Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razoran zemljotres u Haitiju: Na stotine ljudi pod ruševinama  (Pročitano 11639 puta)
13. Jan 2010, 09:11:18
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Razoran zemljotres u Haitiju: Na stotine ljudi pod ruševinama
Tanjug | 13. 01. 2010. - 08:11h izmena vesti 08:41h | Foto: Reuters | Komentara: 0

Na stotine, možda hiljade, stanovnika glavnog grada Haitija,Port-o-Prensa, nalaze se pod ruševinama, posle razornog zemljotresa koji je prošle noći pogodio tu karipsku ostrvsku državicu, naveli su spasilački izvori.

Razorni zemljotres magnitude 7,0 po Rihteru pogodio je Haiti u utorak oko pet sati popodne po lokalnom vremenu, posle čega je u toj zemlji, Kubi, Bahamima i Dominikanskoj Republici izdato upozorenje na cunami.
"Ceo grad je u mraku, a na hiljade ljudi sedi na ulicama, jer nemaju kuda da odu", izjavio je Rahmani Domersant, zvaničnik američke humanitarne organizacije "Brašno za siromašne" agenciji Rojters.

Epicentar potresa, bio je oko 10 kilometara udaljen od mesta Karfur u blizini prestonice Port-o-Prens, na dubini od 30 kilometara, saopštio je Američki geološki institut.
Posle glavnog udara bilo je još 13 snažnih podrhtavanja tla.

Pacifički centar za upozorenje na cunami saopštio je da nema opasnosti od prirodne katastrofe velikih razmera, ali da je moguće da dodje do lokalnog cunamija, na obalama udaljenim do 100 kilometara od epicentra potresa.

U zemlji je došlo do prekida svih vrsta komunikacija i snabdevanja električnom energijom, pa još uvek nema zvaničnih izveštaja o ljudskim žrtvama i razmerama razaranja.
Prema prvim informacijama, medju srušenim zdanjima je i predsednička palata, sedište glavnog štaba mirovne misije Ujedinjenih nacija, bolnica, zvanične institucije, kao i mnoštvo sirotinjskih udžerica.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
кад си беда онда си беда до краја...убија те глад,сиротиња,поплаве,земљотреси,цунами...ништа те не заобилази Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5












Foto: Reuters i AP
« Poslednja izmena: 13. Jan 2010, 13:42:24 od ZvezdasBG »
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Представници Србије у Мировној мисији на Хаитију су добро

БЕОГРАД, 13. јануара (Тањуг) - Свих петоро представника Србије у Мировној мисији на Хаитију - земљи коју је погодио земљотрес, су добро, саопштило је данас Министарство унутрашњих послова (МУП) на основу првих података којима располаже.

Снажан земљотрес јачине 7,3 степена Рихтерове скале погодио је јуче Хаити, а епицентар потреса био је у близини престонице Порт -о-Принс.

У циљу добијања додатних информација МУП Србије је контактирао са Међународним комитетом Црвеног крста и, преко Министарства спољних послова Србије, са нашом сталном Мисијом при УН у Њујорку.

Комуникације са Хаитијем су тешко оштећене, у земљи је дошло до прекида свих врста комуникација и снабдевања електричном енергијом, указано је у саопштењу.

"Мисију на Хаитију смо започели у марту 2008. године. У првом контингенту било је пет полицајаца, као и у овом од 5. јула 2009. године. Поред нас, још 40 држава има полицијске службенике у Мировној мисији на Хаитију. За сада је познато да су страдала три представника Мировне мисије из Јордана", наведено је у саопштењу.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Почело слање помоћи Хаитију после земљотреса


ПОРТ-О-ПРЕНС, 13. јануара (Тањуг) - Многе земље почеле су да шаљу помоћ сиромашној карипској држави Хаити коју је у уторак, око пет сати поподне по локалном времену, погодио разорни земљотрес јачине седам степени Рихтерове скале у коме је, како се страхује, живот изгубило неколико хиљада људи.

Један од првих који су обећали помоћ био је амерички председник Барак Обама и Бела кућа је у ноћи између уторка и среде одржала хитан састанак посвећен помоћи Хаитију.

Америчка обалска стража из Мајамија преместила је бродове и авионе на положаје ближе Хаитију како би били спремни за достављање хуманитарне помоћи, пренеле су агенције.

Канцеларија француског председника Николе Саркозија саопштила је да ће Француска послати спасилачке екипе које ће пружити помоћ у операцијама проналажења и спашавања жртава.

Француски државни секретар за сарадњу Ален Жојанде рекао је да ће Француска данас у Порт-о-Пренс послати и два авиона са хуманитарном помоћи.

Немачка ће хитно послати помоћ од милион евра, док ће Велика Британија у најсиромашнију земљу Западне хемисфере упутити стручњаке за процену хуманитарних потреба, а затим понудити сваку даљу помоћ која буде потребна.

Како су пренеле светске агенције, Интерамеричка банка за развој најавила је да ће хитно послати помоћ од 200.000 евра, а Светска банка, чије су канцеларије на Хаитију потпуно уништене, планира да пошаље тим који ће помоћи Хаитију да направи процену штете и план обнове.

Амбасадор Хаитија у САД Рејмонд Алсид Џозеф апеловао је на међународну заједницу, а нарочито на САД, да његовој земљи пруже помоћ као што су учинили пре две године када су Хаити погодила четири урагана.

"САД су 2008. године на обалу Хаитија послале брод-болницу. Надам се да ће то поново урадити и помоћи нам у овој тешкој ситуацији. Такође апелујем на дијаспору Хаитија да се удружи и допринесе пружању помоћи", казао је амбасадор у интервјуу америчкој телевизији ЦНН.

Папа Бенедикт XВИ данас је наложио да се одмах активира светска хуманитарна мрежа Римо-католичке цркве како би се помогло жртвама катастрофалног земљотреса.

Папа је такође апеловао на међународну заједницу и појединце да буду брзи и великодушни у пружању помоћи, јавио је Ројтерс.

Епицентар најјачег земљотреса који је погодио Хаити у последњих 200 година био је петнаестак километара западно од Порт-о-Пренса, а подрхтавање тла осетило се у суседној Доминиканској Републици, на острву Хиспаниоли и у источним деловима Кубе.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Конзул Србије са Кубе послат на Хаити


БЕОГРАД, 13. јануара 2010. (Бета) - У земљотресом погођено подручје Хаитија данас је хитно послат конзул Србије са Кубе како би пружио сву неопходну помоћ градајанима Србије у Мировној мисији УН у тој земљи.

Министарство спољних послова саопштило је да су сви држављани Србије који су чланови мисије УН на Хаитију добро, као и да, према расположивим подацима ван те мисије на Хаитију нема држављана Србије.

Министарство унутрашњих послова Србије раније данас је саопштило да је свих петоро представника Србије у Мировној мисији на Хаитију добро.

У катастрофалном земљотресу који је јуче погодио Хаити урушила се и зграда седишта мировне мисије УН у Порт-о-Пренсу, а велики број запослених воде се као нестали.

Кинески медији су јавили да је осам Кинеза припадника мировне мисије погинуло а десет се воде као нестали, док јордански војни извори јављају да су три Јорданаца припадника мировних снага погинула а 21 је повређен.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava Kapiri Mposhi
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC 
katastrofa, sad ce na svu ovu muku jos i cunami da ih rokne...
IP sačuvana
social share
MALO NAS JE - AL SMO GOVNA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Отворен аеродом у Порт-о-Пренсу




ЊУЈОРК, 13. јануара 2010. (Бета-АФП) - Аеродром Порт-о-Пренса поново ради и помоћ ће ускоро пристизати, изјавио је данас у Њујорку представник УН Ален Лерој (Алаин Лероy).

"Аеродром је операционалан" и помоћ ће ускоро и брзо почети да стиже, рекао је Лерој.

Прве спасилачке екипе већ су на путу за Хаити, који је ноћас погодио снажан змељотрес јачине седам степени по Рихтеровој скали.

Епицентар потреса био је око 15 километара западно од престонице Порт-о-Пренс. Страхује се да је неколико стотина људи погинуло.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Strasno, nema gore stvari nego kad te priroda opali po usima. Prije otp godinu je kod nas bio zemljotres 4 rihtera cini mi se .. prestravila sam se. Uzasan osjecaj, imas poriv da bjezis a nemas kud.
Jadni ovi ljudi ..
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Неколико хиљада мртвих у земљотресу


ВАШИНГТОН, 13. јануара 2010. (Бета-АФП) - У жестоком земљотресу који је синоћ погодио Хаити, има неколико хиљада жртава и проузрокована је знатна материјална штета, изјавио је данас представник Хаитија при Организацији америчких држава.

Председник Хаитија Рене Превал изјавио је раније данас за лист Мајами хералд да страхује да је у снажном земљотресу који је ноћас погодио Хаити, погинуло неколико хиљада људи и позвао међународну заједницу да помогне.

Превал, који се први пут обратио јавности од када је био потрес, није хтео да процени број жртава.

"Мораћемо да проценимо последице трагедије", рекао је Превал који се с породицом налази у Порт-о-Пренсу, који је највише погођен.

"Парламент се срушио. Седиште фискалне администрације се срушило. Школе су се срушиле, као и неке болнице. Стотине школа су пуне лешева", додао је он.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.