Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:21:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Urbane legende  (Pročitano 43214 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Urbane legende su priče koje ćete čuti od petnaest različitih osoba, kao događaje koji su se desili baš nekom njihovom komšiji, prijatelju rođaku ili mnogo češće prijateljevom poznaniku. Pojedine od tih urbanih legendi su postale toliko popularne da se po njima snimaju i filmovi: "Mrtav ladan" i "Mali svet" na primer. U Americi je snimljen i film pod nazivom:"Urbane legende", sa više povezanih priča.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Menjam teglu ajvara za kuću na Havajima



…ajvar je pravi – domaći. Ali, dok nekome ne uspe ova trampa, što će da rodi neku novu urbanu legendu, mi se vraćamo onim postojećim mitovima….

LJUBAVNI OGLASI, VANZEMALJCI I BEKSTVO NA ZLATIBOR

Jedan grafit kaže: Najveći blam je kada ti se na ljubavni oglas javi bivši muž. Grafit je smislila jedna žena i nije nam poznato koliko je sopstvenog iskustva (ili iskustva bliže okoline) unela u ovu misao.

Činjenica je da je ova rečenica samo krilatica koja se izrodila iz stvarnog stanja - naime, desilo se, i to nekoliko puta, da se ženama ili muškarcima na ljubavne oglase pod šifrom jave bivši supružnici. Drugi grafit kaže: Najveća frka je kada ti se na ljubavni oglas javi rođeni otac! I u ovom slučaju život je sledio grafite (ili obrnuto).

Nije urbana legenda već je činjenica da se izvesnoj studentkinji iz Australije na ljubavni oglas javio rođeni otac koji je nekoliko godina živeo razveden od žene i u slabom kontaktu s porodicom.

Pogađate, naravno, da postoji još jedan grafit: XXI vek - to je kada se odraslom čoveku na ljubavni oglas javi rođeni sin! Priča kaže da se to dogodilo - očajni muškarac u četrdesetim (razvod, dvoje dece živi sa ženom i sl.) ostavio je oglas veoma lične prirode na jednu internet stranicu namenjenu usamljenim muškarcima koji su shvatili da im je posebno lepo kada razmišljaju o ljubavi sa drugim muškarcima.

Jedan od onih koji su se ponudili da uteše dotičnog gospodina bio je niko drugi nego njegov dvadesetdvogodišnji sin koji je već duže vreme posećivao ovu i slične internet stranice i koga je ganula "priča koja se krila iza vapaja usamljenog čoveka". Problem je samo u tome što ovu "kafansku priču" još niko nije potvrdio - ne znamo imena glavnih junaka priče, njihovo mesto stanovanja i slične podatke koji bi celu storiju učinili verodostojnom. Zato ona i dalje pripada žanru "urbanih mitova" osim za one koji raspolažu ovim podacima.

A da li ste čuli za priču o čika Mići sa Dorćola koga su oteli vanzemaljci? Reč je o autentičnom posetiocu kafana iz dorćolskog dela "kruga dvojke" u Beogradu. Njegova žena je bila najveći kritičar Mićinih celovečernjih kafanskih aktivnosti. Jednom prilikom, kada se kući vratio veoma kasno, ispričao je ženi da su ga oteli vanzemaljci. Naravno, reč je bila o štosu: dvoje nemačkih državljana su ga zamolili da im pokaže tačno gde je Skadarlija, primili su ga stoga u svoja kola i, kada su posle "treća desno, sada levo, sad opet levo, evo nas" stigli na svoj cilj, počastili su ga pićem u "Dva jelena". A potom i drugim pićem. A potom trećim...

Kada se, teturajući se kao svaki pravi boem, čika Mića vratio kući, tvrdio je da su ga oteli vanzemaljci i pustili tek posle šeste ili sedme ture ispitivanja. Svaki čovek koji živi van ZEMLJE SRBIJE je na neki način vanzemaljac. Svaka tura pića podstiče u ljudima koji se druže nova i nova pitanja tako da su pijanci u stvari ljudi koji se neprestano međusobno ispituju, baš kao i filosofi. Na osnovu ove dve premise čika Mića je razvio svoju teoriju koju je pokušao da proda svojoj ženi. I to na kraju postade "anegdotska urbana legenda".

I poslednja urbana legenda za danas - Pre desetak godina čovek odluči da sa ženom ode na Zlatibor preko leta. Rezon: na moru je gužva, na planini nema mnogo ljudi. Osim toga, pobeći će malo od ljudi koje poznaje i koji mogu pomalo i da ti dosade tokom godine, a moći će i da izbegne Beograđane, nadao se. Bilo mu je potrebno da se malo druži sa ljudima koji nisu stanovnici njegovog rodnog grada.

Što je namerio - to je i učinio. Žena i on pojavili su se jednog dana oko podneva na recepciji zlatiborskog hotela da uzmu ključeve rezervisane sobe. U fotelji, nedaleko od recepcije, ugledali su svog komšiju sa sedmog sprata. Nedugo zatim seli su da ručaju, a za stolom su ih dočekali najbolji prijatelji ženinog brata. U istom hotelu su odseli i ženina frizerka sa porodicom, porodični lekar, dva njegova poslovna partnera sa porodicama, još dve porodice iz njihove ulice i dvoje ljudi koje su nedavno upoznali na svadbi svojih prijatelja. U narednih nekoliko dana utvrdili su da mnogo njima poznatih osoba boravi u nekim susednim hotelima. Takođe, lokalni meštani su tvrdili da ne pamte da je ikada toliko Beograđana odlučilo da preko leta svrati na Zlatibor. Usput, da li ste čuli za reklamu jednog italijanskog hotela: POSETITE NAS I IMAĆETE IZVANREDNU PRILIKU DA UŽIVATE U SAMOĆI. LJUDI IZ CELOG SVETA DOLAZE KOD NAS DA BI UŽIVALI U SAMOĆI!

nadlanu
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung i9300
Postoji urbana legenda, o lovcu koji je isao u lov i nikada nije nista lovio vec se samo hvalio kako nikada nema srece kada ide sa nekim u lov a bas kada ide sam ulovi puno. Nekad medveda, nekad jelena, .. I na pauzi za obrok pocne jedan lovac da objasnjava kako je jednom u lovu sa sinom ulovio fazana toliko da nisu mogli da ih sve ponesu pa su neke ostavili u prirodi da ih mesozderi pojedu. U tom momentu u razgovor se uplice onaj lovac sto ulovi kapitalce bas kad je sam, i kaze
"Ta ja sam jednom ulovio jelena tako velikog da je raspon rogova bio 2 metra. U visinu je isao 3 metra. I ja tako sam ne znam sta cu sa njim ni kako cu nazad do kola da ga odnesem i odlucim da ga tu rasporim da izvadim iznutrice da bude laksi. i gledam koje je drvo dovoljno visoko da mogu jelena da zakacim i nadjem ja jedno. zavezem mu ja prednje noge sa kanapom, prebacim kanap preko grane i povucem jelena na gore. Tada mi se cinio jos veci od ta tri metra, i dohvatim ja noz i rasirim mu noge da ga raporim." U tom momentu neko od lovaca kolega ga doziva da dodje po svoju rakiju da nazdrave. I kad je nazdravio neko ga opet doziva da se vrati nazad u prvu grupu da zavrsi pricu. On se vrati nazad i kaze "Gde sam ono stao?"
- "Stao si kad si rasirio noge."
- "E jeste, i rasirim ja noge. Ljudi, kad sam poceo da jebem.."

Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
дооообар ..  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
urbana legenda je npr. da su neku profesorku/nastavnicu u nekoj dorcolskoj skoli ucenici ubacili posle skole u kontejner i pustili niz ulicu...
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung i9300
ima i ona matora fora. kad je uciteljica/nastavnica jednom zavisi gde se radnja odvijala, rekla "Zadnja klupa napolje" i onda kao klupu djaci izbace kroz prozor  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 450
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
mob
Sony Xperia E1
ima film urbane legende, gledao sam ga.. ima legenda u filmu kao ide neki covjek sa autom a ugasena mu svjetla, pa, ko god da mu blicne( blica mu da upali svjetla) on njega krene pratit sa autom i na kraju ga ubije.. za mene su to glupost..
IP sačuvana
social share


Edit by latifovich: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
urbana legenda je npr. da su neku profesorku/nastavnicu u nekoj dorcolskoj skoli ucenici ubacili posle skole u kontejner i pustili niz ulicu...

то причају на машинцу колико сам ја упућен ... али су студенти били ђентлмени па је настрадао професор.

А иначе један асистент са машинца ми је причао за неког профу такође са машинца ... како је човек хтео да се спали због неузрваћене љубави оне плавуше што је водила Кључ ... Наташа Миљковић ваљда

едит ... ево изгуглах

http://www.naslovi.net/2006-03-14/kurir/saljivdzija/118993

увек сам говорио да ти машинци нису читави  Smile
« Poslednja izmena: 11. Maj 2010, 18:33:33 od 3maj001 »
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Pojedine od tih urbanih legendi su postale toliko popularne da se po njima snimaju i filmovi: "Mrtav ladan" i "Mali svet" na primer.[/i]

Нисам знао да је Мртав ладан заснован на урбаној легенди. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Profesor je obavestio studente da na sledecem, poslednjem, ispitu mogu koristiti bilo sta sto mogu uneti u ucionicu. Kada je dosao dan ispita, jedan od studenata je usao noseci na ledjima studenta koji je diplomirao prethodne godine.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:21:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.