Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rambo Amadeus: Muzika je moja ljubav  (Pročitano 5745 puta)
05. Sep 2005, 14:30:29
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Muzika je moja ljubav

Nije malo ljudi nakon petnaest minuta provedenih ispred glavne bine prve večeri ovogodišnjeg Egzita odlučilo da Underworld ostavi za CD ”plejere” i preseli se na neko zabavno-muzički potentnije mesto. Tamo-’vamo, nije malo onih koje je put odveo i zadržao baš ispred Muzeja grada Novog Sada gde je upravo u to vreme sa novom gitarom vanzemaljce dozivao Rambo Amadeus, svetski mega car.

Davno je Rambo priznao da se na Egzitu uvek odlično oseća (pa i svira), ali nije otkrio da će za svega petnaestak dana izdati studijski album. I tako, u sred leta, B 92 izbaci u orbitu “Oprem dobro” i iznenadi (obično) vernu Rambovu publiku novim kompletom od 16 pesama, naslagama muzike i misli, s kojima se majstor ceremonije i “risempler” realnosti u podrumu beogradskog SKC hvatao u koštac protekle dve godine. O čemu li se sad tu radi?

Na “Oprem dobro” ste se baš potrudili da u više navrata zaposlite lingviste, je li to neka interna prepiska, ili...
- Jezik je živa materija, ogledalo stanja čovjekovog aparata za mišljenje, on se stalno mijenja, prati i omogućuje evoluciju čovjeka. Trudim se da potpuno ovladam jezikom, to je prvi stepen u preuzimanju kontrole nad sopstvenom sudbinom. Tu i tamo naletim na nešto što ne znam, pa se onda zabavljam otkrivanjem značenja i porijekla određene riječi, fraze ili izreke.

Predefinisali ste “turbo-folk” i tim činom, iako ne tvrdite tako, i dalje mu ne dajete samo ime, već i odrednice koje se u pesmi toliko šire da bismo mogli zaključiti kako je bukvalno sve postalo “turbo-folk”?
- Zapravo ne, nije sve postalo turbo folk. Ali trebalo bi ipak znati šta jeste, a šta nije. Postaviti kvalitetan i čvrst sistem vrijednosti prvi je stepenik u stvaranju organizovanog društva. Čak i džungla ima svoj savršen sistem vrijednosti. Međutim, životinje ne znaju za moral. Etika džungle je potpuno čista u svojoj brutalnosti. LJudsko društvo ima svoje uspone i padove, poslije jednog strahovitog sunovrata, naš je zadatak da postavimo solidne i moderne temelje u društvenim odnosima, da bi našoj djeci uopšte bilo moguće da imaju civilizovan život. Znati šta je kič, šund, neukus, turbo kultura, i pronalaziti kvalitet oko sebe i u sebi, jednako je važno kao i razlikovati dobro i zlo.

Kada na novom albumu u pesmi spomenete “demode”, krije li se tu blaga muka od silnih “mode” trendova?
- Između ostalog, namjera mi je bila da napravim neku vrstu himne svoje generacije. Biti u trendu, pratiti modu, odlika je mladih ljudi, i to onog manje obrazovanog dijela mlađe generacije. Diktiranje mode zapravo je jedan sofisticirani oblik fašizma čiji je zadatak da uniformiše ne samo ponašanje, nego i samo mišljenje ljudi. Slučajno su “fashion” i “fašizam” riječi veoma slične. Eto još malo posla za lingviste.

Propadanje „pametnih i dobrih”

Zašto još nigde, ni u reprizi, nema crtane emisije “Total kontakt tok šou”? Evo, primera radi, tamo ste imali odličan prilog o nafti i naftašima koji bi ovih dana bio veoma aktuelan, a kad smo već kod nafte – šta su vaša dubokoumno-dalekovida razmišljanja? Je li jedirličarstvo budućnost svima nama i našim automobilima?
- Previše je dobro. Moramo da sačekamo da ljudi postanu sposobni da podnesu toliku količinu satire na jednom mjestu. Jedva čekam zabranu vožnje automobilima u svim gradskim jezgrima. Primitivni ljudi imaju naviku da autom idu i u klozet. Pješačenje je aristokratska navika.
A, kad smo već kod proricanja, voleo bih da mi odgovorite i na (veliko) pitanje da li je budućnost naše zemlje jedna “kapitalna investicija” od koje je bog davno digao ruke?
- Propadaćemo sve dok budemo mislili da smo pametniji i bolji od drugih.

Pošto niste mogli da izbegnete Srbima i Crnogorcima čuvenu temu – paparaci – kao što ne mogu ni oni da izbegnu vas, moram da primetim da vas ne hvataju baš uvek u kupusu i krompirima, “u jetru vam, bre, ulaze”!?
- Koliko je primitivno društvo, toliko su primitivni i mediji, i to je vrzino kolo. Inflacija medija, preveliki broj novina, radija, televizija, dovela je do odsustva bilo kakvih relevantnih kriterijuma. Ovo je originalna misao legendarnog Koje, ali potpuno se slažem, pa je ponavljam.

Niste škrtarili sa pesmama na albumu, ima ih toliko da se društvo “žali” kako ih pola zna od ranije? Šta je s tim ponavljanjem – repetitio est mater studiorum?
- Zahvaljujući piratskim snimcima mojih koncerata koji kolaju okolo, ljudi čuju ideje koje se formiraju na samim svirkama. Naravno da neke od tih ideja realizujem kasnije, i naravno, moje je pravo da obrađujem svoje sopstvene pjesme. Kako god želim.

Da li ste to na putu da kao Zapa, s kojim su vas već više puta upoređivali, snimite nekih 25 (“hiljada”) albuma?
- 53 albuma, koliko ja znam. Ne sviđa mi se poređenje sa Zapom. Na neki način to ograničava, iako njegov opus veoma cijenim.

Marko Brecelj, upitan koliko ste (stilskih) fazona pokupili od njega, odgovorio je, naravno, da to treba pitati vas...
- Marko je jedan od najboljih kritičara modernog društva za kog znam. NJegov “kao da neće” polusmušeni stil, zapravo još dodatno oštri vrh satiričnog floreta koji ubada uvijek u centar. Ako mi se nešto i prilijepilo, to je super. Nadam se i da ću ja uticati na mlađe od sebe.

Što se tiče naširoko čuvenog “ramboidnog” humora, kao da ga u neposrednijoj formi ima više na internet sajtu i u pisanoj “blic” reči nego u (studijskoj) muzici. Da li je debljina “lejera” posledica preterane upotrebe “kompujtera”, ili pak čaja “emberlajz”?
- Teško mi je da sudim o tome, ipak, ne zaboravite, muzika je moja ljubav, tako da je možda sama muzika ponekad kriva što humor nije na površini.

Nakon preslušavanja “Oprem dobro” sveukupni utisak je da ste postali malo intrigantniji zafrkant. Čini se da je sablja vaših stihova bila oštrija u prošlo vreme. Ako ništa drugo, bilo ih je više i produkciono su bili u istaknutijem planu?
- Mladost se oslanja na snagu i srčanost, starost na iskustvo i mudrost.

Igor Burić / Dnevnik
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
mob
HTC Diamond 2
Svetski Mega Tzar...
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Najveca legenda koja je hodala ovim prostorima. Smile
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
I covek koji je izmislio Turbo Folk.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Unbelievable!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1481
Zastava Beograd
mob
HTC Diamond 2
I covek koji je izmislio Turbo Folk.
mislis na naziv za tu vrstu "muzike"?
IP sačuvana
social share
U spin me right round, baby right round like a record, baby right round round round...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
I covek koji je izmislio Turbo Folk.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
turbo.rar (21.61 KB)
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
Rambo je car!
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
 Smile
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
 :peace: [smilie=6.gif]
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
kad kaze ... prodjose dvojica skuterom i odnese babi po`kila guzice... Smile
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.155 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.