Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:46:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Glavna jela  (Pročitano 194286 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pečena teleća kolenica



Potrebno je :

1.   1 teleća kolenica (oko 1 kg),
2.   so, biber, malo majčine dušice,
3.   2 kašike masti,
4.   1 glavica crnog luka,
5.   1 šargarepa,
6.   1 kašika paradajz pirea,
7.   1 čaša belog vina,
8.   2 kašike kisele pavlake.

Kolenicu posoliti, pobiberiti i natrljati je majčinom dušicom. Rastopiti mast u odgovarajućem sudu, spustiti kolenicu i peći je sa svih strana dok ne dobije lepu mrku boju.

Oljuštiti luk i šargarepu i iseckati ih na kockice. Dodati mesu i malo propržiti. Dodati paradajz pire, belo vino, poklopiti i ostaviti da se pirjani oko 1 1/2 sat. Ako se sos suviše zgusne, dodati malo vrele vode. Kolenicu prebaciti na tanjir za serviranje.

Sok procediti i dodati pavlaku. Još jednom prokuvati. Servirati uz grašak, na roštilju pečen paradajz, bareni krompir i svežu salatu. Svaka od 4 porcije sadrži oko 480 kalorija.

turbo-kuvar
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Пасуљ!




Sastojci:
Sastojci za 6 porcija
0.5 kg pasulja
500-700 g suvih rebara ili neko slično suvo meso
2 glavice crnog luka

Zaprška:
2-3 kašike ulja
2 čena belog luka
1 kašika brašna

Priprema:
Pasulj očistiti i potopiti u vodu. Po pravilu, pasulj bi trebalo da odstoji preko noći u vodi, da nabubri i da se brže skuva, ali to nije neophodno. Vi ga samo operite i sipajte u lonac vode koliko da ogrezne (da ga voda prekrije) i pustite da na srednjoj vatri provri.

Neka vri 5 minuta, onda ga skinite s vatre i prospite vodu. Najlakše je izručiti sve u cediljku nad sudoperom. Pasulj vratite u lonac pa dolijte svežu vodu. U nju stavite dve sitno iseckane srednje glavice luka, rebara će biti dovoljno 500-700 g, samo tražite od kasapina da ih iseče. Ako imate butkicu ili kolenicu, pazite da lonac bude veći da sve stane. Zatim dodajte desetak zrna bibera i jedan manji listić lorbera i ništa više.

Pustite da provri, smanjite jačinu ringle na najnižu temperatutu na kojoj će ipak da vri. Tako treba da se kuva dok pasulj ne omekne. Kad promešate kašikom, zrna ne smeju da zveče. Uostalom, probajte. Nemojte soliti. Prvo zato što je moguće da su rebra već dovoljno slana, ponekad i preslana (zato ih pre kuvanja obavezno treba isprati toplom vodom), a drugo, ako se pasulj kuva otklopljen i bez soli mnogo je lakši za probavu (ja ga zovem "bestrzajni"). Neki stavljaju kojekakvo povrće u pasulj, ne treba, treba da je prosto ko pasulj, jasno!

Kuvanje pasulja traje nekoliko sati (2-3), zavisi koliko je star (zato otvorite prozor, a zatvorite vrata na kuhinji da ne zamirišite celu kuću). Dolivajte vruću vodu ako je ona u loncu izvrila. Kad je skuvan, napravite zapršku. To u početku možda i nije sasvim lako, ali život nije grana jorgovana, so just do it, što reče NIKE.

Zaprška
U tiganj stavite 2-3 kašike ulja i zagrejte ga. Dok se ulje greje (srednja vatra) iseckajte 1-2 čena belog luka. Prvo ga zgnječite dlanom dok je još u ljusci, samo se naslonite i gotov je. Onda ga očistite od ljuske i iseckajte na dasci. Kad se ulje zagrejalo, stavite u njega jednu varjaču brašna i mešajte da se izjednači, to jest da ne bude grudvica. Stalno mešajte da brašno ne zagori.

Zaprška treba da je retka. Neka brašno polako tamni dok ne postane smeđe, a kad intenzivno zamiriši dodajte u tiganj onaj beli luk, promešajte i izmaknite s vatre. Nastavite da mešate, jer sve to još vri, pa dodajte jednu ravnu kašičicu aleve paprike. Sve ponovo promešajte i sipajte u pasulj. Promešajte pasulj i vratite ga na vatru. Sad treba samo malo da istiha vrijućka, poklopljen ali ne sasvim (postavite poklopac preko varjače, recimo), da se ukusi sjedine. Probajte ga, i ako treba dosolite, ali obično ne treba. Ako je preslan stavite pola kašičice šećera i šolju vode, pa nek provri ponovo.







Тавче гравче Smile




Sastojci za 2 osobe
500 g   pasulja
0 malo   mlevene crvene paprike
3 čena   belog luka
0 po ukusu   bibera
2 kom   suve papričice
4 kašika   ulja
1 glavice   crnog luka
0 po ukusu   soli
1 kašika   peršunova lista
1 kašika   brašna

Priprema
Istrebite i operite pasulj pa ga stavite da se kuva nekih 10 minuta, a zatim prospite tu vodu, nalijte drugu, vruću, i kuvajte još 2,5 - 3 sata na laganoj temperaturi. U međuvremenu, očistite crni luk i isecite ga na sitne kocke, beli luk protisnite ili i njega isecite što sitnije i usitnite peršun. Potopite suve papričice u vruću vodu i ostavite ih potopljene oko 15 minuta.

Zaprska
U odgovarajućoj posudi zagrejte ulje i kratko propržite crni luk. U propržen luk dodajte kašiku brašna, promešajte i kratko propržite. Sklonite sa vatre, dodajte alevu papriku, promešajte, dolijte malo vode (ne više od 1 dcl) i opet, na kratko, vratite na vatru. Izvadite paprike iz vode i odstranite peteljke i semenke. Isecite paprike na krupnije komade. Kada je pasulj kuvan, odnosno, kada prođe 2,5 do 3 sata od kad ste ga stavili da se kuva, dospite zapršku i promešajte. Dodajte beli luk, peršun i papriku. Posolite i pobiberite po ukusu i sve dobro promešajte. Ovako pripremljen pasulj prespite u sud od gline i zapecite u rerni na 200°C oko 40 minuta.





 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Srpska musaka od krompira



Sastojci
300 grama mlevenog mesa
4 krompira srednje veličine
1 manja glavica crnog luka
4 dl mleka
2 jajeta
biber, vegeta, aleva paprika
Način pripreme

U šerpi sa uljem propržiti omanju glavicu crnog luka, pa dodati 300 grama mlevenog mesa. Mešati da se meso ne bi ugrudvalo i kada dobije braonkastosivu boju, dodati punu kašičicu vegete, malo bibera i pola kašičice aleve paprike. Promešati i skloniti sa vatre.

U drugu šerpu prečnika oko 25 cm naređati kolutove krompira debljine 3-4 mm, a rupe popuniti sitno iseckanim krompirom na kockice. Preko tog sloja krompira sipati prženo meso i preko njega staviti još jedan sloj krompira.

U šerpi u kojoj se pržilo meso umutiti 2 jajeta i dodati 4 dl mleka. Promešati sve to i sipati preko krompira i mesa. Staviti u rernu i peći na 300 stepeni dok površina ne dobije braonkastocrnu koru.

Vreme pripreme: 60 minuta

*****

Škembe čorba Smile

Sastojci
1 škembe (otprilike od 1/2 kg)
2 šargarepe
2 celera
1 crni luk
1/2 plavog paradajza
2 paradajza
peršun po ukusu
so
ulje
vegeta
sasvim malo bibera (crnog)

Priprema

Škembe (ako je već očišćeno) ostaviti da preko noći stoji u sodi bikarboni i vodi.
Skuvati škembe u dubljem loncu ili šerpi dok ne omekša menjajući mu vodu nekoliko puta da bi se jak miris izgubio.
Sitno naseckati povrće, sve pomešati zajedno i dinstati.
Kad je škembe gotovo iseći ga na trakice i dinstati zajedno sa povrćem.
Naliti vodom i pustiti da se krčka nekoliko sati, zavisi od vaše procene.

Čorba se može jesti sa kiselim mlekom ili uz kašičicu sirćeta. Zavisi od vašeg ukusa.

 Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Kolenica u kiselom kupusu



Potrebni sastojci:

po želji malo pirinča
još potrebno: biber u zrnu,ulje,mleveni crni biber
1,5 kašika crvene mlevene paprike
3 kom krompira
2 dimljene kolenice
1 glavica kiselog kupusa

Priprema jela:

PRIPREMA: Kolenicu uvijamo u listove kiselog kupusai stavimo u nauljanu zemljanu posudu(ko nema može i u običnom pekaču). Dodamo preostalu krupno sečenu parčad kiselog kupusa, polovine očišćenog krompira i zrna bibera. Dolijemo tečnost vode, ulje i crvenu mlevenu papriku. Poklopimo i pečemo oko 3 h na 150 C.
Serviranje: Na činiju stavimo parčad krompira i isečen kiseli kupus. Kolenicu očistimo od kožure i kostiju, ukrasiti francuskim peršunom.


Izvor: mojkuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pileći pilav



Potrebno: 1 pile - 250 g pirinča - 1 glavica crnog luka - 2 dcl ulja - 2 kocke supe - 1 veza peršuna - 1 kašika začina od sušenog povrća - 2 kašike soja-sosa - 1 kašičica kapra - 100 g parmezana - 10 zrna zelenog bibera(madagaskarskog)- so i biber po ukusu

Pile operite i isecite na komade. Izdinstajte piletinu na 1 kašičici ulja. Dodajte začin od sušenog povrća, kapar, seckan peršun, posolite i pobiberite. Ugrejte ostatak ulja, propržite pirinač, dodajte meso, zrna zelenog bibera, ucelo glavicu luka. Nalijte 1/2 l vruće vode. Izdrobite kocke supe, posolite i pobiberite. Dinstajte na umerenoj toploti.Pilav je gotov kad ispari voda. Služite toplo uz parmezan i soja-sos.


kutlaca.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Punjena ćurka

Trijumfalno jelo praznične trpeze, punjena ćurka, pruža mnoštvo mogućnosti za različite interpretacije. Pred vama je jedna od najukusnijih, samo vam ostaje da se odlučite u kojoj ćete je prilici poslužiti...



Tek odskoro ćurka, koja se tradicionalno jede u Americi tokom praznika, našla je put i do naših prazničnih trpeza i tako postala glavna konkurencija prasećem i jagnjećem pečenju bez kojih se kod nas nije moglo zamisliti bilo kakvo slavlje.

Bilo kako bilo, s obzirom na to da je ćuretina prilično nemasna i zdrava, ona opravdano zaslužuje našu pažnju i ozbiljno razmatranje da u što više prilika praseće pečenje menjamo zdravijim, ćurećim. Ono što praznično ćureće pečenje čini posebnim, pored priloga koji je najčešće u obliku barenog ili sotiranog povrća, jesu punjenje za ćurku i voćni sos koji ga često prati. Ukoliko mislite da je sos od voća nespojiv s bilo kojom vrstom mesa, već će vas prvi zalogaj razuveriti. Sos od jabuka je klasičan pratilac svinjetine, bez sosa od višanja ili borovnica ne mogu se zamisliti srneći medaljoni i upravo je sos od brusnica ili ribizli ono što uzdiže ukus rolovane pečene ćuretine, punjene kestenjem i kobasicom, baš kao što to rade kod nas u Vojvodini gde se kulinarstvo pod austrougarskim uticajem razvilo u zavidnom pravcu.

Vodeći se mišlju da su klasici kulinarstva uvek najbolji izbor tokom Novogodišnjih i Božićnih praznika, predstavljamo vam ovo čuveno jelo u svom njegovom sjaju, ali prilagođeno potrebama i ukusima poklonika savremene gastronomije.



Za 8 osoba potrebno je: 1 očišćena ćurka od oko 3,5 kg (po mogućstvu sa džigericom), 12 šnita mesnate slanine, 400 g sveže kobasice, 300 g obarenog, očišćenog kestenja (ili 500 g proprženih šampinjona), 50 g putera, 50 g prezli, 2 kašike rendanog parmezana, 2 glavice crnog luka, 1 komadić celera, malo supe, 1 veza peršuna, brendi ili vinjak, začin C ili začin za pečenu piletinu (u supermarketima), maslinovo ulje, so i biber

Priprema:
30 minuta Kuvanje:
3 sata
685 kcal po porciji

Potreban pribor: 1 sprava za pasiranje povrća ili blender, 1 posuda, 1 veliki nož, 1 pleh, 1 kuhinjska četkica, kuhinjski kanap ili rafija, 1 kašika, 1 viljuška

Pasirajte kestenje

Očistite džigericu, obarite je u malo supe i ocedite. Iseckajte celer i 1 glavicu luka i propržite ih u tiganju na pola količine putera. Kestenje izblendirajte sa džigericom tek toliko da ih usitnite (nemojte napraviti kašu) i dobijenu smesu stavite u posudu.

Napravite punjenje

Izblendiranoj smesi dodajte usitnjenu kobasicu, prezle, parmezan, propržene celer i luk i seckani peršun. Dodajte i brendi, začinite solju, biberom i s malo začina C, pa dobro promešajte da dobijete ujednačenu smesu.

Napunite ćurku

Opranu i obrisanu ćurku posolite unutra i spolja i napunite je punjenjem. Ubacite i preostali oljušteni luk, zatvarajući je njime (kao kad krompirom ili paradajzom zatvarate punjene paprike). Ušijte otvor na ćurki ili ga čvrsto uvežite rafijom.



Pripremite je za pečenje

Postavite ćurku na pleh premazan uljem i uvežite joj batake da bi zadržala oblik. Posolite je, pobiberite, pospite preostalim puterom isečenim na komadiće, pa joj grudi obložite šnitama slanine tako da se delimično preklapaju.

Pečenje u rerni

Zagrejte rernu na 200˚C. Ćurku pokrijte s par listova alufolije, ubacite je u rernu i pecite oko dva i po sata. Tokom pečenja povremeno uklonite foliju da biste prelivali i premazivali ćurku sopstvenim sokovima i vrućom supom.

Dovršite pečenje

Nakon naznačenog vremena pečenja uklonite foliju i slaninu, smanjite temperaturu na 180˚C i pecite ćurku još pola sata, dok joj se prsa ne zapeku. Izvadite je iz rerne i postavite da odstoji nekoliko minuta pre nego što je poslužite.

Sos od ribizli

Stavite 175 g šećera u manju šerpicu, dodajte 1/2 čaše vode, komadić štapića cimeta i 1 zvezdasti anis. Sačekajte da se šećer rastopi na tihoj vatri, pa dodajte 250 g crvenih ribizli, stavite da provri, smanjite vatru i kuvajte još oko 15 minuta, sve dok sos ne dobije gustinu i bude nalik na sirup. Uklonite začine, pa gotov sos poslužite uz ćuretinu.

Američki sos Gravy

Želite li da date internacionalni ukus vašoj ćuretini? Procedite sokove u kojima se pekla, dodajte im kašiku brašna, 1 kutlaču vruće supe i mešajte žicom da uklonite eventualne grudvice. Nastavite s kuvanjem dodajući pomalo supe sve dok ne dobijete prilično gust i taman sos koji se u Americi zove “gravy” (eng. moča), a koji po pravilu prati svako pečenje.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Rižoto sa tikvicama i šunkom

Sastojci

350 g pirinča,
250 g tikvica,
100 g praške šunke,
1 veća glavica crnog luka,
150 ml belog vina,
50 g tofu sira,
4 kašike ulja,
1 l vode,
biber,
so.

Priprema

Na zagrejanom ulju prodinsati sitno iseckan crni luk, pa dodati šunku iseckanu na kockice i zajdno propržiti. Zatim, dodati tikvice isečene na kockice; Posoliti i pobiberiti. Sipati vino i dinstati dok tečnost ne ispari. Kad pirinač bude napola kuvan doliti vodu i kuvati dalje.
U gotovo jelo umešati rendani tofu sir. Smesu promešati i ostaviti da odstoji 3 minuta, pa služiti.

zalogaj.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Punjena jagnjeća plećka



Sastojci

1 jagnjeća plećka
2 jagnjeća bubrega
120 grama kuvane šunke
6 malih paradajza
50 grama putera
peršun
timijan
1 luk vlašac
so, biber

Način pripreme

Zamoliti mesara da iz jagnjeće plećke izvadi sve kosti osim ramene. Iseckati šunku, vlašac i peršun i dodati timijan. U tiganj staviti kašiku putera, pa propržiti bubrege isečene napola, posoliti ih i pobiberiti. Izvaditi bubrege, dodati šunku, luk, peršun i timijan. Promešati, dosoliti i pobiberiti.

Ovom masom napuniti plećku, pa odozgo poređati bubrege, zašiti i staviti u pleh. Okolo poređati paradajze kojima je skinuta ljuska. Posoliti i pobiberiti. Peći i povremeno okretati plećku. Smanjiti vatru, dodati kašiku putera i malo vode. Iseći na ovalne parčiće i poslužiti s boranijom.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Dinstana svinjetina sa povrcem



Potrebni sastojci:

500 g svinjskog mesa
crni luk
3 kasike ulja
cen belog luka
500 ml piva
pakovanje smrznutog pvrca
rendani kackavalj
sampinjoni

Priprema jela:

Svinjske šnicle isecite na trake i ispržite ih na ulju zajedno sa crnim lukom. Dodajte očišćene i iseckane šampinjone, propasirani beli luk i ostale začine. Smesu promešajte, prelite pivom, dinstajte i po potrebi dodajte malo vode. Povrće skuvajte u odvojenom loncu, dodajte ga mesu i još malo, mešajući, dinstajte.

Gotovo jelo od mesa i povrća pospite rendanim kačkavaljem i servirajte s krompirom pečenim u ljusci.

mojkuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sarmice od plavog patlidžana i belog mesa



Sastojci

plavi patlidžan
belo meso
glavica crnog luka
sveža crvena paprika
aleva paprika
začin C ili vegeta
so po ukusu
neutralna pavlaka za kuvanje

Način pripreme

Plavi patlidžan možete posoliti i uveče i ostaviti u frižideru da prenoći, pa pripremati sutra.

Plavi patlidžan iseći na šnite, posoliti i ostaviti da omekša, a belo meso iseći na štapiće. Rolovati belo meso u šnite od patlidžana u obliku sarmice i ređati jednu do druge. Preko sarmica posuti malo aleve paprike i iseckani crni luk, preko luka iseckanu svežu crvenu papriku, opet malo aleve paprike, začina i soli po ukusu i preliti neutralnom pavlakom. Peći u rerni 30 minuta. Količina namirnica je po potrebi.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:46:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.