Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biblija je starija nego što se mislilo?  (Pročitano 8387 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
mob
HTC One
Citat
Stari zapis nalazi se na komadu grnčarije veličine 15 puta 16,5 centimetara, i sadrži društveno uputstvo, odnosno savet kako bi trebalo tretirati udovice, robove i siročad.

Zapis je sličan određenim odlomcima iz Biblije, ali ne izgleda kao da je direktno prepisan iz postojećeg teksta.

Ajde da malo uozbiljimo.

Zar nikome nije zapao za oko citirani deo? Jasno se kaze da je pisano u vidu nekog saveta/drustvenog uredjenja... zatim se kaze da je slican odlomcima iz Biblike ali ne izgleda da je prepisan direktno iz njega.

Sada sledi dobra stara logika koju su u tekstu zvrnuli naglavacke - ako se kaze da je ovaj tekst stariji 4. veka od Biblije i da je vid drustvenog uredjenja (citaj: zakona) onda se namece zakljucak da je taj spis modifikovan a zatim ubacen u Bibliju kao "rec"bozija... i opet, sasvim logicno da nesto 4. veka straije od Biblije nije moglo biti prepisano iz Biblije koja je mladja... ili to ja opet lose primecujem  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG G2
 Smile Smile
Bravo Coolruner
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
HTC Wildfire S
Citat
Stari zapis nalazi se na komadu grnčarije veličine 15 puta 16,5 centimetara, i sadrži društveno uputstvo, odnosno savet kako bi trebalo tretirati udovice, robove i siročad.

Zapis je sličan određenim odlomcima iz Biblije, ali ne izgleda kao da je direktno prepisan iz postojećeg teksta.

Ajde da malo uozbiljimo.

Zar nikome nije zapao za oko citirani deo? Jasno se kaze da je pisano u vidu nekog saveta/drustvenog uredjenja... zatim se kaze da je slican odlomcima iz Biblike ali ne izgleda da je prepisan direktno iz njega.

Sada sledi dobra stara logika koju su u tekstu zvrnuli naglavacke - ako se kaze da je ovaj tekst stariji 4. veka od Biblije i da je vid drustvenog uredjenja (citaj: zakona) onda se namece zakljucak da je taj spis modifikovan a zatim ubacen u Bibliju kao "rec"bozija... i opet, sasvim logicno da nesto 4. veka straije od Biblije nije moglo biti prepisano iz Biblije koja je mladja... ili to ja opet lose primecujem  Smile

Mrzim kad me ljudi preduhitre.  Smile Ali da... to sam i ja zaključio.  Smile
Na ovakvim primerima i skapiraš na čemu se bazira ta knjiga i kako uspešno vladati masama...
« Poslednja izmena: 30. Mar 2010, 09:35:11 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1042
mob
HTC One
Citat
Stari zapis nalazi se na komadu grnčarije veličine 15 puta 16,5 centimetara, i sadrži društveno uputstvo, odnosno savet kako bi trebalo tretirati udovice, robove i siročad.

Zapis je sličan određenim odlomcima iz Biblije, ali ne izgleda kao da je direktno prepisan iz postojećeg teksta.

Ajde da malo uozbiljimo.

Zar nikome nije zapao za oko citirani deo? Jasno se kaze da je pisano u vidu nekog saveta/drustvenog uredjenja... zatim se kaze da je slican odlomcima iz Biblike ali ne izgleda da je prepisan direktno iz njega.

Sada sledi dobra stara logika koju su u tekstu zvrnuli naglavacke - ako se kaze da je ovaj tekst stariji 4. veka od Biblije i da je vid drustvenog uredjenja (citaj: zakona) onda se namece zakljucak da je taj spis modifikovan a zatim ubacen u Bibliju kao "rec"bozija... i opet, sasvim logicno da nesto 4. veka straije od Biblije nije moglo biti prepisano iz Biblije koja je mladja... ili to ja opet lose primecujem  Smile

Mrzim kad me ljudi preduhitre.  Smile Ali da... to sam i ja zaključio.  Smile
Na ovakvim primerima i skapiraš na čemu se bazira ta knjiga i kako uspešno vladati masama...

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Sony xperia
Pa od kada li o tim stvarima pricam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Sta znam... Stari zavet me nikada nije nesto posebno interesovao. Pravu duhovnu tezinu nosi Novi zavet...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Sta znam... Stari zavet me nikada nije nesto posebno interesovao. Pravu duhovnu tezinu nosi Novi zavet...


Ја баш из сличног разлога изучавам искључиво Стари Завјет, и схватио сам да је он сликовница нашег живота онаквим какав он јесте, без Божје помоћи и интервенције кроз Христа...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Ma u Biblijama ima prica sa dalekog istoka,Persije i Egipta ustvari slicne price mogu da se nadju u preko 400 literalnih dela iz starog sveta u jednoj ili drugoj formi od klesanog kamena,glinenih ploca,bakropisa,papirusa do kornjacinog oklopa. Biblija nije original i za njenu osnovu su koristeni materjali iz drugih kultura dostupni u to doba,Pogledajte samo Egipatsku knjigu zivih i knjigu mrtvih jasno je odakle su Jevreji to jest Mojsje ukrali 10 bozijih zapovesti ,sve je to bilo napisano 1000 godina ranije,Jevreji su bili robovi i majstori zanatlije za Egipcane gde su na drugom mestu mogli da vide ,da egipatska knjiga ne postoji pa bi i razumeo argumenat ali posto je sacuvana i dokazana njena autenticnost i starost ne razumem kako jos bilo ko moze da se zanosi sa idejom da je biblija originalno delo.Svi dokazi koji su izlozeni u muzeju su objavljeni na internetu treba samo malo rada i istrazivanja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Кад је већ тема о старости библије онда ваља рећи да најстарију "библију" представљају камене плоче на којима је било исклесано 10 божијих заповјести, око 1200 година прије Христа.
« Poslednja izmena: 03. Apr 2010, 01:35:51 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Apple 
Izvini molim te a gde su tacno te kamene ploce kad vec postoje?

To bi bio prvi dokaz protiv boga, ako postoje kladim se da bi na njima bio jasan trag cekica i cizla.

Mojsje je odgajan i rastao u Egiptu i odatle je poveo svoje ljude i prepisao zapovesti.
« Poslednja izmena: 03. Apr 2010, 10:59:07 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.