Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apokrifi Novog Zaveta - zašto nisu deo Kanona  (Pročitano 7376 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
Nisam siguran da neka knjiga može da donese večni život, niti je to main topic teme koju sam postavio, ali sam prilično siguran da Bog daje večni život. Jedino što učenje o Bogu nije isto iz gnostičkih spisa, apokrifa i kanonskih evanđelja. Večni život se ne dobija na lepe oči, kao ni pokajanje. Smiley No, ipak mislim da je topic o apokrifima i Novom zavetu ili kanonu Novog zaveta. Da li će neko "ući" u večni život, ili ne - to zavisi od ličnog stava, pre svega.
Pa ako si siguran ( sto mi nikako nije jasno, kako je  moguce biti siguran u nesto sto se nijde desilo ? ) da Bog daje vecni zivot, kako mozes da ne budes siguran da li knjiga moze da donese vecni zivot ?
Bog je sve odredio pre nego sto je ista pocelo da se desava, vecni zivot je Volja Bozija a ne "trud covekov", tako da je Gospod Bog jedini spasitelj ( Isaija 43:11 ) onih koji su gresni ali su odabrani da budu spaseni.
Bog sve stvara a "sve" podrazumeva i "licni stav". Bog dovlaci coveka do istine/Hrista a ne
"licni stav" !!! Jovan 6:44 " Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče Otac koji me posla; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan. "
Novi Zavet - reci Isua Hrista su reci Starog Zaveta, Matej 5:17-18 izgovorene parabolama, Psalm 78:2
i te reci ne pripadaju Isusu nego njegovom Ocu, Jovan 17:17

Bez obzira koliko znanja imas i koliko istine znas, spasenje zavisi samo od Gospoda Boga, tako da je nepotrebno
isticati "vaznost" 'nekih' tekstova.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Стварно не знам када је написано, нисам била тамо.С обзиром да је Филип умро око 80.г.н.е. вероватно негде у то доба.
IP sačuvana
social share
"За мене постоји само путовање путевима који имају срца.  Туда ја путујем, и једини достојан изазов је да се тај пут пређе сав, до краја.  И туда путујем, гледајући, гледајући без даха. "

Дон Хуан
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
Стварно не знам када је написано, нисам била тамо.С обзиром да је Филип умро око 80.г.н.е. вероватно негде у то доба.
A zasto bi neko trebalo da cita " jevandjelje po filipu " ? Sta dobija neko ko je citao to jevandjelje u odnosu na nekoga ko cita "jevandjelje po Jovanu ili Mateju" ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
А зашто бити ограничен само на оно што нам је наметнуто?
Најбољи делови свх књижевних дела су увек они који су били цензурисани.
IP sačuvana
social share
"За мене постоји само путовање путевима који имају срца.  Туда ја путујем, и једини достојан изазов је да се тај пут пређе сав, до краја.  И туда путујем, гледајући, гледајући без даха. "

Дон Хуан
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
А зашто бити ограничен само на оно што нам је наметнуто?
Најбољи делови свх књижевних дела су увек они који су били цензурисани.
A sta je to nametnuto ?
Ko nekome namece da cita bibliju ??

Svako normalan zna sta je za njega najbolje.
( Ja volim filmove vise od knjiga, jel' ja sad treba da to naturam drugima ? )

Proucavam bibliju vise od cetvrt veka i nikada nikome nisam rekao da je cita, zato sto znam da stvar nije u citanju biblije nego u Bozijoj Volji odnosno sudbini.
« Poslednja izmena: 10. Jan 2010, 19:31:47 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Па ваљда знаш да су канонизована Јеванђеља била екслузиван избор једног човека.Остала су забрањена и спаљена да не би угрожавала црквену догму.
« Poslednja izmena: 10. Jan 2010, 19:36:21 od Бубили »
IP sačuvana
social share
"За мене постоји само путовање путевима који имају срца.  Туда ја путујем, и једини достојан изазов је да се тај пут пређе сав, до краја.  И туда путујем, гледајући, гледајући без даха. "

Дон Хуан
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
Па ваљда знаш да су канонизована Јеванђеља била екслузиван избор једног човека.Остала су забрањена и спаљена да не би угрожавала црквену догму.
Slazem se, ali Bozija Volja je bila postojanje religija koja je bez presedana - dogma.
Bog zatvara ljudima oci i usi da ne bi mogli da znaju istinu da ce ih Bog iskoristiti i ubiti, Isaija 6:9-10
" A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele. "

Kapiras o cemu ti govorim, ni ti, ni "jevandjelje po filipu" niti bilo koji drugi zivi covek ne moze da ljudima koji veruju u bajke objasni realnost, posto oni nemaju mogucnost da je shvate.

I kanonska jevandjelja ( Luka i Marko ) su takodje fabrikovana lazima o nakakvom "vaznesenju" Mesije.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Pa ako si siguran ( sto mi nikako nije jasno, kako je  moguce biti siguran u nesto sto se nijde desilo ? ) da Bog daje vecni zivot, kako mozes da ne budes siguran da li knjiga moze da donese vecni zivot ?

Tako lepo. Što pitaš? Smiley

Citat
Bog je sve odredio pre nego sto je ista pocelo da se desava, vecni zivot je Volja Bozija a ne "trud covekov", tako da je Gospod Bog jedini spasitelj ( Isaija 43:11 ) onih koji su gresni ali su odabrani da budu spaseni.
Bog sve stvara a "sve" podrazumeva i "licni stav". Bog dovlaci coveka do istine/Hrista a ne
"licni stav" !!! Jovan 6:44 " Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče Otac koji me posla; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan. "

Da, a zato se na X mesta u tom istom evanđelju kaže "koji veruje.Smile Lični stav je naš odnos prema datom nam otkrivenju (ili istini). Bar je moj stav da je to lični stav.  Smile
Citat
Novi Zavet - reci Isua Hrista su reci Starog Zaveta, Matej 5:17-18 izgovorene parabolama, Psalm 78:2
i te reci ne pripadaju Isusu nego njegovom Ocu, Jovan 17:17

Isus nije govorio ništa što nije u skladu sa Očevim rečima ili sa Njegovom voljom. "A ja vam kažem" su reči koje je rekao Isus. Ne postoji kontradikcija, nego komplementarnost.

Citat
Bez obzira koliko znanja imas i koliko istine znas, spasenje zavisi samo od Gospoda Boga, tako da je nepotrebno
isticati "vaznost" 'nekih' tekstova.

Od "kog" Boga dolazi spasenje?

Стварно не знам када је написано, нисам била тамо.С обзиром да је Филип умро око 80.г.н.е. вероватно негде у то доба.

Verovatno.  Smile

The Gospel of Philip was written between 150AD and 300AD, while Philip himself died 80AD, making it extremely unlikely to be his writing. Most scholars hold a 3rd century date of composition.

Wikipedija (Gospel of Philip).

Svako normalan zna sta je za njega najbolje.

Odlično. Zato je najbolje čitati prava evanđelja za onog koji to smatra vrednim. Za onog koji to ne smatra vrednim, neka gleda filmove i slično. Svako po svom izboru. Smiley

Па ваљда знаш да су канонизована Јеванђеља била екслузиван избор једног човека.Остала су забрањена и спаљена да не би угрожавала црквену догму.

Izborom kog čoveka, baš me zanima? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Иринеј лионски.
IP sačuvana
social share
"За мене постоји само путовање путевима који имају срца.  Туда ја путујем, и једини достојан изазов је да се тај пут пређе сав, до краја.  И туда путујем, гледајући, гледајући без даха. "

Дон Хуан
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Šta s njim?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.