Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Шта је за вас, генерал Владимир Трифуновић?
издајник
29.6%  (16)
херој
33.3%  (18)
ни једно,ни друго
16.7%  (9)
не знам/немам одговор
20.4%  (11)
Ukupno glasova: 54
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Укинута пресуда генералу Трифуновићу  (Pročitano 36861 puta)
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6b5
Првенствено му се замера баш што није тенкове онеспособио, него их је предао. Ако је то истина, могао би да понесе име издајника.
Ako je vojnik, onda bi jos gore bilo da onesposobi tenkove.
Koliko ja znam Mladic ih je uzjahao i malo prosetao sa njima.Koliko ima od Varzdina do Zagreba?Vala nije bilo da nije imao chorbe do prve pumpe? Mogao je da napravi posade za 30 tenkova do prvog izlaska, posle bi mu dosli tenkista vise nego sto treba.Mogao je malo sa takvom silom da se snabde u Zagreb.
Vala nije bila tolika kasarna bez municije?
Samo pravi pokret i evo mu nekoliko hiljada boraca.
I Mladic je kenjao sto nije prosao Sarajevo kroz gusenice.
Nego svi su oni bili politicari a ne vojnici.

Није да браним Младића ... Smile... он и није могао да донесе такву наредбу.
Ипак је он професионални војник који поштује хијерархију.
24. априла 1992. потоњи ратни српски комадант Ратко Младић, ванредно је унапређен у чин генерал-потпуковника, а већ наредног дана постављен је за начелника штаба и уједно заменика команданта у Команди Друге војне области ЈНА у Сарајеву. На ту дужност ступио је 10. маја 1992. Дана 12. маја 1992. генерал Младић је одлуком Народне скупштине Српске Републике у Бања Луци, а на предлог др Радована Караџића, постављен за команданта Главног штаба Војске Републике Српске и на том положају је остао до 1996. Ратко Младић је редовно унапређен у чин генерал-пуковника 24. јуна 1994.
И да је хтјео временски оквир му није дозвољавао јер су у Сарајеву муслимани напали ЈНА 02.04.1992.
године,а он је на дужност ступио 10.05.1992.године.НА ЖАЛОСТ.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.4
mob
Alcatel 
Citat
Koliko je bilo tog naoružanja da je Hrvatska odjednom postala oružana sila?
Спомиње се  бројка од 180 тенкова!!!! Трифуновић није био комадант гарнизона, центра за обуку....он је био комадант корпуса!
Спасио је око 200 војника!!!!! Али његовим оружијем је убијено много више Срба ,а хиљаде изганано!
На жалост по Србски народ,трифуновић је комуњара!!!!!!Од комуњаре,са срПским именом и презименом, се ништа друго и није очекивало!!!!! И кога бре више боли за његов стан и како он живи? Па десетине хиљада частних и поштених Срба је остало и без стана и без кућа,без ичега и сад има образа да се јавља!!!! То је титин пионир,коме су још од вртића,преко браварове академије,безбедностних провера до разних командних и штабних школи испирали мозак '''братством и јединством измеђи наших народа и народности''....и шта очекивати од неких одгајаних као кадијевићи,аџићи,мамуле,васиљевићи,шљиванчани,мркшићи...трифуновићи....

Da li se spominje ili je brojka 200? To je nešto previše?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 6230
Првенствено му се замера баш што није тенкове онеспособио, него их је предао. Ако је то истина, могао би да понесе име издајника.
Ako je vojnik, onda bi jos gore bilo da onesposobi tenkove.
Koliko ja znam Mladic ih je uzjahao i malo prosetao sa njima.Koliko ima od Varzdina do Zagreba?Vala nije bilo da nije imao chorbe do prve pumpe? Mogao je da napravi posade za 30 tenkova do prvog izlaska, posle bi mu dosli tenkista vise nego sto treba.Mogao je malo sa takvom silom da se snabde u Zagreb.
Vala nije bila tolika kasarna bez municije?
Samo pravi pokret i evo mu nekoliko hiljada boraca.
I Mladic je kenjao sto nije prosao Sarajevo kroz gusenice.
Nego svi su oni bili politicari a ne vojnici.

Није да браним Младића ... Smile... он и није могао да донесе такву наредбу.
Ипак је он професионални војник који поштује хијерархију.
24. априла 1992. потоњи ратни српски комадант Ратко Младић, ванредно је унапређен у чин генерал-потпуковника, а већ наредног дана постављен је за начелника штаба и уједно заменика команданта у Команди Друге војне области ЈНА у Сарајеву. На ту дужност ступио је 10. маја 1992. Дана 12. маја 1992. генерал Младић је одлуком Народне скупштине Српске Републике у Бања Луци, а на предлог др Радована Караџића, постављен за команданта Главног штаба Војске Републике Српске и на том положају је остао до 1996. Ратко Младић је редовно унапређен у чин генерал-пуковника 24. јуна 1994.
И да је хтјео временски оквир му није дозвољавао јер су у Сарајеву муслимани напали ЈНА 02.04.1992.
године,а он је на дужност ступио 10.05.1992.године.НА ЖАЛОСТ.
Ne i u uslovima tog bezvlasca. On vise nije imao komandu, a kao prvi covek kasarne prioritet je trebalo da mu bude ljudtvo i oprema, naoruzanje. Uz to svima njima je bilo jasno sta se desava, samo su se svi pravili ludi.
Meni je njega kao coveka zao, ali nije on neku drugu sudbinu zasluzio do da ga jebu i jedni i drugi.
Nemoj mi reci da je samo krenuo, da ne bi imao podrske. Prvo bi trebali iz vazduha da ga podrze a sa tim pizdama, tri tenke bi bila dovoljna. Ali niko nije gutao topovsku djulad kao kod Mladica.
Prvo progutas malo tenkovske granate, pa predjem malo gusenicama pa se onda dogovaramo kako ja kazem.
Ili varijanta je da ja izginem a za to nema problema.
Hajde reci ti meni kako se jedan pravi vojnik oseca u takvom mrcvarenju?
Ma bre ovi nasi jna generali, nisu ni znali sta znaci vojni operativni general, koji ima silu na raspolaganju.
Pregovaram, nakon sto te ubijem ili me ubijes.
Kada ce vama da bude jasno da u celoj prici, mi srbi nismo imali muda?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 6300
Citat
Koliko je bilo tog naoružanja da je Hrvatska odjednom postala oružana sila?
Спомиње се  бројка од 180 тенкова!!!! Трифуновић није био комадант гарнизона, центра за обуку....он је био комадант корпуса!
Спасио је око 200 војника!!!!! Али његовим оружијем је убијено много више Срба ,а хиљаде изганано!
На жалост по Србски народ,трифуновић је комуњара!!!!!!Од комуњаре,са срПским именом и презименом, се ништа друго и није очекивало!!!!! И кога бре више боли за његов стан и како он живи? Па десетине хиљада частних и поштених Срба је остало и без стана и без кућа,без ичега и сад има образа да се јавља!!!! То је титин пионир,коме су још од вртића,преко браварове академије,безбедностних провера до разних командних и штабних школи испирали мозак '''братством и јединством измеђи наших народа и народности''....и шта очекивати од неких одгајаних као кадијевићи,аџићи,мамуле,васиљевићи,шљиванчани,мркшићи...трифуновићи....

Da li se spominje ili je brojka 200? To je nešto previše?

Tačan cifra je oko 220 vojnika i 60 oficira. Mada nije ni Trifunović krvi, oni u Beogradu su ga mnogo zajebavali, nije imao jasna naređenja. Mada opet lepo je opremio HV, bolje nego svi ostali šverceri zajedno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple Iphone 5
Sve je to okej i ja bi ga prvi proglasio izdajnikom, ali sta se pa on pitao u tom ratu? Borio se ili ne, ionako je Sloba posle sve predao Tudjmanu na tacni.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.4
mob
Alcatel 
Pre svega mislim da je sve naše oficire koji su se zatekli u Hrvatskoj i Sloveniji izdala vrhovna komanda , jer ih je ostavila u neprijateljskom okruženju. Pravili su se kao da ne znaju da su se Hrvati naoružali. Zemlja se raspala , pa ajde da ubijemo Trifunovića.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple Iphone 5
Pre svega mislim da je sve naše oficire koji su se zatekli u Hrvatskoj i Sloveniji izdala vrhovna komanda , jer ih je ostavila u neprijateljskom okruženju. Pravili su se kao da ne znaju da su se Hrvati naoružali. Zemlja se raspala , pa ajde da ubijemo Trifunovića.
Bas to. A ta vajna komanda je posle sebi dodelila stanchuge od po 300 kvadarata na Dedinju (takozvano naselje Cvecara) Eno bodu mi oci svaki dan raspali metuzalemi koji su svaki rat izgubili. Sad se sepure i izigravaju patriote.
« Poslednja izmena: 10. Jan 2010, 11:57:23 od ZvezdasBG »
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Pre svega mislim da je sve naše oficire koji su se zatekli u Hrvatskoj i Sloveniji izdala vrhovna komanda , jer ih je ostavila u neprijateljskom okruženju. Pravili su se kao da ne znaju da su se Hrvati naoružali. Zemlja se raspala , pa ajde da ubijemo Trifunovića.

trifunovic je bio komandant korpusa   Smile a ne neki komandir chete . to shto je on sebi dozvolio da ostane sa 200 ljudi i da se danima oko njegove jedinice prikuplja neprijatelj posebna je pricha . a to shto nije onesposobio tehniku (dovoljno je pola kila trotila da se raznese cev topa ) u svakoj normalnoj vojsci je akt izdaje .


 sasvim je jasno zashto danashnja vlast zeli da od trifunovica napravi heroja  Smile ,a od mladica ratnog zlocinca . njima je u interesu da se u drushtvu najvishe ceni spasavanje sopstvene pozadine , a da se borba za neki visi ideal smatra gluposcu ili ratnim zlochinom .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 6230
A dobro, ako se ukine presuda, treba biti neko obrazlozenje. Nije kriv, jel tako?
Onda treba i adekvatna kompenzacija? To je ocigledano jedan politicki proces u kome je on i nekolicina zrtveni jarac. Muka je gledati tako nesto.
Sto rece covek, sta mu sudis, kad si posle dao Tudjmanu sve na tacni, pa i Krajinu kad je doslo vreme da obrises dupe sa onim stanovnistvom tamo? To je jedna groteska, kad je cak i jedan Vucic stigao tamo da kaze: 'sorry'.
Koliko se secam, dok je Mirkovic bio nacelnik generalstaba, u to vreme je Spegelj naoruzavao Hrvatsku.
Zar njemu nisu ispod casti ove jadikovke: ima jedan reso, zivi u jednoj sobi itd, itd?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple Iphone 5
A dobro, ako se ukine presuda, treba biti neko obrazlozenje. Nije kriv, jel tako?
Onda treba i adekvatna kompenzacija? To je ocigledano jedan politicki proces u kome je on i nekolicina zrtveni jarac. Muka je gledati tako nesto.
Sto rece covek, sta mu sudis, kad si posle dao Tudjmanu sve na tacni, pa i Krajinu kad je doslo vreme da obrises dupe sa onim stanovnistvom tamo? To je jedna groteska, kad je cak i jedan Vucic stigao tamo da kaze: 'sorry'.
Koliko se secam, dok je Mirkovic bio nacelnik generalstaba, u to vreme je Spegelj naoruzavao Hrvatsku.
Zar njemu nisu ispod casti ove jadikovke: ima jedan reso, zivi u jednoj sobi itd, itd?
Pa kod nas uvek mora da bude neko dezurni izdajnik koji ce da pojede sva gov... politickog establismenta
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.