnim karakteristikama informacije koju je primio. Baš kao sa kontaktima koji nisu uspešni, taj entitet, vibracionog kompleksa Mojsije, nije održao pouzdan uticaj među onima koji su prvi čuli filozofiju Jednog i taj entitet je napustio treći denzitet u oslabljenom i ražalošćenom stanju, izgubivši veru i poštovanje sa kojom je započeo konceptualizaciju Zakona Jednog i oslobađanje onih koji su bili iz njegovog plemena, kako se to zvalo u ono vreme.

Ispitivač: Ukoliko je entitet bio pozitivno orijentisan, kako je Orionska grupa uspela da ga kontaktira?

Ra: Ja sam Ra. To je bila intenzivna, da tako kažemo, bitka između pozitivno orijentisanih snaga Konfederacije i negativno orijentisanih izvora. Onaj po imenu Mojsije je bio otvoren za prijem i dobio je Zakon Jednog u njegovom najjednostavnijem obliku. Međutim, informacija je poprimila negativnu orijentaciju zbog pritiska njegovih ljudi da čini specifične fizičke stvari na treće-denzitetskim planovima. To je učinilo entitet otvorenim za tip informacija i filozofije koje su imale karakter orijentacije prema sebi.

Ispitivač: Za entitet potpuno svestan Zakona Jednog bi bilo potpuno neprihvatljivo da kaže: „Ne činite.“. Da li je to tačno?

Ra: Ja sam Ra. To je tačno.
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Ne vidim negativno, vec vidim pokusaj da dokazes da nesto poput boga postoji i to loseom dedukcijom.

Mene iskreno zanima da mi ako mozes objasnis sta je u zapovestima bozansko? Sta je tu receno a da ljudi pre toga nisu znali? Ljudi inace ne bi znali da ne treba ubiti, ukrasti, prevariti???

Uvek se pozivam na Kanta i njegove imperativa. Iako je to filozofija u korenu je psihologija, covek polazi od sebe a ne od drugog i ne razmislja sebicno u smislu da ga ne zanimaju posledice koje ce drugi da trpi a plod su njegovog ponasanja vec kako bi se on osecao i da li bi on zeleo da se neko prema njemu tako ponasa... ili ukratko - ne cini drugome ono sto ne zelis da bude ucinjeno tebi.

Ja stvarno u tome ne vidim nista bozansko vec bas iskreno ljudsko, ocesaje iz dubine ljudskog bica.
Za coveka ne postoji fizicki dokaz postojanja Boga, posto covekova svest ne bi izdrzala spoznaju da
je u prisustvu Tvorca svega. To kaze biblija, i ja ne pokusavam da dokazem postojanje Boga.
Mozda si cuo da su naucnici rekli da bi intenzitet zenskog orgazma ubio muskarca, isto tako bi intenzitet osecaja
da se covek nalazi u prisustvu coveka koji je inkarnacija Boga ubio coveka koji nije Bog.
Kao sto vidis to su informacije koje nemaju u sebi nikakvu tvrdnju posto govore o necemu sto se nije desilo nego objasnjavaju "sta bi se desilo kad bi se desilo".
Ne postoji nista bozansko u zapovestima. Tu je receno ono sto covek ne moze da shvati, jel' da moze ne bi mogao da gresi odnosno da umre. Bozansko je nesto sto oduvek postoji i sto ne prestaje da postoji.
Duh/rec/zapovest ne postoji oduvek i po bibliji ce prestati da postoji.
Covekoliko bice je bio zivotinja i nije imao svest o tome sta je sta, sta je dobro a sta je lose, nego je kao i sve ostale zivotinje upravljan instiktima i nagonima.
To sto si ti sumirao nije rekao Cunt nego Isus Hrist, Matej 7:12 " Sve dakle što hoćete da čine vama ljudi, činite i vi njima: jer je to zakon i proroci. " To je upravo taj univerzalni zakon za coveka, umrece svaki koji ne voli
bliznje kao sto sebe voli.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
HTC One
Citat
Za coveka ne postoji fizicki dokaz postojanja Boga, posto covekova svest ne bi izdrzala spoznaju da
je u prisustvu Tvorca svega. 

Ovo je nepotkrepljena tvrdnja, odnosno samo jedna od pretpostavki sta bi bilo kada bi...

Citat
Mozda si cuo da su naucnici rekli da bi intenzitet zenskog orgazma ubio muskarca, isto tako bi intenzitet osecaja da se covek nalazi u prisustvu coveka koji je inkarnacija Boga ubio coveka koji nije Bog.

Cuo sam i mislim da je to glupost. Dok kod coveka ne izazovu makar i vestacki, nekim eksperimentom ekvivalent zenskom orgazmu to ostaje nagadjanje, a verujem da bi ih rezultat razocarao.

Ovaj drugi deo je takodje samo jedna od pretpostavki. To bi npr. znacilo da Mojsije nije mogao da se vrati sa brda sa zapovestima ili da su apostoli trebali da umru kada su saznali ko je Isus. Ne uklapa se bas to. Mada, ti imas drugacije vidjenje o Isusu i apostolima pa ces naci neki izlaz iz tunela.  Smile

Citat
Tu je receno ono sto covek ne moze da shvati, jel' da moze ne bi mogao da gresi odnosno da umre. Bozansko je nesto sto oduvek postoji i sto ne prestaje da postoji.

Covek to moze da shvati, covek je to i shvatio a bas iz tog shvatanja su proizasli svi zakoni pa i zapovesti. Ti polazis od pretpostavke da covek koji gresi umire a da bezgresan ne bi umro. Ja polazim od toga da bi svaki covek bio on gresan ili ne kad-tad umro. To je priroda svakog zivog bica pa i coveka.

Citat
To sto si ti sumirao nije rekao Cunt nego Isus Hrist, Matej 7:12 " Sve dakle što hoćete da čine vama ljudi, činite i vi njima: jer je to zakon i proroci. " To je upravo taj univerzalni zakon za coveka, umrece svaki koji ne voli
bliznje kao sto sebe voli.

Da, to jeste rekao Kant. To sto je navodno to rekao i Hrist (ili neko ko je pisao jevandjelja) ne menja stvar. Dosta ljudi je reklo iste stvari ali su ih objasnjavali na drugi nacin. Kant je to objasnio na racionalniji i prostiji nacin nego sto to stoji u Bibliji. I Kant polazi od coveka a ne od bozanstva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Coolrunner
Ovo je nepotkrepljena tvrdnja, odnosno samo jedna od pretpostavki sta bi bilo kada bi...
U prvom delu recenice kazes da ja nesto tvrdim, da bi posle zareza shvatio da pretpostavljam.
Naravno da pretpostavljam i ne tvrdim nista. Odavno je nauka dokazala da covekovo razmisljanje
moze da dovede do fatalnog ishoda, da informacija moze da izazove smrt.


Citat
Cuo sam i mislim da je to glupost. Dok kod coveka ne izazovu makar i vestacki, nekim eksperimentom ekvivalent zenskom orgazmu to ostaje nagadjanje, a verujem da bi ih rezultat razocarao.
Niko nije zvanicno izneo tvrdnju da je to sto su ti naucnici rekli - glupost. Evo ovo je najsazetije naucno objasnjenje toga sto sam izneo, pa mi ti reci kako mozes tako nesto da nazoves - glupost ;
" When an orgasm has been achieved through sex, you can measure theta waves. These are also said to cause the "running high" feeling of euphoria experienced sometimes by marathon runners. If theta waves are taken as a criterion, the entire brain emits theta waves when women reach an orgasm that are close to 10 times stronger than when men climax. So, if theta waves are an indication of an orgasm's strength, then women experience an orgasm that is physically impossible for men to go through. Putting it a little crudely, if the intensity of a woman's orgasm was played through a man's brain, there's a danger that the shock to his system would kill him. That risk makes it impossible to experiment on a man at the moment. And men can never become women. "
Citat
Ovaj drugi deo je takodje samo jedna od pretpostavki. To bi npr. znacilo da Mojsije nije mogao da se vrati sa brda sa zapovestima ili da su apostoli trebali da umru kada su saznali ko je Isus. Ne uklapa se bas to. Mada, ti imas drugacije vidjenje o Isusu i apostolima pa ces naci neki izlaz iz tunela.  Smile
Mojsije je samo cuo glas, nije video nikakvo lice, Isus je bio Sin Boziji, a ne Bog. Fizicka prisutnost Boga i njegovog lica se jos nije desila, bas kao sto se Isus nije desio kada je zadnji prorok pisao o njegovom desavanju 500 godina pre njegovog rodjenja. Plus, Isusa su svi, ukljucujuci i njegovu familiju smatrali mentalno poremecenim i niko ko je bio sa njim blage veze nije imao o cemu Isus prica, a ne da je on - Bog.

Citat
Covek to moze da shvati, covek je to i shvatio a bas iz tog shvatanja su proizasli svi zakoni pa i zapovesti. Ti polazis od pretpostavke da covek koji gresi umire a da bezgresan ne bi umro. Ja polazim od toga da bi svaki covek bio on gresan ili ne kad-tad umro. To je priroda svakog zivog bica pa i coveka.
Pretpostavke ?!? Pa i sam vidis da covek umire bez obzira na svoje ponasanje. A ja ti ne govorim sta ja pretpostavljam nego sta prorocanstvo govori o danu kada ce navodno neki ljudi prestati da stare/umiru.
Ne razumem kako je covek shvatio zapovesti, kada ne postoji covek koji ih nije prekrsio.
Kako neko moze da shvati da zakon postoji ako to svojim delima demantuje ?
Jel' znas nekoga ko shvata da ce umreti ako se klanja nekakvim ikonama, ali se njima i dalje klanja ?

Citat
Da, to jeste rekao Kant. To sto je navodno to rekao i Hrist (ili neko ko je pisao jevandjelja) ne menja stvar. Dosta ljudi je reklo iste stvari ali su ih objasnjavali na drugi nacin. Kant je to objasnio na racionalniji i prostiji nacin nego sto to stoji u Bibliji. I Kant polazi od coveka a ne od bozanstva.
Ti si taj koji shvata hronologiju recenog zbog originalnosti, ako su i Kant i Isus rekli isto onda je samo Kant mogao da ukrade to sto je Isus rekao. I Isus i Kant govore o idealnom odnosu medju ljudima ( niko tu ne govori nista o nikakvom bozanstvu ) koji nikada nije postojao, uvek je bilo jako puno ljudi koji su drugima cinili ono sto ne bi zeleli da drugi njima cine.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.