Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apokrifi Novog Zaveta - zašto nisu deo Kanona  (Pročitano 7273 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46770
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Силванус је исцрпно објаснио зашто апокрифи нису ушли у списе новога завјета... Христос из апокрифа је карикатура. 
« Poslednja izmena: 11. Jan 2010, 17:39:25 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Usput, gde je on, ne viđam ga?

Nisam znao da je išla slična tema (mada su mnoge slične), ali nisam znao ni da neće se puno pričati o ovoj temi. Smiley

Izgleda je sve jasno u pogledu novozavetnih apokrifa i kanona Novog zaveta. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Yahid
Tako lepo. Što pitaš? Smiley
Pa zato sto se ta tvoja sigurnost/nesigurnost kontradiktuje, ako si siguran da samo Bog daje vecni zivot onda bi trebalo da budes takodje siguran da knjiga nikoga ne spasava, posto ce biti spaseni oni koji nikada nisu citali bibliju.
Ocigledno je da nijedan covek do sada nije spasao svoj zivot, sto samim tim znaci da citanje biblije nije nikome spaslo zivot, u to svako mora biti siguran posto je to stvarnost.

Citat
Da, a zato se na X mesta u tom istom evanđelju kaže "koji veruje.Smile Lični stav je naš odnos prema datom nam otkrivenju (ili istini). Bar je moj stav da je to lični stav.  Smile
"Koji veruje" imace vecni zivot, sto znaci da nece umreti posto je smrt kraj zivota, sto znaci da niko ko je tvrdio da veruje u Isusa nije verovao u njega posto je umro.
Kao sto sam ti objasnio, licni stav o istini, koji je identican sa svacijim stavom o istini je Bozija Volja, kao sto pise,
Bozija Volja je da neko zna istinu i ne umre, posto je ocigledno da niko nije nikakvom "slobodnom voljom" ostao ziv. Sto znaci da treba da shvatis da imas licni stav, ali da on nije tvoj nego ti je dat na " leasing ".
Citat
Isus nije govorio ništa što nije u skladu sa Očevim rečima ili sa Njegovom voljom. "A ja vam kažem" su reči koje je rekao Isus. Ne postoji kontradikcija, nego komplementarnost.
Tako je, i to je to isto objasnjenje "A ja vam kazem " - njegov licni stav, nije bio njegov nego volja njegovog Oca. A samim tim tu nema kontradikcije.
Citat
Od "kog" Boga dolazi spasenje?
To ce znati u jednom momentu svi koji ga budu videli, a koje je On odabrao za spasenje.
Otkrovenje 1:7 " Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista. "
" Svako oko " se odnosi na ono koje nece umreti, posto se tu nemogu racunati oni koji ga nece videti, a umrece.

Citat
Odlično. Zato je najbolje čitati prava evanđelja za onog koji to smatra vrednim. Za onog koji to ne smatra vrednim, neka gleda filmove i slično. Svako po svom izboru. Smiley
Sta znaci "najbolje" kada ljudi umiru bez obzira sta citaju ili koje filmove gledaju ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6

Pa zato sto se ta tvoja sigurnost/nesigurnost kontradiktuje, ako si siguran da samo Bog daje vecni zivot onda bi trebalo da budes takodje siguran da knjiga nikoga ne spasava, posto ce biti spaseni oni koji nikada nisu citali bibliju.
Ocigledno je da nijedan covek do sada nije spasao svoj zivot, sto samim tim znaci da citanje biblije nije nikome spaslo zivot, u to svako mora biti siguran posto je to stvarnost.


Tvoj stav. U Bibliji je na više mesta rečeno kako Božja reč je bitna, ona donosi život. Slušanje ili poštovanje Boga, držanje Božje reči, jesu uslovi za večni život. Ako je to tako, onda je sigurno važno čitati i razumeti šta u Bibliji piše, i dobro je znati u čemu je njena sličnost/razlika sa spisima koji nisu deo kanona. A koji, s druge strane, mogu biti lepi, kako neko i reče, no - nisu autoritativni izvor spoznaje i saznanja o Bogu. To je moj stav.

Ostalo smatram bih otišao u off topic i bespotrebno raspravljanje ako bih se osvrtao na određene ideje koje si naveo. Smiley
« Poslednja izmena: 12. Jan 2010, 20:36:53 od Yahid »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Svako drvo se po rodu svome poznaje.  Mnogo znanja i načitanosti neznači da je neko dostojan osećati blagodat Božiju.  Ko je slomio gordost i čini volju oca našeg nebeskog,zna da je odgovor u blagodati duha svetoga.  Uzalud se čitaju reči pisma ako su dela naša kvarna i mrska bogu, i odgovori i mudrost su daleki.  Sveto pismo je živa reč božija, mnogo sam ga puta čitao ali malo sam od toga čemu ono uči ispoštovao na delu.  Nije problem u Jevandjelju bilo po kome, već u našoj mrtvoj veri i delima.  Pomaže Bog, svima!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Yahid

Tvoj stav. U Bibliji je na više mesta rečeno kako Božja reč je bitna, ona donosi život. Slušanje ili poštovanje Boga, držanje Božje reči, jesu uslovi za večni život. Ako je to tako, onda je sigurno važno čitati i razumeti šta u Bibliji piše, i dobro je znati u čemu je njena sličnost/razlika sa spisima koji nisu deo kanona. A koji, s druge strane, mogu biti lepi, kako neko i reče, no - nisu autoritativni izvor spoznaje i saznanja o Bogu. To je moj stav.

Ostalo smatram bih otišao u off topic i bespotrebno raspravljanje ako bih se osvrtao na određene ideje koje si naveo. Smiley
To nije moj stav nego racionalno objasnjenje onoga sto si ti rekao, i to nije nista strasno, nego nisi primetio da se Volja Bozija kao spasenje i citanje neke knjige kao spasenje kontradiktuju. Kaos sto rekoh bice spaseni oni koji budu znali ime Gospoda Boga ( Joilo 2:32 ) sto ne zahteva citanje knjiga. Navedeno je da ce kraj, odnosno Dan Boziji doci kada se jevandjelje bude procitalo svakom narodu na Planeti, Matej 24:14
" I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak. " to ne znaci da ce svaki pripadnik svakoga naroda citati jevandjelje.
Hrist/Istina nije licni stav, samo verovanje moze da bude licno, istina vazi za sve a verovanje samo za one koji veruju.
Citat: jeremweder
Svako drvo se po rodu svome poznaje.  Mnogo znanja i načitanosti neznači da je neko dostojan osećati blagodat Božiju.  Ko je slomio gordost i čini volju oca našeg nebeskog,zna da je odgovor u blagodati duha svetoga.  Uzalud se čitaju reči pisma ako su dela naša kvarna i mrska bogu, i odgovori i mudrost su daleki.  Sveto pismo je živa reč božija, mnogo sam ga puta čitao ali malo sam od toga čemu ono uči ispoštovao na delu.  Nije problem u Jevandjelju bilo po kome, već u našoj mrtvoj veri i delima.  Pomaže Bog, svima!
Istinu zboris jeremweder, " Tako svako drvo dobro rodove dobre rađa, a zlo drvo rodove zle rađa. Ne može drvo dobro rodova zlih rađati, ni drvo zlo rodova dobrih rađati. "
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6

To nije moj stav nego racionalno objasnjenje onoga sto si ti rekao, i to nije nista strasno, nego nisi primetio da se Volja Bozija kao spasenje i citanje neke knjige kao spasenje kontradiktuju. Kaos sto rekoh bice spaseni oni koji budu znali ime Gospoda Boga ( Joilo 2:32 ) sto ne zahteva citanje knjiga.


Pa - ipak i dalje sam mišljenja da je to samo tvoj lični stav ili interpretacija čega god. Možeš da budeš u pravu, ali i ne moraš. Kao prvo - neće se spasiti oni koji znaju ime Gospoda Boga nego oni koji prizivaju to "ime." A sad, šta znači "prizvati ime Gospodnje" i šta znači "poznavati" to "ime," da li se to odnosi na poznavanje jevrejske gramatike i tetragramatona, diskutabilno je. Drugo - Božja volja se otkriva kroz Njegovu reč, a Njegova reč je - zapisana u koricama Biblije, tako da itekako spasenje je uslovljeno poznavanjem onoga što je otkriveno u toj istoj reči. Sam Isus se dosta puta pozivao na "Pisma" kao na relevantni i autoritativni izvor, a čitav Stari zavet ima sličnu koncepciju. Puko poznavanje slova, stihova, gramatike i jezika svakako neće nikog spasiti, jer spasenje je lični odnos između čoveka i Boga. Samim tim, ako ta "Knjiga" ne pomogne nekome da dođe bliže Bogu i stvori lični odnos sa Bogom, očito je problem u pojedincu, ne u samoj "Knjizi" ili Bibliji. Na kraju krajeva - poznavanje Božjeg imena je nemoguće bez čitanja Knjige u kojoj se On Sam objavljuje.


Citat
Navedeno je da ce kraj, odnosno Dan Boziji doci kada se jevandjelje bude procitalo svakom narodu na Planeti, Matej 24:14
" I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak. " to ne znaci da ce svaki pripadnik svakoga naroda citati jevandjelje.
Hrist/Istina nije licni stav, samo verovanje moze da bude licno, istina vazi za sve a verovanje samo za one koji veruju.

Otprilike može da bude ovako kako si rekao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Па ваљда знаш да су канонизована Јеванђеља била екслузиван избор једног човека.Остала су забрањена и спаљена да не би угрожавала црквену догму.
Slazem se, ali Bozija Volja je bila postojanje religija koja je bez presedana - dogma.
Bog zatvara ljudima oci i usi da ne bi mogli da znaju istinu da ce ih Bog iskoristiti i ubiti, Isaija 6:9-10
" A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele. "

Kapiras o cemu ti govorim, ni ti, ni "jevandjelje po filipu" niti bilo koji drugi zivi covek ne moze da ljudima koji veruju u bajke objasni realnost, posto oni nemaju mogucnost da je shvate.

I kanonska jevandjelja ( Luka i Marko ) su takodje fabrikovana lazima o nakakvom "vaznesenju" Mesije.

E ovde si pogodio u sridu , prevazišo si samog sebe! Smile
IP sačuvana
social share
Ovde će stajati vaša reklama za samo 10 KM !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Sony xperia
@Hosovac
Spamujes.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.