Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razoran zemljotres u Haitiju: Na stotine ljudi pod ruševinama  (Pročitano 11552 puta)
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone 7 Plus
Sad premijer Haitija rece na Cnn-u da se pribojavaju da bi broj poginulih mogao da bude i preko 100000.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
кад си беда онда си беда до краја...убија те глад,сиротиња,поплаве,земљотреси,цунами...ништа те не заобилази Smile
zalosno stvarno, fukaru nista ne fula...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
LG Google Nexus 5
priroda ili teslin transformator  Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Haićani u panici beže zbog glasina o cunamiju
Beta-AFP | 14. 01. 2010. - 08:19h | Foto: Reuters | Komentara: 0

Reagujući na glasine da se sprema cunami hiljade Haićana panično je jurnulo noćas ka višim delovima predgradja glavnog grada Port-o-Prensa pogodjenog katastrofalnim zemljotresa koji je razrušio tu ostrvsku zemlju, prenose očevici.

Hiljade ljudi pokušalo je peške ili kolima da se domogne Kenskofa, na uzvišici Petionvila, brdovitog predgradja haićanske prestonice. Noseći ćebad i decu u naručju stanovnici razorenog grada su se probijali kroz tesne uličice koje vijugaju uz planinu.

Iako ni jedan konkretan dokaz nije potvrdjivao da se voda diže kod Port-o-Prensa, ljudi su zbog raznih glasina hitali da se spasu na uzvišici grada.

Jedna žena je rekla da je čula da su ljudi osetili odjednom hladnoću i jake vibracije i javili da voda raste, drugi su javljali da je obalski grad Žasmel sravnjen sa zemljom od navodnog gigantskog vodenog talasa, dok je jedan sveštenik najavljivao kraj sveta.

Upravnica jednog hotela rekla je da ljudi proizvode ovakve glasine da bi sebi olakšali pljačkanje kuća.

Haiti je preksinoć pogodio zemljotres jačine 7,0 stepeni po Rihteru koji je razorio glavni grad i okolinu i u kome se strahuje da će krajnji bilans biti više desetina hiljada mrtvih.





Na hiljade poginulih u zemljotresu
Naši policajci vade preživele iz ruševina na Haitiju Video
N. Vlačo, V. Nikitović | 14. 01. 2010. - 00:03h | Foto: AFP | Komentara: 3

Razorni zemljotres jačine sedam stepeni Rihterove skale pogodio je u utorak po podne Haiti i odneo na hiljade života u toj karipskoj državi, jednoj od najsiromašnijih na svetu.

Epicentar zemljotresa, najsnažnijeg na Haitiju u poslednjih 200 godina, bio je petnaestak kilometara zapadno od Port-o-Prensa, prestonice koja je juče osvanula sa scenama kao iz horor filmova. Među poginulima je i Tunišanin Hedi Anabi, šef mirovne misije UN na Haitiju, dok je svih petoro pripadnika MUP Srbije koji deluju u okviru te misije dobro.

Među petoro pripadnika srpske policijske misije na Haitiju je i kapetan Slobodan Obrenović, koji na Policijskoj akademiji u Port-o-Prensu radi kao instruktor.
Slobodanovi roditelji koji žive u Čačku kažu za naš list da su za zemljotres saznali od sina. „U utorak uveče gledala sam film kada je zazvonio telefon. Javio se Slobodan i rekao mi da se na Haitiju dogodio katastrofalni zemljotres i da je on dobro, baš kao i ostala četiri pripadnika mirovne misije iz Srbije. Sva sreća da nam se on javio pre nego što smo čuli šta se tamo dogodilo, jer bih u suprotnom svisnula od straha“, kaže Slobodanova majka Danica Obrenović. Ona navodi da im je sin preneo da u Port-o-Prensu vlada potpuni haos, da je sve porušeno i da mrtva tela leže po ulicama. Zajedno sa svojim kolegama Slobodan učestvuje u izvlačenju preživelih ispod ruševina.

Ivica Dačić, ministar unutrašnjih poslova Srbije, izjavio je da su svih petoro predstavnika Srbije u mirovnoj misiji na Haitiju dobro. Pored Obrenovića i Janjića, u misiji su i Biljana Lazarević, koja je komandant srpskog kontingenta, kao i policajci Miloš Rajović i Goran Paunović. Njih troje su u vreme zemljotresa bili u Port-o-Prensu.
U MUP Srbije je za naš list navedeno da su informacije o tome da su svi članovi srpske misije dobro dobili od Obrenovića mejlom, kao i da očekuju da će petoro naših policajaca sada sigurno učestvovati u zadacima spasavanja postradalih na Haitiju.
Milena Luković-Jovanović, ambasadorka Srbije na Kubi koja je i rezidencijalni ambasador za Haiti, kazala je za „Blic“ da je konzul Srbije po nalogu Vuka Jeremića, ministra spoljnih poslova, juče otišla na Haiti kako bi pružila svu neophodnu pomoć građanima Srbije u mirovnoj misiji UN u toj
zemlji.

„Pored petoro pripadnika policijske misije, na Haitiju nema drugih građana Srbije. Mi smo od utorka od šest sati po podne angažovani na prikupljanju podataka o posledicama zemljotresa. Konzul je otputovala ka Porto-o-Prensu preko Dominikanske Republike, pošto su avio-linije prema Haitiju u prekidu“, navela je ambasadorka Srbije i dodala da se potres nije osetio u Havani.
Organizacija Crvenog krsta na Haitiju objavila je juče da je posledice zemljotresa osetilo oko tri miliona ljudi. Rejmon Žozef, ambasador Haitija pri UN, izjavio je da je veći deo Port-o-Prensa uništen i da su se mnoge upravne zgrade srušile, uključujući i predsedničku palatu i sedište misije UN. Rene Preval, predsednik Haitija, i njegova supruga preživeli su zemljotres.
Najviše žrtava je među najsiromašnijim stanovnicima prestonice Haitija, kojih je poginulo na hiljade, a velika tragedija desila se i u hotelu „Montana“ koji se potpuno srušio, a od oko 300 ljudi koliko je bilo u hotelu, zgradu je uspelo da napusti svega oko 100 osoba. Među nestalima se nalazi i više pripadnika misije UN. Stanovnici Port-o-Prensa proveli su noć između utorka i srede na ulicama pošto su nakon prvog potresa usledila još dva, jačine 5,9 i 5,5 stepeni Rihterove skale.


Stiže pomoć
Francuska je juče poslala dva aviona sa policijom i lekovima na Haiti, dok je Španija, predsedavajuća EU, na raspolaganje za pomoć Uniji stavila svoju logističku bazu u Panami. Iz SAD su na Haiti krenula prva tri američka spasilačka tima, a Kanada je uputila avion sa medicinskom opremom, zalihama i spasiocima.

Zemljotres uzdrmao Haiti
Strahuje se da je više hiljada ljudi poginulo u snažnom zemljotresu jačine 7 stepeni po Rihterovoj skali, koji je pogodio siromašno karipsko ostrvo Haiti. Prestonica Port-o-Prens pretrpela je velika razaranja.
16.53: Hipocentar zemljotresa je 15 km jugozapadno od prestonice na dubini od 10.000 metara

Izvor: Blic
« Poslednja izmena: 14. Jan 2010, 09:02:36 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
ЕУ да усклади слање помоћи, САД шаљу 3.500 војника


БЕЧ/ВАШИНГТОН, 14. јануара 2010. (Бета-АФП) - Шпанија као председавајућа ЕУ позвала је данас европске земље да ускладе слање помоћи угроженом становништву Хаитија након земљотреса, док је Пентагон наложио слање 3.500 војника.

Шпански премијер Хосе Луис Сапатеро рекао је током посете Бечу да европске земље треба да ускладе слање помоћи жртвама на Хаитију заједно са Европском комисијом и председником Европске уније.

Сапатеро није искључио ни могућност да ЕУ пошаље војну помоћ "ако је она неопходна и има смисла". Једна јединица шпанске војске је већ на Хаитију где процењује ситуацију.

Пентагон је, у међувремену, наложио слање 3.500 војника на Хаити како би помогли угроженом становништву али и у одржавању реда.

Око 2.000 америчких маринаца се такође спрема да из Северне Каролине крене за Хаити.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19846
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Sony 
baš da vidimo kakvu će naši pomoć poslati....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
baš da vidimo kakvu će naši pomoć poslati....

тадић се трпа где му није место.... Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
baš da vidimo kakvu će naši pomoć poslati....
a sta bismo mi pa mogli da posaljemo? par tona vode i hrane na put oko sveta?
to nema nikakve logike.koja je svrha toga?
dok bi tih par nasih tonica stiglo tamo,dotad ce vec ceo svet da posalje desetine hiljada brodova i para i uveliko da otpocne obnove i rasciscavanje.
sem toga,zasto bismo mi slali?amerikanci i strani bogatasi su ih ocerupali.nek im salju oni.

inace,mislim da su oni zaista jedan od najnesrecnijih naroda.c,c,c...
ratovi,siromastvo,bolesti...jos im samo zemljotresi fale.
mogu samo da zamislim kako je ziveti tamo.cak i onima koji i mogu da zive nesto bolje.
sta,skupis pare da napravis sebi lepu kucu,a onda se pitas cemu uopste trud,kad ce zemljotres da ti je unisti...
e,neverovatno... strasno.  Smile Smile
« Poslednja izmena: 14. Jan 2010, 18:43:54 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava Kapiri Mposhi
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC 
Haićani u panici beže zbog glasina o cunamiju


mora da su procitali moj post na prethodnoj strani  Smile
IP sačuvana
social share
MALO NAS JE - AL SMO GOVNA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
HTC One
baš da vidimo kakvu će naši pomoć poslati....
a sta bismo mi pa mogli da posaljemo? par tona vode i hrane na put oko sveta?
to nema nikakve logike.koja je svrha toga?
dok bi tih par nasih tonica stiglo tamo,dotad ce vec ceo svet da posalje desetine hiljada brodova i para i uveliko da otpocne obnove i rasciscavanje.
sem toga,zasto bismo mi slali?amerikanci i strani bogatasi su ih ocerupali.nek im salju oni.

inace,mislim da su oni zaista jedan od najnesrecnijih naroda.c,c,c...
ratovi,siromastvo,bolesti...jos im samo zemljotresi fale.
mogu samo da zamislim kako je ziveti tamo.cak i onima koji i mogu da zive nesto bolje.
sta,skupis pare da napravis sebi lepu kucu,a onda se pitas cemu uopste trud,kad ce zemljotres da ti je unisti...
e,neverovatno... strasno.  Smile Smile

Nije pomoc samo u parama i robi... mozemo poslati lekare, med. tehnicare, ljude obucene za spasavanje, rasciscavanje i sta ti ja znam... samo znam da se u pomoc racuna i pomoc u strucnom ljudstvu za odredjene stvari.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.